Evlilikte sorunlar,abartiyo muyum

herkes dalgaya almış da hiç normal şeyler yaşamamışsınız,
eş sorumsuz, kayınvalide fitne fesat, görumceler tembel ve umursamaz, herkes bir fenalık peşinde.
eşin iğrenç bir insan bunu da belirteyim, daha yaşın 20 lerindedir, yapamam deme kariyer hedefle, bebeğine annen bakabilirmiş ne de olsa, kendine yeni bir hayat için şans ver, o gerizekalı aile de arkandan öylece bakakalsın.

Demin konuyu özet geçtim.
Bak ister ciddiye al ister alma herkese boşan diyen bir insan değilim ama hayatına yazık gençliğine yazık seni geçtim doğucak bebeğine yazık..
Seni bu insanlar yer harap olursun sen resmen tanımadan evlenmişsin bırak annenlerin evine git arkana bile bakma hizmetçi gibi kullanılıyorsun, oturmana kalkmana karışılıyor, koca desen koca değil sadece hizmetçi olsun diye evlenmiş, e dayak desen âlâsı var..

Kaba olucam ama eceline mi susadın sen ???
Utanmadan tavsiye istiyorsun senin kurtarılacak bir evliliğin kalmamış kabullen.

Okulda öğretmiyorlarmi, nokta, virgül ve paragraf nereye koyuluyor? Hepsini okumadım. Kv evini temizlediğine kadar, kaldırabildim.
Eger kafanda biraz akıl varsa ve biraz da gururun varsa, çocuk asla yapma. Çalış ve ayrıl. Senin değerini bilen bir ADAM la evlen.

Gerçekten de bunu okuyan kör olur yani.

Hepsini okumadım ama şu 1 aylığına, 1 yıllığına görünümlü aslında bir ömürlüklü kv ile oturma teklifini lüften kabul etmeyin ya.
Evde anneniz babanız mı kovalıyor prensesler gibi evinizde keyifli şekilde flörtünüzü de edin, birikiminizi de yapın, şartlarınızı da iyileştirin, sonra evlenirsiniz nedir yani hemen evlenmezseniz ölmezsiniz korkmayın, aksine her şey daha rayında daha tadında daha güzel olur.
Ben sade kv evi temizliğe kadar okuyabildim.
Bir de hamile mi kalmış 😳, ayy yazık, çocuğa çok acıdım. Ne kadar çirkin ve sevgisiz, medeniyetsiz bir ortama doğacak.
Bile bile kendini atmış ateşe. Ben inanmıyorum ayrılıp kendi ayaklarının üzerinde dikilcegine. Gelinlikle girdim, kefenle çıkacak diyen birisine benziyor. Tüh, çocuğa yazık.

Atlaya atlaya okuyabildim, gözlerim kanadı gerçekten.

Hadi bir hata yaptınız böyle bir evliliği kabul ettiniz. Beni öldürebilirdi dediğiniz sizi boğmaya çalışan adamla hangi akla hizmet birliktesiniz hala? Bide üstüne çocuk yapmışsınız bir eksiğiniz o gibi, yaş 25, evlilik daha bir senelik.

Yine klasik kendim ettim kendim buldum konularından biri. Madem bu hizmetçiliğe devam etmek istemiyorsunuz boşanacaksınız. Yok ben boşanamam, yuvam var, çocuğum var bahanelerinin arkasına saklanacaksanız da kabullenin yaşadığınız hayatı, şikayet etmeyin böyle daha kolay olur sizin için

Okulda öğretmiyorlarmi, nokta, virgül ve paragraf nereye koyuluyor? Hepsini okumadım. Kv evini temizlediğine kadar, kaldırabildim.
Eger kafanda biraz akıl varsa ve biraz da gururun varsa, çocuk asla yapma. Çalış ve ayrıl. Senin değerini bilen bir ADAM la evlen.

Çocuğu yapmış bile. Hemde şiddet görmüş kocası onu boğmaya çalışmış, ailesi götürmeye gelmiş. Gitmemiş ailesiyle sonra da hamile kalmış 😔

Atlaya atlaya zor okudum, hizmetçiliğiniz hayırlı uğurlu olsun. Muhteşem evliliğinize bir de bebek ekleyerek mutluluğu perçinlemişsiniz. Kocanız ana babasından saplam bir kazık yemedikçe düzelmez, siz de muhtemelen çekmeye devam edersiniz.

Düğünler yasaklansın! Pandemiden dolayı falan değil baya baya düğün olayı yasaklansın ya gerçekten.
Yok. Bence evlenecek çiftlerde yeterlilik aranmalı. Mesela erkek ayrı ev tutmuş olacak, anneci babacı olmayacak gibi. Yoksa 18 yaşını dolduran bazı arkadaşlar eee şimdi ne yapalım, o zaman evlenelim dedikleri için her şey kötüye gidiyor. Ben okurken bunaldım ayıldım bayıldım. Kendi evimi temizlemeye üşeniyorum bazen. Kaldı ki Kv evini temizleyeceğim

Eşin evi ayırıp adam olmayı kabul etmiyorsa boşa gitsin pisliği.
Ailece iğrenç insanlarmış
Eşinin de farkı yok onlardan ama karnındaki sabi için ona şart koş.
Ayrı ev, şiddetsiz kavgasız gürültüsüz, bağımsız özgür bir evlilik için varsa devam yoksa toplanın gidin. Lanet olsun altınlarına da.
Ay valla ne enteresan insanlar var, sinirim zıpladı

Çocuğu yapmış bile. Hemde şiddet görmüş kocası onu boğmaya çalışmış, ailesi götürmeye gelmiş. Gitmemiş ailesiyle sonra da hamile kalmış 😔
Aaa, cocuk olmuş mu? Hamile olduğunu, öbür yorum yazanlardan öğrendim. Ay yazık bu çocuklara, cok çok çok acıyorum. Sevgisiz ve saygısız bir aileye doguyorlar, ne kadar şanssız çocuk.
Ama bu kızı yetiştiren ve bu karakter sahibine getiren bir anne baba var. Vallahi gözümün önünde canlandırmaya uğraşıyorum bu türlü anneleri ve babaları. Acaba çok mu emek veriyorlar, kızları büyüyünce bu türlü hareketlere boyun eğmesi için? Koni sahibini de gözümün önünde canlandırmaya uğraşıyorum. Nasıl bir insandır diye, nasıl kendine bu saygisizliklari yakıştırıyor.

Yarısını okudum özetliyorum.
Cadoloz kv , görümce, yenge aynı bahçe içinde ev yeme içme s*çma bir (duşta görümcesi kese atam mı diye geliyormuş) tam bir salak eş, köküne kadar kullanılan üyemiz..
He birde hemen olan gebelik artı koca dayağı yani konu sahibi öldürülmeyi yada donunuda almalarını bekliyor..

özete cevap veriyorum.
boşan.

Özetin özeti: istemeye geldiklerinde oğlumuzun evi var demişler, 2.geldiklerinde orda kiracı var bi süre beraber otururuz denmiş...Konu sahibinin annesi kv den cok cektiği halde otur 1 sene birikim yaparsınız demiş, oyle yapmışlar...Kv geziyormus, konu sahibine de akşama şu yemekler hazırolsun diye sipariş veriyırmuş...Sonra sanırım evi ayırmışlar aynı bahçede (nasıl oluosa artık) ama evinin anahtarı herkeste varmış girip çıkıolarmış...Banyo yaparken bile gelip banyoya , arkanı keseleyeyim mi diyen eltiler falan..Sonra hamile kalmış, eşi dövmüş...Konu sahibi aman siz böyle olmayın die tavsiye verio..Kötü gelin olmiim diye de her şeye susmuş

Yuh konu sahibi dayak mi yemiş? Hepsini okuyamadım. Dayak yiyip evlilikte sorunlar abartiyor muyum diye konu açmak zaten ağır hasar aldığını gösteriyor. Allah yardımcısı olsun..
Dayak yemiş, onu boğmaya çalışan adamdan hamile kalmış. Yine dayak yemiş. Baba evine bebekle nasıl sığayım demiş dönmüş ve dayak yemiş. Sanırım yediği yemekten daha çok dayaklar.

Şöyle konularda illa hamilelik cikiyor, hamile kalinmadan o anne evine gidilmiyor zaten nedense bunu cözemedim.

1 senede bunca şeyi yaşasam kafayi yerdim ben hala zirt pirt iki ev arasi gidip gelip şans veriyorsunuz siz iyi misiniz???

Annenizin evi 10 dakika madem niye evi terk ederken eşinize annemleri ara beni alsinlar diyorsunuz ya da beni annemlere gotur diyorsunuz? Annenizi kendiniz de arayabilirsiniz, 10 dakikalik yola kendiniz de gidebilirsiniz.
Markete gitmek icin izin almak... 😑😑 Ya konuda buraya gelene kadar o kadar buyuk şeyler var ki hangine bisey yazayim.
Hayatinizi mahvetmişsiniz siz. Bundan sonrasini kurtarin bari, annenizin evine gidin.

Birak ne halleri varsa gorsunler.
Ailen arkandaymis, bunu arayip bulamayan oyle cok kadin var kii.. Ailesi arkasinda olmadigi icin siddete, hakarete, eziyete katlanmak zorunda kalan.. Şansinin farkinda degilsin sen..

Bebekle annemlere daha ne kadar siginabilirim diyorsun, elalemin arkasini temizleyip, dayagini yiyip kendi evinde siginti gibi yasamaktan bin kat daha iyidir annenin evine siginman.

Yuh konu sahibi dayak mi yemiş? Hepsini okuyamadım. Dayak yiyip evlilikte sorunlar abartiyor muyum diye konu açmak zaten ağır hasar aldığını gösteriyor. Allah yardımcısı olsun..

Fiziksel ve psikolojik şiddet, hem kendi evinde hem kv evinde temizlik, yemek sonuna kadar hizmetli gibi kullanilma sömürülme, izinsiz markete bile çikamamak.
Bir kuru canını almadikları kalmış hala abartiyor muyum? Diye başlik atiyor. 🤲

Aaa, cocuk olmuş mu? Hamile olduğunu, öbür yorum yazanlardan öğrendim. Ay yazık bu çocuklara, cok çok çok acıyorum. Sevgisiz ve saygısız bir aileye doguyorlar, ne kadar şanssız çocuk.
Ama bu kızı yetiştiren ve bu karakter sahibine getiren bir anne baba var. Vallahi gözümün önünde canlandırmaya uğraşıyorum bu türlü anneleri ve babaları. Acaba çok mu emek veriyorlar, kızları büyüyünce bu türlü hareketlere boyun eğmesi için? Koni sahibini de gözümün önünde canlandırmaya uğraşıyorum. Nasıl bir insandır diye, nasıl kendine bu saygisizliklari yakıştırıyor.

Doğmamış sanırım sonlara doğru bıraktım okumayı ama anladığım kadarıyla hamile daha. Gerçekten çok üzüldüm. Kız evladım var, kendimi yerine koyuyorum eşinden şiddet görse biz onu almaya gittiğimizde gelmese bizimle kendi rızasıyla orda kalsa nasıl dayanırım. Hamileyken evi terk etmiş ailesi arkasındaymış ama çocuğu için bir şans daha vermiş. Keşke çocuk sahibi olmanın ehliyeti olsa 😔

Doğmamış sanırım sonlara doğru bıraktım okumayı ama anladığım kadarıyla hamile daha. Gerçekten çok üzüldüm. Kız evladım var, kendimi yerine koyuyorum eşinden şiddet görse biz onu almaya gittiğimizde gelmese bizimle kendi rızasıyla orda kalsa nasıl dayanırım. Hamileyken evi terk etmiş ailesi arkasındaymış ama çocuğu için bir şans daha vermiş. Keşke çocuk sahibi olmanın ehliyeti olsa 😔
Benimde bir kızım var, ben mahvolurum. Oğlum olsun, kızım olsun, ikisinde ziyarete gidince, yüzlerini mutlu, gözleri gülerken görünce, bana bu o kadar büyük mutluluk veriyor ki, anlatamam.
Ama ben annede ve babada suçu görüyorum. Kiz Demekki böyle yetiştirilmiş, yada annesini küçüklüğünden beri aynı rolde yaşamış. Başka türlü anlamak zor geliyor bana.

Gördüğünüz psikolejik baskıyı fiziksel şiddeti o kadar normallestirmissinizki içinizde evlilikte sorunlar diye başlık atmışsınız.bir süre sonra ben hakettim ki dövüyor demeye başlayacaksiniz. Evlilik bu değil insan sevdiğini dövmez incitmez .. hamileyim diyorsunuz dogru düzgün eş olamamış adamı nasıl baba yapmayı düşünüyorsunuz..umarım kendinize gelir kurtulursunuz bu eş ve ailesinden.

X