Evlilikte sorunlar,abartiyo muyum

Allah yardımcın olsun o adam duzelmez

Başlığa istinaden evet bence abartıyosun
Sonuçta ne olmuş ki, kv elti görümce bir yaşıyorsunuz, onların işlerini yapıyorsun, kocan arada sinirlenince hamile karısını dövebilir, altınlar da senin olacak değildi ya, annene de kocan beyden izin almadan gidemezsin pek tabi.
Bunlar sorun sayılmaz, şiddette bi iki yerin kırılsa belki sorun diyebilirdik

Kendi ayaklarının üzerinde durabileceğin bir yol bulup ayrılmalısın. Şiddet gösterme dürtüsü belki psikolojik bir tedavi alınırsa düzebilir. Hamile olduğun için kendinden çok bebişini düşünmelisin. Eşin şiddet göstermeseydi, "yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin. Biraz daha sabret. Belki evi ayırınca düzelir. Az kalmış." derdim ama böyle birinin kendi isteğiyle düzeleceğini sanmıyorum. Bebişini böyle bir evde doğurma. Gideceğin her yer daha iyidir emin ol. Ailen de arkanda. Gerekirse sen de bir şekilde bir yerlerde çalışıp ailene destek olursun. Hiç korkma bence. Bu işin sonu hiç iyi görünmüyor. Eğer bu şekilde devam edersen çocuğunu annesiz bile bırakabilirsin. Çocuğuna miras kalacak tek şey ise yaşadığı travmalar olur. Umarım kendin için de bebişin için de en doğru kararı verirsin...

Sonuna kadar okudum kadın döven erkekten hayır gelmez. Hele hamile karısını defalarca döven erkekten hıc hayır bekleme. Direkt boşanın yüklü bi tazminat alın.
Sakin barışmayın doğumdan sonra 2. Çocuğa da hamile kalırsınız iyice eliniz ayaginiz bağlanır.

Şiddetin olduğu evlilik niye devam ediyor? Ben onu anlamadım.
Sürekli sabrettiğinizi söylüyorsunuz, henüz madalya takan olmadı size o halde niye hala sabrediyorsunuz?

Korku filmi gibi, çocuğa yazık, boşan ,boşan ve boşan ...
Bu nasıl hayat acı kendine yahuu

Sonuna kadar okudum. Yani düzelmez ki bu.
Ne neyin ısrarı bosanin. Nafakanizi alın. Şiddet var baskı var daha ne olsun. Sonradan daha çok pişman olacaksıniz bebek olunca daha da güzel karışırlar. Ne diyeyim Allah sabır versin.
Kimisinde gelin iyi olur aile kök söktürür kimisinde aile iyidir gelin anasının gözüdur.
İyi iyiye düşmüyor demekki.

Rabbım yardımcın olsun. Hamile karısına siddet uygulayan mahlukata daha fazla dayanma. Ayrı eve çıksan bile kocan eve gelmez anasına gider sonra eve gelir. Ne guzel ailen arkanda bosan gerisi hallolur emin ol. Allah yardım etsin sana

Sartti cunku evlenmek
Cebiniz bos,aklinizda yasanmislik yok,tecrube yok. Hic bir seyiniz yok ama kv ile oturmaya tepkilisiniz. Ustune cok guzel bir hayatiniz varmis gibi de cocuk yapiyorsunuz. Bile isteye kendisini kendi bacagindan vurana ne diyelim?

Yıl olmuş 2021 hala ailesine giderken kocadan izin alanlar kayınvalide evi temizleyenler var. Biraz daha durun madem öyle para biriktirin aynı zamanda bı sonraki şiddette darp raporu alın öyle çıkın.simdi annenizdeyseniz zaten geri dönmeyin yeter artık çocuk oyuncağı yapmışsınız. Anasına ağzını acamayan herifin dayagini yemişsiniz emirleriyle hareket etmişsiniz. Bir oklava çıkarsanız vurma diye agliycak tiplere güç vermişsiniz. Artık degişin. Çocuğu da mazeret olarak sunmayin boşanmanız çocuğun hayrina olur

Çok sabırlısın bacım

Cok üzüldüm canım ya ama sakın dönme bu adam duzelmez helede hamıleyken sıddet görmüşsün... aılen arkanda bosa al nafakanı cocugun büyüdümu gerekırse merdıven temızle yıne çocuğuna bak ama o adama karılık yapma hak etmiyorlar gercekden allahından bulsunlar

Başından beri bu kadar belli olan bir ortama neden 1 yıl daha dolmamışken bile hamile kalıyorsunuz ? Bütün imkanlarınızla korunmanız gerekirdi yazık bebeğinizin büyüyeceği ortama.

bekar kardeşlerime diyeceklerimse çok çok dua edin,hicbi ayrintiyi kaçırmayın karşınızdaki kişi hakkinda,düzelir ben onu düzeltirim demeyin kimse düzelmiyor aksine sizin taviz vermenizi bekliyor herkes

Başkasına verdiğiniz aklı kendinize kullansanız keşke.
Hala diğer eve geçebileceğinizi sanıyorsunuz ya şaka gibi

Artık ana kuzusu erkek ve susan kadın evliliklerini okumaktan yıldım.yeni nesil genç kızlarımızın kulağına küpe olacak unutulmayacak tek tavsiye şudur:ana kuzusu olduğunu hissedersen yada değişir diye düşünüyorsan evlenme.sevgiliysen bitir nişanlıysan at nişanı evliysen boşan. O adam değişmez.

Basina bir is gelmeden baba evine dön onlar sahip çıksın sana. Gerçekten çok üzücü bu yüzyılda Kv kp düğün dernek koca dayağı bunların bitmis olması lazimdi.

Yuva kurmak nekadar zor ise, bozmakta okadar zor.
Ama. Yazdıklarınızı okuyunca hayret ettim. Neden bunlara katlaniyorsunuz? Aileniz ne güzel arkanızda herkes böyle şansli olmayabilir. Bir dk bile beklemem. Bosverin altinmiş suymus buymus. Bir an önce oralardan uzaklaşın. En azindan bebeğinize bu iyiliği yapin.
Daha kendi faturalarını ödeyemeyen bir adamdan bebeği ve eşi için ne gibi bi fedakarlık beklenir? Evinize sizden habersiz girip çıkılması da apayrı bir mevzu..baya biriktirmişsiniz, daha fazla birijtirmeyin.

Konunuzu sabırla okudum ve şunu diyebilirim ki bu adamdan size koca olmaz kardeşim net. Bir çocuğu öyle böyle ailenizle büyütürsünüz. Çalışırsınız anneniz bakar bebeğe de en azından huzurunuz olur böyle tüm sülale bir arada her şeyin içinde tasinsaniz bile huzur bulacağınızı sanmiyorum. Ha Sabrederim diyorsanız da ömrünüz çürür gider böyle

arkadaşım okudum hepsini,hepimizin evlilikle ilgili türlü türlü imtihanları var,kendi penceremden bakarak yorum yapacağım.sorun sadece eşinle bile değil kav ve kp,eltilere kadar uzanmışken ve onlar senin evinin içindeki kirli çamaşır sepetine dahi eline uzatabilmişken nasıl hala evli kalmaya devam ediyorsun.sadece çocuk için eşine ve tüm bunlara sabretme,emin ol çocuktan sonra daha büyük dertler başlıyor.biz eşimle bebek olana kadar hiç büyük kavgalar etmemiştik,çocuktan sonra ne kıyametler koptu.çocuk evin neşesi,annenin eş kötüyse belki de tek tesellisi ama mutsuz bir yuvada büyümemeli hiç bi çocuk ve anne babasının kavgasına tartışmasına maruz kalmamalı.sen hiçç bekleme eşine bir güncelleme gelmez.hadi ona geldi ya kv ve diğerleri.ilk hatan ne olursa olsun başkalarını evine sokturmayacaksın.eşin izin mi veriyor.koy postayı,git değiştir anahtarı,başka bahane bul,nasıl evine habersiz girir çıkarlar aklım almıyor.yol yakınken eşine kurtulsana,kendine saygın yok mu.korkma hepimiz korkuyoruz da ne oluyor,olacak olan olur.tek ayrılan siz değilsiniz,çoğu evlilik kendi içinde yıkılmış durumda sadece gidip boşanmayan çok emin ol.annen baban yakında ve sana gel diyorken git bebeğini orada doğur büyüt.daha sonra eşine şans vereceğin kadar değiştiğini görürsen o sana kalmış ama eşinden ayrıl,senin değerini bildi mi hiç,sensiz kaldı mi mesela .bence hiç uğrasşma daha fazla emin ol doğacak yavruna yazık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…