Evlilikte sorunlar,abartiyo muyum

Zor zamanlar geçirdim ve geçirmeye devam ediyorum
Dertlerimi uzun, karışık ve düzensiz bir şekilde sizlere açtığım halde kırmadan incitmeden samimi düşünceleriyle yanımda olduğunu hissettiren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum
Uzun ve noktalama işaretlerine,yazım kurallarına dikkat edemeden yazdigim ve bazı arkadaşları rahatsız ettiğim icin özür diliyorum,değerli vaktinizi ayırdığınız sizlerede teşekkür ederim
Kiminiz okudunuz,kiminiz okumadınız,kiminiz kendince yermeye çalıştı canı sağolsun,rabbim kimseyi böyle durumlara düşürmesin
O kadar çok cevap birikmiş ki geri nasıl dönüp hepsini cevaplayacagim bilmiyorum,eminim tek tek cevap yazamadigim toplu olarak teşekkür ettiğim için eleştirenler olacaktır
Durum güncellemesi yapıyorum
Annemlerin evimdeyim yaklaşık 2 ay oldu ve dogumuma çok az bı zaman kaldı
Evimi ayırdım, eşyalarımin hepsini aldım ve doğumdan sonra boşanmayı düşünüyorum
Artık ne yüz yüze bakacak ne de yürütülebilecek bi evlilik kalmadı
Bundan sonra nasıl bı yol izlemeliyim,doğumda çağırmali miyim,cagirmazsam kusurlu durumda olur muyum
Aranızda boşanmış olanlarınız vardir, bu süreci nasıl atlattiniz ve hayata karşı nasıl dik durmayı başardınız

eşim abisinin benim hakkımda konuşmasınada sessiz kaldı

yalan söyleyişi değil şaşırtmıyor artık beni,şuan sadece bebeğim için ve diğer eve çıkınca belki herşey düzelir diye herşeye katlaniyorum,
Ayrılmak senin için en iyisi çocuk falan deme ayrılmazsan böyle bi eşe bikaç tane çocuk daha verebilirsin hayatın iyice çıkmaza girer. Ayrılman en iyisi, yazık olur sana yoksa.

Senin için çok sevindim, çok yerinde bir karar vermişsin. Bebeğinle daha mutlu olacağına eminim. Çocuğuna sahip çıkan da gelir senin çağırmanı beklemez. Bebeğin doğsun bir herşey daha güzel olur, sen içini ferah tut. Şansıyla, bereketiyle gelir. Boşanma sürecinde sağlam dur, haklarını talep et ve daha güzel mutlu bir hayata başladığına inan. Bebeğinle daha huzurlu olursun emin ol.

Güzel kalpli kardeşim..senin gibi bir insan kurtlar sofrasına meze olarak gitmiş resmen gelinlik bile degil bu..köleliğin alâsı..öyle cahil cuhela bir aileye düşmüşsünki..çöldeki bedeviler bile daha saygılıdır eminim.fatma sen daha birey olmanın ne demek olduğunu bilmiyorsun o yüzden bukadar sabretmişsin.hemen Instagram ve YouTube den fatih civelekoglu nu takibe alıyorsun ve annenle beraber onun bütün videolarını dinliyorsun tamammı.ben çok faysası olacağını düşünüyorum.en azından bir yetişkin olmak,birey olmak ne demek onu öğrenmiş olursun.bu tavsiyemi dinlersen sınırlarını bilirsin hayata daha kolay adım atarsın.Allah yardımcın olsun bebeğin için hayırlı doğumlar diliyorum

Çok doğru bir karar vermişsiniz, umarım hayatınızın bundan sonraki kısmı siz ve bebeğiniz için mutluluk dolu olur. İlk yazdığınız yazıyı yalan değil sonuna kadar okuyamadım. Kv ve kp in her yaptığuna sesinizi çıkarmamanız bir yana, işin içine şiddetin girdiğini görünce sinirlerim bozuldu.
Hiç kimse, hiç bir kültürde böyle aşağılanmayı, hizmetçi yerine koyulmayı, ve şiddeti hak etmez. Siz sesinizi çıkarmayarak en büyük kötülüğü kendinize yapmışsınız.
İnşallah bundan sonra kendinizi ezdirmez, çocuğunuz ve kendiniz için dik durursunuz.

Ailenin yanına dön daha ne duruyorsun!

Ay bana Bir fenalık geldi ay kalbim ay tansiyonum bacimmmm kacccc

Hic abartmıyorsun. Evlilik bu degil. Eşinin siddet sorunu cozulurmu bilmiyorum ama evinizi ayirmadan sana huzur yok. Esinin biraz burnu surtulmeli. Ayirdiktan sonra da baska bahanelerle siddet uygulamasi ürküttü beni acikcasi. Ama bu şekilde devam ederse bugününü arayacağını hissediyorum. Insallah bebegin hatrina biraz evliliginiz düzelir...

Üşenmedim hepsini okudum kolay değil yaşadıkların evini ayirscaksin ve mesafe koyacaksın

Hayat bunları çekemiycek kadar kısa bence, kocanı da o tımarhane gibi evi de bırakıp arkana bakmadan kaç ailenin yanına. En azından can güvenliğin olur. Valla anlamıyorum o kocadan bu saatten sonra ne bekler ki bi insan. O evde acaba kocam beni ne zaman dövecek diye bekleyip kv, kp kaynına eltine görümcene kendini acındıracak duruma düşüreceğine zaman kaybetme ailenin yanına dönüp kendine iş bak. Aç davanı nafakanı da al çocuğun için ödesin. Kendi ayaklarının üzerine dur çocuğuna bak. Hem ailende arkanda anladığım kadarıyla daha ne bekliyosun.

Sana sadece şunu diyorum; cocugum için demişsin ama hiçbir cocuk böyle bir aile istemez.dini inanclarin yerinde boşanmanin günahini biliyorsundur ama sende çok zorlamişsin elinden geleni yapmişsin zaten.şuanki dedigime karşi çıkanlar olacaktir ama evlat bencildir cnm ilerde cocugun seni alkişlamiyacak emin ol çekmeseydin benmi çek dedim diyecek.Rabbim yardimcin olsun

Ben üşenmedim okudum o adamdan hiç bişey olmaz korkma ayrıca kendi ayaklarının üstünde durmayı öğrenirsin illaki yoksa bu adam ve aileyle olmaaaaaaz

Şuan ne yaptınız nasıl düzeldiniz mi merak ettim

Konunuzu bugün gördüm, tamamını okudum, yaşamak zorunda kaldıklarınızın her birine çok üzüldüm. Ömrünüzü (bebeğiniz için) nasıl nitelendireceğimi bilemediğim bu insanlara harcamak yerine, boşanmaya karar vermeniz sebebiyle sizin adınıza çok sevindim. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ne eşinizde ne de ailesinde anlayış, saygı, seviye gibi nitelikler yok. Boşanıyorum, hayatım mahfoldu diye düşünmeyin. Yaşınız çok genç, aileniz arkanızda, örgün ya da açıköğretim hala üniversite okuyabilirsiniz. Lise mezunuyum iş bulamam diye küçümsemeyin kendinizi. Masa başı iş olmasa da kasa görevlisi, tezgahtarlık vs. bir çok iş bulabilirsiniz. Hiçbir şey için geç değil, hiç bir şey imkansız değil, Siz yeter ki isteyin.

Merhaba. Ben eylül ayından yazıyorum durumunuz nasıl aceba cok merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…