Evlilikte yaş farkı

Bunuda düşünüyorum yani acaba daha mı çok kıymetli olur diye. Bende şuan ablama hemen nişan yapma mesajlaş görüş konuş iyice tanı diyorum. eğer olumsuz sa söz atılır ama evlenirse bırakmak daha zor..
Kısmet artık ablanız istiyorsa, sonuçta 18 yaşını geçmiş yapılcak birşey yok kendi kararı inşallah mutlu olurlar.

Anladım çocukta bi saygısızlık ,gozunuze batan herhangı bısey gordunuzmu
Yok görmedik bu akşam iftara çağırdık yani iletişimi iyi ki biz bunu çok sorduk soruşturduk ellere her sorduğumuz iyi dedi. Ailesiylede tanışıldı ailesi ve kız kardeşleri çok iyi gerçekten. Kendi hallerine insanlar. Yani sorduğumuz herkes iyi dedi. Bizde şuana kadar bi saygısızlık görmedik.
Öğretmen olduğu için bana falan derslerimi sınavlarımı soruyor iletişim kurmaya çalışıyor anlayacağın.. Yani iyi biri diyebilirim galiba. Aileside iyi insanlar.

Yaşından önce daha yeni konuşup hızlı ilerlemeleri sorun değil mi? 1-2 ayda olması. Ne kadar tanıdı acaba bu adamı?
Yaş konusu da şahsen iyi tanımam gerekir ben 26 yaşındayım yine de tereddüt ederdim

Yok görmedik bu akşam iftara çağırdık yani iletişimi iyi ki biz bunu çok sorduk soruşturduk ellere her sorduğumuz iyi dedi. Ailesiylede tanışıldı ailesi ve kız kardeşleri çok iyi gerçekten. Kendi hallerine insanlar. Yani sorduğumuz herkes iyi dedi. Bizde şuana kadar bi saygısızlık görmedik.
Öğretmen olduğu için bana falan derslerimi sınavlarımı soruyor iletişim kurmaya çalışıyor anlayacağın.. Yani iyi biri diyebilirim galiba. Aileside iyi insanlar.
Tamam o zaman bırakın ablanız mutlu olsun.Kötüyü çagırmayın .

Bir zamanlar benim de evlilik kararı vermeden sürekli araştırdığım konuydu hatta benim aramdaki yaş farkı ablanızdakinden bile fazla, etrafımda da senin gibi ve şuan bu konunun altında olumsuz yorumlarda bulunan insanlar gibi bir sürü insan vardı. Her defasında ima ile yada yekten bu durumu onaylamayan ilişkim hakkında katı katı eleştiriler yapan oysaki ben 22 yaşında üniversite mezunu ve profesyonel bir mesleğin mensubu olarak bu ilişkiyi uygun görmüştüm. Ama etrafımda var olan herkes adeta bana psikolojik baskı uygularcasına en güzel zamanlarımı hep üzüntüyle geçirmeme sebep oldular. Herkesi karşıma aldım ve evlendim, zaman ne gösterir bilinmez ama ben evlendiğim günden beri çok çok mutluyum diyorum ki keşke etrafımda yorum yapan insanları sessize alabilseydim ve keşke hiç kimse kimsenin hayatına dışardan baktığı bir gözle yorum yapmasa (olmaz, çok fazla yaş farkı, anlaşamazsınız kuşak farkı, o yaşlanacak sen genç kalacaksın vb.) Ben şuan sizin ablanızı istemeden de olsa incittiğinizi düşünüyorum ablanız kendi kararlarını verebilecek yaşta ve bu forumda ben de dahil hiç kimse sizin ablanızdan daha akıllı değil, eleştirel ve alaysal yorumları dikkate almamanızı öneririm. Ablanıza mutluluklar diliyorum, umarım kendi hayatı için en doğru kararı verebilir.

Çok da takılmamak lazım yaşa anlaştılarsa. Aynı yaşta olup yada 5-6 yaş büyük olanlarla bile anlaşılamıyor bazen. Önemli olan anlaşmak. Görüntü olarak da yakıştılarsa sıkıntı yok

Öncelikle Hayırlı Ramazanlar..

Konu ablam. Ablam evlilik yolunda ilerliyor isteme oldu verildi söz oldu. Daha nişan olmadı. Ramazan sonu olacak galiba.
Ablam 98 li enişte bey 86 lı yaş farkı çok fazla. Kuşak farklı. Yani evlilikte sorun olurmu.. Ablam için endişeliyim. Yani anlaşmak tabiki en önemli olan ama insanın aklı kalıyor.. (Ablam 23 enişte 35)
Daha belki 1 aydır konuşuyor ablam bir arkadaşı vasıtası ile geldiler istediler bi nevi görücü usulü.. Ama ablam mesajlaşıyor konuşuyor gelip gidiyor oğlan falan.
Şuanlık ablam için herşey toz pembe. Anlaşıyor onun için herşey hoş. Ama ileride anlaşmazlıklar olursa diye endişeliyim..

Bu arada zorla bir evlilik değil görücü dedim de zaten ailem olumsuz bakarken ablam kendisi olumlu baktı. Yani son söz hep ablamdaydı..

Son olarak mesajlarını gördüm geçende ablamın. Okumak istemedim hemen çıktım ama bi kaç kelime gördüm bayağı kaç yıllık sevgili modunda konuşmalar. Ablam daha önce hiç sevgili yapmadı ve her isteyene hayır dedi.. Şimdi kendini kaptırdığını düşünüyorum. Herşey ona toz pembe. İlk kez yaşadığı için böyle şeyler hevesleniyor. Kaç defa dedim abla yaşı büyük.. Olsun ben olumluyum diyor 🤷🏻‍♀️ailemde dedi ama ablam istiyor. Yani bizde artık karışmıyoruz. Bazı şeyler kader çünkü önüne geçilemez. Tek duam mutlu olması. 🥀

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
Benimde eşimle aramda 10 yaş var. Ben 24 o 34 Ken evlendik. 8 senelik evliyim. Yaş bugüne kadar hiç sorun olmadı. Sadece çocuk için eşim acele ederken ben erken diyordum o da Allahın takdiri zaten 5 sene olmadı sonra peş peşe 2 yavrumuz oldu. Eğer ablanız ve enişte adayınız iyi anlaşıyor, ortak zevkleri var ise yaş çok sorun olmaz. Yaşından ziyade karakteri çok çok daha önemli.

daha çok yeni bence yorum yapmayın daha fazla sırf inattan ötürü devam ettirebilir.Benimde erkek arkadasim kendimden yaşça büyüktü anlaşıyorduk yaşla alakalı hic bir sorun olmadı aramızda

Konuyu ablaniz acmış olsa yas farkının çok olduğunu iyi düsünmesi gerektiği söylerdim ama konuyu ablanız açmamış sizin kadar tereddutleri yok ablanızın.

Ablanız halinden memnun ailede tereddütte olsa bile evet demiş su saatten sonra sizin bu isi kurcalamanız iyi olmaz.

Ablanız iyisiyle kötüsüyle bir seçim yapmış. seçiminin sonuçlarını yaşayıp görecek başka caresi yok bu işın.

Kısacası siz karışmayın derim. Ablanızla aranız açılabilir.

Esimle aramda 13 yas var. Evet kuşak farkına engel olamıyorsunuz ama iki taraf birbirini zaten bu anlamda kabul ederek evleniyor ve sorun da yaşanmıyor hal böyle olunca. Mesela ben yaşıtlarıma göre daha olgunum bu da anlasmamizda etkendir. Hic kendi yaşıtimla veya bir kaç yaş farkı olan birisiyle evlenmeyi düşünmedim. Verdiğim karardan hic pişman olmadim bundan sonra da olmam ins 10 yıl olacak
Ablaniza bir ömür boyu mutluluklar diliyorum... ❤

Benimde eşimle aramda 10 yaş var. Ben 24 o 34 Ken evlendik. 8 senelik evliyim. Yaş bugüne kadar hiç sorun olmadı. Sadece çocuk için eşim acele ederken ben erken diyordum o da Allahın takdiri zaten 5 sene olmadı sonra peş peşe 2 yavrumuz oldu. Eğer ablanız ve enişte adayınız iyi anlaşıyor, ortak zevkleri var ise yaş çok sorun olmaz. Yaşından ziyade karakteri çok çok daha önemli.
Sizin görüşünüz beni rahatlattı direk yaşayan birinden görüş almak daha sağlıklı oluyor. Ablam şuanlık anlaşıyor. Zaten ablamı ilk o çocuk görmüş beğenmiş. Oğlanda seviyor galiba bilemiyorum onların arsında. Umarım anlaşırlar... Yorumunuz için teşekkürler😊

Konu ablam. Ablam evlilik yolunda ilerliyor isteme oldu verildi söz oldu. Daha nişan olmadı. Ramazan sonu olacak galiba.
Ablam 98 li enişte bey 86 lı yaş farkı çok fazla. Kuşak farklı. Yani evlilikte sorun olurmu.. Ablam için endişeliyim. Yani anlaşmak tabiki en önemli olan ama insanın aklı kalıyor.. (Ablam 23 enişte 35)
Daha belki 1 aydır konuşuyor ablam bir arkadaşı vasıtası ile geldiler istediler bi nevi görücü usulü.. Ama ablam mesajlaşıyor konuşuyor gelip gidiyor oğlan falan.
Şuanlık ablam için herşey toz pembe. Anlaşıyor onun için herşey hoş. Ama ileride anlaşmazlıklar olursa diye endişeliyim..

Bu arada zorla bir evlilik değil görücü dedim de zaten ailem olumsuz bakarken ablam kendisi olumlu baktı. Yani son söz hep ablamdaydı..

Son olarak mesajlarını gördüm geçende ablamın. Okumak istemedim hemen çıktım ama bi kaç kelime gördüm bayağı kaç yıllık sevgili modunda konuşmalar. Ablam daha önce hiç sevgili yapmadı ve her isteyene hayır dedi.. Şimdi kendini kaptırdığını düşünüyorum. Herşey ona toz pembe. İlk kez yaşadığı için böyle şeyler hevesleniyor. Kaç defa dedim abla yaşı büyük.. Olsun ben olumluyum diyor 🤷🏻‍♀️ailemde dedi ama ablam istiyor. Yani bizde artık karışmıyoruz. Bazı şeyler kader çünkü önüne geçilemez. Tek duam mutlu olması. 🥀

Benimde eşimle aramda 8 yaş,ben minyon tipliyimoldugum yaştanck daha azını gosteriyorum,hatta kızımlagorenler sen daha çocuksunne çocuğu hemenden diyolar 😆eşimdebaya yaşını gosteriyo hatta bi kac yas daha fazla ama gayet güzel anlaşıyoruz, ama öyle yaşı fazla daha ck deger verir sana modu yok benim eşimde 🤣herkezde bekle az daha yaslansin ozaman iyice sarıl sana diyolar ama bilemedim 🤷‍♀️

Konuyu ablaniz acmış olsa yas farkının çok olduğunu iyi düsünmesi gerektiği söylerdim ama konuyu ablanız açmamış sizin kadar tereddutleri yok ablanızın.

Ablanız halinden memnun ailede tereddütte olsa bile evet demiş su saatten sonra sizin bu isi kurcalamanız iyi olmaz.

Ablanız iyisiyle kötüsüyle bir seçim yapmış. seçiminin sonuçlarını yaşayıp görecek başka caresi yok bu işın.

Kısacası siz karışmayın derim. Ablanızla aranız açılabilir.
Aynen haklısın. Zaten artık birşey demiyorum ablama karşı sadece kendi içimde endişelerim var. Ben sadece en başta uyardım yaş konusunda. Ondan sonrada birşey demedim.

Benimde eşimle aramda 8 yaş,ben minyon tipliyimoldugum yaştanck daha azını gosteriyorum,hatta kızımlagorenler sen daha çocuksunne çocuğu hemenden diyolar 😆eşimdebaya yaşını gosteriyo hatta bi kac yas daha fazla ama gayet güzel anlaşıyoruz, ama öyle yaşı fazla daha ck deger verir sana modu yok benim eşimde 🤣herkezde bekle az daha yaslansin ozaman iyice sarıl sana diyolar ama bilemedim 🤷‍♀️
İçime su serpiyor yorumlarınız, teşekkürler yorum için 😊 anlaşmaları en önemlisi anladığım..

Bilemedim, 13 yas bence fazla ablaniza göre.
Cunku cok genc, ilk evliliği geçtim ilk sevgili, ilk iliski.

Bizim de aramizda 13 yas var ama ikimizde felegin cemberinden ellişer kez gectik, ikimizin de cocugu var, ikimiz de bazi seylere fazlasiyla doymusuz. Bu noktadan sonra yaş rakamdan ibaret, anlasmak önemli. Ama ilk evliligim olacak olsa, yasim 23 olsa asla tercih etmezdim.

12 yaş fazla evlilik için..

X