Evlilikte yaş farkı

eski eşimle aramda 9 yaş vardı ve yıllar geçtikçe birbirimize tahammülümüz kalmadı

12 yaş bence de çok fazla, kuşak farkı yıldan yıla katlanarak artıyor maalesef ama ablanız 23 yaşına gelmiş, bundan sonra kararını verdiyse kendi yaşayarak görecek sonuçları yapacak bir şey yok.

İnşallah mutlu olurlar

Öncelikle Hayırlı Ramazanlar..

Konu ablam. Ablam evlilik yolunda ilerliyor isteme oldu verildi söz oldu. Daha nişan olmadı. Ramazan sonu olacak galiba.
Ablam 98 li enişte bey 86 lı yaş farkı çok fazla. Kuşak farklı. Yani evlilikte sorun olurmu.. Ablam için endişeliyim. Yani anlaşmak tabiki en önemli olan ama insanın aklı kalıyor.. (Ablam 23 enişte 35)
Daha belki 1 aydır konuşuyor ablam bir arkadaşı vasıtası ile geldiler istediler bi nevi görücü usulü.. Ama ablam mesajlaşıyor konuşuyor gelip gidiyor oğlan falan.
Şuanlık ablam için herşey toz pembe. Anlaşıyor onun için herşey hoş. Ama ileride anlaşmazlıklar olursa diye endişeliyim..

Bu arada zorla bir evlilik değil görücü dedim de zaten ailem olumsuz bakarken ablam kendisi olumlu baktı. Yani son söz hep ablamdaydı..

Son olarak mesajlarını gördüm geçende ablamın. Okumak istemedim hemen çıktım ama bi kaç kelime gördüm bayağı kaç yıllık sevgili modunda konuşmalar. Ablam daha önce hiç sevgili yapmadı ve her isteyene hayır dedi.. Şimdi kendini kaptırdığını düşünüyorum. Herşey ona toz pembe. İlk kez yaşadığı için böyle şeyler hevesleniyor. Kaç defa dedim abla yaşı büyük.. Olsun ben olumluyum diyor 🤷🏻‍♀️ailemde dedi ama ablam istiyor. Yani bizde artık karışmıyoruz. Bazı şeyler kader çünkü önüne geçilemez. Tek duam mutlu olması. 🥀

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
Tek sorun yaş ise o da sizin açınızdan sorun anladığım kadarıyla ablanız açısından sorun yoksa öyle uçuk bir fark değil sevip seviliyorlarsa bırakın mutlu olsunlar

yaş farkı hassas bir konu
Ortalama 10-12 yas farkının pek sorun olmadığını düşünüyorum.

Ama ablanız daha çok küçük 23 yas evlenmek için bir hayli erken ve daha tanımıyormuş bile hemen evlenmez herhalde nişanlı iken vs tanır.

Ablanızın içine sindiyse mutluysa sorun olmaz inşallah

Yaş farkı çok yahu.
Şimdi tamam da ileri de ablan olgunlaştığında enişte beyimiz yaşlanacak.
Adamlar normal de evde yatma modundalar zaten ileri de iyice sorun olabilir.
Anlaşmak elbette önemli ama insan yanında kendi gibi birisini ister bence.

Ablam diyorsun 98 liymiş :bicak:

35 yaşındaki bir adamın 23 yaşındaki bir kıza bakması bana göre sapkınca. İşi gücü var diye bu kadar büyük bir adamla evlendirmeniz çok mantıksız.
Ablanızın yaşı çok küçük, ileride kendi yaşıtlarında daha ne kısmetleri çıkar. Bence iyi düşünsün. Evlilik bu.

33 yaşındaydım benden 12 yaş büyükler yani şu an 45 yaşında olan insanlar bana hala çok büyük geliyor. Benim bir arkadaşım (erkek) kendinden 9 yaş küçük biri ile evlendi. Şu an çok sorun yaşıyorlar, keşke Kendi yaşımda biri ile evlenseydim diyor ama tabii her evlilik farklı. Aileniz ablanızla konuşsun derim ben.

ablanıza davulun sesi uzaktan hoş gelir ama evlilik çok farklı bir. Kurum 15 yıl sonrayı da düşünmeli

Bir zamanlar benim de evlilik kararı vermeden sürekli araştırdığım konuydu hatta benim aramdaki yaş farkı ablanızdakinden bile fazla, etrafımda da senin gibi ve şuan bu konunun altında olumsuz yorumlarda bulunan insanlar gibi bir sürü insan vardı. Her defasında ima ile yada yekten bu durumu onaylamayan ilişkim hakkında katı katı eleştiriler yapan oysaki ben 22 yaşında üniversite mezunu ve profesyonel bir mesleğin mensubu olarak bu ilişkiyi uygun görmüştüm. Ama etrafımda var olan herkes adeta bana psikolojik baskı uygularcasına en güzel zamanlarımı hep üzüntüyle geçirmeme sebep oldular. Herkesi karşıma aldım ve evlendim, zaman ne gösterir bilinmez ama ben evlendiğim günden beri çok çok mutluyum diyorum ki keşke etrafımda yorum yapan insanları sessize alabilseydim ve keşke hiç kimse kimsenin hayatına dışardan baktığı bir gözle yorum yapmasa (olmaz, çok fazla yaş farkı, anlaşamazsınız kuşak farkı, o yaşlanacak sen genç kalacaksın vb.) Ben şuan sizin ablanızı istemeden de olsa incittiğinizi düşünüyorum ablanız kendi kararlarını verebilecek yaşta ve bu forumda ben de dahil hiç kimse sizin ablanızdan daha akıllı değil, eleştirel ve alaysal yorumları dikkate almamanızı öneririm. Ablanıza mutluluklar diliyorum, umarım kendi hayatı için en doğru kararı verebilir.
Haklısınız yani sürekli herkes bunu söylüyor ona eminim onun içinde kötü bir durumdur. Ben sadece en başta söyledim artık birşey demiyorum. Dikkat ederim yine söylemeniz iyi oldu. İnşallah mutlu olur yaşayacağız göreceğiz 😊

Esimle aramda 13 yas var. Evet kuşak farkına engel olamıyorsunuz ama iki taraf birbirini zaten bu anlamda kabul ederek evleniyor ve sorun da yaşanmıyor hal böyle olunca. Mesela ben yaşıtlarıma göre daha olgunum bu da anlasmamizda etkendir. Hic kendi yaşıtimla veya bir kaç yaş farkı olan birisiyle evlenmeyi düşünmedim. Verdiğim karardan hic pişman olmadim bundan sonra da olmam ins 10 yıl olacak
Ablaniza bir ömür boyu mutluluklar diliyorum... ❤
Allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah ablamda mutlu olur. İçim rahatladı sizler gibi yaşamış kişilerden yorum alınca hepinizde anlaşıyorum mutluyum dediniz yaş farkı olanlar. Galiba yaş farkı toplumun bi duvarı. Önyargısı.

Bence olabilir, bundan fazlası sıkıntı olurdu ama karşısındaki adam tam yaşında oturmuş ne istediğini bilen biri büyük ihtimal onun İçin daha iyi olur Eğer evlenecekse.Anlaşmalarından ziyade bence ablanız neden 23 yaşında evleniyor onu sorgulamak lazım ?
23 küçük bir yaş mı? Garibime gitti açıkçası. 23 yaşında avukatım işim de var. Küçük olduğumu düşünmüyorum.

35 yaşındaki bir adamın 23 yaşındaki bir kıza bakması bana göre sapkınca. İşi gücü var diye bu kadar büyük bir adamla evlendirmeniz çok mantıksız.
Ablanızın yaşı çok küçük, ileride kendi yaşıtlarında daha ne kısmetleri çıkar. Bence iyi düşünsün. Evlilik bu.
Tamamda ben belirttim mesajlarda. Görücü usulü evet ama biz evlendirmiyoruz ablamı. Aksine biz olumsuz baktık ablam istedi. Yani işi iyi diye kimseyi evlendiren yok. Kendi seçimi.
Yorum için teşekkürler 😊

X