Fazla ödün vermenin sonucu

Günaydın kafam allak bullak. Sevgililer gününde çiçek göndermiş. Bizden vazgeçme her şey hayal ettiğin gibi olacak diye not düşmüş.
Ailesi de bizimkileri arayıp çocuk oyuncağı mı diye trip attı.
Hiç yumuşamadım. Geçen yıl da böyle gelmişti. Ama çok üzgünüm. 🥺
Geri döndürme taktikleri bunlar, her şey istediği gibi olunca özüne döner

"Batık maliyet yanılgısı" diye bir şey var. Bu bilişsel bir yanılgı. Geçmişte bir şey için harcadığın zaman veya emek nedeniyle yanlışı sürdürmekte ısrarcı olmak. Yani mesela lokanta açarsın. Çok masraf yaparsın. Çok da emek vermişsindir. Ama senin lokanta iş yapmıyordur. Ama sen bir türlü batmak üzere olduğunu kabullenip o lokantayı kapatamazsın ve zararın büyüdükçe büyür.

Yaşadığın şey tam olarak bu. Bunca sene, bunca emek vs...Şimdi yapmanız gerekeni yapmadıkça da o emek ve zaman artıyor işte. 1-2 sene sonra mahkeme kapılarında ayrılmaktansa nişanlılıktan ayrılmak iyidir.
Çok doğru tanımladınız. Ona üzülmüyorum. Giden yıllarıma üzülüyorum. Duygularımı yanlış kişi uğruna israf etmeme üzülüyorum. Ailem destek ama yıllarını heba ettin bir hiç uğruna diyor. Onlara karşı da çok mahcubum.

kafam allak bullak diyince öyle anladık ama biz
Ailenize neden mahcup olasınız.. bir tercih yaptınız ve tercihin yanlış olduğunu evlenmeden farkettiniz
Uzun uzun konuştuk. Tek başıma karar vermedim aslında. Bana üzülüyorlar bundan sonra yeni bir başlangıç yapıp hayatına devam etmen çok zor dediler.

Uzun uzun konuştuk. Tek başıma karar vermedim aslında. Bana üzülüyorlar bundan sonra yeni bir başlangıç yapıp hayatına devam etmen çok zor dediler.
Neden zor olsun?
Aileniz bakış açısı da yanlış.
Sizi desteklemek yerine yitip gitti hayatın moduna girmelerinin bir anlamı yok.
Öyle olunca bir çiçek acabaya düşürür sizi.

Çok doğru tanımladınız. Ona üzülmüyorum. Giden yıllarıma üzülüyorum. Duygularımı yanlış kişi uğruna israf etmeme üzülüyorum. Ailem destek ama yıllarını heba ettin bir hiç uğruna diyor. Onlara karşı da çok mahcubum.
eminim daha düzgün ve hak edecek insanlarla karşılaşacaksınız umutsuz olmayın.
yalnız ve kendine saygı duyan bir insan olmak daha mutluluk verici bence bu insana ömür boyu katlanmaktan.

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
Bir erkek için cok itici bir hareket😶 gelip de sen ne istersen onu al onu yap herşey yakışır demek yerine senin sürekli böyle hevesini kırması cidden çok itici ya ben bile okurken içim daraldi. Ona açıkça söyle konus yoksa sende nisan öncesi iyice gerilceksin uzulceksin. Yol yakınken dön derim ama genede sana kalmış bitanem herkesin düşüncesine bakarsan içinden çıkamazsın bir tavsiye olarak gidip konuş karşına al, eğer odunluga cimrilige devam ederse bence bitir bune yani cimri erkekle ömür mu geçer...

Bir erkek için cok itici bir hareket😶 gelip de sen ne istersen onu al onu yap herşey yakışır demek yerine senin sürekli böyle hevesini kırması cidden çok itici ya ben bile okurken içim daraldi. Ona açıkça söyle konus yoksa sende nisan öncesi iyice gerilceksin uzulceksin. Yol yakınken dön derim ama genede sana kalmış bitanem herkesin düşüncesine bakarsan içinden çıkamazsın bir tavsiye olarak gidip konuş karşına al, eğer odunluga cimrilige devam ederse bence bitir bune yani cimri erkekle ömür mu geçer...
Bir kere oturup konuştum. Artık ne dese de güvenemiyorum. O şansı bir kere vermeseydim tekrar güvenirdim.

Zor değil. 1 yıl gibi bir zamanda tanışıp evlenen insanlar var. Daha yaşın 26 yanlış hatırlamıyorsam. Daha ne insanlar çıkar karşına.
Bende şaşkınım hem destekliyorlar hem ah vah edip bana acıyorlar.
Onlar senin üzülmüş olmana üzülüyorlar. Ben de anneyim, evladımın böyle üzüldüğünü bunca yılını boşa vakfetmiş olduğunu görsem ben de üzülürüm. Onlar yaralarının iyileşmesi zaman alacak diye üzülüyordur. Bile bile bu adamla evlenmene rıza göstermediklerine göre onların tek derdi senin halin. Ah vah kısmına çok takılma. Hiçbir şey olmamış gibi davransalar yine üzülürdün

Zor değil. 1 yıl gibi bir zamanda tanışıp evlenen insanlar var. Daha yaşın 26 yanlış hatırlamıyorsam. Daha ne insanlar çıkar karşına.

Onlar senin üzülmüş olmana üzülüyorlar. Ben de anneyim, evladımın böyle üzüldüğünü bunca yılını boşa vakfetmiş olduğunu görsem ben de üzülürüm. Onlar yaralarının iyileşmesi zaman alacak diye üzülüyordur. Bile bile bu adamla evlenmene rıza göstermediklerine göre onların tek derdi senin halin. Ah vah kısmına çok takılma. Hiçbir şey olmamış gibi davransalar yine üzülürdün
İlk ilişkimdi her kız gibi ilk ve son olsun istedim. Zaten sonunu bilseydim hiç girişmezdim.
Ama giden yıllara hayıflanmam o yılları geri getirmez değil mi ? Kendime de bu depresifliği yakıştıramıyorum. Aslında sorunum kendimle. "Nasıl böyle birisine bu kadar zaman harcadım?" diyorum. Bu da geçici bir dönem. Hayat her zaman güzellik sunacak diye bir şey yok.

İlk ilişkimdi her kız gibi ilk ve son olsun istedim. Zaten sonunu bilseydim hiç girişmezdim.
Ama giden yıllara hayıflanmam o yılları geri getirmez değil mi ? Kendime de bu depresifliği yakıştıramıyorum. Aslında sorunum kendimle. "Nasıl böyle birisine bu kadar zaman harcadım?" diyorum. Bu da geçici bir dönem. Hayat her zaman güzellik sunacak diye bir şey yok.
Çok uzun birliltelik ve çok genç yaşta başlamış, kişilikleriniz ancak şekilleniyormuş. Hep ilk günkü gibisiniz sanmışsın ama gerçeklerin içine adım atınca gerçek kişilikler ortaya çıkmış. Sonu da bu olmuş. O yaşlarda başlayan ilişkilerin çoğu böyle bitiyor zaten. Hayat dersiydi, aldın geçti. En kısa zamanda Atlatmaya bak

Çok uzun birliltelik ve çok genç yaşta başlamış, kişilikleriniz ancak şekilleniyormuş. Hep ilk günkü gibisiniz sanmışsın ama gerçeklerin içine adım atınca gerçek kişilikler ortaya çıkmış. Sonu da bu olmuş. O yaşlarda başlayan ilişkilerin çoğu böyle bitiyor zaten. Hayat dersiydi, aldın geçti. En kısa zamanda Atlatmaya bak
Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Yorumlarınızı çok önceden farketmiştim. Her zaman yol gösterici, mantıklı yorumlar da bulunuyorsunuz. Hepsini dikkate alacağım 🌸🌸

X