Fikirlere ihtiyacim var

Hic guven vermyor ya. Ne sacma hareketler..ben boyle birinden her seyi beklerim. Insan oturur konusr olmuyosa ayrilir gder. Bi orta yol bulmya calsr vs..Ama şu an bn ayrlmk istemyorum ama sen ayrlirsan tabi sen blrsn modunda..sz gtmezsenz nolck peki? Siz mi ayrlmayi talep etms olcksnz? Ne kadar laylaylom tavirlar.. siz anne babanza vs taklmssnz ama burda mesele eşinizin bireysel kararlari..neden szi bu ikilemde birakms ki..haricten gazel okumak istemem ama evlilik de hayati kararlar da bu kadar basit degl bnce..

Biz burdada cok zorluklar cektik ama cok sukur atlattik. Domates ekmekse burdada domates ekmek diyor. Ordada issiz kaldik devlettir seydir hicbir yerden yardim almadik belki hakkimiz bile varken ama ayaga kalktik burdada kalkariz diyor ve acikcasi onun orda olmasi ona daha fazla kapilar acicak belki brudan cok daha rahat yasicaz ama benim derdim o degil. Elbette herkes garanti ister gelir ister bende elbette sokakta surunmeye veya ne bileyim oyle birsey istemez ama ben cok fazla birsey isteyen gosteristir zenginliktir pesinde olan biri degilim.

Bakin benim dunyam cok kucuktur. Ben cok fazla birsey isteyen biri degilim, essek gibide calisirim, elimden bircok seyde gelir, yetinmesinide bilirim ama param olsun harcamisinida bilirim. Benim derdim para pul degil. Onlar halledilir bir sekilde. Bu 8 senede benimde hatalarim oldu elbette ama ben bazen bu kucuk dunyam dedigimin disina bakamiyorum veye goremiyorum. Buraya yazma nedenimde aslinda bu. Farkli bakis acilarini dusuncelerinizi gorebilmek.
Esimin bu yaptigi sey inanilmaz birsey ve dusundukce hala kiziyorum ama kotu biri olmadiginida biliyorum yoksa zaten bu boyle bir durumda olmaydim veya ciddi ciddi dusunmezdim her olasiligi. Suan normal gorusuyoruz bazen napiyoruz ya biz diyorum isyan ediyorum ama elimden birseyde gelmiyor cunku karar veremiyorum.

Burda kalsam ok ayrildim diyelim peki burda bu iste garanti duzen turkiyeye gore daha "rahat" diye sirf bu yeterli bir nedenmi. Ailem burda ok. ama onlarda annelerini babalarini birakti. Tek fark onlar cok gencken gelmisler ve benim kendi annem babam ise suan 80 yasina dayandi. Allah basimizdan eksik etmesin uzun omurler versin. Gercekten karar veremiyorum. Yani her iki durumdada ben birseyler kaybediyorum. Ne yaparsam yapayim ben kaybediyorum.

Yani nedeni ne olursa olsun benimle konusmaliydi, kavgada ciksa evide yiksak yaksak bu konusulmaliydi. Ben ilk evlenmeye karar aldigimizda bile onun ailesinin karsisina tek ciktim o ise buna bile cesaret edemedi annesini kardesini surukledi. Hep ben kostum hep ben uyum sagladim hep ben kisitladim kendimi ben kinci biride degilim hep ben unuttum sanirim bu yuzden hep ben kostugum icin yine benim kosacagimi saniyor yani bu yuzden emin ama ben emin degilim dedim onada.

Yani annemlerlede konustum dedim ok burda soylemedi diye kizdiniz bende kizdim fakat bana burda soylemis olsa ben yine kabul etmicektim dedim. Yada ederdim belki konusulsaydi icindekileri soyleseydi bana hislerini anlatsaydi o zaman ne olursa olsun boyle olmazdi o kesin. Boyle hani burda demis olsa ben gitmezdimki yine diyorum kendi kendimede yani o boyle birsey yapmasa ikna olmazdimki diyorum ama bu seferde ne bileyim sanki onu hakli cikarmaya cabaliyorum gibi oluyor. Kendimimi kandiriyorum acaba diyorum. Yemin ederim sun aklimdakileri bir duzene sokamiyorum ve surekli 1 aydir bu durumdayim. Cikamiyorum isin icinden. Ayrilmak kolay ama ben yalnis bir nedenden dolayi ayrilmak istemiyorum pisman olmak istemiyorum. Kimse istemez zaten ama valla kendi dusuncelerimin icinden bile cikamiyorum mantikli dusunemiyorum, mantikli dusunmemmi gerekir yoksa ne bilcen diyorum git dene git dene yani belki cok mutlu olacaksin diyorum. Olmazsada geri donebilirim ama o zaman en azindan denedim ve olmadi bilirim diyorum.
O oyle yapmasa sen omur billah bu evden bile cikmazdin diyorum ama bu yaptigi seyde yanlis onuda biliyorum.

Cocuk konusundada yani sanirim ikiziminde oyle bir hayali olmadi. Yani var ama yok. Oyle bir zorunluluk hissetmedik. Benim yasim ilerledikce daha fazla dusunmeye basladim galiba ama yine arada yani...oyle arada konustuk ama ciddi bir plan veya sey olmadi ve bu her iki taraf icinde bir problem degildi.

Son düzenleme:
Bence buradaki sorun ailenizden ayri kalip kalamayacağınız değil. Çok çok daha büyük bir sorununuz var. Sorun,güvenilmez, film fırıldak çeviren eşiniz. Bu adamın peşinden gidip değil yerimi yurdumu değiştirmek markete gitmem.
İş güç beğenmeyen, zora gelemeyen biri olması yetmiyormuş gibi bir de karısına dolap çeviren biri.
Aklınız varsa verilmiş sadakam varmış deyin ve boşayın. Eşiniz olmadan da yaşarsınız hem de her an acaba ne dolap çevirip başıma iş açacak diye düşünmeden huzurla yaşarsınız.

Son düzenleme:
Her şeyi geçiyorum eğer avrupadaysanız hele almanya ingiltere falansa gelmeyin. Doğacak çocuklarınıza ve sizin ömrünüzün kalanına yazık. Türkiye şu an çok güzel falan değil. Millet açlıktan ölüyor, iş yok, para yok, özgürlük yok. Eşiniz de haklı ailesi burda ama gerçekten çekilecek dert değil.

Bu bilgiyi ne yapacaksınız çok merak ettim
Özel değilse diye kibarca sormuş zaten. İstemezsen cevap vermezsin. Konuya gelince genel olarak anladığım her ne kadar ana kuzusu değilim desen de öylesin. Olabilirsin tabi . Ama benim anlamadığım diyosun ki eşimin yanına gidersem aileme bişey olursa eşimi nasıl affedicem. Ee sekiz sene bu adam ailesini birakip senin yanına gelmiş. Onunda anne babası insan. Onların başına bişey gelseydi o zaman eşin seni suçlamaya hakkı var . Eşin oyun oynamis ama sen de hiç ciddiye almamissin adamı. Açıkçası bencil bı yapın var . Senin anllatiklarin bunu gösteriyor. Önünde iki yol var. Ya bosanirsin. Yada eşinin yanına gidip bı sure denersin. Bikac ay. İstemezsen yine dönersin.

Merhaba, ben yurt disinda yasiyorum yani dogma buyume burdayim. Esim Turkiyeden. Evliligimizden yaklasik yarim sene sonra esim buraya yanima geldi. Cok zorluklar cektik bu 8 sene icinde ama hep ustesinden geldik bir sekilde. Ben aileme ve cogu seye cok bagli ve duskun olan bir insanim. Yani 24 saat ailemle gecirmiyorum ama istedigimde gorebilecegimi bilmek veya yakinimda olmlarini bilmek bile beni rahatlatiyor. Yani cok yakinda olmalarina ragmen hergun gorusmuyoruz hergun gelip gidilmiyor. Yani bogucu bir durum yok, kimse haber etmeden gelmez gitmez. Bazen aylarca bile iste internetten veya ne bileyim o sekilde gorusuyoruz ve bu ok yani istedigimde gidebilecegimi biliyorum.
Duzenimin bozulmasini sevmem. Esim daha rahat, degisime acik, risk almaya acik, cilgindir ama genelde mantiklidir.
Esim suraya tasinalim buraya tasinalim dediginde ben hep hayir dedim. Aileme dogdugum yere yakin olmak istedim.
Iyi kotu yasiyorduk yani, bazi gunler daha zir bazi gunler daha zor. Esimle beraber yeni bir ise giridik.irkac ay calistik hersey coronadan dolayi zaten zor ve haftada 6 gun calisiyorduk sonra esim arada saka yapiyordu birakicam isi diye. Ben inanmiyordum ve istifayi verdigimde inanicaksin anca dedi. Sonra gercekten birakti bende bazi nedenlerden dolayi birakmak zorunda kaldim.
Sonra esim bana hep gidiyorum ben gelicekmisin diyordu hep. Ben oyle aramizda saka oldu diye dusunerek hayir hayir diyordum cunku hergun soruyordu. Guluyorduk egleniyorduk bende sakadan ote birsey degildi. Isi biraktiginda biraz daha ciddiye almaya basladim ama yani o arada esimin ailesinin yanina gitme plani vardi tatil icin. Dedim gitsin ailesini gorsun geldiginde isi herseyi buluruz cunku ani hep bir sekilde yoluna girdi hersze bugune kadar.
Esim geri donmesine yakin bana ben gelmicem geri dedi. Dunya basima yikildi. Neye ugradigimi anlamadim dedim saka yapiyorsun. Aileme baya 1 hafta falan anlatamadim sanirim veya birkac gunmuydu bilmiyorum sok icinde gunum gecem nasil gecti hatirlamiyorum.
Esim ayrilmak istemiyor, benimde oraya gitmemi istiyor. Orada yasamamizi istiyor ben burda yaslanip burda ölmek istiyorum diyor.
Benim ailem cok inanilmaz cok kizdi cocuk oyuncagimi bu diye ama beni dusunerek ve benim esim oldugu icin birebir birsey soylemediler. Acayip olgun dusunceli kulturlu ama hassas insanlar. Oraya gidip ben gelmicem sen gel demek nedir dediler hakli olarak. Ben hala daha esimi korumaya calistim. Cok uzulduk ailem ben herkes. Esim ve esimin ailesi ise dedigi ne olacak sat herseyi onemli degerli seylerini ailelenin evine koy gel. Yani cok kolaymis gibi cok rahatlar. Esimle normal gorusuyoruz ama ben esimin ailesiyle olaydan bu yana gorusmedim oda benim ailemle.
Ben cok kizdim dedim sen tatil icin gidip nasil ben gelmiyorum diyebilirsin dedim. Ben soyledim diyor ama soylemedi dalga gecer gibi sakalasti ciddi oturulup konusulmadi. Benim fikrim alinmadi. Simdi ben benim annem babam yasli insanlar. Gercekten ilk evlendigimiz zaman olsa bu kadar dusunmezdim. Ama suan annem babam Allah basimizdan eksik etmesin Allah uzun omurler versin yaslilar. Bu corona doneminde ayrica cok coktuler. Ben onlari birakip gitmek istemiyorum ha suan yani bana ihtiyaclari yok herhangibi bir konuda yani oyle birseyden dolayi degil. ama esimsiz bir dunyada dusunmek istemiyorum yani onsuz yasayabilirim ama acikcasi yasamak istemiyorum. Seviyorum yani esimi. Bunu esimede soyledim ve anliyorum aileni birakmak istemeyesini benim ailemde burda ben uzaktan yaslandiklarini izliyordum dedi o yuzden anliyorum seni ve o yuzden gelmek istemezsende anlarim kizmam dedi.
Yani Turkiye ozellikle istanbul gibi biryerde yasamak bana inanilmaz bogucu geliyor. Ben kalabaligi sevmem. Burda sakin duzenli yasiyorum, ailem bruda, burda rahat hersey. Bir yanimda heycanlaniyor cunku Turkiye cok guzel belki cok guzel olur diyorum ama cok korkuyorum ve cok zor olacaginida biliyorum.
Yani ya esimi secicem ailemden uzak kalicam veya ailemi secicem ve esimden ayrilicam. Ben her ikisinide istemiyorum. Hergun sabah aksam agliyorum, aileme belli etmiyorum. Onlara halledicez diyorum. Onlar zamaninda ailelerini birkaip buraya gelmisler ve banada kizim siz mutlu olun bizde mutlu oluruz bizde annemizi babamizi biraktik geldik diyorlar ama cok uzuluyorlar ve bende cok uzuluyorum.
Esim onu sevdigimi biliyor beni suan uzakta olmasina ragmen yalnizda birakmiyor ve oraya gidecegimden emin ama ben gercekten emin degilim. Yanlis karari verip cok pisman olmaktan korkuyorum :KK43:
Burda kalsam yani ailemleyim, onlari goruyorum ama yine yanliz kalicam sonucta. Allah gecinden versin cok sonrasini dusunuyorum ama ben sonunda yanliz kalicam. Yani suan bile ailem burda evet ama herkesin kendi duzeni vesayresi plani programi var yani ben eve geldigimde ben yanlizim. Yanliz yasicam, herseyle yanliz ugrasicam, ise gidip gelicem vesayre yani bundan ibaret olacak aslinda.
Diger taraftan Turkiyeye gitsem Allah korusun anneme babama birine birsey olsa ben esimi nasil affederim bilmiyorum. Sonra biri yalniz kaldiginda Allah korusun ya dusuncesi bile ama gercekci olmaya calisiyorum ne kadar zor olsada benim gonlum yanliz kalmalarina ya annemin ya babamin yalniz kalmasina gonlum nasil razi gelicek ben orda hayatima nasil devam ederim.
Yani asiri ana kuzusu gibi duruyorum ama inanin boyle sey degil iste annesinin babasinin sozunden cikmayan ayaginin dibinden ayrilmayan bir tip degilim, hergun annemin babamin yaninda degilim veya yani iste kafam olabildigince karisik. Bir yandan evi bosaltmak icin ugrasiyorum diger yandan bir karar verebilmisde degilim. Yani Allahimin gücüne gitmesinde canimi al diye cokcada yalvardim en kotu gunlerimde cunku karar vermek suan bana ölum gibi geliyor. Karar verip ona gore hareket etmem gerekiyor ama karar veremiyorum :KK43:
O kadar Cok soyleyecek sey var ki... o adam o karari tek basina almamistir emin ol ailesi doldurmustur onu. Seni bu sekilde manipule edip gelmeye zorlamasi Cok yanlis.

Şimdi size ne diyeceğim olmayacak. Başlarda aranız nasıldı, iyi geçiniyor ortak kararlar alabiliyor muydunuz babında sordum.
Siz önce konu sahibi ile yorum yazan kişi ayrımına önce bi' varın, ondan sonra diğer şeylere geçersiniz.
Sorduğunuz soru fazla özel, hatta belki yaralayıcı.
Sözüm ona babında sordum dediğiniz şeyleri yazabilirdiniz, ama siz kendi merakınızı gidermek istediniz, yardım etmek değil.

Konu sahibi fazla anne babacı görünüyorsunuz buradan.
Eşinizin yaptığı doğru değil ama sizin düşünceniz de doğru değil.

Şaka ile karışık insan 40 kere gitmeyi, işi bırakmayı düşünüyorum demez. Karşı taraf zaten "öff suyu çıktı artık bu lafın, ne bırakması ne gitmesi, ne var aklında anlat bakalım" der, üstünü örtmez, aksine siniri bozulur. Siz eşiniz ile doğru düzgün iletişim kurmamışsınız ki.

Uzman eşliğinde belki de konuşmalısınız. İki kişi beceremediğiniz belli çünkü.

Siz önce konu sahibi ile yorum yazan kişi ayrımına önce bi' varın, ondan sonra diğer şeylere geçersiniz.
Sorduğunuz soru fazla özel, hatta belki yaralayıcı.
Sözüm ona babında sordum dediğiniz şeyleri yazabilirsiniz, ama siz kendi merakınızı gidermek istediniz, yardım etmek değil.
Özel değilse dedim zaten, konu sahibi cevap vermeyebilirdi özel olsaydı. Sağlık sorunları yüzünden şeklinde bir açıklama da yeterli olurdu öyle olsaydı. Buranın gediklileri iyi bilir ki emin olmadığınız evlilikten çocuk yapmayın tavsiyesi sık sık verilir. Böyle bir hissiyatınız mı oldu meselesi üzerinden yürüyecektim ama değilmiş zaten. Buraya hangi semtten ev alayım diye soranlar işsizlerin, sevgilisinden yana dertli olanlar yalnızların, çocuğum yaramaz diyenler de çocuksuzların mı damarına basıyor... kadınlar kulübü burası herkesin derdi başka

Son düzenleme:
Merhaba, ben yurt disinda yasiyorum yani dogma buyume burdayim. Esim Turkiyeden. Evliligimizden yaklasik yarim sene sonra esim buraya yanima geldi. Cok zorluklar cektik bu 8 sene icinde ama hep ustesinden geldik bir sekilde. Ben aileme ve cogu seye cok bagli ve duskun olan bir insanim. Yani 24 saat ailemle gecirmiyorum ama istedigimde gorebilecegimi bilmek veya yakinimda olmlarini bilmek bile beni rahatlatiyor. Yani cok yakinda olmalarina ragmen hergun gorusmuyoruz hergun gelip gidilmiyor. Yani bogucu bir durum yok, kimse haber etmeden gelmez gitmez. Bazen aylarca bile iste internetten veya ne bileyim o sekilde gorusuyoruz ve bu ok yani istedigimde gidebilecegimi biliyorum.
Duzenimin bozulmasini sevmem. Esim daha rahat, degisime acik, risk almaya acik, cilgindir ama genelde mantiklidir.
Esim suraya tasinalim buraya tasinalim dediginde ben hep hayir dedim. Aileme dogdugum yere yakin olmak istedim.
Iyi kotu yasiyorduk yani, bazi gunler daha zir bazi gunler daha zor. Esimle beraber yeni bir ise giridik.irkac ay calistik hersey coronadan dolayi zaten zor ve haftada 6 gun calisiyorduk sonra esim arada saka yapiyordu birakicam isi diye. Ben inanmiyordum ve istifayi verdigimde inanicaksin anca dedi. Sonra gercekten birakti bende bazi nedenlerden dolayi birakmak zorunda kaldim.
Sonra esim bana hep gidiyorum ben gelicekmisin diyordu hep. Ben oyle aramizda saka oldu diye dusunerek hayir hayir diyordum cunku hergun soruyordu. Guluyorduk egleniyorduk bende sakadan ote birsey degildi. Isi biraktiginda biraz daha ciddiye almaya basladim ama yani o arada esimin ailesinin yanina gitme plani vardi tatil icin. Dedim gitsin ailesini gorsun geldiginde isi herseyi buluruz cunku ani hep bir sekilde yoluna girdi hersze bugune kadar.
Esim geri donmesine yakin bana ben gelmicem geri dedi. Dunya basima yikildi. Neye ugradigimi anlamadim dedim saka yapiyorsun. Aileme baya 1 hafta falan anlatamadim sanirim veya birkac gunmuydu bilmiyorum sok icinde gunum gecem nasil gecti hatirlamiyorum.
Esim ayrilmak istemiyor, benimde oraya gitmemi istiyor. Orada yasamamizi istiyor ben burda yaslanip burda ölmek istiyorum diyor.
Benim ailem cok inanilmaz cok kizdi cocuk oyuncagimi bu diye ama beni dusunerek ve benim esim oldugu icin birebir birsey soylemediler. Acayip olgun dusunceli kulturlu ama hassas insanlar. Oraya gidip ben gelmicem sen gel demek nedir dediler hakli olarak. Ben hala daha esimi korumaya calistim. Cok uzulduk ailem ben herkes. Esim ve esimin ailesi ise dedigi ne olacak sat herseyi onemli degerli seylerini ailelenin evine koy gel. Yani cok kolaymis gibi cok rahatlar. Esimle normal gorusuyoruz ama ben esimin ailesiyle olaydan bu yana gorusmedim oda benim ailemle.
Ben cok kizdim dedim sen tatil icin gidip nasil ben gelmiyorum diyebilirsin dedim. Ben soyledim diyor ama soylemedi dalga gecer gibi sakalasti ciddi oturulup konusulmadi. Benim fikrim alinmadi. Simdi ben benim annem babam yasli insanlar. Gercekten ilk evlendigimiz zaman olsa bu kadar dusunmezdim. Ama suan annem babam Allah basimizdan eksik etmesin Allah uzun omurler versin yaslilar. Bu corona doneminde ayrica cok coktuler. Ben onlari birakip gitmek istemiyorum ha suan yani bana ihtiyaclari yok herhangibi bir konuda yani oyle birseyden dolayi degil. ama esimsiz bir dunyada dusunmek istemiyorum yani onsuz yasayabilirim ama acikcasi yasamak istemiyorum. Seviyorum yani esimi. Bunu esimede soyledim ve anliyorum aileni birakmak istemeyesini benim ailemde burda ben uzaktan yaslandiklarini izliyordum dedi o yuzden anliyorum seni ve o yuzden gelmek istemezsende anlarim kizmam dedi.
Yani Turkiye ozellikle istanbul gibi biryerde yasamak bana inanilmaz bogucu geliyor. Ben kalabaligi sevmem. Burda sakin duzenli yasiyorum, ailem bruda, burda rahat hersey. Bir yanimda heycanlaniyor cunku Turkiye cok guzel belki cok guzel olur diyorum ama cok korkuyorum ve cok zor olacaginida biliyorum.
Yani ya esimi secicem ailemden uzak kalicam veya ailemi secicem ve esimden ayrilicam. Ben her ikisinide istemiyorum. Hergun sabah aksam agliyorum, aileme belli etmiyorum. Onlara halledicez diyorum. Onlar zamaninda ailelerini birkaip buraya gelmisler ve banada kizim siz mutlu olun bizde mutlu oluruz bizde annemizi babamizi biraktik geldik diyorlar ama cok uzuluyorlar ve bende cok uzuluyorum.
Esim onu sevdigimi biliyor beni suan uzakta olmasina ragmen yalnizda birakmiyor ve oraya gidecegimden emin ama ben gercekten emin degilim. Yanlis karari verip cok pisman olmaktan korkuyorum :KK43:
Burda kalsam yani ailemleyim, onlari goruyorum ama yine yanliz kalicam sonucta. Allah gecinden versin cok sonrasini dusunuyorum ama ben sonunda yanliz kalicam. Yani suan bile ailem burda evet ama herkesin kendi duzeni vesayresi plani programi var yani ben eve geldigimde ben yanlizim. Yanliz yasicam, herseyle yanliz ugrasicam, ise gidip gelicem vesayre yani bundan ibaret olacak aslinda.
Diger taraftan Turkiyeye gitsem Allah korusun anneme babama birine birsey olsa ben esimi nasil affederim bilmiyorum. Sonra biri yalniz kaldiginda Allah korusun ya dusuncesi bile ama gercekci olmaya calisiyorum ne kadar zor olsada benim gonlum yanliz kalmalarina ya annemin ya babamin yalniz kalmasina gonlum nasil razi gelicek ben orda hayatima nasil devam ederim.
Yani asiri ana kuzusu gibi duruyorum ama inanin boyle sey degil iste annesinin babasinin sozunden cikmayan ayaginin dibinden ayrilmayan bir tip degilim, hergun annemin babamin yaninda degilim veya yani iste kafam olabildigince karisik. Bir yandan evi bosaltmak icin ugrasiyorum diger yandan bir karar verebilmisde degilim. Yani Allahimin gücüne gitmesinde canimi al diye cokcada yalvardim en kotu gunlerimde cunku karar vermek suan bana ölum gibi geliyor. Karar verip ona gore hareket etmem gerekiyor ama karar veremiyorum :KK43:
Onu sevdiğinizi bildiği için Türkiye’ye geleceğinizden emin olduğundan size resmen oyun oynamış. Kandırmış sizi. Bence boşanmayın ama bir süre de konuşmayın. Yaptığı şeyle aldatılmış gibi hissettiğinizi söyleyin. Yapmak istediği şeyi böyle bir yolla yaptıran biri her seferinde buna benzer yollar tercih eder. Eğer bu hatasını Türkiye’ye gitmekle ödüllendirirseniz daha çok üzülürsünüz. Yerinizde olsan Türkiye’ye gitmem. Seviyorsa gelir yanınıza gerekiyorsa yüz yüze oturulur konuşulur. Ona göre karar verilir ve bir yol çizilir. Naçizane tavsiyem budur.

Bence buradaki sorun ailenizden ayri kalip kalamayacağınız değil. Çok çok daha büyük bir sorununuz var. Güvenilmez, film fırıldak çeviren eşiniz. Bu adamın peşinden gidip değil yerimi yurdumu değiştirmek markete gitmem.
İş güç beğenmeyen, zora gelemeyen biri olması yetmiyormuş gibi bir de karısına dolap çeviren biri.
Aklınız varsa verilmiş sadakam varmış deyin ve boşayın. Eşiniz olmadan da yaşarsınız hem de her an acaba ne dolap çevirip başıma iş açacak diye düşünmeden huzurla yaşarsınız.
Haklisiniz biryerde. Bana dedigi en basta ben cok sinirliyken ve surekli agliyordum ve dedigi yani ben seni birakmadim veya ortadan kaybolmadim. Buraya gelip bosanalim ayrilalim demedim. Ben isytiyorumki burada yasayalim sende gel, ev vesayre is hepsini halledicem. Gel evlere beraber bakalim. Ben burdan elimden ne geliyorsada yapicam diyor ve yapiyor aslinda ama neden burda beraber yapamadik bunu bende kendime bunu soruyorum. Madem oyle o zaman beraber satilacaklari satsak atilacaklari atsak beraber gitsek. E ama tabi o bilmiyorum belki ihtimal vermedi bunu yapabilecegimize ama diger yandanda yanina gidecegimden cok emin. Ama diyor iste ben seni zorlayamam senide anliyorum diyor ama ben gel istiyorum diyor. Gercekten cikamiyorum isin icinden...

Özel değilse diye kibarca sormuş zaten. İstemezsen cevap vermezsin. Konuya gelince genel olarak anladığım her ne kadar ana kuzusu değilim desen de öylesin. Olabilirsin tabi . Ama benim anlamadığım diyosun ki eşimin yanına gidersem aileme bişey olursa eşimi nasıl affedicem. Ee sekiz sene bu adam ailesini birakip senin yanına gelmiş. Onunda anne babası insan. Onların başına bişey gelseydi o zaman eşin seni suçlamaya hakkı var . Eşin oyun oynamis ama sen de hiç ciddiye almamissin adamı. Açıkçası bencil bı yapın var . Senin anllatiklarin bunu gösteriyor. Önünde iki yol var. Ya bosanirsin. Yada eşinin yanına gidip bı sure denersin. Bikac ay. İstemezsen yine dönersin.

Evet benim esimde bana dedi bu bencil kelimesini acikcasi ama neden anlamiyorum? Ben bu yuzden buraya yazdim. Yani baska bakis acilarini gorebilmek icin. Ama soyle biseyde var iste esim dedi iste 8 senede su kadar gordum ailemi bu kadar gordum, bende burda hergun ailemi gormedim. Bazen aylarca. Bende telefondan goruntulu gorustum ama istedigimde gidebilirdim evet bu cok buyuk bi fark o konuda hakli kesinlikle ayni degil. Ama ben olsam yemem icmem biseyde almam egerki sorun para ise ben biriktirir kendi yemem icmemden keser giderim annemi kardesimi gormeye onun acisindan soyluyorum yani. Bizim ayri ayri gelirlerimizde vardi. O keyfince harcayabilirdi ve harcadi ben hic karismadim. O konuda hic problemimiz yoktu. Ben kendi keyfime bisey lazimsa 500 1000 harcamam oyle...cok gerekliyse yine alirim ama 50 euroya alirim 10 euroya alirim isime gorcek sekilde en uygununu aliurim misal.. geri kalanini 200 euroya biletimi alir anneme giderim. Ben oyle birsey istese desteklerimki. Hayir dememki hic demedim.
Ben onun annesi gelsin burayada cok istedim. Ama cebimde param olmazsa falansa gelmem dedi kestirip atti tabiki anliyorum onuda biyere kadar ama herseyde para degilki arkadas...yani ben aileme gidicem ben gezmeye tozmayi dusunmemki gezmede tozmada harcicagim parayi yok avmlerde gezip harcicagimi hic dusunmem. Kuru ekmekse kuru ekmek misal ben yeterki ailemi gorim yakindan derim buda en ekstrem durumda yani.
Ben gittigimdede eger gitmeye karar verirsemde boyle olacak. Ha yanlis anlamayin ben onun kazandigi parayi gizlice saklayip biriktirip gitmekten bahsetmiyorum. Ben kendi kazandigim paradan ek gelirden olsun maastan olsun eve ikimize ne harcanirsa harcanir onun disinda ben kendim extradan bisey alicaksam misal en basitinden 100 euroya almam giderim 1 2 euroya alirim geriisni biriktirip aileme gelirim örnegin. Yani bilmiyorum yanlismi dusunuyorum. Yani eve alinacaklar zaten ortak aliniyor onun disinda ben onun parasina karismadim karismamda diledigi gibi harcadi. Onunla ailesinide gormeye gidebilirdi haksizmiyim?

Valla kabusta gibiyim ya. Boyle inanamiyorum gercekten. Su yasadiklarimin gercvek olduguna inanamiyorum.
Esimi bu yaptigina ragmen seviyorum vazgecmek istemiyorum, pisman olmak istemiyorum, beni gercekten bekliyor onuda goruyorum biliyorum ama ben karar veremiyorum.

Umarım siteyi kullanmayı öğrenirsiniz bir gün😊 çok zor değil aslında, girdikçe gelişir, mesajı kimin yazdığı, konu sahibinin kim olduğu vs. zamanla oturuyor kafada. Başarılar diliyorum:)

Bence eşinizle konuşunca tamam ben Türkiye’ye yerleştim diyelim , nerde kalacağız ? Evi en baştan nasıl dizeceğiz ? Ne yeyip ne içeceğiz ? İstanbulda ortalama bir daire 1 milyon TL . Onda da gürültüsü bitmez , komşu derdi bitmez , trafiği bitmez . Her ay ortalama 10k geliriniz olmalı ki çok şükür diyebilesiniz .

Şu dönemde binlerce genç yurt dışında yaşamak için yol arıyor . Yani iş yok . Eğer kalifiye eleman değilseniz veya tanıdıklarınız yoksa işsiz kalırsınız .

Eşiniz sizinle evlenirken yurtdışını kabul etmiş , şimdi mi anası babası olduğu aklına gelmiş ? Hadi diyelim kafası dank etti , hataydı . Aynı hatayı sizin yapmanızı nasıl bekliyor?

Eşinize onu anladığınızı söyleyin , para biriktirelim biraz daha sabredip deyin . İstanbuldan evimizi alalım , iş buluncaya kadar bizi idare edecek paramız da olsun bakarız deyin . Sonuçta öcü değilsiniz veya adamı ev hapsine almayacaksınız .
Ben sizi anlıyorum, konuşmaya bile gerek duymadan , çocuk gibi iş yapmış . Bazı çocuklar vardır misafirlikte ağlar dönerken ben burda kalacağım der ya aynen öyle olmuş .
Koca dediğin çok var ama huzur içinde mutlu bir hayat yaşamak istiyorum diyorsanız kendiniz en çok istediğiniz şeyi yapın .
Allah bilir ama yaşlı anne babanız var . Siz buradayken ölseler ne hissedeceksiniz ? Kocanızı hala sevebilecek misiniz?
Bazı erkekler için babaannemin bir lafı vardı ; piresi kanlanmış derdi . Yani cebi az para görünce saçma sapan hareketler yapar derdi . Eşinizin durumu da o .
Nice üniversite mezunu genç işsiz güçsüz, umutsuz maalesef. Keşke güzel ülkeme yakışan güzellikte bir gelecek olsa ama yok .
Oturun oturduğunuz yerde 😂

Arada geçen, eşinizin ailesinin size “herşeyi sat gel” sözüne takıldım ben. Neden satıyormuşsunuz herşeyi, onlar yesin diye mi? Hiç iyi niyetli görmedim.

Ayrıca eşiniz sizi tatile gidiyorum deyip sizi kandırmış resmen. Düzeninizi bozmaya değmez bu adam için.
Evet yani ben annesi ve kendi ile bu durumu ilk ogrendigimde dedim oyuncakmi bu burasi ne olacak esyalar seyler dedim. Tepkide ne olacak sat herseyi onemli degerli esyalarinida annenlere birakirsin oldu bitti. Oldu bittide oyle oldu bittiyle olmuyor iste... Konusmadan etmeden ben yani seviyorum ama valla kimse bence boyle birseyi hak etmiyor. Zorluyorsun beni dedim. Bana hicbir secenek sunmuyorsun dedim esimde ben seni zorlamiyorum diyor ben seni zorlayamam anliyorum seni ama benim kararimda bu ve seninde gelmeni istiyorum diyor. Annesi durumu basta gercekten bilmiyordu cunku esim oraya yani Turkiyeye gittigi ilk saatlerde beni aradi annesi ve sordu ne zaman donecek diye. Kadin gencliginden bu yana yanliz yasiyor ve boyle yasamayi seviyor, rahatinada fazlasiyla duskun hakkidir yani kendi bilecegi sey. Kendine gore onunda plani programi bi duzeni var.

Evet yani ben annesi ve kendi ile bu durumu ilk ogrendigimde dedim oyuncakmi bu burasi ne olacak esyalar seyler dedim. Tepkide ne olacak sat herseyi onemli degerli esyalarinida annenlere birakirsin oldu bitti. Oldu bittide oyle oldu bittiyle olmuyor iste... Konusmadan etmeden ben yani seviyorum ama valla kimse bence boyle birseyi hak etmiyor. Zorluyorsun beni dedim. Bana hicbir secenek sunmuyorsun dedim esimde ben seni zorlamiyorum diyor ben seni zorlayamam anliyorum seni ama benim kararimda bu ve seninde gelmeni istiyorum diyor. Annesi durumu basta gercekten bilmiyordu cunku esim oraya yani Turkiyeye gittigi ilk saatlerde beni aradi annesi ve sordu ne zaman donecek diye. Kadin gencliginden bu yana yanliz yasiyor ve boyle yasamayi seviyor, rahatinada fazlasiyla duskun hakkidir yani kendi bilecegi sey. Kendine gore onunda plani programi bi duzeni var.
Şimdi belki de çok yanlış birşey söylemiş olacağım ama; eşiniz evliliğiniz aracılığıyla vatandaşlık almıştır sanırım değil mi? Eğer aldıysa ne zaman aldı? Ben çok seven bir adam göremiyorum bu hikayede.

Size de Türkiye’ye dönmenizi kesinlikle tavsiye etmem. Doğup büyüdüğünüz yerlerden çok farklı olduğunu siz de biliyorsunuzdur. Hem aileden uzak kalmak hem de ülkede yaşamın zorlukları sizi çok yıpratır.

X