Fikirlerinize ihtiyacım var ailem ile ilgili.

Ceku Bal

Uzaylı da olsa, insan insandır.
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
193
1.123
Yerden göğe kadar haklısınız. Herkes kendi hayatını yaşasın. Kardeşiniz kendine haftada 1 yada 2 bir yardımcı tutsun. Babanızın bakıcı durumu hallolmuş zaten. Ayrıca yazı dilinizden duruşunuzu çok beğendim. Taviz vermeyin. Ha, maaşı iyi diye kardeşinizin oraya sıcak baksanız bile ayrı ev tutun.

raava

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2011
2.555
8.138
herşeyden bağımsız olarak iş konusunu bir değerlendirin önce, gerçekten sizin için daha iyi olur mu? İş konusu içinize sinerse aynı apartmanda farklı dairelerde kalalım teklifinde bulunun. Gelsin sizinle yemek yesin sonra gitsin kendi evini pisletsin. Ben alıştım tek yaşamaya, hem ileride kız arkadaşın falan olursa sıkıntı olmaz deyin. Siz teklifinizi yapın, şartları koyun masaya kabul ederse ne güzel, etmezse siz düzeninize dönersiniz zaten.
bencillikle suçlayanlar kendi bencilliklerine alet olmadığınız için yapıyor bunu, sizde farkındasınız. Kulak asmayın sakın.

Posedion

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
3.479
3.716
Ben biraz garantici biriyim , kardeşimin iş teklifini artısı eksisi olarak değerlendirirdim . Sonuçta iyi bir işse kabul ederdim . Ebeveyn banyosu olan bir ev tutup, onun alanını kısıtlayıp , haftada bilemedin 15 günde bir yardımcı abla çağırırdım . Ama görev ve sorumlulukları kesin bir şekilde ayırırdım .

Babanız konusunda haklısınız . Ben de olsam aynını yapardım .

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2084 gün geçti.

gizem8684

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
443
871
35
Abinizle dağınıklığı dışında başka bir sorun yaşamıyorsaniz temizliğe birini almak ve herkesin işini kendi yapması şartıyla kabul edebilirsiniz belki.
Sonuçta maaş fazla ve ilerisi olan bir işmiş.
Tabi sorumsuz biriyle yaşamak zor da diğer türlü geleceği olmayan bir isyerindeyseniz size de zor.
Ya da annenize yakın bir iş bulup ana kız birlikte de devam edebilirsiniz. :)
Yorumunuz için teşekkürederim. Ayrı evlerde yaşarsak bile rahat vermez. Gel şu işimi hallet, utulerim var gelip yaparmısın, gel çok kirlendi ev. Ben çok yorgunum alışverişi sen yap. Mesela arkadaşlarımla plan yaptım tatile falan gidecem. Ya gel bak buraya gideriz izin alma şimdi gitme oraya. Uzaktayken karışamazlar planlarıma ama yanyanayken öyle olmaz. 37 yaşına geldi, bazen evde yalnız kalıyor annem bana geliyor kalmaya falan. Kadın eve bir dönüyor. Sipariş verdiği pizza kutuları, kolalar, yemek yediği tabak, bıçak, çatal masada kenara ittirilmiş, yer açıp orada yemek yenmiş. Mutfak üstüste. üstünden çıkan atılmış, evde oturacak yer yok diyor annem. Bulaşık, çamaşır makinası da var yani. Anlatılır gibi değil. Odasında çikolatalar yemiş ambalajları dolmuş masanın üstünde asla atmıyor asla. Hep arkasından toplatmaya alışmış.Evde mesela aburcubur keyfi haftada 500 - 600 bir kerede harcar. Ama asla bir yağ, şeker yada evin ihtiyacı olan bir şeye para harcamak istemez Keyiflerini paylaşır ama diğerlerine karışmaz. Çünkü onlar elinin altında hazırdır. Bu alışkanlıklar kolay kolay gitmez. Zaten annem de diyor kendi evladım iyi hoş ama çok insan kullanıyor.Hele yazın var ya hafta da 15 - 20 gömlek artı pantolonları ütüleri bitmiyor. Dedim kaç kere git ütület şunları, yapın işte ne olacak bir günde yapmasanız da olur diyor.
Bir banyoya giriyor, banyo birbirine giriyor asla dönüp bakmıyor etrafında ki herkes ona hizmet etmek zorunda gibi davranıyor.
Annem diyor ki bu evlense kadın bunu iki güne boşar ve haklı da diyor. Ben de aynını düşünüyorum. Adam hayata sadece keyif için gelmiş, onunla takılmak güzel ama aynı evde yaşamak zulüm. Tek yaşayıp öğrenmesi, törpülmesi gerektiğini düşünüyorum.

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
6.398
20.917
Erkeklerin kadınlara uyguladığı psikolojik şiddetin başka türlüsü, ne münasebet herkes başının çaresine bakmayı öğrensin kimse için bakım veren konumuna düşmeyin zaten sizi seven kayıran böyle suistimal etmeye çalışmaz sizi. Gerekirse babama bakan bakıcıya maddi destekte bulunurum yine de bakım vereni olmam, nefsime aykırı bi durum ruh sağlığım herşeyden kıymetli. Annenizi takdir ettim harika bi kadın.

gizem8684

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
443
871
35
Seçimlerinizde sorun yok. Ben olsam, babamı yanıma çağırır, aynı evde kalırdım. Ben işime giderdim, bakıcı yine olurdu.
ama bu da baba-kız ilişkinize, karakterinize, babanızın karakterine bağlı.
yani zorunluluk yada olmazsa olmaz degil.

Bir de sizin durumunuzda şöyle bir şey var, yarın öbür gün anneniz de babanızın durumunda olabilir ve ikisi ile birden olamazsınız. Ve birini seçmek gibi zor durumda kalabilirsiniz.
bu şekilde devam etmesi, sizi bu seçimden de kurtarır.
Teşekkürler yorumunuz için, babam kendi evinden çıkmak istemiyor. Bunu kabul etmiyor yani. Onun yanına gidip bakılmasını istiyor.

gizem8684

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
443
871
35
Erkeklerin kadınlara uyguladığı psikolojik şiddetin başka türlüsü, ne münasebet herkes başının çaresine bakmayı öğrensin kimse için bakım veren konumuna düşmeyin zaten sizi seven kayıran böyle suistimal etmeye çalışmaz sizi. Gerekirse babama bakan bakıcıya maddi destekte bulunurum yine de bakım vereni olmam, nefsime aykırı bi durum ruh sağlığım herşeyden kıymetli. Annenizi takdir ettim harika bi kadın.
Teşekkürederim yorumunuz için.,iyi hissettirdi. Annem iyidir, adaletlidir şükürler olsun.

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
6.398
20.917
Yakın bi tanıdığımız meme kanseri oldu kadının bir kızı dört oğlu ve eşi vardı, durumunun ağır olduğunu anlayıp öleceğini hissedince kızını iki ay içinde sevdiğiyle evlendirdi. Ölüm döşeğinde neden böyle yaptığı sorulunca ben ölürsem yemek bulaşık hizmet kendilerine köle yaparlar kızımı ,hayatta yuva kurmasına izin vermezler bencilliklerinden, önce onun yerini yapmalıyım dedi. Tanıdığım en harika ileri görüşlü kadındı bence Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Pandaizm

Başladı ömrümün altın çağı ⭐
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
2.322
5.943
Abiniz uyanık ama anneniz ondan da uyanık helal olsun 😂

Bence gitmeyin.
Ya da deyin ki ben oraya gelip kendime ev tutacağım işe öyle girerim.
Emin olun vazgeçer zaten.

yolcu90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
1.040
1.632
Ay aman annen de olsa beraber yaşama herkes kendi evini bilsin
Kardeşin de babasının oğlu demek ikisi de kendisine hizmetçi arıyor duygu sömürüsü yapıyorlar sana
Azıcık aşım ağrısız başım de vicdan yapma sen kimseye hizmetçi gelmedin bu dünyaya

gizem8684

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
443
871
35
Yakın bi tanıdığımız meme kanseri oldu kadının bir kızı dört oğlu ve eşi vardı, durumunun ağır olduğunu anlayıp öleceğini hissedince kızını iki ay içinde sevdiğiyle evlendirdi. Ölüm döşeğinde neden böyle yaptığı sorulunca ben ölürsem yemek bulaşık hizmet kendilerine köle yaparlar kızımı ,hayatta yuva kurmasına izin vermezler bencilliklerinden, önce onun yerini yapmalıyım dedi. Tanıdığım en harika ileri görüşlü kadındı bence Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
Allah rahmet eylesin. Annem de benim evlenmek istememe saygı duyar ama aynı şeyi bana hep söyler.Sen evlenmezsen bunlar sana rahat vermez ben bir yandan mutlu bir evlilik yapmanı aslında bundan istiyorum,der bana.

gizem8684

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
443
871
35
Ay aman annen de olsa beraber yaşama herkes kendi evini bilsin
Kardeşin de babasının oğlu demek ikisi de kendisine hizmetçi arıyor duygu sömürüsü yapıyorlar sana
Azıcık aşım ağrısız başım de vicdan yapma sen kimseye hizmetçi gelmedin bu dünyaya
Teşekkürederim evet aynen doğru. Bir yoksulluk düşkünlük durumu farklı.Herkes kazanıyor. Ama herkes bedavadan insan kullanma peşinde ben buna kızıyorum.