Fikirlerinize ihtiyacım var...

E ilk basta tepki vermemissiniz simdi tepki vermeniz ona sacma gelir haliyle
Profilinde sizinle de fotolari var mi esinizin?
Sizle de story atiyor mu?
Arabada 3 arkadas giderken selfie cekip paylasmak falan ne bileyim ne rahat is diyesim geldi zaman bol 🥴
Evet benimle de fotoğrafları var.

Çünkü ilk zamanlar bu kadar sık yapmıyordu bunu ve gerçekten o ortamda ki insanların böyle bu denli laubali tipler olduğunu da bilmiyordum. Hiç bir zaman eşimi sıkan bir kadın olmak istemedim. Ama baktım git gide artıyor bu fotoğraflar kendine gelmesini evli bir adam olduğunu nasıl davranması gerektiğini çok kez anlattım ama ne fayda.

Selamlar herkese,

Bu sıralar muzdarip olduğum bir konuyu anlatacağım. Şöyle ki eşimle uzun yıllar sevgililiğimizin ardından evlendik. Birbirimizi iyi tanırız. Nişanlanmadan bir süre önce bir iş değiştirdi. Şimdi yeni şirketi de daha rahat çoğunlukla kadınların bulduğu bir yer. Yöneticisi de kadın kendisi de zaten bir ekip yönetiyor. Şirket çok aktif etkinlikler düzenliyor, samimi bir ortam da çalışıyorlar çok fazla hanımlı beyli bir ortam yok. İlk başlarda yine iş yerinden kadın arkadaşları ile storyler atmaya başladı sorun etmedim ben. Ama sonra çalışanların da nasıl hayatlar yaşadığını gördüm bize uymuyordu biz öyle çok çok rahat insanlar değilizdir. Muhafazakar da değiliz orta karar işte. Sonra ki zamanlar da paylaştığı bu storyler bana batmaya başladı çünkü çok fazlalaştı. Ben rahatsız olduğumu söyledim, insanlarla bu kadar samimi olmamasını arasına bir mesafe koymasını söyledim. Her seferinde tamam haklısın dedi ama yok hala aynı devam ediyor. Evet fotoğraflar öyle çok samimi değil ama araçta giderken 2 güzel kadın ve eşim fotoğraf karesine girmek için tabii ki yakın duruyorlar. Böyle böyle fotoğraflar. Yani kavga ettim olmadı, sakin sakin anlattım olmadı. Ama ben bu durumu kabul edemiyorum. Benim arkadaşlarım kız kardeşlerim bile artık farkında bana sen nasıl bu kadar rahatsın hiç mi rahatsız olmuyorsun gibi şeyler de duymaya da başladım. Ama sürekli konuşarak da onu sıkıyor gibi oluyorum ki zaten artık konuşarak çözülebileceğini düşünmüyorum. Bu durumda umursamayıp devam edersem bir süre sonra aramıza mesafe gireceğini düşünüyorum sonuçta evliyiz ve birbirimizin yaşam tarzları ikimizi de etkiliyor. Ben insanların da bu şekilde konuştuğunu söylediğimde milletin lafıyla iş mi yapacağım çok abartıyorsun ne var sanki fotoğrafta gibi tepkiler alıyorum eşimden.

Ama bu kadar paylaşım yapması bu kadar fotoğraf çekilmesi beni rahatsız ediyor. Sonuç olarak kitlendim ne yapacağımı bilmiyorum. Böyle bir sebepten evliliği bitirmek istemiyorum. Ama böyle de mutlu değilim.

Önemli olan burda benim düşüncelerime saygı duyup rahatsız olduğum şeyi sürekli yapması beni asıl yıpratan bu sanırım.

Size nasıl bir yol izleyebilirim. Nasıl davranmalıyım?
Maalesef düşünvelerinizin duygylarınızın dikkate alınmaması daha üzücü bu noktada dediğiniz gibi. Başka olaylarda da yine böyle yapması olası maalesef. Bence karşınıza alıp konuşun tekrar eğer duygularınıza saygı duymuyorsa siz de ona göre aksiyon alın günah değil mi sizi bu hale getirmiş

Beni de en çok rahatsız eden şey bu olurdu, haklı olun ya da olmayın. Bir hassasiyetiniz var ve dikkate alınmıyorsunuz çok üzücü.
Herkes yapısına göre farklı tepki verir. Kavga da etmişsiniz, sakin de konuşmuşsunuz bir şey değişmemiş. Daha net bir tavır koymak gerekir. Terbiye etmek için ev mi terkedilir, boşanmakla mı tehdit edersiniz bilemedim 😐
Son çare artık bana da bu gibi geliyor ama bunu yapmadan önce işte ne biliyim akıl almak istedim. Keşke bu sorun ortadan kalksa da rahatlasam o kadar çok istiyorum ki. Seviyorum sonuçta boşanmak asla istemem ama bana bir çare bırakmıyor.

Bir de fotoğrafta samimi bişey yok araba kullanıyorum öyle çektiler. Onun öncesin şarkıda söyledik eğlendim de uykumuz gelmesin diye sonuçta onları paylaşmadım diyor bana beynime kan sıçrıyor resmen bu konuşmalarında. Hadsizlikkk

Herkesin tepkisi farklı olur bu konuda, kimisi daha rahattır umursamaz kimisi daha hassastır istemez. Bende hoşlanmazdım böyle durumdan ve rahatsız olurdum. Mesafe candır. Sürekli sürekli fotoğraf çekinip paylaşmasının ne anlamı var? Çekinmeyen adan gayette çekinmiyor, paylaşmıyor.
Ne yapılabilir bilemedim. Ama sanırım bende artık bir şey söylemez, aynı şeyi misilleme olarak yapardım ki durumu anlasın.

Evet benimle de fotoğrafları var.

Çünkü ilk zamanlar bu kadar sık yapmıyordu bunu ve gerçekten o ortamda ki insanların böyle bu denli laubali tipler olduğunu da bilmiyordum. Hiç bir zaman eşimi sıkan bir kadın olmak istemedim. Ama baktım git gide artıyor bu fotoğraflar kendine gelmesini evli bir adam olduğunu nasıl davranması gerektiğini çok kez anlattım ama ne fayda.
Iste bastan tepki vermeyince sonradan kaileye almiyor bazilari
Esinizin bu ortam ve ilgi hosuna gidiyor sanirim
Sizinle kavga dahi ettigine gore 🤷‍♀️

Maalesef düşünvelerinizin duygylarınızın dikkate alınmaması daha üzücü bu noktada dediğiniz gibi. Başka olaylarda da yine böyle yapması olası maalesef. Bence karşınıza alıp konuşun tekrar eğer duygularınıza saygı duymuyorsa siz de ona göre aksiyon alın günah değil mi sizi bu hale getirmiş
Günah vallahi billahi günah. Ya sonuçta karın rahatsız oluyor paylaşma çekilme bizden önemli mi alt tarafı iş yerinden arkadaşların. Herkes paylaşırken ben hayır mı diyim karım izin vermiyor mu diyim gibi şeyler de söyledi bana

Herkesin tepkisi farklı olur bu konuda, kimisi daha rahattır umursamaz kimisi daha hassastır istemez. Bende hoşlanmazdım böyle durumdan ve rahatsız olurdum. Mesafe candır. Sürekli sürekli fotoğraf çekinip paylaşmasının ne anlamı var? Çekinmeyen adan gayette çekinmiyor, paylaşmıyor.
Ne yapılabilir bilemedim. Ama sanırım bende artık bir şey söylemez, aynı şeyi misilleme olarak yapardım ki durumu anlasın.
Gerçekten arkadaşlarımda bunu söylüyor misilleme yap gibi. Ama ne biliyim bana çok hoş bir davranış gibi gelmiyor ya başlarım öyle evliliğe diyorum bu kafalar bana hiç uygun değil. Evliliğin gerektirdiği gibi yaşayamıcaksan keşke evlenmeseydin diyorum :KK43: Çok üzücü geliyor böyle sık boğaz ediyor muşum onu gibi havalara giriyor

Günah vallahi billahi günah. Ya sonuçta karın rahatsız oluyor paylaşma çekilme bizden önemli mi alt tarafı iş yerinden arkadaşların. Herkes paylaşırken ben hayır mı diyim karım izin vermiyor mu diyim gibi şeyler de söyledi bana
Kafasına silah mı dayamışlar story atması için, işten mi atılıyormuş atmayan? Eşinizin günahını almak istemem ama neyse konuşmayayım daha fazla. Aynısınj yapıp kendinize saygınızı azaltmayın ama ona olan azalsın bu saatten sonra bence sınırınızı net çizin. Ayrıca eşim çok hoşlanmıyor da denebilir ne var bunda seven insan bunu büyütmez bu kadar

Iste bastan tepki vermeyince sonradan kaileye almiyor bazilari
Esinizin bu ortam ve ilgi hosuna gidiyor sanirim
Sizinle kavga dahi ettigine gore 🤷‍♀️
Ya kimin gitmez kendisi çok sempatik enerjik biridir haliyle ilgide çekiyordur hoşuna gidiyordur bende evde bak böyle olmaz diyince ben kötü oluyorum işte

Ee o kadınlar hesaplarında paylaşsın o niye paylaşıyor

Kafasına silah mı dayamışlar story atması için, işten mi atılıyormuş atmayan? Eşinizin günahını almak istemem ama neyse konuşmayayım daha fazla. Aynısınj yapıp kendinize saygınızı azaltmayın ama ona olan azalsın bu saatten sonra bence sınırınızı net çizin
Yani bende çalışan bir kadınım ikimizde kurumsal şirketlerdeyiz. Benimde erkek arkadaşlarım var ama hep sınırımı bildim fotoğraflar çekilip paylaşmadım. Bekarken bile evli olan çok yakın bir erkek arkadaşım var aynı masada çalışırız yıllardır. Eşi rahatsız olur diye instagram dm den video bile paylaşmam ben. Bırakın fotoğraf paylaşmayı.

Ee o kadınlar hesaplarında paylaşsın o niye paylaşıyor
Slak çünkü neyi kime ispat etmeye çalışıyor anlamıyorum. İşte ayıp olur diye mi düşünüyor bilmiyorum. Yahu o kadın da evli kocası bunları sorun etmiyor olabilir. Ama senin karın ediyor bu kadar mı zor bunu anlaması. İş yüzünden resmen aramız açıldı ya

Yani bende çalışan bir kadınım ikimizde kurumsal şirketlerdeyiz. Benimde erkek arkadaşlarım var ama hep sınırımı bildim fotoğraflar çekilip paylaşmadım. Bekarken bile evli olan çok yakın bir erkek arkadaşım var aynı masada çalışırız yıllardır. Eşi rahatsız olur diye instagram dm den video bile paylaşmam ben. Bırakın fotoğraf paylaşmayı.
Sizin düşünce yapınız doğru zaten de eşiniz neden böyle düşünemiyor o üzücü ve yanlış hele ki siz bu kadar söylemişken. Hakkınızda hayırlısı ne diyeyim

Sizin düşünce yapınız doğru zaten de eşiniz neden böyle düşünemiyor o üzücü ve yanlış hele ki siz bu kadar söylemişken. Hakkınızda hayırlısı ne diyeyim
Pek hayırlı gözükmüyor değil mi? Yani yapabileceğim her şeyi yaptım ayrılmak dışında :KK43:

olur, anlatırsanız sevinirim.

Arkadaşımın eşi böyle bir iş yerine girdi. Kızlar seçme gibi çok donanımlı. Adam da at hırsızı kılıklı. Zamanla tipini düzeltti sonra karısını beğenmemeye başladı. Şirketten kimseyle eşini tanıştırmadı yemeklere götürmedi. En sonunda da malesef eşini aldattı ve evi terketti. Şirketten biri değildi çünkü kızlar aklı başında kişilerdi. Evli adamlara bakacak tipler değildi.
ama adamın bir kere gözü açılmıştı.

Arkadaşımın eşi böyle bir iş yerine girdi. Kızlar seçme gibi çok donanımlı. Adam da at hırsızı kılıklı. Zamanla tipini düzeltti sonra karısını beğenmemeye başladı. Şirketten kimseyle eşini tanıştırmadı yemeklere götürmedi. En sonunda da malesef eşini aldattı ve evi terketti. Şirketten biri değildi çünkü kızlar aklı başında kişilerdi. Evli adamlara bakacak tipler değildi.
ama adamın bir kere gözü açılmıştı.
Bilmiyorum benim de eşim böyle bir adam değildi bu işe girdikten sonra huyu suyu bi değişmeye başladı. Bende şirkette çalışıyorum ama öyle çok klasik giyineyim etekler elbiseler topuklular falan kimse giymiyor yani bizde normal kot kazak gibi geliyoruz. Ama onlar maşallah efendim her bir kadın düğüne gider gibi hazır ve nazır saçlar makyajlar elbiseler :KK70: Yani ister istemez bir erkeksin her yer cıvıl cıvıl o ortama ayak uydurmaya mı çalışıyor vallahi anlamıyorum. Bugün bu fotoğraflar yarın bir daha samimiyet ee bunun sonu nerelere gidece?? Kendimi hırpalıyorum :KK43:

Bilmiyorum benim de eşim böyle bir adam değildi bu işe girdikten sonra huyu suyu bi değişmeye başladı. Bende şirkette çalışıyorum ama öyle çok klasik giyineyim etekler elbiseler topuklular falan kimse giymiyor yani bizde normal kot kazak gibi geliyoruz. Ama onlar maşallah efendim her bir kadın düğüne gider gibi hazır ve nazır saçlar makyajlar elbiseler :KK70: Yani ister istemez bir erkeksin her yer cıvıl cıvıl o ortama ayak uydurmaya mı çalışıyor vallahi anlamıyorum. Bugün bu fotoğraflar yarın bir daha samimiyet ee bunun sonu nerelere gidece?? Kendimi hırpalıyorum :KK43:
Hangi sektörde çalışıyorlar

Benim çalıştığım şirket de aynı şekilde hanım bey falan yok dışarda görüşüyoruz ediyoruz. Hiç erkek bir ekip arkadaşımla özel olarak fotoğraf çekilme ihtiyacı duymadım açıkçası. Sağolsunlar bir yerden gece dönüyorsak bizi eve bırakıyorlar ya da ofise gidilen günlerde sabah yakınlardan alıyorlar. Durup dururken fotoğraf çekilelim diye de tutturmuyoruz sohbet ederek gidiyoruz sonra da teşekkür edip iniyoruz yani.

Tek tük ofiste falan birkaç kişi çekildiğimiz oluyor mesela geçen hafta şirket etkinliğinde hepimiz birbirimizle dip dibe fotoğraf çektirdik böyle bir şeyden rahatsız olsanız sizi haksız bulabilirdim ama burda haklısınız. Sürekli fotoğraf çekilmek etmek doğru değil. Yanındaki arkadaşları çekiyorsa da yavaş yavaş bu işi azaltabilir en kötü kendi profilinde paylaşmasın. Genelde fotoğrafı çeken eşiniz mi oluyor yani fikir ondan mı çıkıyor?

Benim çalıştığım şirket de aynı şekilde hanım bey falan yok dışarda görüşüyoruz ediyoruz. Hiç erkek bir ekip arkadaşımla özel olarak fotoğraf çekilme ihtiyacı duymadım açıkçası. Sağolsunlar bir yerden gece dönüyorsak bizi eve bırakıyorlar ya da ofise gidilen günlerde sabah yakınlardan alıyorlar. Durup dururken fotoğraf çekilelim diye de tutturmuyoruz sohbet ederek gidiyoruz sonra da teşekkür edip iniyoruz yani.

Tek tük ofiste falan birkaç kişi çekildiğimiz oluyor mesela geçen hafta şirket etkinliğinde hepimiz birbirimizle dip dibe fotoğraf çektirdik böyle bir şeyden rahatsız olsanız sizi haksız bulabilirdim ama burda haklısınız. Sürekli fotoğraf çekilmek etmek doğru değil. Yanındaki arkadaşları çekiyorsa da yavaş yavaş bu işi azaltabilir en kötü kendi profilinde paylaşmasın. Genelde fotoğrafı çeken eşiniz mi oluyor yani fikir ondan mı çıkıyor?
Hayır kadınlar çekiyor. Kendileri paylaşıyor. Yani zaten kadınların hepsi çok aktif sosyal medya kullanıyor. Her şeyi paylaşan tipler yani. Ama yine de benim ki çizgisini koruyabilse yaaaa hadi gel bi selfie yapalım olmazdı heralde.

Bende bekarken aynı şirkette çalıştığım bir arkadaşım vardı erkek, arabası ile gelip gidiyordu evlerimiz çok yakın olunca birlikte gidip gelmeye başladık ve asla yan yana bir fotoğrafımız yoktur.

Adamın erkek kardeşi gitmiş çalıştığı şirkete. Eve gelmiş şöyle diyormuş yenge şirketteki kızlar melek gibi hepsi manken mübarek. İki güzel kadın görünce nevri dönüyor bir çok erkeğin malesef

X