Fikirlerinize ihtiyacım var...

Merak ediyorum ortamda fotoğraf çekinirken ne demesini istiyorsunuz? Karım kızıyor kareye giremem mi?
Daha önceden fotoğraf çekilmiş birden ben gizli kalmayı seviyorum diyemez sonuçta. Ayrıca kadın çekip etiketliyormuş, eşiniz de muhtemelen ayıp olmasın diye etiketlendiği fotoğrafı paylaşıyor. Siz sürekli söylüyorsunuz diye rahatsız olup fotoğraf çekilip başka profilde paylaşılsa ve kendi profiline eklemese sorun olacak mı? Arabada çekilen fotoğraf ne kadar yakınlık gerektirir ki? Sürüş anındaki yakınlık kadar en fazla.
Başta ses etmemişsiniz şu an söylenmeniz evet tam olarak elalem lafını yapıyor o yüzden yapma diye eşinize söylemeniz.
Hiç paylaşmıyorken birden paylaşsa ve rahatsız olduğunuzu bile bile devam etse evet size saygısızlık ediliyor denilirdi. Size uymayan her şeyi saygısızlık yapıyor bana benim istediğimi yapmıyor diye lanse edemeyiz.
Siz benzer bir durumda olsanız eşiniz sizi fotoğraf konusunda darlamayacak biriyse, tek sorununuz da cidden buysa başkaları laf ettiğinde kulağınızı kapatın. Çünkü siz başta sorun etmemişsiniz, dışarıdan eleştiri gelince batmış.

Sürekli fotoğraf mı çekiliyorlar?
Esinizde bunları paylaşıyor hem de rahatsız olduğunuzu bile bile.
Toplu çekilir edilir tamam ama sürekli 2-3 kişilik selfie çekimlerine, paylaşımlarına ne gerek var? Kıskançlık değil de bir erkeğin bunlarla uğraşması basitlik gelirdi bana.
Siz bir seyden rahatsız oluyorsanız ama eşinizde karşılık bulmuyorsa orada bir sorun vardır. İş arkadaşları, onların istekleri daha cazip geliyor demek ki üzgünüm.
Sizi kaybetme korkusu yok demek ki.

Adamın erkek kardeşi gitmiş çalıştığı şirkete. Eve gelmiş şöyle diyormuş yenge şirketteki kızlar melek gibi hepsi manken mübarek. İki güzel kadın görünce nevri dönüyor bir çok erkeğin malesef
Ya allah onları bildiği gibi yapsın gerçekten. Zaten instagramından alayını eklemiş beğenmediği fotoğrafları yok bunu bile neyse sorun çıkarmıyım diye sustum ama yok arkadaş sular durulmuyor. Bir de üzerinde ben onu sıkıyormuşum gibi oluyor ya deli oluyorum.

Sürekli fotoğraf mı çekiliyorlar?
Esinizde bunları paylaşıyor hem de rahatsız olduğunuzu bile bile.
Toplu çekilir edilir tamam ama sürekli 2-3 kılık selfie çekimlerine, paylaşımlarına ne gerek var? Kıskançlık değil de bir erkeğin bunlarla uğraşması basitlik gelirdi bana.
Siz bir seyden rahatsız oluyorsanız ama eşinizde karşılığı olmuyorsa orada bir sorun vardır. İş arkadaşları, onların istekleri daha cazip geliyor demek ki üzgünüm.
Sizi kaybetme korkusu yok demek ki.
Bu kadar basit aslında özeti bence de artık o ortam ona o kadar cazip geliyor ki 7 yıldır hayatında olan ve artık karısı olan kadını bile gözü görmüyor ne kadar acı.

Hayır kadınlar çekiyor. Kendileri paylaşıyor. Yani zaten kadınların hepsi çok aktif sosyal medya kullanıyor. Her şeyi paylaşan tipler yani. Ama yine de benim ki çizgisini koruyabilse yaaaa hadi gel bi selfie yapalım olmazdı heralde.

Bende bekarken aynı şirkette çalıştığım bir arkadaşım vardı erkek, arabası ile gelip gidiyordu evlerimiz çok yakın olunca birlikte gidip gelmeye başladık ve asla yan yana bir fotoğrafımız yoktur.
Aynen öyle. Hadi yöneticisine çok ses çıkaramadı diyelim de aynı seviyedeki arkadaşı fotoğraf çekiyorsa da kendi profilinde paylaşmasın. Ofiste çekilecekse işim var diyerek mutfağa su almaya giderek gayet geçiştirebilir yani. Bu şekilde zamanla fotoğraf talebi de azalır herhalde.

Bana paso fotoğraf çekilelim diyen bir erkek ekip arkadaşım olsa rahatsız hissederim. En fazla 1-2 kere tamam der sonra tekrarlanırsa ben sevmem öyle şeyleri diye gülerek kestirir atarım mesela. Biz kocalarımızı erkek arkadaşlarımızı aman rahatsız olur diye düşünüyoruz da aynı performans çoğu beyde yok cidden. Hadi bir paylaştın iki paylaştın insan üçüncüde eşim ne hisseder diye düşünüverir.

Bu kadar basit aslında özeti bence de artık o ortam ona o kadar cazip geliyor ki 7 yıldır hayatında olan ve artık karısı olan kadını bile gözü görmüyor ne kadar acı.
Eşinizin gözü görmüyor ama sizin gözünüz görüyor onun hayatındaki değerinizi.
Ona göre davranacaksınız.

Merak ediyorum ortamda fotoğraf çekinirken ne demesini istiyorsunuz? Karım kızıyor kareye giremem mi?
Daha önceden fotoğraf çekilmiş birden ben gizli kalmayı seviyorum diyemez sonuçta. Ayrıca kadın çekip etiketliyormuş, eşiniz de muhtemelen ayıp olmasın diye etiketlendiği fotoğrafı paylaşıyor. Siz sürekli söylüyorsunuz diye rahatsız olup fotoğraf çekilip başka profilde paylaşılsa ve kendi profiline eklemese sorun olacak mı? Arabada çekilen fotoğraf ne kadar yakınlık gerektirir ki? Sürüş anındaki yakınlık kadar en fazla.
Başta ses etmemişsiniz şu an söylenmeniz evet tam olarak elalem lafını yapıyor o yüzden yapma diye eşinize söylemeniz.
Hiç paylaşmıyorken birden paylaşsa ve rahatsız olduğunuzu bile bile devam etse evet size saygısızlık ediliyor denilirdi. Size uymayan her şeyi saygısızlık yapıyor bana benim istediğimi yapmıyor diye lanse edemeyiz.
Siz benzer bir durumda olsanız eşiniz sizi fotoğraf konusunda darlamayacak biriyse, tek sorununuz da cidden buysa başkaları laf ettiğinde kulağınızı kapatın. Çünkü siz başta sorun etmemişsiniz, dışarıdan eleştiri gelince batmış.
Hayır henüz dışarıdan eleştiri gelmeden ben uyarılarımı yaptım. İlk önce gerçekten yöneticilerle normal yemek masasında il etkinliği gibi fotoğraflar paylaşıyordu bunları hala yapıyor hala laf etmiyorum. Ama özel olarak 2 kadınla paylaştığı fotoğraf benim hoşuma gitmiyor. Ben aynısını yapsam eminim deliye dönecek ama konu kendisi olunca ne var bunda oluyor anlatabildim mi?

Ben nerden bilebilirdim ilk zamanlar paylaştığı fotoğrafların gün aşırı daha samimi şekillerde geleceğini.

Bu bir evlilikse bana ben bu hareketinden hoşlanmıyorum dediğinde ben saygı gösterip tamam diyorsam aynı şeyi de eşimden beklemek hakkım diye düşünüyorum. Yani sürdüğüm ojenin rengine bu oje çok dikkat çekiyor bunu sürmesen olur mu diyen bir eşim var..

Aynen öyle. Hadi yöneticisine çok ses çıkaramadı diyelim de aynı seviyedeki arkadaşı fotoğraf çekiyorsa da kendi profilinde paylaşmasın. Ofiste çekilecekse işim var diyerek mutfağa su almaya giderek gayet geçiştirebilir yani. Bu şekilde zamanla fotoğraf talebi de azalır herhalde.

Bana paso fotoğraf çekilelim diyen bir erkek ekip arkadaşım olsa rahatsız hissederim. En fazla 1-2 kere tamam der sonra tekrarlanırsa ben sevmem öyle şeyleri diye gülerek kestirir atarım mesela. Biz kocalarımızı erkek arkadaşlarımızı aman rahatsız olur diye düşünüyoruz da aynı performans çoğu beyde yok cidden. Hadi bir paylaştın iki paylaştın insan üçüncüde eşim ne hisseder diye düşünüverir.
İşte bu düşünce asala yok. Acaba bir konuşur iki konuşur susar diye mi düşünüyor. Yani şirkette ki duruşu evinde ki huzurundan daha mı önemli ben böyle anlıyorum artık. Açık açık da konuşuyorum böyle devam ederse ben yapamayacağım kabullenemiyorum. Zaten ondan tek istediğim şey bu ya bir zahmet çekilmesin ben instagramı açtığımı kocamın hikayesinde 2 kadını ve kocamı görmek zorunda değilim :KK43:

Evet 180 derece değişim gösteriyor kendisi ve daha bunun başlangıç olduğunu seziyorum ben :KK43:
Yani problem ettiğiniz şeyler benim açımdan problem değil. Ama sonuçta sizin evliliğinizin dinamiği farklıymış önceden, rahatsız olmanızı normal bulabilirim. Ama eşiniz artık sizin kurallarınıza göre yaşamak istemiyor belli ki. Bunun iki çözümü var, ya ayrılmak ya da uyum sağlamak. Ayrılmakla tehdit etmekten bahsetmiyorum, o da bir müddet çözer sorununuzu sonrası yine aynı tas aynı hamam olur.

Selamlar herkese,

Bu sıralar muzdarip olduğum bir konuyu anlatacağım. Şöyle ki eşimle uzun yıllar sevgililiğimizin ardından evlendik. Birbirimizi iyi tanırız. Nişanlanmadan bir süre önce bir iş değiştirdi. Şimdi yeni şirketi de daha rahat çoğunlukla kadınların bulduğu bir yer. Yöneticisi de kadın kendisi de zaten bir ekip yönetiyor. Şirket çok aktif etkinlikler düzenliyor, samimi bir ortam da çalışıyorlar çok fazla hanımlı beyli bir ortam yok. İlk başlarda yine iş yerinden kadın arkadaşları ile storyler atmaya başladı sorun etmedim ben. Ama sonra çalışanların da nasıl hayatlar yaşadığını gördüm bize uymuyordu biz öyle çok çok rahat insanlar değilizdir. Muhafazakar da değiliz orta karar işte. Sonra ki zamanlar da paylaştığı bu storyler bana batmaya başladı çünkü çok fazlalaştı. Ben rahatsız olduğumu söyledim, insanlarla bu kadar samimi olmamasını arasına bir mesafe koymasını söyledim. Her seferinde tamam haklısın dedi ama yok hala aynı devam ediyor. Evet fotoğraflar öyle çok samimi değil ama araçta giderken 2 güzel kadın ve eşim fotoğraf karesine girmek için tabii ki yakın duruyorlar. Böyle böyle fotoğraflar. Yani kavga ettim olmadı, sakin sakin anlattım olmadı. Ama ben bu durumu kabul edemiyorum. Benim arkadaşlarım kız kardeşlerim bile artık farkında bana sen nasıl bu kadar rahatsın hiç mi rahatsız olmuyorsun gibi şeyler de duymaya da başladım. Ama sürekli konuşarak da onu sıkıyor gibi oluyorum ki zaten artık konuşarak çözülebileceğini düşünmüyorum. Bu durumda umursamayıp devam edersem bir süre sonra aramıza mesafe gireceğini düşünüyorum sonuçta evliyiz ve birbirimizin yaşam tarzları ikimizi de etkiliyor. Ben insanların da bu şekilde konuştuğunu söylediğimde milletin lafıyla iş mi yapacağım çok abartıyorsun ne var sanki fotoğrafta gibi tepkiler alıyorum eşimden.

Ama bu kadar paylaşım yapması bu kadar fotoğraf çekilmesi beni rahatsız ediyor. Sonuç olarak kitlendim ne yapacağımı bilmiyorum. Böyle bir sebepten evliliği bitirmek istemiyorum. Ama böyle de mutlu değilim.

Önemli olan burda benim düşüncelerime saygı duyup rahatsız olduğum şeyi sürekli yapması beni asıl yıpratan bu sanırım.

Size nasıl bir yol izleyebilirim. Nasıl davranmalıyım?
Böyle iş ilişkilerinin çoğunun sonu hayırlı olmuyor zaten.Eşim toplu kalabalık çekimler hariç kimseyle fotoğraf çekinmez, çekinemez.
Siz göz yumdukça suyunu çıkarmış.

Hayır henüz dışarıdan eleştiri gelmeden ben uyarılarımı yaptım. İlk önce gerçekten yöneticilerle normal yemek masasında il etkinliği gibi fotoğraflar paylaşıyordu bunları hala yapıyor hala laf etmiyorum. Ama özel olarak 2 kadınla paylaştığı fotoğraf benim hoşuma gitmiyor. Ben aynısını yapsam eminim deliye dönecek ama konu kendisi olunca ne var bunda oluyor anlatabildim mi?

Ben nerden bilebilirdim ilk zamanlar paylaştığı fotoğrafların gün aşırı daha samimi şekillerde geleceğini.

Bu bir evlilikse bana ben bu hareketinden hoşlanmıyorum dediğinde ben saygı gösterip tamam diyorsam aynı şeyi de eşimden beklemek hakkım diye düşünüyorum. Yani sürdüğüm ojenin rengine bu oje çok dikkat çekiyor bunu sürmesen olur mu diyen bir eşim var..
Siz aynısını yapsaniz deliye döner ama kendisine gelince istediğini yapmaya hakkı var.
İş yerindeki kadınların gönlü kırılmasın gerisi önemli değil.
Nasıl tahammül ediyorsunuz bu ikili muameleye?
Tebrik ediyorum.
Net olmanız lazım, sürekli söylenmekte doğru değil. Bir anlamı yok zaten belli ki.

İşte bu düşünce asala yok. Acaba bir konuşur iki konuşur susar diye mi düşünüyor. Yani şirkette ki duruşu evinde ki huzurundan daha mı önemli ben böyle anlıyorum artık. Açık açık da konuşuyorum böyle devam ederse ben yapamayacağım kabullenemiyorum. Zaten ondan tek istediğim şey bu ya bir zahmet çekilmesin ben instagramı açtığımı kocamın hikayesinde 2 kadını ve kocamı görmek zorunda değilim :KK43:
Ben ekip içindeki imaja önem veririm açıkçası. Herkesle konuşurum ederim ama evli olsun olmasın bir erkeğin yanlış yorumlayabileceği bir yakınlık kurmam. Bana yanlış geliyor. Ne o adamı ne karısını veya kız arkadaşını kötü hissettirmeye hakkım yok.

Kocanız biraz buldumcuk olmuş herhalde. Çok sevimsiz gerçekten iki kişiyi görünce böyle davranmaya başlaması. Kendisi mesafesini belli etmediği için kadınlar da gayet rahat davranıyor olabilir. Herkesin karşısındakinin hayatını düşünme mecburiyeti yok kendimizden sorumluyuz. Ama sizde de hata yok mu oje renginize dahi karışmasına izin vermişsiniz. Oje renginin nesi dikkat çekecek yani ne hakla? Ben olsam misilleme niyetine tabii ki gidip fotoğraflar atıp ekip arkadaşlarımı böyle saçma bir şeye alet etmem ama kot kazağı bırakıp işe uygun şık bir şekilde giyinir giderim. Bu arada ben de ofis günlerinde kot veya taytla gidiyorum mesleğim gereği hiç öyle süslenme ihtiyacı da duymam ama ojenin rengine bile karışmayı kendine hak görecek adam anca bunlardan anlar herhalde. Üzüldüm gerçekten sizin için böyle sınır mesafe bilmeyen insanlar beni çok sinir ediyor.

Gerçekten arkadaşlarımda bunu söylüyor misilleme yap gibi. Ama ne biliyim bana çok hoş bir davranış gibi gelmiyor ya başlarım öyle evliliğe diyorum bu kafalar bana hiç uygun değil. Evliliğin gerektirdiği gibi yaşayamıcaksan keşke evlenmeseydin diyorum :KK43: Çok üzücü geliyor böyle sık boğaz ediyor muşum onu gibi havalara giriyor
Bu bi misilleme değil aslında empati.Bazen erkekler bunu anlamiyo ciddi bi sekilde empati yaptirmak gerekiyo.

Siz aynısını yapsaniz deliye döner ama kendisine gelince istediğini yapmaya hakkı var.
İş yerindeki kadınların gönlü kırılmasın gerisi önemli değil.
Nasıl tahammül ediyorsunuz bu ikili muameleye?
Tebrik ediyorum.
Net olmanız lazım, sürekli söylenmekte doğru değil. Bir anlamı yok zaten belli ki.
tahammül edemediğim için konuyu buralara kadar açtım zaten sürekli konuştum bir sonuca ulaşamadım. Belki bir fikir çıkar benim göremediğim bir şeyi gören biri olur ne biliyim daha önce bir şey yaşamış biri olur akıl verir diye düşündüm. Yoksa ben zaten kendimce her yolu denedim.

Tek çarenin ayrılmak olmasını kabullenemedim belki de.

Bu bi misilleme değil aslında empati.Bazen erkekler bunu anlamiyo ciddi bi sekilde empati yaptirmak gerekiyo.
Ama şimdi bu kadar konuştuktan sonra ne biliyim bir erkek arkadaşımla fotoğraf atmam garip olacak. Geçen gün tek fotoğraf paylaştım o gün eşim gördü tabii ne giydiğimi ama ben 3 gün önce çektiğim bir fotoğrafı paylaştım bana şunları dedi.

Bugün bunları giymemiştin
ne zaman çektin de kime attın
bana atmadan neden paylaştın

Gibi gibi bu bile saçma geliyor ona anlayacağınız

Bir de benim yaşadıklarıma bakın duvara anlatsam o bile anlardı heralde

Ama şimdi bu kadar konuştuktan sonra ne biliyim bir erkek arkadaşımla fotoğraf atmam garip olacak. Geçen gün tek fotoğraf paylaştım o gün eşim gördü tabii ne giydiğimi ama ben 3 gün önce çektiğim bir fotoğrafı paylaştım bana şunları dedi.

Bugün bunları giymemiştin
ne zaman çektin de kime attın
bana atmadan neden paylaştın

Gibi gibi bu bile saçma geliyor ona anlayacağınız

Bir de benim yaşadıklarıma bakın duvara anlatsam o bile anlardı heralde
Bence misillemeye gerek yok ben hoşa gitmeyen şeylerin ders vermek için yapılmasına karşıyım. Ders almaz zaten sizi kısıtlar kendi yine devam eder aynen. Bence konuşun net şekilde yetişkin insanlarsınız

Ben ekip içindeki imaja önem veririm açıkçası. Herkesle konuşurum ederim ama evli olsun olmasın bir erkeğin yanlış yorumlayabileceği bir yakınlık kurmam. Bana yanlış geliyor. Ne o adamı ne karısını veya kız arkadaşını kötü hissettirmeye hakkım yok.

Kocanız biraz buldumcuk olmuş herhalde. Çok sevimsiz gerçekten iki kişiyi görünce böyle davranmaya başlaması. Kendisi mesafesini belli etmediği için kadınlar da gayet rahat davranıyor olabilir. Herkesin karşısındakinin hayatını düşünme mecburiyeti yok kendimizden sorumluyuz. Ama sizde de hata yok mu oje renginize dahi karışmasına izin vermişsiniz. Oje renginin nesi dikkat çekecek yani ne hakla? Ben olsam misilleme niyetine tabii ki gidip fotoğraflar atıp ekip arkadaşlarımı böyle saçma bir şeye alet etmem ama kot kazağı bırakıp işe uygun şık bir şekilde giyinir giderim. Bu arada ben de ofis günlerinde kot veya taytla gidiyorum mesleğim gereği hiç öyle süslenme ihtiyacı da duymam ama ojenin rengine bile karışmayı kendine hak görecek adam anca bunlardan anlar herhalde. Üzüldüm gerçekten sizin için böyle sınır mesafe bilmeyen insanlar beni çok sinir ediyor.
Bende çok üzgünüm gerçekten sürekli uyarmaktan da çok sıkıldım. Ya işte ben uğraşamıyorum artık başlarım ojesine diyip süremedim çok önemsemedim yanii

Belki bu giyim tarzı konusunu değiştirebilirim olabilir haklısınız.

Ama sonuç olarak bu iş böyle devam ettiği sürece ben evliliğimizin geleceğinden önce kendi geleceğimi iyi görmüyorum resmen takıntı haline getirdim olayları kendime de yakıştıramıyorum böyle yırtık bir kadın gibi bu fotoğraf ne demeleri falan o kadar ikilimdeyim ki.

Kocam mesafesini asla koruyamıyor afedersiniz mala anlatır gibi anlattım kendimi de çok güzel ifade edebiliyorum yani ama yok işte olmayınca olmuyor

Böyle iş ilişkilerinin çoğunun sonu hayırlı olmuyor zaten.Eşim toplu kalabalık çekimler hariç kimseyle fotoğraf çekinmez, çekinemez.
Siz göz yumdukça suyunu çıkarmış.
Benim ki de öyleydi işte bu şirket adamı öyle bir değiştir ki bunun da içinde varmış demek ki. Düşüncesiz hareket ediyor.

Dün attı bu dediğim fotoğrafı bende bizden önemli benden önemli kaldır mesela şu anda rahatsız olmuşum demek ki dedim kaldırdı

Ama bu durum hoşum gitmedi haberin olsun dedi bana paşam

X