Fiziksel görüntü evlilikte ne kadar önemli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hemen bu gece 30 days squat yaz, ve çıkan listeye göre squat yap. Squat yani çömelme hareketi.
Günde (başlangıçta) iki dakikani alacak bir hareket bu
Ve İnan ki tahtag.t olan ben bile iki yuvarlak popoya kavuştum bu 30 günlük squatla. Zorla başlattığım arkadaşlarım var, yarıda bırakanlar bile şekillendi. Squat bir mucize... Estetik vs vs düşünme, hemen şimdi basla
Eki Görüntüle 2811902
Ayy buna başlıycam hemen çok teşekkürler🧡🧡

Herkese iyi geceler. Yakın zamanda 70 civarı kilolardan 55e düştüm. Kilolu olduğum dönemde de meme ve popo kısmım çok ufaktı. Tüm kilom hep bacaklar ve göbeğimdeydi. Kilo aldığımda sürekli ölçtüm, bir santim bile artı çıkmadı :) Memeler zaten biraz aşağıya bakıyor minik minik boy iki elma kadar. Bu kadar küçük olmasına rağmen nasıl dimdik değiller hayret ediyorum. İlk sorum spora başlasam göğüs çalışsam ufak da olsa bir toparlanma olur mu? Yada popo biraz büyür mü?

İkincisi ise
Temmuz'da nikahım var. Erkek arkadaşım küçük olduğunun elbette farkında, dolgulu iç çamaşırları giymiyorum çünkü. Ama çıplakken görüntü hiç hoş değil ve öyle hiç görmedi. Popom zaten öyle minik ki, tahta. Merakım şu, evlilikte fiziksel görüntü ne kadar etkili? Büyük bir önem taşıyor mu? Yoksa aradaki çekim, uyum veya sevgi bunu tolere edebiliyor mu? Kendimi çok eksik hissediyorum. İlk önce benim kendimi beğeniyor olmam mühim ama malesef.. Estetik için de hem korkuyorum hemde yakın dönemde asla o parayı denkleştirebilecek durumda değilim. Bu zamanlarda heyecanlı hevesli olmam gerekirken kafamı bunlara takmaktan hiçbir şeyin tadını çıkaramıyorum. Sizin fikirleriniz nedir?
Bu tarz şeyler kişiye göre değişir bence. Önemli olan sizin görüntünüzden memnun olmanız. Mesela ben önceden 85c giyiyordum. Gögüslerim öyleydi. Muhtemelen çoğu erkeğin daha hoşuna giden cinsten ama ben sevmiyordum, herşeyi giyemiyordum vs. Sonradan kilo verince göğüslerim küçüldü. Şu an 75b giyiyorum ve bence bu hali daha hoş. Bem daha çok seviyorum. Yanisi önceliğiniz kendinizin görüntünüzden memnun olmaaı, karşıdan ziyade

Yukarıda da yazdığım gibi aksine , en kıllısı, en gobeklisi bilmem en ne olanı en çok öz güvene sahip olanlar.

Bunu yine yapan kadının kendisi. Her yerde ama her alanda obje olarak kullandiranlar da yine kadınlar , hem cinsine bunu yine yapan da kadınlar.
Evet aynen öyle.. Bir kez kadınlar kırsa şu zinciri artık erkekler de zaten böyle boş beleş beklenti içine girmeyecek.. Ben istiyorum ki biraz da kadın farkındalık yaratsın şu adamlara.. Aynaya hiç bakmamış adamlar kadın beğenmiyor yaa çıldırıyorum..

Burda sagliksiz olan dusunce ne biliyor musunuz, eşim sagolsun beni kucuk memelerimle kabul etti, merhametli adammis popoma laf etmedi vs diye düşünmek. Çünkü burda normal olan zaten insanlarin vucutlarinda cesitli farkliliklarin olmasi, hiçbirimiz kyle jenner vucuduna sahip degiliz, olmak zorunda da degiliz, dolayisiylsa kimse bizi boyle kabul ederek bir guzellik yapmis olmuyor.
Birbirimizi fiziksel farkliliklarimizla kabulleniyor olmamiz iyilik degil yani, normal olan bu.
Adam bana lutfediyor demiyorum zaten, ben nasil onu oyle kabul ediyorsam oda beni öyle kabul edecek o bir gerçek. Benim anlatmak istediğim sadece es olarak degil, çevremizdeki tum insanların bizim olumlu yada olumsuz benlik algimizla ilgili dusuncelerimizi fikirleriyle şekillendirdigi. Insanin kadin yada erkek olsun dışarıdan ister istemez etkilendiği. Bu insanin çocukluktan baslayarak aile ve çevreden güzelliğin etiketlenmesi, olmasi gerekenin surekli empoze edilmesiyle alakali bilinç altına yerleşmesi ile başlıyor. Bundan sonrada insan kelimelerden istemsiz etkileniyor. Bu eş olmasına gerek yok. Bana lisede beden egitiminde kiyafet değiştirirken kizlar aaa göğsün yokmuş, yazik sana derlerdi. Bende ilerde kocam düşünsün elim gogsumde yasamiyorum banane derdim. Ben çok takılmadım cevap verip gectim ama bu sistemli hale gelince insanin algısını olumsuz yönde değiştirebilir maalesef. Buda yadsınamaz bir gerçek.

Merhaba, göbek ve yanlar için ne önerirsiniz, ne yapsam geçmiyo böyle en kısa sürede forma sokacak ne yapılabilir yardımcı olursanız sevinirim 🙏

Bu arada konu sahibi kalça için you tube de nasıl yapıldığının videoları var kalça titretme hareketi var hani şu oryantalde yapılan, onu yapın sürekli bana teşekkür edersiniz
Merhaba YouTube da bu konu ile ilgili çok güzel pilates videoları var hatta benim bile kanalım var kendimi deşifre etmemek için söyleyemiyorum kendimi 😉ama çok başarılı hocalar bu konuyla ilgili çok güzel videolar paylaşıyor sürekli, burdan yazarak anlatmam size yardımcı olmaz.Hızlı bir sonuç almak için yanında diyet de ekleme yapmanızı öneririm

Herkese iyi geceler. Yakın zamanda 70 civarı kilolardan 55e düştüm. Kilolu olduğum dönemde de meme ve popo kısmım çok ufaktı. Tüm kilom hep bacaklar ve göbeğimdeydi. Kilo aldığımda sürekli ölçtüm, bir santim bile artı çıkmadı :) Memeler zaten biraz aşağıya bakıyor minik minik boy iki elma kadar. Bu kadar küçük olmasına rağmen nasıl dimdik değiller hayret ediyorum. İlk sorum spora başlasam göğüs çalışsam ufak da olsa bir toparlanma olur mu? Yada popo biraz büyür mü?

İkincisi ise
Temmuz'da nikahım var. Erkek arkadaşım küçük olduğunun elbette farkında, dolgulu iç çamaşırları giymiyorum çünkü. Ama çıplakken görüntü hiç hoş değil ve öyle hiç görmedi. Popom zaten öyle minik ki, tahta. Merakım şu, evlilikte fiziksel görüntü ne kadar etkili? Büyük bir önem taşıyor mu? Yoksa aradaki çekim, uyum veya sevgi bunu tolere edebiliyor mu? Kendimi çok eksik hissediyorum. İlk önce benim kendimi beğeniyor olmam mühim ama malesef.. Estetik için de hem korkuyorum hemde yakın dönemde asla o parayı denkleştirebilecek durumda değilim. Bu zamanlarda heyecanlı hevesli olmam gerekirken kafamı bunlara takmaktan hiçbir şeyin tadını çıkaramıyorum. Sizin fikirleriniz nedir?
Çok etkili fizik erkekler için.
Spor yaparsanız memeler çok çok çok az etkileniyor pek etkili bir sonuç alınamıyor maalesef.

Popoyu şahlandırabilirsiniz onda sorun olmaz ama popo için sporun yanında dengeli bir karbonhidrat tuketmeniz lazım ki popoya kas kazandiriniz.

Siz kendinizi beğenmiyorsanız kendiniz için bir şeyler yapabilirsiniz. Ancak benden önce bazı üyelerin de yazdığı gibi medyanın bize dayattığı güzellik kalıpları gerçekleri yansıtmıyor. Sevgiliniz sizinle sevgili olduğuna göre sizi beğeniyor. Göğüs popo küçük seviyor ki sizinle birlikte.

İkincisi ise
Yaaa maşallah nasık verdiniz kiloları 😍

Fiziksel görüntü önemli değil ama ten uyumu şart. Hiçbirimiz Angelina Jolie değiliz, kocamız Brad pitt olsun 😀 Ferhat’a padişah demişki. “Uğruna dağ deldiğin Şirin bu mu? Pek çirkinmiş.” Ferhat’ta karşılık vermiş. “Sen onu benim gözümle görseydin, delinmeyecek dağ bırakmazdın.”

youtubeda Daisy Keech bubble butt workout öneririm. Düzenli yapan herkes memnun kalıyor gördüğüm kadarıyla. Bunun haricinde spor salonları açıldığında bir hoca eşliğinde göğüs, kol, bacak çalışması yaparsanız önemli ölçüde etkili olacağını düşünüyorum. Tabii ki sevdiğiniz kişiyle evleniyorsanız fiziksel görünüşünüzü fazla önemsemeyecektir. Ama karşıdaki insandan vücudunuzdan ne kadar etkilendiğini duymak insanı çok motive ediyor. sevgiler :KK31:

herkese çekici gelen fiziksel görüntü bir tane değil ki
Kimisi tahta gibi sever kimisi toplu sever vs
Erkek arkadaşınız sizi olduğunuz gibi beğensin. Eğer ruhen bedenen zihnen birbirini tamamlayan iki kişi iseniz sorun olmayacaktır.
Bunun hamilelikte alınacak kilosu var , ilerde hastalık olur zayıflarsınız vs vs dünyanın bin tane hali var.
Hersey fizik değil.

İkincisi ise
Göğüslerin için tavsiyem bunu yap emin ol pişman olmayacaksin.her gün düzenli şekilde gece yatmadan önce normal bakkallar da satılan vazelin avucunun içine al iki eline yedir göğüslerin i asagidan yukarıya doğru vazelin iyice ikisinede yedir ve yat.spnucu gör 👋

Squat kalçadan çok üst ön bacak hareketidir. Kalça için daha izole hip thrust, donkey kicks, dead lift gibi hareketler daha yararlı. Ayrıca meme yağ dokusundan oluşur. Altını kaslandırmak belki milimlik bir fayda sağlasa da kaslı göğüs kası kadında tercih edilen bir görüntü olmuyo. Haliyle meme için ancak silikon tatmin eder.

Bunun yanında sporla popo kaslandırılacaksa günlük kalori ihtiyacından 300 500 daha fazla ve bol proteinli bi beslenme uygulanmalı. Tabi bence bunlara kendini karşındakine beğendirmek için ihtiyaç duymak, bu şekilde bakmak da ataerkil sistemin bize kazığı ve mücadele edilmeli.

Benım ıcın onemlıdır, cıft taraflı olarak

İkincisi ise
Fazla işin yok heralde düğün hazırlığı için ben evlenmeden öncede 75 kulanıyordum 4 çoçuk doğurdum 80 oldum evlendiğimde eşim belimi elleriyle doluyordu öyle inceydim hiç bir zaman göğüslerin küçük diye bir söz duymadım seven oranı buranı incelemez olduğun gibi kabul eder sen kuruntu yapıyprsun

İkincisi ise

fiziksel görüntü çok önemli.
sevgilinizin, eşinizin sizi beğenmesi, çekici bulması bir ilişkide olmazsa olmaz zaten.
ama her insanın beğenileri farklıdır, güzelliğin tek bir tipi ya da kuralı yok ki.
kişiden kişiye değişir o beğeniler.
o yüzden de çok kasmaya gerek yok, siz kendinizi beğeniyorsanız, özgüveniniz varsa, en önemlisi aranızda ten uyumu varsa gerisi ufak tefek detaylar takılmaya gerek yok bence.

Siz siz olun kendinizi sesli eleştirmeyin.beden sizin bu şekilde mutlu olun spor yaparak fiziksel ve ruhsal etkilerini zamanla görürsünüz.
1 ay oldu yürüyüş yapmaya başlayalı nekadar hafifledim anlatamam
Kaç km yürüyorsunuz. Tebrikler

Obez bir kadın olarak evlendim kocam tarafından hiç rededilmedim ve hep begenildim aradan yıllar geçti şimdi 170 boyunda 68 kilo 98-70-99 vücut ölçülerinde bir hatunum ve eskisi gibi sevilmiyor beğenilmiyorum çünkü çekim bitti araya yıllar girdi..özeti seviliyor San şişman ya da zayıf ol hiç farketmiyor seven görmüyor bana güven..

Göğüslerin için tavsiyem bunu yap emin ol pişman olmayacaksin.her gün düzenli şekilde gece yatmadan önce normal bakkallar da satılan vazelin avucunun içine al iki eline yedir göğüslerin i asagidan yukarıya doğru vazelin iyice ikisinede yedir ve yat.spnucu gör 👋
Abla göğüsleri sadece topluyormu büyümesinde yardımcı olur mu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X