Aile Planlaması Gebelikten korunma derdi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ya spiralle hamile kalan çok canım.
Dediğin spirali bilmiyorum ama spiral + prezervatif yapabilirsin.
Prezervatif en güvenlisi.
Sizin genelde jinekoloji ve kadın hastalıkları konularında yorum yaptığınızı gördüm, yaşınız 20 görünüyor ve tıp vs okumadığınız göründüğü için verdiğiniz bilgiler doğruysa nasıl bu kadar bilgili ve kendinden emin yorumlar yaptığınızı çok merak ediyorum. Yanlış anlamayın diye de açıklama yapayım, 30-35 yaşındaki bir kadın veya bir jinekolog kadar bilginiz var gibi yorumlar yapıyorsunuz, kaynağınız nedir acaba?

• Beğen
Reactions: Tzk
Bahsettiğiniz spirali bilmiyorum ama,
Doktorumla yeni konuştum bu konuyu.
Spiral,kondom hatta tüpleri bağlatma konusunda dedi ki,içlerinde en iyisi tüpleri bağlatma ama onda da sıfır risk diyemem,eşiniz de operasyon geçirirse ancak olmayabilir gebelik dedi. Tüp bağlatma durumunda dahi çok az da olsa risk varmış. Genelde dış gebelik olabiliyor dedi. Hatta hamile kalıpta doğuran hastam var dedi. Kadın onca önleme rağmen bu bebek gelebildiyse aldıramam demiş ve doğurmuş.
Kendi adıma tüplerimi bağlatacağım doğumla birlikte. Az önce formu doldurup imzalayıp hastane çantama koydum,tekrar operasyon geçirmektense sezeryan olurken aradan çıksın dedim.

Sizin genelde jinekoloji ve kadın hastalıkları konularında yorum yaptığınızı gördüm, yaşınız 20 görünüyor ve tıp vs okumadığınız göründüğü için verdiğiniz bilgiler doğruysa nasıl bu kadar bilgili ve kendinden emin yorumlar yaptığınızı çok merak ediyorum. Yanlış anlamayın diye de açıklama yapayım, 30-35 yaşındaki bir kadın veya bir jinekolog kadar bilginiz var gibi yorumlar yapıyorsunuz, kaynağınız nedir acaba?
Benim yorumlarımın sizi ilgilendiren bölümünü tam olarak hatırlamıyorum,siz bana gösterebilir misiniz?
Burası özgür bir platform sanıyorum isteyen istediği yere yorum yapar.
Bende bu hakkımı kullanıyorum.
Bilgimin sebebi çok okumam ve geçmişten beri jinekologlarda geziyor olmam.
İyi günler.

Benim yorumlarımın sizi ilgilendiren bölümünü tam olarak hatırlamıyorum,siz bana gösterebilir misiniz?
Burası özgür bir platform sanıyorum isteyen istediği yere yorum yapar.
Bende bu hakkımı kullanıyorum.
Bilgimin sebebi çok okumam ve geçmişten beri jinekologlarda geziyor olmam.
İyi günler.
Tersleyecek herhangi bir şey görmedim yorumumda, benim açtığım konuya da yorum yapmıştınız ve dediğim gibi jinekoloji ile alakalı konularda görüyorum sizin yorumlarınızı sadece merak ettim. Yanlış bir şey söylüyorsunuz veya yorum yapmayın demedim tekrar okuyun yazdığımı lütfen, verdiğiniz bilgiler 30-35 yaşında yani çoğu şeyi tecrübe etmiş bir kadının vereceği türden olduğu için şaşkınlığımı dile getirdim nasıl bu kadar bilgilisiniz 20 yaşında diye sordum. Bu konuda çok şey okudum ve sürekli jinekolojik sıkıntı yaşadım gibi bir şey yazmanız yeterliydi.
Size de iyi günler.

Tersleyecek herhangi bir şey görmedim yorumumda, benim açtığım konuya da yorum yapmıştınız ve dediğim gibi jinekoloji ile alakalı konularda görüyorum sizin yorumlarınızı sadece merak ettim. Yanlış bir şey söylüyorsunuz veya yorum yapmayın demedim tekrar okuyun yazdığımı lütfen, verdiğiniz bilgiler 30-35 yaşında yani çoğu şeyi tecrübe etmiş bir kadının vereceği türden olduğu için şaşkınlığımı dile getirdim nasıl bu kadar bilgilisiniz 20 yaşında diye sordum. Bu konuda çok şey okudum ve sürekli jinekolojik sıkıntı yaşadım gibi bir şey yazmanız yeterliydi.
Size de iyi günler.
Pardon pardon çok pardon.
Özür dilerim ben yorumunuzu bi an sinirle okudum o an evde bir gerginlik vardı. :)
Tecrübem çok yok aslında ilişki yaşamaya yeni yeni başladım,adetimde hep düzenlidir ama araştırmayı,yeni bilgiler edinmeyi,vücudumu tanımayı seviyorum. Sanırım fazla bilgiliyim ben bunu anladım yorumunuzdan.. Ama hiçbirşeyi tecrübe etmedim,henüz 20 yaşındayım,inşallah istediğim en güzel tecrübeyi bebeğimi bian önce tecrübe ederim. :)

Ah ah.. İki gün önce kontrole gittiğimde spiralimin kaymış olduğunu öğrendim, şimdi heyecanla adet günümü bekliyoruz..
Bundan sonra neyle korunacağız bende bilmiyorum..

Ölene dek böyle bir derdim olmayacağına sevineyim mi üzüleyim mi... Benim tavsiyem ilaç iğne kullanmayın spiral iyidir, prezervatiften gına geliyor. Geri çekilme de bir yöntem değil.

Bence en iyi korunma yöntemi prezervatif+spermisit hem hormonsuz hem de çok yüksek koruyuculuğu olan 2 yöntem birleşmiş oluyor

Merhaba arkadaşlar . Eminim çoğu kadının derdidir. Araştırmalarım sonucu gynefix spiral diye bir sey gördüm 2015 yılında ülkemize gelmiş biraz masraflı ama diğer spiralden farklı olarak kanama yapmaması ve koruma oranın oldukça yüksek olması ( kaymadigi icin) aranızda kullanan var mı yorumları merak ediyorum
Ben doğum kontrol hapı kullanıyorum. Gayet memnunum. Her gün düzenli içtiğiniz sürece hamilelik riski sıfırdan biraz daha fazla. Ayda 45 liraya garantili korunuyorsunuz üstelik regl durumunu da düzenliyor. Kondomla, geri çekilmeyle ya da spiral riskini almayla uğraşmaya gerek yok hiç.

Hiç duymadım ve nasıl takılıyor nasıl bir şey merak diyorum ama cesaret edemiyorum taktırmayı şuan geri çekilme bizde kızıma kardeş gelirse belki komple bağlatırım :-):-)

Nuvaring araştırdım hormon oda. Tüylenme sivilce ve kilo yapıyor bende bir ara hap kullandim da

Vajinal alındığı için daha az yan etkisi var
Ben de kullandım hiçbir sıkıntıya neden olmadı.
Ama haplar da bende kilo yapmadı, sivilcelerimi de geçirdi
O yüzden hormonları severim :)
Farklı hormon içerikli haplar var
Sana uygun olmayanını mı kullandın acaba?

Vajinal alındığı için daha az yan etkisi var
Ben de kullandım hiçbir sıkıntıya neden olmadı.
Ama haplar da bende kilo yapmadı, sivilcelerimi de geçirdi
O yüzden hormonları severim :)
Farklı hormon içerikli haplar var
Sana uygun olmayanını mı kullandın acaba?
Olabilir. Siz hangi hapı kullandınız. Ben yazz 24+4 kullanmıştım

Olabilir. Siz hangi hapı kullandınız. Ben yazz 24+4 kullanmıştım

Bi süre yasmin (bana da o yan etki yaptı) sonra yazz
En son da drospera

Drospera dan memnundum mesela
Yazz da benim için iyiydi ama bi süre sonra kanamalarım uzamaya yani hap etkisini biraz yitirmişti

X