Aile Planlaması Gebelikten korunma derdi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
3aylık korunma igneleri var ondan yaptırın spiral her ay acaba kaydı hamilemiyim diye stres yaşarsınız böyle korunma metodunda size korkudan başka birşey vermes

Çok bilinmeyen bir yöntem. Şöyle ki ilişkiden önce vajinanın içine sıkılan jel kıvamında bir şey. Spermleri öldürüyor yumurtaya varamadan :) temizlenmesi de gerekmiyor sonradan

bu bdv yeminle geliştiriyor beni ilk defa duydum:)
neyse kondom candır diyorum beğenmedim bu yöntemi:KK53:

adet dönemim cok sancili gectigi icin doktorum kesinlikle spiral olmaz diyor...

Bi süre yasmin (bana da o yan etki yaptı) sonra yazz
En son da drospera

Drospera dan memnundum mesela
Yazz da benim için iyiydi ama bi süre sonra kanamalarım uzamaya yani hap etkisini biraz yitirmişti
Emzirirken hormon alınmıyor diye biliyorum ama :63:

Hap kullanımı kaynakli meme cea gecirmis biri olarak hormon içeren hicbir korunma yöntemini güvenli bulmuyorum..

Bahsettiğiniz spral hormon içeriyor muhtemelen, adet görmeyide engelliyor.

Sağlık ocaklarında takılan T380A en guvenli spraldir..Doktora değil sürekli takan ebeye taktirin...

Çocuk işini tamamen kapatiysaniz tüpleri bağlatmak en iyisi en güvenlisi...

Eskiden bağlanan tüpler açılıyordu ama simdi birkaç teknik bir arada kullanıldığı için bir daha gebe kalmak imkansız...

3aylık korunma igneleri var ondan yaptırın spiral her ay acaba kaydı hamilemiyim diye stres yaşarsınız böyle korunma metodunda size korkudan başka birşey vermes
Ben onu duaunuyorum.ama cok fazla kanama yapiyormus bilginiz var mi

3 aylık iğneler adet görmeyi engeller..

Nacizane fikrim başka bir yontem bakın bence
ya gebeyim haftaya dogumum var. İlac yasak spiral ben istemem baska ne kaliyor ki ? Ciddi ciddi dert ediyorum .ha prezervatif le hamile.kaldim bu arada bidaha asla guvenmemm

Canım allah bağışlarsa 2 tane evladım var ilkinde 40ım bittikten sonra sprial taktırdım 4 buçuk sene korudu.

İkinci kızımdan sonra tekrar sprial taktırdım 6 ay kontrolde yerindeydi. Ondan sonra içime bi kuşku düştü. Bi gideyim kontrole dedim ki bu arada batma kanama hiç bir rahatsızlık verici bişi yok. Bi gittim kaymış :KK17:

Doktorum gynefix önerdi. Eğitimini alan doktor tarafından takıldığını. Kayma,batma gibi bi sorun olmadığını belirtti. Normal sprialler rahim boşluğuna bırakıldığı için böyle sorunlar yaşanıyormuş. Ama gynefix rahim kubbesine sabitleniyor.
Diğer sprialler t şeklindeyen bu ince bi ip ucunda 3 tane bakır boncuk şeklinde dizayn edilmiş. Bunun için kanama oranında bi artış yapmıyormuş.
Karar verip taktırdım şu anda çok memnunum. İnşiallah böyle devam eder. Hatta bi hafta önce kontrole gittim. :super: her şey yolundaydı şükür.

Önceki sprialler arada kasıkta batma vs yapıyordu bende şu anda gayet memnunum.:KK54:

X