Aile Planlaması Gebelikten korunma derdi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ben rahatim olmuyor zaten bunu zorla 5 senede tup bebekle yaptirdim :KK70: dogumdan sonra acaba diyorum korunsammi napsam bilemiyotum:cool:
Ay hic belli olmuyo o. Benimde bir suru sorunum var,3 yil tedaviden sonra oldu bebegim. Ne de olsa olmuyor diye korunmadm. Bebegim 18 aylikken hamile kaldim :110: kizim olacagi icin mutluyum ama yine de 1 sene sonra olsa daha iyi olurdu.

Bende korunma olarak deri alti cubuk(implant) düşünüyorum

Ay hic belli olmuyo o. Benimde bir suru sorunum var,3 yil tedaviden sonra oldu bebegim. Ne de olsa olmuyor diye korunmadm. Bebegim 18 aylikken hamile kaldim :110: kizim olacagi icin mutluyum ama yine de 1 sene sonra olsa daha iyi olurdu.

Kizin huzur saglik getirsin canim ama eminim karunma olayi sorundur

Kizin huzur saglik getirsin canim ama eminim karunma olayi sorundur
Allah razi olsun canim. Omrumde ilk defa koruncam o yuzden napicam kararsızım da :deli: ha bu arada bi arkadas 10 senelik evliydi cocugu olmuyordu tup bebek yapti.2 cocugunu da 5 sene sonra tup bebek yapti ikiz oldi,3. Cocugu ikizler 5 aylikken kendiliğinden oldu. Cocugun adi sürpriz yumurta kaldi oyle seviyoruz:KK45:

Allah razi olsun canim. Omrumde ilk defa koruncam o yuzden napicam kararsızım da :deli: ha bu arada bi arkadas 10 senelik evliydi cocugu olmuyordu tup bebek yapti.2 cocugunu da 5 sene sonra tup bebek yapti ikiz oldi,3. Cocugu ikizler 5 aylikken kendiliğinden oldu. Cocugun adi sürpriz yumurta kaldi oyle seviyoruz:KK45:
Ayy arkadasininki gercekten surppriz olmus :) Nasip olursa oglum olacak insallah sonra saglikli hayirli bir kizim olursa iyi olur :))(

Harbim benim görüşmeyeli ne çok şey olmuş.. :KK37:
Teyzesinin minnağı büyümüş. Bide kardeşi mi olcak. Çok sevindim kuzum. Allah sağlıklı sıhhatli kucağına almayi nasip etsin inşiallah. Annesi gibi iyi yürekli ve güzel bi kız olur kesin ama :KK68:
Sen teyzesinin yerine minnakları sev kuzum anlaştık mı :KK60::KK60:

Harbim benim görüşmeyeli ne çok şey olmuş.. :KK37:
Teyzesinin minnağı büyümüş. Bide kardeşi mi olcak. Çok sevindim kuzum. Allah sağlıklı sıhhatli kucağına almayi nasip etsin inşiallah. Annesi gibi iyi yürekli ve güzel bi kız olur kesin ama :KK68:
Sen teyzesinin yerine minnakları sev kuzum anlaştık mı :KK60::KK60:
Nickini değişmişsin taniyamadim,eski msjlara bakinca tanidim yaa. Sagol canimm Allah razı olsun :KK60: zaman cok hizli akiyor,her sey cok hizli degisiyor yaa,daha dun burada benim neden bebem olmuyooo diye aglarken simdi korunma yöntemlari arastiriyorum:deli:

Kahkaha attım ya. Ben de hamileyim şuan gruplarda sayfalarda görüyorum korunduğumuz halde hamile kaldım doğumdan sonra hemen diye korkuyom valla
iki arkadasımda süt korur düşüncesiyle dogumdan sonraki ilk aylarında korunmayıp hemen hamile kaldılar
aman diyim

Nickini değişmişsin taniyamadim,eski msjlara bakinca tanidim yaa. Sagol canimm Allah razı olsun :KK60: zaman cok hizli akiyor,her sey cok hizli degisiyor yaa,daha dun burada benim neden bebem olmuyooo diye aglarken simdi korunma yöntemlari arastiriyorum:deli:
He evet harbim bir nick değişikliğine gittim :KK70:
İyi oldu ama dimi :KK70:
Allah büyük be canım. Nerden nereye Rabbimin hikmeti işte:KK36:
Güzel gönüllü arkadaşım allah evlatlarınla nice güzel ömürler nasip etsin inşiallah :KK60::KK60:

He evet harbim bir nick değişikliğine gittim :KK70:
İyi oldu ama dimi :KK70:
Allah büyük be canım. Nerden nereye Rabbimin hikmeti işte:KK36:
Güzel gönüllü arkadaşım allah evlatlarınla nice güzel ömürler nasip etsin inşiallah :KK60::KK60:

Hii cok guzel olmus :KK70:

Aynen öyle canim. Mevlam neyler,neylerse guzel eyler. Allah razi olsun,Rabbim senin evlatlarini da esirgesin :KK60:

Ben kullanıyorum canim 5 ay oldu taktirali. Bende ara lekelenmeler çok fazla oluyor. Önceden boyle bişeyim yoktu. Adetten adete kanamam olurdu ama şuan ara lekelenmelerim çok fazla. Derdimi firmaya ilettim çok küçük bir kısımda boyle şikayetlerin olabileceğini vücudun engeç 6 ay icerisinde buna alısacağını ve lekelenmelerin biteceğini söylediler. 1 ay daha bekleyeceğim. Inşallah dedikleri gibi olur.

Onun dışında hiç birşey hissetmiyorsun vücudunda yok gibi. Şu lekelenme kısmı olmasa çok ama cok rahat birsey.
Merhabalar. Şimdiki kanama durumu nasıl ?

Canm şimdi şöyle anlatayım. Herhangi bir şikayetim yok. Allah şükür. Sıra sıra gideyim sorulara :KK48:
Ben iki sprialimde 40ım bitti 41ci günü taktırdım. 2ci sprial kayınca doktorum önerdi. Kayan spriali çıkardık. O sırada hem araştırıp gynefix siparişinin gelmesini hem adetin son gününü bekledik. Yani adet olmamı bekledik. O konu çok zordu valla korkudan üç buçuk attım :KK70:adet olayım diye.

8 ay oldu taktıralı. Doktorların adetliyken beklemelerindeki en büyük sebep gebelik olmadığından emin olmak.2ci kısım ki çok fark yok. 2 spiralde de adetli değildim. İşlemin biraz daha kolay olduğunu düşünmeleri.
Doktorum rahim kubbesine takılan bişi olduğu için riske atmamak adına anestezi vereyim dedi. Baştan tamam dedim taki o ana kadar. Ama sipariş verirken sormuştum. Herhangi bir dayanılmaz acı hissedilmediğini paylaşmıştı. Yeni yeni duyulduğu için eczaneler ellerinde bulundurmuyor Gynefixin türkiyedeki yerini aradım. Öyle sipariş ettim canm. İşlemden önce doktoru beklerken birde anestezi uzmanına emziriyorum sıkıntı olur mu dedim. 8 9 saat emzirme dedi diye. Doktoruma anestezi almak istemiyorum dedim. Tamam dedi. Beklesin eğer bi sıkıntı olursa veririz dedi.
Tabi ki bi işlem yapılıyor. Hissediyorsun ama acı yok. Çok hafif bişey hissediyorsun sadece.
Takıldıktan bir iki dk sonra hemen kaldırmıyor. Sonra 2 hafta falan ağır kaldırma vs dikkat ediyorsun. 1 hafta 1 buçuk hafta sonra cinsel birliktelik yaşamadan kontrole gidiyorsun. Tamam bitti gitti.
Diğer sprialler bana zaten ağrılı olan adetimi daha da uzattı. Ve ara ara batma yapıyordu. Bunda öyle batma gibi bi sıkıntı yok canım.

Zaten kaymayan sprial diye geçiyormuş. Benim adet günümü bir iki gün uzatıyor. Ama başka hiç bir sıkıntısını görmedim allaha şükür.

Allah hayırlısıyla minnağını sağlıklı sıhhatli kucağına almayi nasip etsin inşiallah canım. Sonra da inşiallah dener memnun kalırsın:KK60:
Merhaba baya olmuş ama gynefixten memnun kaldını mı

X