Aile Planlaması Gebelikten korunma derdi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba kızlar Facebook ta bir site var uygulama yapan Dr isimleri yazıyor bende yaşadığım şehirdeki Dr buldum musaid bir zamanda ararım fiyatı biraz fazla geldi bakalım uygulama yapan doktor ne kadar isteyecek biz iki çocuğu tüp Bebek ile yaptık 3. Kendi geldi şok oldum Allah artık isteyenlere nasip etsin bende çok korkuyorum hem tekrar bebek olursa hemde spiral taktirmaktan.

Canm şimdi şöyle anlatayım. Herhangi bir şikayetim yok. Allah şükür. Sıra sıra gideyim sorulara :KK48:
Ben iki sprialimde 40ım bitti 41ci günü taktırdım. 2ci sprial kayınca doktorum önerdi. Kayan spriali çıkardık. O sırada hem araştırıp gynefix siparişinin gelmesini hem adetin son gününü bekledik. Yani adet olmamı bekledik. O konu çok zordu valla korkudan üç buçuk attım :KK70:adet olayım diye.

8 ay oldu taktıralı. Doktorların adetliyken beklemelerindeki en büyük sebep gebelik olmadığından emin olmak.2ci kısım ki çok fark yok. 2 spiralde de adetli değildim. İşlemin biraz daha kolay olduğunu düşünmeleri.
Doktorum rahim kubbesine takılan bişi olduğu için riske atmamak adına anestezi vereyim dedi. Baştan tamam dedim taki o ana kadar. Ama sipariş verirken sormuştum. Herhangi bir dayanılmaz acı hissedilmediğini paylaşmıştı. Yeni yeni duyulduğu için eczaneler ellerinde bulundurmuyor Gynefixin türkiyedeki yerini aradım. Öyle sipariş ettim canm. İşlemden önce doktoru beklerken birde anestezi uzmanına emziriyorum sıkıntı olur mu dedim. 8 9 saat emzirme dedi diye. Doktoruma anestezi almak istemiyorum dedim. Tamam dedi. Beklesin eğer bi sıkıntı olursa veririz dedi.
Tabi ki bi işlem yapılıyor. Hissediyorsun ama acı yok. Çok hafif bişey hissediyorsun sadece.
Takıldıktan bir iki dk sonra hemen kaldırmıyor. Sonra 2 hafta falan ağır kaldırma vs dikkat ediyorsun. 1 hafta 1 buçuk hafta sonra cinsel birliktelik yaşamadan kontrole gidiyorsun. Tamam bitti gitti.
Diğer sprialler bana zaten ağrılı olan adetimi daha da uzattı. Ve ara ara batma yapıyordu. Bunda öyle batma gibi bi sıkıntı yok canım.

Zaten kaymayan sprial diye geçiyormuş. Benim adet günümü bir iki gün uzatıyor. Ama başka hiç bir sıkıntısını görmedim allaha şükür.

Allah hayırlısıyla minnağını sağlıklı sıhhatli kucağına almayi nasip etsin inşiallah canım. Sonra da inşiallah dener memnun kalırsın:KK60:
Bu lokal anestezi nasıl oluyor acaba?
İğne fobim var da, kasık bölgesini uyuşturacak kadar kuvvetli bir iğne mi yolsa bildiğimiz epidural tarzı bir şey mi?

Bu lokal anestezi nasıl oluyor acaba?
İğne fobim var da, kasık bölgesini uyuşturacak kadar kuvvetli bir iğne mi yolsa bildiğimiz epidural tarzı bir şey mi?

Sedasyondur bence
10 dk uyuyorsun koldan küçük bi iğne sadece
Allahım dünyanın en güzel uykusu idi sanırım
ben bi kere sedasyon ile uyutuldum
10 gün uyumuş gibi uyandım
3 dk sarhoş gibiydim
5. Dk hiçbir şey olmamış gibi kalktım avm gezmeye geldim :)
Sadece koldan yapılan bi iğne ise inan hiç zor değil

Merhaba arkadaşlar . Eminim çoğu kadının derdidir. Araştırmalarım sonucu gynefix spiral diye bir sey gördüm 2015 yılında ülkemize gelmiş biraz masraflı ama diğer spiralden farklı olarak kanama yapmaması ve koruma oranın oldukça yüksek olması ( kaymadigi icin) aranızda kullanan var mı yorumları merak ediyorum
Ben kullanıyorum canim 5 ay oldu taktirali. Bende ara lekelenmeler çok fazla oluyor. Önceden boyle bişeyim yoktu. Adetten adete kanamam olurdu ama şuan ara lekelenmelerim çok fazla. Derdimi firmaya ilettim çok küçük bir kısımda boyle şikayetlerin olabileceğini vücudun engeç 6 ay icerisinde buna alısacağını ve lekelenmelerin biteceğini söylediler. 1 ay daha bekleyeceğim. Inşallah dedikleri gibi olur.

Onun dışında hiç birşey hissetmiyorsun vücudunda yok gibi. Şu lekelenme kısmı olmasa çok ama cok rahat birsey.

Merhaba kızlar Facebook ta bir site var uygulama yapan Dr isimleri yazıyor bende yaşadığım şehirdeki Dr buldum musaid bir zamanda ararım fiyatı biraz fazla geldi bakalım uygulama yapan doktor ne kadar isteyecek biz iki çocuğu tüp Bebek ile yaptık 3. Kendi geldi şok oldum Allah artık isteyenlere nasip etsin bende çok korkuyorum hem tekrar bebek olursa hemde spiral taktirmaktan.
Bende onlara mesaj attm istediğim şehirdeki bütün doktor listelerini attılar baya doktor var Ankara ve istanbulda sende at istersen devlet ve özelde var. Ben şuan devlet düşünüyorum özeller 2 katı para alıyor halbuki aynı işi yapıyor

Canım allah bağışlarsa 2 tane evladım var ilkinde 40ım bittikten sonra sprial taktırdım 4 buçuk sene korudu.

İkinci kızımdan sonra tekrar sprial taktırdım 6 ay kontrolde yerindeydi. Ondan sonra içime bi kuşku düştü. Bi gideyim kontrole dedim ki bu arada batma kanama hiç bir rahatsızlık verici bişi yok. Bi gittim kaymış :KK17:

Doktorum gynefix önerdi. Eğitimini alan doktor tarafından takıldığını. Kayma,batma gibi bi sorun olmadığını belirtti. Normal sprialler rahim boşluğuna bırakıldığı için böyle sorunlar yaşanıyormuş. Ama gynefix rahim kubbesine sabitleniyor.
Diğer sprialler t şeklindeyen bu ince bi ip ucunda 3 tane bakır boncuk şeklinde dizayn edilmiş. Bunun için kanama oranında bi artış yapmıyormuş.
Karar verip taktırdım şu anda çok memnunum. İnşiallah böyle devam eder. Hatta bi hafta önce kontrole gittim. :super: her şey yolundaydı şükür.

Önceki sprialler arada kasıkta batma vs yapıyordu bende şu anda gayet memnunum.:KK54:
Merhaba , gynefix bende çok fazla ara lekelenme yaptı ilk 6 ay ender de olsa karsilasilabiliyor boyle durumlarla denildi. Sizde hiç olmadi mı lekelenme. 5 ay oldu ben taktirali..

Ben kullanıyorum canim 5 ay oldu taktirali. Bende ara lekelenmeler çok fazla oluyor. Önceden boyle bişeyim yoktu. Adetten adete kanamam olurdu ama şuan ara lekelenmelerim çok fazla. Derdimi firmaya ilettim çok küçük bir kısımda boyle şikayetlerin olabileceğini vücudun engeç 6 ay icerisinde buna alısacağını ve lekelenmelerin biteceğini söylediler. 1 ay daha bekleyeceğim. Inşallah dedikleri gibi olur.

Onun dışında hiç birşey hissetmiyorsun vücudunda yok gibi. Şu lekelenme kısmı olmasa çok ama cok rahat birsey.
Insallah lekelenme olmaz bir daha. Adetlerinizin düzeni nasıl yani normal spiralde 15 gün adet görüyorum diyenler oluyor bunda nasıl

Cok teşekkür ederim bende 40m bitince hemen taktırmak istiyorum hatta 40m bitmeden taktırmak istiyorum cok bilgi verici oldu insallah bende taktirip memnun kalırım :KK15: bir yere sordum 800 tl takıyoruz dedi ama herhalde spiral ile beraber. Spiralin kendisi zatem 430 tl sitesinde öyle yazıyor 800 bana fazla geldi :KK1:
Bende 430 tl spirale verdim 800 lira civarı işlem ücreti olarak hastaneye verdim. Ama lekelenmelerim önümüzdeki ayda geçmezse malesef cikarttiracagim

Merhaba , gynefix bende çok fazla ara lekelenme yaptı ilk 6 ay ender de olsa karsilasilabiliyor boyle durumlarla denildi. Sizde hiç olmadi mı lekelenme. 5 ay oldu ben taktirali..
Merhaba canım..
Lekeleme 3.ayda başladı bir iki ay sürdü şu an yok allaha şükür. Vücut alışmaya çalışıyor. Normal spriallerde de olmuştu bende. Doktor normal olduğunu söyledi. Çok aşırı bi kanama olmadığı sürece lekeleme olabilir. Her sprial için geçerli. Kısa bir süre sonra geçer diye tahmin ediyorum. He ilk zamanlar bende merak ettim. Her ne kadar diğer spriallerde de olsa da bu farklı bişi ya insan ister istemez merak ediyor. Ama normal bişi canım

Insallah lekelenme olmaz bir daha. Adetlerinizin düzeni nasıl yani normal spiralde 15 gün adet görüyorum diyenler oluyor bunda nasıl
Vallahi canım ben dedim ya hani. İlk kızımda normal sprial taktırdım 4 buçuk sene korudu ama. 13 14 gün adet görüyordum. 2ci taktırdım 6 ay sonra kaydı ama o altı aylık zaman diliminde de aynı adeti gördüm.
Uzatmıyor gynefix diyorlar ama benimkini 2 gün falan uzatıyor. 5 gün oluyordum normalde. Belki zamanla vücut adapte oldukça alışır diye tahmin ediyorum.

Merhaba canım..
Lekeleme 3.ayda başladı bir iki ay sürdü şu an yok allaha şükür. Vücut alışmaya çalışıyor. Normal spriallerde de olmuştu bende. Doktor normal olduğunu söyledi. Çok aşırı bi kanama olmadığı sürece lekeleme olabilir. Her sprial için geçerli. Kısa bir süre sonra geçer diye tahmin ediyorum. He ilk zamanlar bende merak ettim. Her ne kadar diğer spriallerde de olsa da bu farklı bişi ya insan ister istemez merak ediyor. Ama normal bişi canım
Ayıptır söylemesi her tuvalete gittiğim de muhakkak pecetede kanama görüyorum. Ister istemez surekli ped kullanıyorum. Haftaya kontrole gidicem her halukara karşı. Inşallah benimde geçer canim :)

Ayıptır söylemesi her tuvalete gittiğim de muhakkak pecetede kanama görüyorum. Ister istemez surekli ped kullanıyorum. Haftaya kontrole gidicem her halukara karşı. Inşallah benimde geçer canim :)
Anlıyorum canm çok kötü bi his gerçekten. Benim öyle her tuvalete gittiğimde değil de. Ara zamanlardaydı. Şu an yok allah şükür. Git tabi canm bi kontrol eder için rahat eder en azından.
İnşiallah geçer de rahat rahat kullanırsın.:oops:
Valla zor ya allah yardımcımız olsun

Anlıyorum canm çok kötü bi his gerçekten. Benim öyle her tuvalete gittiğimde değil de. Ara zamanlardaydı. Şu an yok allah şükür. Git tabi canm bi kontrol eder için rahat eder en azından.
İnşiallah geçer de rahat rahat kullanırsın.:oops:
Valla zor ya allah yardımcımız olsun
Şu spirali erkeklere taktirsak hepimiz rahat edicez...

Bende onlara mesaj attm istediğim şehirdeki bütün doktor listelerini attılar baya doktor var Ankara ve istanbulda sende at istersen devlet ve özelde var. Ben şuan devlet düşünüyorum özeller 2 katı para alıyor halbuki aynı işi yapıyor
Bulunduğum ilde sanırım bir doktor yapıyormuş Ankara'da olanları aradım bir iş için gideceğim oraya onlarda uçmuş 1050 lira taksitli 950 peşin dedi handi siteden ulastiniz siz ben Facebook'ta baktım Dr isimlerine sanırım normal sipral taktirrim sonuçta diğerinden memnun kalmazsam parayı verdiğimle kalmak istemiyorum birde kızlar bunu çıkarmak içinde ayrı ücret alıyoruz dedi

Bende 430 tl spirale verdim 800 lira civarı işlem ücreti olarak hastaneye verdim. Ama lekelenmelerim önümüzdeki ayda geçmezse malesef cikarttiracagim
Bulunduğum ilde sanırım bir doktor yapıyormuş Ankara'da olanları aradım bir iş için gideceğim oraya onlarda uçmuş 1050 lira taksitli 950 peşin dedi handi siteden ulastiniz siz ben Facebook'ta baktım Dr isimlerine sanırım normal sipral taktirrim sonuçta diğerinden memnun kalmazsam parayı verdiğimle kalmak istemiyorum birde kızlar bunu çıkarmak içinde ayrı ücret alıyoruz dedi

Eklentiler

• received_1836524776414522.jpeg
    received_1836524776414522.jpeg
    115,4 KB · Görüntüleme: 55
  • received_1836524059747927.jpeg
    received_1836524059747927.jpeg
    79 KB · Görüntüleme: 55
  • received_1836523516414648.jpeg
    received_1836523516414648.jpeg
    87,5 KB · Görüntüleme: 56
  • received_1836522356414764.jpeg
    received_1836522356414764.jpeg
    61,1 KB · Görüntüleme: 59
Istanbul ve Ankaradakileri attm. Ankarada devlette yapan var zekai tahir ben oraya gideceğim nasipse ama ilk.önce doğurmak lazım :anneadayı:

X