Geçinemeyenler kulübü

iyi aksamlar ben oglumun sutune bal karıstırıyorum..850 gr bal 68 tl bal parmak..en son 50 ye almıstım
Üreticiden alsak insan güvenemiyor sahtesi çok yaygın diye, öbür türlü olunca böyle fahiş fiyatlar işte.
Bakalım yukarıda paylaştım haberi, balı da ptt online olarak indirimli satacakmış.
Diğer ürünler yağ, salça vb denmiş, umarım kaliteli ürünlerdir.

Bugün onu düşündüm, haftalık 2 koli yumurta tüketiyoruz bazen 3 oluyor.
Yahu 270 280 tl aylık yumurta parası sadece.
Nasıl büyük bir kalem aslında...
oyle tabi ben haftalik 5 kg sut aliyorum 17.5 sanirim fiyati sadece yogurt 80 liraya geliyor nerdeyse, yumurta haftalik 1 koli 120 lira desen 15 gunde birde peynir cesitlerine nerdeyse aylik 250 lira gidiyor, daha hic bir sey yok gitti 500 e yakin para
sadece kahvaltilik ve normal seyler aldiklarim, yani soyle bir cheddar alayim ozel bir peynir alayim desem artacak bu fiyatlar.
sadece kahvaltiya giden para bu

Üreticiden alsak insan güvenemiyor sahtesi çok yaygın diye, öbür türlü olunca böyle fahiş fiyatlar işte.
Bakalım yukarıda paylaştım haberi, balı da ptt online olarak indirimli satacakmış.
Diğer ürünler yağ, salça vb denmiş, umarım kaliteli ürünlerdir.
en pahalı beslenme bence,kıyafet zorunlu degıl..olanlarla ıdare edersın..ama cocuga devamlı karbonhıtrat vermekte saglıksız..ama ıyı kotu gecınmeye calısıyoruz mecbur

oyle tabi ben haftalik 5 kg sut aliyorum 17.5 sanirim fiyati sadece yogurt 80 liraya geliyor nerdeyse, yumurta haftalik 1 koli 120 lira desen 15 gunde birde peynir cesitlerine nerdeyse aylik 250 lira gidiyor, daha hic bir sey yok gitti 500 e yakin para
sadece kahvaltilik ve normal seyler aldiklarim, yani soyle bir cheddar alayim ozel bir peynir alayim desem artacak bu fiyatlar.
sadece kahvaltiya giden para bu
yumurta yogurt vb..cok hıle var dıye bıraz daha ıyısını almaya calıssan çok para gıdıyor ..allah yardımcımız olsun

yumurta yogurt vb..cok hıle var dıye bıraz daha ıyısını almaya calıssan çok para gıdıyor ..allah yardımcımız olsun
benim oturdugum yerde hayvancilikla ugrasanlar var sutu direk inekten aliyorum diyeyim, yumurtayida esim bir ark. ciftliginden getiriyor ama mesela tavuklar tavuk degil, et et degil saman yiyoruz sanki buna ragmen dunya para

benim oturdugum yerde hayvancilikla ugrasanlar var sutu direk inekten aliyorum diyeyim, yumurtayida esim bir ark. ciftliginden getiriyor ama mesela tavuklar tavuk degil, et et degil saman yiyoruz sanki buna ragmen dunya para
gelceye umutla baakamıyoruz..gecınmek ıcın yasıyoruz sadece tıpkı kole gıbıyız:KK43:(

gelceye umutla baakamıyoruz..gecınmek ıcın yasıyoruz sadece tıpkı kole gıbıyız:KK43:(
gecinebilsek keske gam yemeyecegim. karnimizi doyurmak gibi insanca bir sey icin bile çabaliyoruz.
boyle bereketli bir ulkede açlik yoksulluk sinirinda olmak, bulguru pirinci nohutu bulamayacak durumlara gelmek cok acı maalesef.

gecinebilsek keske gam yemeyecegim. karnimizi doyurmak gibi insanca bir sey icin bile çabaliyoruz.
boyle bereketli bir ulkede açlik yoksulluk sinirinda olmak, bulguru pirinci nohutu bulamayacak durumlara gelmek cok acı maalesef.
benım oglum 10 yasında,dersleri takıp etsın,,basarılı olsun ıyı beslensız..aile olmak hep odun vermeyı gerektırıyor degılmı..iyikı tek çocugum var ..malum kurslar vb cok pahalı ve ben sadece bır cocuga bıle ders calıstırmakta cok zorlanıyorum

Temel ihtiyaçlara çalışıyoruz artık.
Barınma, ısınma ve gıda.
Bunlar bile olamıyor ki, o zaman insanın bir motivasyonu, devam gücü de kalmıyor normal olarak.

benım oglum 10 yasında,dersleri takıp etsın,,basarılı olsun ıyı beslensız..aile olmak hep odun vermeyı gerektırıyor degılmı..iyikı tek çocugum var ..malum kurslar vb cok pahalı ve ben sadece bır cocuga bıle ders calıstırmakta cok zorlanıyorum
maalesef oyle.
kiza aldigim bala cereze muza dokunmuyoruz cogu zaman, sadece kofte yiyor et olarak kiymaya dokunmuyoruz, önumuzu goremiyoruz ki tamam suan var evde hepsi ama biz oturup yesek onunkileri belki gelecek ay alamayacagiz,
yarin obur gun okula basladiginda daha cok kemer sıkma olayina girecegiz.

maalesef oyle.
kiza aldigim bala cereze muza dokunmuyoruz cogu zaman, sadece kofte yiyor et olarak kiymaya dokunmuyoruz, önumuzu giremiyoruz ki tamam suan var evde hepsi ama biz oturup yesek onunkileri belki gelecek ay alamayacagiz,
yarin obur gun okula basladiginda daha cok kemer sıkma olayina

Temel ihtiyaçlara çalışıyoruz artık.
Barınma, ısınma ve gıda.
Bunlar bile olamıyor ki, o zaman insanın bir motivasyonu, devam gücü de kalmıyor normal olarak.
aynen öyle.
ya bir tatil plani yapamiyoruz agiz tadiyla.
tatile gitsem etten yoka dusecegim, eti alsam bunalmaktan cildiracagiz artik.
sinema tiyatro vs hersey lüks artik

Arkadasım,okula baslama olayı devlette bambaska ben oglum dogdugundan bu yana sadece okul donemınde sıkıntı cektım..artık evın guvenılırlıgının dısına cıkıyor..gercı bır ıkı sene sonra alısıyor cocukta anne babada..kıyma yada et..bızdede aynı sekılde..ilk oglumun beslenmesı..bız corbada ıcsek doyyoruz buyumusuz zaten

aynen öyle.
Ben gibi insan bile dikkat eder oldu.
Ben gibiyi açıklayayım, yanlış anlaşılmasın😂
Hayattaki tüm zevki yemek ve yedirmek olan, gerekirse aynı tshirtü 5 sene her gün bile giyerim umrumda olmaz sma yeme içme benim için zevktir.
Çaydanlığa koyduğum çaya dikkat eder oldum, fazla koymayayım ziyan olmasın, şu kadardan da iyi dem çıkıyor hesaplarına girdim.
Her şeyi gerçekten hiç fazla kullanmamaya gayret ediyorum ki bir elimle bir kepçe koysam, ardından için rahat etmez ikinci kepçeyi boca ederim tabağa aman fazla olsun az olmasın diye.

aynen öyle.
sınema olayı ayda yılda bır..cocuk okula baslıyca sızın tabı okulda bunalıcaga ıcın mecbur goturuceksınız sınemaya yanlız bırakamazssınız mecbur sızde gırıceksınız..
ben pazar gunu gıtmeden yemeyı hazırlardım..eve gelince de hazır pısırdıgım yemeyı ısıtıp yerdık

Hayattaki tüm zevki yemek ve yedirmek olan, gerekirse aynı tshirtü 5 sene her gün bile giyerim umrumda olmaz sma yeme içme benim için zevktir.
Çaydanlığa koyduğum çaya dikkat eder oldum, fazla koymayayım ziyan olmasın, şu kadardan da iyi dem çıkıyor hesaplarına girdim.
Her şeyi gerçekten hiç fazla kullanmamaya gayret ediyorum ki bir elimle bir kepçe koysam, ardından için rahat etmez ikinci kepçeyi boca ederim tabağa aman fazla olsun az olmasın diye.
aynen bende oyleyim, yemek yaparken hep bir kisilikte olsa fazla yaparim biri gelir yemegim olsun diye,elimin az ayarida yoktur.
onceden gunde 2 kez falan cay demlerdim kendime sabah ve oglen simdi ısıtip isitip iciyorum.

benım oglumda 10 yasında acık kalan lambaları kapatmaya basladı cocuk fatura kabarmasın dıye:)

Alıştığımız bazı yiyeceklerden vaz geçtik. Halâ alabiliriz, çok şükür, ama sorun şu ki önümüzü göremediğimizden, kısıp mümkün mertebe biriktirmeye başladık. Peynir alma yoğurt var, şu balığı da alma boşver yerine hamsi al, tüm bunların yerine 1 gram daha altın al haline geldi hayat. Ne yarının daha iyi olacağına, ne daha güvenli olacağına, ne çalıştığım işin 1 yıl sonra da var olabileceğine güvenim kaldı. Eskiden maddi sıkıntılar bireyseldi, ama şimdi baş döndürücü bir hızla ülke fakirleşiyor, üstelik hayatımızın temelleri sallanıyor gibi geliyor bana :KK43:

benım oglumda 10 yasında acık kalan lambaları kapatmaya basladı cocuk fatura kabarmasın dıye:)
Benimkiler 3 yaşında öğrendiler onu.
Suyu, ışığı her şeyi kapatırlar, babaları ‘biter oğlum israf etme’ diye öğretti.
Şimdi ben sebze yıkasam ‘su bitecek’ diye kızıyorlar, ardından ben de kocama kızıyorum, el kadar çocuğa bitecek dersen mecaz anlamaz ve bir daha göremeyecek zannedip panikler diye😂

X