Gelin teli...

blnk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2007
231
3
31
eskiden gelinlerin duvaklarına saçlarına takılan gelin tellerinden
istiyorum nerden bulabilirm acaba yada gelinliklerle duvaklarla satılıyormudur acaba.ben eskiye özeniyorum birazcık.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2627 gün geçti.

deymezsin

Guru
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
427
13
canım a bende istiyorum onlardan bi gelinlikçiye sordum istanbulda çiçekçilerden belki bulabilirsin dedi eeğer sen bulursan yazarmısın benim aday bile yok ama bende çok istiyorum en azından alıp koyarımsırnaşık şey

OEvCadisi

Popüler Üye
Pro Üye
10 Ağustos 2008
3.557
58
gelin aksesuarları satan yerlerde oluyor...ayrıca gelinliğini diktirdiğin yerden de tedarik edeblrsn ..onlar mutlaka bulur...

toroslar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2009
7
0
eskiden gelinlerin duvaklarına saçlarına takılan gelin tellerinden
istiyorum nerden bulabilirm acaba yada gelinliklerle duvaklarla satılıyormudur acaba.ben eskiye özeniyorum birazcık.

vereliniortak Yaaaa ben de çok istiyorum gelin teliiiii. Ama çok acillll. Yok mu nereden bulunabileceği hakkında bilgisi olan fisfisfis

tahtakurusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2009
145
5
ben gelinliğimi bi modaevine diktirtiyorum
gelin teli,çiçeği duvağı kuşağı hepsi verilecek bana çiçekçiylede anlaşmaları varmış

irem-ozge

:)
Kayıtlı Üye
4 Mart 2008
5.439
339
ıstanbul'da olsaydınız Sarıyer taraflarında Telli baba türbesi vardır. Ordan alabilirdiniz ama varsa tanıdık halledebilirler belki.

fatobrs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
286
0
35
Ayyy çocukken en çok özendiğim şeydi, bizde adetti küçük kız çocuklarına hatta evlenecek genç kızların saçlarına bile bir tutam tel takarlardı nasıl güzel görünürdü. Ama ne o adetler kaldı, ne de gelin teli takanlar hiç görmüyorum yıllardır. Değişik olabilir kına da düşünebilirim bende. Bu arada umarım gelin telini bulmuşsundur.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3191 gün geçti.

derman

Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin.
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
5.159
1.604
bencede çok güzel olur kenardan takarsın

deymezsin

Guru
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
427
13
bide o gelin tellerini saklarlar sandıklarında eskiler ne güzel eskiden herşey güzeldi ben ilk okula giderken halam evlenmişti bende takmıştım saçıma özenirim hep ama eğerki günün birinde evlenirsem rabbim nasip ederse nerden nerden bulup takmak istiyorum rabbim hayırlı kişiyi hayırlı zamanda karşımıza çıkarım hayırlı evlilikler yapmayı nasip etsin inşşş hepimize ...:gitme:

lila.vera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
53
0
33
bu gelin teli dediğiniz nasıl bişey ya ben bilmiyorum :KK43: merak ettim şimdi...

life_city

22.11.2009 evlendik :)
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
6.180
147
32
ayy bnde pazartesi gelinlikçime gidicem ve sorucam gelin telini
ben çiçeğime taktırıcam ama:)

E

EcinniliBarones

Ziyaretçi
kız telli baba türbesinden alıver dolu vardır orda yakın civardada satılır bol bol ...:hulya:

seda

Guru
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
684
213
33
nasıl bişey kızlar o kaynanamda bana dedi de gelinliğine karışmam ama gelin teli takılırdı eskiden çok isterim ondan takmanı falan dedi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1519 gün geçti.