Gelinler arasında yapılan adaletsizlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hakaret etmeden yorum yapan arkadaslar hepinize teşekkür ederim bu konuyu buraya yazdığım gun bazi konularda harekete gecmistim zaten ama yorumlarinizla da hareketimin doğru bir hareket olduğunu gördüm artık sağlıklı düşünemez hale gelmiştim çünkü. Stresten baya kilo da verdim rejimdeydim gerek kalmadı :) keske kafaya bu kadar takmadan kesip atabilsem ama cok stresli bir surec oluyor maalesef.

Estağfurullah.

Son yorumu da yapayım, sizin yerinizde olsam çocuk yerine iş derim. Zira zaten 3 yıldır uzak kalmışsınız, bir de ikinci çocuk diye beklenirse CV deki boşluktan dolayı işyerine aynı ücretle geri dönemeyebilirsiniz.

Hele ki eşinizin işi aileye bağlı olduğu için sizin durumunuz daha da kritik. Kavgayı geçtim büyükler vefat etse kardeşler miras kavgasına düşebilir, tüm parayı aile şirketine bağlamak çok tehlikeli.

Bir işe başlayın, biraz çalışın olmadı ikinciye hazırlanırsınız.

Hanımlar merhaba; gercekten artık düşünmekten çıkış yolu aramaktan hasta oldum ağzımdan yaralar çıktı stresten. Burası geldi aklıma belki anlatırsam biraz olsun rahatlar içim mantıklı fikirler, düşüncelerle teselli bulurum diye düşündüm..
Ben 31 yaşında 7 yıllık evliyim 3 yasinda bir çocuğum var kaynanamlarla annemlerle ve eltimlerle aynı yerde bitişik binalarda oturuyoruz. Eltim memur oldu 2 saat mesefade bir şehire taşındı 2 sene sonra bir çocuğu oldu kaynanama guvenerek çocuk yaptığı için dogumunda ve cocugu 3 aylik olana kadar burada kaldilar fakat sonrasında kaynanami da yanına alıp evine döndü ise başladı. Burada kayinbabam ve kaynimla ben ilgilenmek zorunda kaldım evet evleri ayrı fakat akşam yemekleri çayları vs.derken kendi kendimize hic yalniz kalamaz olduk sonrasinda eltimin esi de bizim yanımıza geldi burada ortak sirkette o da calismaya basladi bir süre 3 4 ay kadar onu da idare etmek zorunda kaldim (camasirlarini yikamak bana ait degildi) o sirada tabi kayinbabam ara ara gelip gidiyordu hep değil ama biz yine aile oldugumuzu unuttuk bir arada asla vakit geciremiyorduk. Kaynim gidince kayinbabam orada rahat edemedigi icin burada kalici kalmaya basladi ve bu arada benim de 3 yaşında afacan mi afacan oldukca zor bir çocuğum var. Evinde kalıyor ama yemegiydi vs bana ait. Ve cok yemek secen eşimle ortak yedikleri seyler pek az olan biri. yemedigi seyler yapınca da eşimin dilinden kurtalamiyorum. Oteki bekar kaynim evlendi birkac ay önce. Evleri yakın olmasina ragmen ne kayinbabam oraya gider ne eltim cagirir birbirlerini pek sevmezler. Burada olan bana oluyor cok yiprandim psikolojikmen. kaynanam oteki gelinine yardıma gidiyor burada kayinbabaya zor bir cocugum olmasina ragmen ben bakıyorum. Yemekleri vs filan hep kaynanam yaparmış eltim bi ise gidip geliyor cocuk babannesini anne biliyor resmen o derece bakimini ustlenmis torununun. Kaynanamla aramiz cok iyi bana hep tesekkur eder dualar eder ama bu durum artık sizce de cok adaletsizlige dönmemiş mi zaten kayinbabam burada kalmaya ona Yemekler yapmaya basladiktan sonra degerli oldum ondan önce hiç kimsenin umurunda değildim. Sevaptır diyorum az kaldi sabret diyorum yok olmuyor gercekten kendimi cok salak kullanılmış hissediyorum. Onun cocugu var da benm yok mu üstelik onun çocuğu oyle zor bir bebek asla degildi cok usluydu herkes senin cocugun gibi zor cocuk gormedim derler. Siz ne dusunuyorsunuz hanımlar sizce haksız miyim ortada büyük bir adaletsizlik yokmu mi kimseyi kirmadan tavrimi nasil koyabilirim degerli fikirlerinizi bekliyorum.. (aslinda adaletsizlik yapilan cok önemli bir konu daha var ama uzun olduğu icin onu yazamadim oteki konuya ekleyebilirim. kisaca ailece ortak sirket var ve sadece esim yonetiyor almasi gereken maasin yarısını aliyor sirket büyüsün diye. Geceleri eve en erken 10da gelir haftanin 2 3 günü de hic gelmez.)
Ben size inanmadım
İnanmamın bir önemi var mı yok ama inanmadım
Burada yerden yere vuruldunuz kendine bunu mu layık görüyorsun diye, diklendiniz, bizi suçladınız, birkaç gün sonra herşey düzeldi öyle mi?
Kocanızın anlayışsızlığı yüzünden hasta olmuştunuz ağzınızda yaralar çıkmıştı psikolojiniz mahvolmuştu, aile olmaktan çıkmıştınız başbaşa vakit geçirmiyordunuz adam haftada 3 gün eve gelmiyordu, yemek seçen kayınpedere beğenmediği yemeği yaptınız diye kocanız terör estiriyordu, kayınpederi doyurmadan önce sülalede kimsenin umrunda değildiniz hatta kocanızla boşanma noktasına geldiniz size en değer vermeyen onlar benim ailem yapacaksın diyen kocanız birkaç günde değişiverdi öyle mi?
Artık her gün eve geliyor kocanız, size anlayış gösteriyor haklısın diyor, ailenin diğer üyeleri biranda size değer veriyor mahcup oluyor ve bunlar paylaştığınız bir söz ve hafif soğuk durmanızla oluyor öyle mi?
Madem bu kadar basitti ne diye bunca zamandır yapmadınız? Hani travmalarınız vardı çaçaron değildiniz filan?
Son olarak da konunuzun kalıcı olarak silinmesini istiyorsunuz. Biz unuturuz sizi, şuan varsınız bizim için bilgisayarı kapatınca yoksunuz ama sizin hayatınız devam ediyor benim anladığım ilk mesajınızdaki gibi devam ediyor üstelik, bize birşey kanıtlamak zorunda değilsiniz, biz sadece sizin için doğru olanı gösterdik, nasıl yaşayacağınıza siz karar verin kocanız kayınpederiniz kaynananız değil dedik, yapmadım yada yapamadım da diyebilirsiniz bu şekilde tabiri caizse kıvırmak size birşey kazandırmayacak

Ben size inanmadım
İnanmamın bir önemi var mı yok ama inanmadım
Burada yerden yere vuruldunuz kendine bunu mu layık görüyorsun diye, diklendiniz, bizi suçladınız, birkaç gün sonra herşey düzeldi öyle mi?
Kocanızın anlayışsızlığı yüzünden hasta olmuştunuz ağzınızda yaralar çıkmıştı psikolojiniz mahvolmuştu, aile olmaktan çıkmıştınız başbaşa vakit geçirmiyordunuz adam haftada 3 gün eve gelmiyordu, yemek seçen kayınpedere beğenmediği yemeği yaptınız diye kocanız terör estiriyordu, kayınpederi doyurmadan önce sülalede kimsenin umrunda değildiniz hatta kocanızla boşanma noktasına geldiniz size en değer vermeyen onlar benim ailem yapacaksın diyen kocanız birkaç günde değişiverdi öyle mi?
Artık her gün eve geliyor kocanız, size anlayış gösteriyor haklısın diyor, ailenin diğer üyeleri biranda size değer veriyor mahcup oluyor ve bunlar paylaştığınız bir söz ve hafif soğuk durmanızla oluyor öyle mi?
Madem bu kadar basitti ne diye bunca zamandır yapmadınız? Hani travmalarınız vardı çaçaron değildiniz filan?
Son olarak da konunuzun kalıcı olarak silinmesini istiyorsunuz. Biz unuturuz sizi, şuan varsınız bizim için bilgisayarı kapatınca yoksunuz ama sizin hayatınız devam ediyor benim anladığım ilk mesajınızdaki gibi devam ediyor üstelik, bize birşey kanıtlamak zorunda değilsiniz, biz sadece sizin için doğru olanı gösterdik, nasıl yaşayacağınıza siz karar verin kocanız kayınpederiniz kaynananız değil dedik, yapmadım yada yapamadım da diyebilirsiniz bu şekilde tabiri caizse kıvırmak size birşey kazandırmayacak
Ya bi sus artik bi sus inanma Allah askina sen ya tamam ben yalanciyim kivirdim bunca tepkiye dayanamadim hi hi evet. Yani su bire bin katarak bir seyi abartman ne ya teror estirmesi ben oyle birsey mi yazmışım vaktin degerli boyle seyler icin bosa harcama illallah ya Allah kocana ve yakinlarina sabır versin senin.

Arkadaşlar bu gibi yorumlara tamah edip de beni gereksiz yargılamayın buraya bütün a dan z ye olanlari aktaramiyorum işi oyle veya böyle bir şekilde Rabbimin yardımıyla kismen de olsa hallettim ama rest cekerek değil tavırlarla ve hareketlerle. Ya o kadar düşmedik olmayan birseyi olmus gibi göstererek elime ne gececek benim ya mantığı nedir esim zaten tutup da sen haklisin bilmem ne diye birsey demedi sadece bu tavrımı destekleyici hareketlerde bulundu tepki göstermedi neyse artık hayatta yaşanılanlari direk aktarmak mumkun mu ya buraya.

Vaktim de yok cok seyler yazmak istiyorum ama vakit bulamıyorum. Fikir verenlerden yazan herkesten Allah razi olsun.
bir de smdi yakin birisi görür eder diye silinsin istedim başka bir düşüncem yoktu silinmesini istemekte.

Bir insan sana misafirliğe geliyor ev sahibi gayet guleryuzlu hergun çayın kahven önünde sonrasında o guleryuzlu insan gidiyor seninle uzun sohbetler etmiyor sadece yemegini koyuyor anca birsey sorarsan cevap veriyor davetlerini reddediyor eski samimiyet yok tabi bunlar günden güne oldu azala azala. Insan anlamaz mı yani istenmediğini. ille acik açık soylemek gerekmiyor birseyi anlatabilmek için. Bazi insanlar tavirlariyla belli eder. Tabi buradaki yorumlar da etki etti etmedi degil bana güç verdi inkar edemem ama bu konuyu açtığım gün artık yeter birseyler yapacağım artik diye harekete geçmiştim.
Telden yazıyorum cocuk durmuyor valla anca yazıyorum pc olsa cok daha uzun yazarim ama kisaca durumlar böyle gelişti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X