Gelinler arasında yapılan adaletsizlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eltinin çocuğuna bakılacak diye kaynanası gitmiş peder başına kalmış. Eltinin bu durumdan zaten haberi vardır kaynanası söylüyordur. Sen de idare ediyorsun babamı diye teşekkür etmeli ben şahsen beklerim teşekkür ki eltinin etrafına pervane olmuş herkes ! Konu sahibinin üç yaşında zor bir çocuğu varmış o torun ise o da torun
Konu sahibi buyurun bu torununuz zor bir çocuk yardım edin demiş de kayınvalide etmemiş mi? Ben senin çocuğuna bakmam diğer gelinin çocuğuna bakacam mı demiş? Konu sahibi çocuğumun yemeğinden bakımından eğitiminden başka birşeyle uğraşamam herkes başının çaresine baksın demiş mi?
Kaynana zorla mı gitmiş torununu bakmaya? Giderken kocası ne yer içer diye düşünmüş mü? Kayınpeder koskoca adam karnımı doyurayım diye düşünmüş mü?
Konu sahibinin kocası babamı kardeşimi yedirip içiriyorsun Allah razı olsun karıcım demiş mi? Kayınvalide kocamı oğlumu doyuruyorsun Allah razı olsun kızım demiş mi?
Elti son durak bunu göremiyor musunuz?
Ne konu sahibi hayatını eline almış, ne kayınpeder kayınvalide bir düzen kurmuş, ne de kocanın umurunda ama elti teşekkür edecek öyle mi? Etliye gelene kadar koca var koca hani mecbursun diyen, muhatap elti değil ki, suçlu da elti değil, eeee ? Gücü etliye yeter anca diye düşündüyseniz “bana ne kayınpedere yaptığın yemekten yapma” dese yerden göğe kadar haklı

Ne demek niye teşekkür edecek. Aksine sıkça arayıp teşekkür etmeli kaldı ki bu karar verilirken de sorulmalıydı. Kayınbaba keyfinden gelmiyor gelinine hanımı diğer gelinde…
Konu sahibinin evi barkı ayrı değil mi? Memur elti çocuğuna baktığı için kayınvalidesine kayınvalideyi yolladığı için de kayınpederine teşekkür borçlu, kendine iş edinip kayınpederine yemek yapmaya kendini adamış etlisine niye teşekkür borçlu bu kadın ya? Diğer yeni evlenen elti de teşekkür edecek size göre. Yaw kocası bile o doyurduğu kayınpederin evladı bile teşekkür etmiyorken eltiyene
Kayınvalide torununa bakmak için diğer gelinlerinden izin mi alacak? İyice saçmaladınız aklınız başınızda mı sizin. Kim ki bu kadın tüm sülale ondan izin alacak teşekkür sırasına girecek. Yapma kardeşim mecbur değilsin demek zor mu geliyor anlamıyorum ki
Kayınpederin hanımı diğer gelindeyse bu onların problemi, kayınpederin aç kalması da onların problemi, gelinine gidene kadar aç karnını doyurmaya lokantaya gitsin Allah Allah ya
Kocalarına gıkları çıkmıyor ne derlerse emir telakki edip yapıp yapıp fiziksel ruhsal hasta oluyorlar sonra kabahatli millet oluyor yok ya
Baban aç mı kalmış al tava bu da sapı pişir doyur babanı demekten aciz kadın ama suçlu elti ne güzel dünya be

Sevgili konu sahibi yapmanız gereken şeyleri baştan yapmadığınız için şu an bu sıkıntıları yaşıyorsunuz. Aslında suçlu olan eşiniz ve hatalı olanda sizsiniz. Baştan sınır çizip hiç bulaşmayacaktınız eşinizde size destek olacaktı. Olan olmuş tabi bu saatten sonra ya çocuğu haha e edip evi salacaksınız, ya da bir işe girip çocuğu kreşe verip çalışacaksınız. Elti para kazanacak diye siz kendinizden taviz vermek zorunda değilsiniz tabiki.

Hanımlar merhaba; gercekten artık düşünmekten çıkış yolu aramaktan hasta oldum ağzımdan yaralar çıktı stresten. Burası geldi aklıma belki anlatırsam biraz olsun rahatlar içim mantıklı fikirler, düşüncelerle teselli bulurum diye düşündüm..
Ben 31 yaşında 7 yıllık evliyim 3 yasinda bir çocuğum var kaynanamlarla annemlerle ve eltimlerle aynı yerde bitişik binalarda oturuyoruz. Eltim memur oldu 2 saat mesefade bir şehire taşındı 2 sene sonra bir çocuğu oldu kaynanama guvenerek çocuk yaptığı için dogumunda ve cocugu 3 aylik olana kadar burada kaldilar fakat sonrasında kaynanami da yanına alıp evine döndü ise başladı. Burada kayinbabam ve kaynimla ben ilgilenmek zorunda kaldım evet evleri ayrı fakat akşam yemekleri çayları vs.derken kendi kendimize hic yalniz kalamaz olduk sonrasinda eltimin esi de bizim yanımıza geldi burada ortak sirkette o da calismaya basladi bir süre 3 4 ay kadar onu da idare etmek zorunda kaldim (camasirlarini yikamak bana ait degildi) o sirada tabi kayinbabam ara ara gelip gidiyordu hep değil ama biz yine aile oldugumuzu unuttuk bir arada asla vakit geciremiyorduk. Kaynim gidince kayinbabam orada rahat edemedigi icin burada kalici kalmaya basladi ve bu arada benim de 3 yaşında afacan mi afacan oldukca zor bir çocuğum var. Evinde kalıyor ama yemegiydi vs bana ait. Ve cok yemek secen eşimle ortak yedikleri seyler pek az olan biri. yemedigi seyler yapınca da eşimin dilinden kurtalamiyorum. Oteki bekar kaynim evlendi birkac ay önce. Evleri yakın olmasina ragmen ne kayinbabam oraya gider ne eltim cagirir birbirlerini pek sevmezler. Burada olan bana oluyor cok yiprandim psikolojikmen. kaynanam oteki gelinine yardıma gidiyor burada kayinbabaya zor bir cocugum olmasina ragmen ben bakıyorum. Yemekleri vs filan hep kaynanam yaparmış eltim bi ise gidip geliyor cocuk babannesini anne biliyor resmen o derece bakimini ustlenmis torununun. Kaynanamla aramiz cok iyi bana hep tesekkur eder dualar eder ama bu durum artık sizce de cok adaletsizlige dönmemiş mi zaten kayinbabam burada kalmaya ona Yemekler yapmaya basladiktan sonra degerli oldum ondan önce hiç kimsenin umurunda değildim. Sevaptır diyorum az kaldi sabret diyorum yok olmuyor gercekten kendimi cok salak kullanılmış hissediyorum. Onun cocugu var da benm yok mu üstelik onun çocuğu oyle zor bir bebek asla degildi cok usluydu herkes senin cocugun gibi zor cocuk gormedim derler. Siz ne dusunuyorsunuz hanımlar sizce haksız miyim ortada büyük bir adaletsizlik yokmu mi kimseyi kirmadan tavrimi nasil koyabilirim degerli fikirlerinizi bekliyorum.. (aslinda adaletsizlik yapilan cok önemli bir konu daha var ama uzun olduğu icin onu yazamadim oteki konuya ekleyebilirim. kisaca ailece ortak sirket var ve sadece esim yonetiyor almasi gereken maasin yarısını aliyor sirket büyüsün diye. Geceleri eve en erken 10da gelir haftanin 2 3 günü de hic gelmez.)
Sizde suç. Benim kayınvalidem vefat etti. Kaynım(boşanmış), kayınpederim ilk evlendiğim sene hep bize gelip yemek yemek istediler. Hiç taviz vermedim. Kaynım evlendi Almanya'ya taşındı kayınpederim sizin yanınıza taşınayım dedi. Asla dedim eşime. O gelirse boşanırım senden. Evi de 1 sokak ötede. Bazen yemeğini götürüyorum bazen o geliyor ama aynı evde yaşayamam. Sizde baştan tavrınızı koyun. Ne demek kayınvalideniz çocuk bakmaya gitti diye koskoca adam sizinle yaşamaya kalkıyor. Özeliniz olur bişey olur. Eşinizin umurunda tabi olmaz sabah gidip gece geliyormuş. Olmadı en iyisi iş bulun böyle kurtulursunuz ancak.

Konu sahibi buyurun bu torununuz zor bir çocuk yardım edin demiş de kayınvalide etmemiş mi? Ben senin çocuğuna bakmam diğer gelinin çocuğuna bakacam mı demiş? Konu sahibi çocuğumun yemeğinden bakımından eğitiminden başka birşeyle uğraşamam herkes başının çaresine baksın demiş mi?
Kaynana zorla mı gitmiş torununu bakmaya? Giderken kocası ne yer içer diye düşünmüş mü? Kayınpeder koskoca adam karnımı doyurayım diye düşünmüş mü?
Konu sahibinin kocası babamı kardeşimi yedirip içiriyorsun Allah razı olsun karıcım demiş mi? Kayınvalide kocamı oğlumu doyuruyorsun Allah razı olsun kızım demiş mi?
Elti son durak bunu göremiyor musunuz?
Ne konu sahibi hayatını eline almış, ne kayınpeder kayınvalide bir düzen kurmuş, ne de kocanın umurunda ama elti teşekkür edecek öyle mi? Etliye gelene kadar koca var koca hani mecbursun diyen, muhatap elti değil ki, suçlu da elti değil, eeee ? Gücü etliye yeter anca diye düşündüyseniz “bana ne kayınpedere yaptığın yemekten yapma” dese yerden göğe kadar haklı
Eltiye laf eden mi var konuda. Konunun adı bile gelinler arası yapilan adaletsizlik ? Nerenizle okudunuz ? İnsanların konularına girip sinir katsayisini artırmak hobileriniz aranızda mi ? okuduğunuzu anlamakta bir sıkıntı filan mi yaşıyorsunuz? O konuda emin oldum zaten yazdıklarınızdan. Yaa o kadar sacma ve bos ki yargilariniz size cevap bile vermeyeceğim..

Eltiye laf eden mi var konuda. Konunun adı bile gelinler arası yapilan adaletsizlik ? Nerenizle okudunuz ? İnsanların konularına girip sinir katsayisini artırmak hobileriniz aranızda mi ? okuduğunuzu anlamakta bir sıkıntı filan mi yaşıyorsunuz? O konuda emin oldum zaten yazdıklarınızdan. Yaa o kadar sacma ve bos ki yargilariniz size cevap bile vermeyeceğim..
Alıntıladığınız cevabı size yazmadım zaten, okumadın anlamadın yok hobin yok boş yargıların diye sallayan birinin kendine yazılmamış bir yazıya cevap vermesi neresiyle okuduğunu gösteriyor sizce?
Konunuzda da üzerinize vazife olmayan şeyler yaptığınız için şikayet ediyorsunuz, burada da size yazılmamış birşeye cevap vermeye kalkıyorsunuz ki onu da beceremiyorsunuz, bu kadar işgüzarlık komik oldu ya
Benim yargılarım boş ve saçma ise sizin yaşadıklarınız ne? Mantık nerede hayatınızda?
Bir gün göreceksiniz ki kimse size adalaetsizlik yapmıyor bu yolu kendiniz seçtiniz yoldan çıkasınız geldi bunu da başkalarına yükleme derdindesiniz
Yapmıyorum babana yemek evladı olarak buyur sen yap diyememenizin hırsını benden çıkaramazsınız malesef
Benim hobilerim arasında örgü örmek var, resim yapmak var, çocuğumla öpüşe sevişe sohbet etmek var, kocamla çay sigara içip manzara izlemek var, yalnızca kendim istediğim zaman yalnızca kendi istediğim insanlara yemek pişirmek var, kitap okumak var…..ama ona yaranacam buna cici görünecem diye birşeyler yapmak yok, kocama dur demediğim için kayınpeder doyurmak yok mesela, kocama yapamadığım atarı ne dediğini bile anlamayı beceremediğim hatalı olduğumu anlatan birine yapmak yok mesela, ben kendimi başka şekillerde tatmin ediyorum, size de tavsiye ederim

Alıntıladığınız cevabı size yazmadım zaten, okumadın anlamadın yok hobin yok boş yargıların diye sallayan birinin kendine yazılmamış bir yazıya cevap vermesi neresiyle okuduğunu gösteriyor sizce?
Konunuzda da üzerinize vazife olmayan şeyler yaptığınız için şikayet ediyorsunuz, burada da size yazılmamış birşeye cevap vermeye kalkıyorsunuz ki onu da beceremiyorsunuz, bu kadar işgüzarlık komik oldu ya
Benim yargılarım boş ve saçma ise sizin yaşadıklarınız ne? Mantık nerede hayatınızda?
Bir gün göreceksiniz ki kimse size adalaetsizlik yapmıyor bu yolu kendiniz seçtiniz yoldan çıkasınız geldi bunu da başkalarına yükleme derdindesiniz
Yapmıyorum babana yemek evladı olarak buyur sen yap diyememenizin hırsını benden çıkaramazsınız malesef
Benim hobilerim arasında örgü örmek var, resim yapmak var, çocuğumla öpüşe sevişe sohbet etmek var, kocamla çay sigara içip manzara izlemek var, yalnızca kendim istediğim zaman yalnızca kendi istediğim insanlara yemek pişirmek var, kitap okumak var…..ama ona yaranacam buna cici görünecem diye birşeyler yapmak yok, kocama dur demediğim için kayınpeder doyurmak yok mesela, kocama yapamadığım atarı ne dediğini bile anlamayı beceremediğim hatalı olduğumu anlatan birine yapmak yok mesela, ben kendimi başka şekillerde tatmin ediyorum, size de tavsiye ederim
Tüm yazdıklarınızı okudum merak etmeyin yalnız benim konum sizin dertleşme alanınız değil derdinizi veya sohbetinizi başka konu açarak oraya dökseydiniz benim konumu sabote ederek değil. Zira konumu okuyup cevap yazma zahmetinde bulunanlara normalde teşekkürü bir borç bilirim ama sizin ve birkac bayanın uslubu o kadar çirkin ki hata olarak gördüklerinizi hakaretle asagilamakla açığa vurarak zaten maalesef ki kendinizi belli ediyorsunuz. Ben kısa olması acisindan detaylara girmedim bu demek degil ki ben zamanında hic tepki koymadım onlara kucak açtım. Başından tavrımı belli etmeme rağmen bir gun iki gun derken böyle bir hal aldı esimle ayrılma noktasına geldim zira her kadinin karakteri çaçaron olmak zorunda degil bu konular o kadar derin ki bu isi yaranmak cici gorunmek vs diyerek basite indirgeyemezsiniz böyle bir durumla karsi karşıya kalan ve sesini yeterince çıkaramamış insanlar mutlaka geçmişinde büyük problemler yaşamıştır aileden gelen yetistirilirken yaşadığı büyük travmalar vardir belki çocukluğu sürekli baskilanarak kendini ifade etme özgürlüğü elinden alınmış bir cocukluk yatiyordur geçmişinde belki de bilemezsiniz. Insanlari yargılamak bu kadar kolay olmamalı surda yazdığım 3 5 cumleyle ne de kolay anlamlandirdiniz herseyi. Cok seyler yazarim bu uzar gider ama gerek yok. Hayırli aksamlar size

Yanlis kişileri suçluyorsunuz. Eltiniz kayinvalidenize guvenerek cocuk yapmis. Kayinvalideniz kabul etmeyebilirdi. Benim kayinvalidem kocama bakmam lazim deyip asla pesinden ayrilmaz mesela. Peki kayinvalidenize bu güveni kim verdi dersiniz? Tabiiki esiniz. Ne olacak canim, bir tabak fazla yemek koyacagiz sofraya dedigine eminim. Butun bunlara itiraz etmediginiz icin ise siz suclusunuz.

Haftanin 2 3 gunu eve gelmeyen, geri kalan gunlerde ise gec gelen adam benim evde ne yemek yaptigima soylenemez. Aile hayatinizi zedeleyen kisi esiniz.
Evet başta suçlu eşim kabul ediyorum bazi günler getirmiyor disarda yiyip oyle geliyor eve ama en azından ailesini kirmadan güzel bir dille bu durumun doğru olmadığını anlatmasını beklerdim ille top bana kaldı ben de tepkimi koydum kaynanam geldi suan torununu alıp. 10 gun kalıp geri gider muhtemelen. Kayinbaba küstü gibi bana eski o sevecen tavırlar yok ama artık böyle olmaya mecbur biraktilar beni. Yapacak birsey yok

Bir de arkadaşlar ben annemle cok yakınım herseyimi bilir dinlerim onu o da bana cok etki etti annem çok iyi niyetli bir insan beni hep ikna etti onlar da senin annen baban sayılır biraz sabret diye diye konu buralara geldi hata yaptım gerci annem hala ne var sanki diyor insanın en yakınının bu sekilde olması da üzücü.

Evet başta suçlu eşim kabul ediyorum bazi günler getirmiyor disarda yiyip oyle geliyor eve ama en azından ailesini kirmadan güzel bir dille bu durumun doğru olmadığını anlatmasını beklerdim ille top bana kaldı ben de tepkimi koydum kaynanam geldi suan torununu alıp. 10 gun kalıp geri gider muhtemelen. Kayinbaba küstü gibi bana eski o sevecen tavırlar yok ama artık böyle olmaya mecbur biraktilar beni. Yapacak birsey yok

Esiniz birsey demeyerek sizi hedef yapmis. Kayinpederinizin kusmesinin anlami sudur: yaptiginiz her fedakarlik göreviniz olmus, ustunuze yapismis. Sunu unutmayin eş tarafının isine gelen seyleri yaptiginizda "evin kizi", islerine gelmedigi zamansa "el kizi" olursunuz. Yaptiklariniz icin tesekkur edeceklerine küsmeyi tercih etmisler, esinizde elini etegi cekmis, birdaha kendinizden odun vermeyin.

Hakaret etmeden yorum yapan arkadaslar hepinize teşekkür ederim bu konuyu buraya yazdığım gun bazi konularda harekete gecmistim zaten ama yorumlarinizla da hareketimin doğru bir hareket olduğunu gördüm artık sağlıklı düşünemez hale gelmiştim çünkü. Stresten baya kilo da verdim rejimdeydim gerek kalmadı :) keske kafaya bu kadar takmadan kesip atabilsem ama cok stresli bir surec oluyor maalesef.

Eltiye bak ya herkesin düzenini nasıl bozmuş . ben kendi annemden böyle bir şey isteyemem . İyi bile dayanmışsınız siz.

Hakaret etmeden yorum yapan arkadaslar hepinize teşekkür ederim bu konuyu buraya yazdığım gun bazi konularda harekete gecmistim zaten ama yorumlarinizla da hareketimin doğru bir hareket olduğunu gördüm artık sağlıklı düşünemez hale gelmiştim çünkü. Stresten baya kilo da verdim rejimdeydim gerek kalmadı :) keske kafaya bu kadar takmadan kesip atabilsem ama cok stresli bir surec oluyor maalesef.

Oturup kullanılmışsınız, siz of diyince hemen yüz asılmış. Olsun söylemekle iyi yapmışsınız, ağlamayana meme yok.

Sizin gerçek ilacınız bir işe girip çalışmak, evde durduğunuz zaman kimse bu kadının başında çocuk var demiyor, madem evde o zaman bize de yemek yapsın diyor.

Tam zamanlı olması şart değil, biraz kendi paranızı kazanırsanız hem özgüveniniz gelir hem de erkeklere yemek göndermekten kurtulursunuz.

Tüm yazdıklarınızı okudum merak etmeyin yalnız benim konum sizin dertleşme alanınız değil derdinizi veya sohbetinizi başka konu açarak oraya dökseydiniz benim konumu sabote ederek değil. Zira konumu okuyup cevap yazma zahmetinde bulunanlara normalde teşekkürü bir borç bilirim ama sizin ve birkac bayanın uslubu o kadar çirkin ki hata olarak gördüklerinizi hakaretle asagilamakla açığa vurarak zaten maalesef ki kendinizi belli ediyorsunuz. Ben kısa olması acisindan detaylara girmedim bu demek degil ki ben zamanında hic tepki koymadım onlara kucak açtım. Başından tavrımı belli etmeme rağmen bir gun iki gun derken böyle bir hal aldı esimle ayrılma noktasına geldim zira her kadinin karakteri çaçaron olmak zorunda degil bu konular o kadar derin ki bu isi yaranmak cici gorunmek vs diyerek basite indirgeyemezsiniz böyle bir durumla karsi karşıya kalan ve sesini yeterince çıkaramamış insanlar mutlaka geçmişinde büyük problemler yaşamıştır aileden gelen yetistirilirken yaşadığı büyük travmalar vardir belki çocukluğu sürekli baskilanarak kendini ifade etme özgürlüğü elinden alınmış bir cocukluk yatiyordur geçmişinde belki de bilemezsiniz. Insanlari yargılamak bu kadar kolay olmamalı surda yazdığım 3 5 cumleyle ne de kolay anlamlandirdiniz herseyi. Cok seyler yazarim bu uzar gider ama gerek yok. Hayırli aksamlar size
Bakın hanımefendiciğim benim sizi haksız hatalı bulmam dünyanın sonu değil, bu kadar takmanıza lüzum yok beni, bana hırslanacağınıza hayatınızın yönetimini elinize alın
Başlığınız altına konunuzla alakasız hiçbirşey yazmadım, bırakın konunuza bu foruma bile bir derdimi yazmadım iki hastam ve sonrasında cenazem için dua istemek dışında. Konunuzu sabote eden filan yok ortada, okuduğunuzu anlayıp ders çıkarmayı becerebilseydiniz keşke. Size hakaret eden aşağılayan ben değilim, siz kendinizi ailenize aşağılatıyorsunuz bu gerçeği söylediğimde ise hırslanıp bana hakaret ettin diyorsunuz, ne hakareti? Kimse sizin keyfinize göre bir üslup sergilemek zorunda değil, size göre çirkindir çünkü gerçeklere tahammülünüz yok bana göre ise gerçekçi ve net. Kendinizi belli ediyorsunuz derken benim saklayacağım bir şeyim yok ben buyum doğruya doğru yanlışa yanlış derim, sizin gibi boyun eğip kendimi kullandırıp mazlumu oynamam, istediğim istemediğim nettir ve uygularım, siz kendini saklamayı seçensiniz.
Satır aralarında hakaret eden sizsiniz bunu anlamayacak kadar aptal değiliz, kendi hayatına isteklerine kararlarına sahip çıkan kadınlar çaçaron değil hanımefendi, kocam babamı doyuracaksın dedi bende kabul etmedim bu çaçaronluk değil, birşeyi reddetmeniz için çirkeflik yapmanıza gerek yok evet yada hayır yeterli, yemek yapmadınız bunu kabul etmediniz diye işkence mi yapacaklardı size döve döve zorla mı yaptıracaklardı,siz kabul etmediniz bu yüzden kocanız boşamaya mı kalktı boşasın babasını doyurmadınız yada bunu kabul etmediniz diye boşanmaya kalkan adamı siz boşayın ne bekliyorsunuz madem, size zerre sevgi-saygı göstermeyen insanlara kendinizi heba etmenizin mantığı nedir?
İstemediği şeyleri yapmayan kadınlar çaçaron, istemediği şeyleri yapan kadınlar travmalı…..nasıl bir dünyanız var sizin nasıl bir muhakeme yönünüz var hayretler içerisindeyim.
Madem travmanız var ve bunun bilincindesiniz neden kendinizi bu travmanın getirilerine mahkum ediyorsunuz, kendiniz sıyrılamıyorsanız destek alın tedavi olun, bir de zihniyetinizi değiştirin
Ben sizin düşmanınız değilim, işinize gelsin gelmesin, beğenin beğenmeyin ben ancak durumunuza üzülürüm
Ne yaparsanız yapın çocuğunuzun sizin gibi olmasına izin vermeyin, dimdik dursun ayakları üzerinde, pasif olmasın, hayır demeyi bilsin

Bakın hanımefendiciğim benim sizi haksız hatalı bulmam dünyanın sonu değil, bu kadar takmanıza lüzum yok beni, bana hırslanacağınıza hayatınızın yönetimini elinize alın
Başlığınız altına konunuzla alakasız hiçbirşey yazmadım, bırakın konunuza bu foruma bile bir derdimi yazmadım iki hastam ve sonrasında cenazem için dua istemek dışında. Konunuzu sabote eden filan yok ortada, okuduğunuzu anlayıp ders çıkarmayı becerebilseydiniz keşke. Size hakaret eden aşağılayan ben değilim, siz kendinizi ailenize aşağılatıyorsunuz bu gerçeği söylediğimde ise hırslanıp bana hakaret ettin diyorsunuz, ne hakareti? Kimse sizin keyfinize göre bir üslup sergilemek zorunda değil, size göre çirkindir çünkü gerçeklere tahammülünüz yok bana göre ise gerçekçi ve net. Kendinizi belli ediyorsunuz derken benim saklayacağım bir şeyim yok ben buyum doğruya doğru yanlışa yanlış derim, sizin gibi boyun eğip kendimi kullandırıp mazlumu oynamam, istediğim istemediğim nettir ve uygularım, siz kendini saklamayı seçensiniz.
Satır aralarında hakaret eden sizsiniz bunu anlamayacak kadar aptal değiliz, kendi hayatına isteklerine kararlarına sahip çıkan kadınlar çaçaron değil hanımefendi, kocam babamı doyuracaksın dedi bende kabul etmedim bu çaçaronluk değil, birşeyi reddetmeniz için çirkeflik yapmanıza gerek yok evet yada hayır yeterli, yemek yapmadınız bunu kabul etmediniz diye işkence mi yapacaklardı size döve döve zorla mı yaptıracaklardı,siz kabul etmediniz bu yüzden kocanız boşamaya mı kalktı boşasın babasını doyurmadınız yada bunu kabul etmediniz diye boşanmaya kalkan adamı siz boşayın ne bekliyorsunuz madem, size zerre sevgi-saygı göstermeyen insanlara kendinizi heba etmenizin mantığı nedir?
İstemediği şeyleri yapmayan kadınlar çaçaron, istemediği şeyleri yapan kadınlar travmalı…..nasıl bir dünyanız var sizin nasıl bir muhakeme yönünüz var hayretler içerisindeyim.
Madem travmanız var ve bunun bilincindesiniz neden kendinizi bu travmanın getirilerine mahkum ediyorsunuz, kendiniz sıyrılamıyorsanız destek alın tedavi olun, bir de zihniyetinizi değiştirin
Ben sizin düşmanınız değilim, işinize gelsin gelmesin, beğenin beğenmeyin ben ancak durumunuza üzülürüm
Ne yaparsanız yapın çocuğunuzun sizin gibi olmasına izin vermeyin, dimdik dursun ayakları üzerinde, pasif olmasın, hayır demeyi bilsin
Yoo inanın hırslanmadim ama zaten hassas olunan bir konuda neden yangına körükle gidilir onu anlayamıyorum yani buraya zaten psikolojikmen rahat hissetmeyen insanlar yazıyor neyse.

Ben kendimi asagilatmadim aslinda hayat seni bazen öyle noktaya getiriyor rüzgar misali engel olamıyorsun. Daha çocuk doğmadan tavrımı koymuştum aslina bakarsanız kvye kimse bana guvenmesin ben kendi evimi donduremiyorum başka kmseyle ugrasamam vs tarzında bir suru seyler söyledim o da sana guvenmiyoruz biz surekli gelip gidecegiz vs dediler. Ama eşim biraz idare et aksamlari gelsinler uzun sürmez diyince ben de kabul ettim iste bunlar gelme aralarını biraz açınca suan gec de olsa tepkimi koydum. Aslında eşimde sıkıntı var farkındayım ama o da aşırı iyi niyetli bakıyor olaya. Ben de oyleyim aslinda inkar edemicem ama bu hayatta da hep iyi niyetimden kaybettim. Ama Bu olay benim dönüm noktam oldu o kadar herseyin farkina vardim ki şükürler olsun. Zararin neresinden dönersen kardır. Suan herkes herseyin farkında. Kp gidiyor kv nin yanına temelli. Tepkimi gereken herkese verdim yeniden ve daha sert şekilde gec de olsa. kırılma noktamdi burası. Bundan sonra hayatimda kmseye taviz yok.
Cocugumu o kadar iyi yetistiriyorum Ki Tam bi ozguven bombası annesi gibi olmayacak zaten benim gibiler geçmiş hayatlarından cok çektiği için çocuklarını yetiştiği şeklin tam tersi sekilde büyütüyor. Olmaması gerekeni cok iyi biliyor. Bunun okumakla da bir ilgisi yok bu arada 5 senelik uni mezunuyum cahil de degiliz ama iste bazen doğduğun ev kaderin olabiliyor..

Oturup kullanılmışsınız, siz of diyince hemen yüz asılmış. Olsun söylemekle iyi yapmışsınız, ağlamayana meme yok.

Sizin gerçek ilacınız bir işe girip çalışmak, evde durduğunuz zaman kimse bu kadının başında çocuk var demiyor, madem evde o zaman bize de yemek yapsın diyor.

Tam zamanlı olması şart değil, biraz kendi paranızı kazanırsanız hem özgüveniniz gelir hem de erkeklere yemek göndermekten kurtulursunuz.
Evet aynen oyle oldu smdi ordan geldim herseyin farkina varilmis kp karısının yanina gidecekmis temelli.
ise girmek veya ikinci cocuk arasında gidip geliyorum. Iyi sartlarda bir is su zamanda bulabilir miyim bilmiyorum ama bulabilecegimi bilsem kesinlikle tercihim calismaktan yana olurdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X