Düğün Gelinlik fiyatlarııı (:

Selamlar kızlar:KK34:

Benim düğünüm kısmet olursa gelecek hazirana acaba gelinliği erken almak bişeyi değiştirir mi :26:

Kıştan mı bakmalıyım sizce zamanlama nasıl olmalıdır?

Buarada aysira dediğiniz yer izmirde mi?

Ben de Ankara'da gelinlik bakıyorum. Arjantin Caddesi'ndeki Pronovias'tan başlayıp aşağı doğru iniyorum :))

Pronovias'ta beğendiğim modelin fiyatı 5.500 TL'ydi. Duvaklar da 400 TL ile 2.000 TL arasında değişiyordu - ki taç, kese vs dahil değil. Toplamda bize biraz fazla geliyordu yani, acıdım o kadar paraya bu kadar masraf içinde.

Tunalı'da bir kaç yere baktım. Dai gelinlikte herşey dahil 2.300-2.400 TL fiyat verdiler düşündüğüm modellere. Hüsniye Moda'da da istediğim modele 3.000 TL fiyat verdiler ama üzerine pazarlık yapmadım, belki biraz düşerler. Tül bir model istiyorum çünkü, işleme-dantel sevmiyorum.

Mayısta evlenen bir arkadaşım Büyük Çarşı'da benim istediğime benzeyen bir modeli 1.800 TL'ye diktirdi, memnun kaldı. Bir de oraya bakacağım, neredeyse fiyat yarı yarıya. Gerçi aynı kalite olur mu bilmiyorum, bir bakmam lazım :))

ya bizim etiket fiyatı 3200 ama buna 300-400 lira daha eklenecek. gelinlik ve aksesuarları sadece bu fiyata. çok mu pahalı yaa :S ama tabi pazarlık yapılmadı daha

çok iyi almışsınız :) bu fiyatlara duvak vs dahil mi? bir arkadaşım onların ayrı alındığını falan söylemişti de :KK43: ben de bu işlere yeni yeni girişiyorum :) :KK23:

Selamlar,

Uzun duvak ile beraber fiyatta indirim varken uzerine pazarlık yaparak 2000'e düşürdük. Daha sonra bir tane de kısa duvak beğendim, taşlı dantelsiz bir modeldi, onu da biraz uğraştırdıkları için 50 lira aldılar, ki biz hatırlatmasak almayacaklardı. Ama gelinlikte hiç dantel yoktu şifon saten denilen farklı bir tülü vardı, çok beğenerek aldım giydim normal gelinliklerden farklıydı. Beğenmeyen de olmuştur illa ki ama daha iyisini düşünemezdim, mor kuşaklı falan:)

çok iyi almışsınız :) bu fiyatlara duvak vs dahil mi? bir arkadaşım onların ayrı alındığını falan söylemişti de :KK43: ben de bu işlere yeni yeni girişiyorum :) :KK23:

Selamlar,

Uzun duvak ile beraber fiyatta indirim varken uzerine pazarlık yaparak 2000'e düşürdük. Daha sonra bir tane de kısa duvak beğendim, taşlı dantelsiz bir modeldi, onu da biraz uğraştırdıkları için 50 lira aldılar, ki biz hatırlatmasak almayacaklardı. Ama gelinlikte hiç dantel yoktu şifon saten denilen farklı bir tülü vardı, çok beğenerek aldım giydim normal gelinliklerden farklıydı. Beğenmeyen de olmuştur illa ki ama daha iyisini düşünemezdim, mor kuşaklı falan:)

valla ben daha pahalıdır diye düşünürdüm hep.. bakalım daha bunun kınası, düğünü vs var.. e tabi çeyiz vs de :s ben de sade birşeyler istiyorum ama daha hiç bakmadığım için bu yorumu yapmak da anlamsız olabilir :p bakalım ne kadar bütçe ayırabileceğiz gelinliğe ve ne beğeneceğim :s zor işlermiş bunlar.. çok zor işler (daha başlayamadan böyle düşünür oldum) :26:

Aslında hic belli olmuyor kızlar fiyatlar olsun modeller evdeki hesap çarşıya uymuyor ben 1000 tlye kadar gelinlik bakarken hayallerimdeki gelinliği buldum 2600 dü fiyatı sağolsun kayınvalidem ve nişanlım aldılar içimde kalmasn diye kırmadılar beni

Aslında hic belli olmuyor kızlar fiyatlar olsun modeller evdeki hesap çarşıya uymuyor ben 1000 tlye kadar gelinlik bakarken hayallerimdeki gelinliği buldum 2600 dü fiyatı sağolsun kayınvalidem ve nişanlım aldılar içimde kalmasn diye kırmadılar beni

ben de asında ondan korkuyorum.. hem üzmek istemem nişanlımı hem de eğer alamazsak içime oturur diye korkuyorum.. gerçi annemler sağolsun alırlar ama daha kayınvalidemi falan bilemiyorum bu yönüyle.. biz mümkün olduğunca kendimiz yapacağız herşeyi.. ama tutup 3000tllik gelinlik aldı, oğlumu masrafa soktu derler mi diye de korkmuyor değilim.. nişanlım herp istediğim olsun istiyor ama kayınvalideyi ve kayınpederi henüz bilemiyorum.. o kadar çok tanımıyorum tabi ondan bu söylediklerim. yoksa çok tatlı insanlar :)

ben de asında ondan korkuyorum.. hem üzmek istemem nişanlımı hem de eğer alamazsak içime oturur diye korkuyorum.. gerçi annemler sağolsun alırlar ama daha kayınvalidemi falan bilemiyorum bu yönüyle.. biz mümkün olduğunca kendimiz yapacağız herşeyi.. ama tutup 3000tllik gelinlik aldı, oğlumu masrafa soktu derler mi diye de korkmuyor değilim.. nişanlım herp istediğim olsun istiyor ama kayınvalideyi ve kayınpederi henüz bilemiyorum.. o kadar çok tanımıyorum tabi ondan bu söylediklerim. yoksa çok tatlı insanlar :)
İnşallah sende sorun yaşamadan halledersin stresli işler bunlar

Açıkçası ben de pahalı bişey beğenmekten korkuyordum. Biz de herşeyi kendimiz yaptığımız için başkalarını hiç önemsemedim, sadece 1 kere giyeceğim için çok fazla ayırmak istemiyordum. Bir yandan da içime sinsin diyordum. O yüzden baya gezdim. Oleg Cassini'den başladım neredeyse tüm markalara baktım. Zaten 5 bin vs vermemeye kararlıydık, o yüzden belli markaları otomatik eledim, dantel de çok sevmediğim için çok gezmem gerekti:) Pierre Cardin'de % 30 indirim varken bi bakın bence, biraz da pazarlık yapınca güzel rakamlar çıkıyor.. Ha bu arada İstanbul'da çok kendi mağazası yok, genelde Aysira'nın içinde satılıyor ve çoğu modeli olmuyor. Avrupa yakasında oturduğum halde Cadde'deki sadece Pierre Cardin satan mağazaya gittim, hazır gelinlikte birkaç ufak değişiklik benim ve mağazadakilerin etkisiyle 5 ayda hazır oldu:) Bu arada bi arkadaş 1 ayda diktirdi.. O yüzden önden alıp rahatlamakta fayda var :)

ben de en azından gelinlik için bakmalıyım galiba :s gerçi daha başka şehirde olacağı için düğün düğün mekanımız ve tarihimiz de belli değil :KK43: ahhh ahhh, bir nişanlımla bu işleri halledebilsek, biraz rahatlicam galiba :KK43::44:

merhaba kızlarr :) gelinliğimi 2.900 den 2.000 e pierre cardin den aldım eltimde aynı mağazadan alığı için indirim yaptılar :) hayalimdeki gelinliği tek seferde buldum :nazar::KK16::KK16:

Son düzenleme:
X