Gençliğim gitti. Senelerce oyalanmısım. Ne yapabilirim?

Hastalıkla ilgili bir bilgim yok ama sakın gençliğinin bittiğini düşünme, elbette seni rahatlatacak bir çözümü vardır. Enerjini yüksek tut Sarışın, Allah herkesin derdine derman versin.
Amin canım tesekkur edeerim desteğin icin. Bundan sonra güneş benim icin dogacak. Bunca sene çektim . Meditasyon falan da yapacağım. Bir de öneri aldim ozel mesajdan bir arkadastan,sagolsun,sigarayi da birakcam bir yöntemle
Beni bitiren sigara..

Amin canım tesekkur edeerim desteğin icin. Bundan sonra güneş benim icin dogacak. Bunca sene çektim . Meditasyon falan da yapacağım. Bir de öneri aldim ozel mesajdan bir arkadastan,sagolsun,sigarayi da birakcam bir yöntemle
Beni bitiren sigara..
Ne gerekiyorsa yap, hepsi de çok faydalı şeyler ve bu bahane ile daha da sağlıklı ve huzurlu olursun:KK200:

Gercekten bu sirt fitiginin sebebi ne acaba baska bir ic organ mi ya da ters bir hareket mi. Omurdan igneyi duydum ben yasadigim bolgede de yapan doktorlar var.. ya bu tiroid kontrollerini kac ayda bir yaptiriyorsun
Ben her ay yaptiriyorum,100 mg iciyorum euthrox bide tiroid bezi iltihabi da var
Ama hafta sonu 75 iciyorum,haftaiçi 100
Glutensiz yaşamayı denemek istiyorum hala o diyete geçemedim kebap yerken lavas ekmegi yememek olur mu mesela, ? :KK70: :KK70:
https://ahmetyildizhan.net/portfolio/sirt-fitigi/ sırt fıtığı çok nadir görülen bir fıtık ve genelde alt öyküde yüksekten düşme, trafik kazası vs aranıyor. Ama bende hiç biri yok. Çocukken düştü isem bilemem pek bi yaramazmışım :)

Ben de e...içiyorum 200 mg lık ve ilaç dozu ayarlandıktan sonra 3 ayda bir yapılıyor. Eğer doz değişecek ise ayda bir kontrole gidiyorum.

Cok gecmis olsun.Bende de fibromiyalji var. Ayni zamanda boyunda duzlesme.Bende bununla ilgili ilaclar kullandim.Ama yok o agri hafifliyor sonra tekrar.Agrimadigi zaman nadir.Dr dr gezmekten de biktim. Ozellikle adet donemleri boynum nir tutar bir hafta gecmez.Agri kesiciler fayda etmez. Agri olmadigi gun nadir. UStelik suan hamileyim ve ilac alamiyorum.Boynum hep sert.Allah beterinden korusun diyorum.

Cok gecmis olsun.Bende de fibromiyalji var. Ayni zamanda boyunda duzlesme.Bende bununla ilgili ilaclar kullandim.Ama yok o agri hafifliyor sonra tekrar.Agrimadigi zaman nadir.Dr dr gezmekten de biktim. Ozellikle adet donemleri boynum nir tutar bir hafta gecmez.Agri kesiciler fayda etmez. Agri olmadigi gun nadir. UStelik suan hamileyim ve ilac alamiyorum.Boynum hep sert.Allah beterinden korusun diyorum.

Sizede büyük geçmiş olsun. Boyun düzleşmesini tetikleyecek neler yaptiniz. Daha doğrusu oluşturacak
Örgü örme,tığ isi ya da bilgisayar basi is. Bu ceptelefonlari zaten en büyük düşman
Düzleşme iyileşiyor galiba çünkü fitik ama ..
Allah hepimize sifa versin yasayan bilir yemin ederim en zoruma giden de cevremdeki insanlarin bana inanmamasi oldu.. seninki psikolojik yok telefonla uğraşıyorsun yok bilmemne
Doktorlarda cok sallamiyorlar sanki. Bu kuru igneyi bir deneseniz? Ilacsiz bir yöntem ya hamilelere de kullanilir belki doktora sorsaniz.sonucta ilac vs yok.

Tetikleyici olak el isi ev isi ,tas boyama vs yapiyorum.Kuru igneyi evet sorabilirim.Tesekkur ederim.

Saol kuzum. Kuzum valla 5 6 doktor fibromiyalji diyor bence dogru :/ bastirdiklari yerler aciyor vucuttaki bazi noktalar. Bu doktora ilk kez gittim ve cok güvendim nedense odasinda boydan boya sertifikalar vardi ve cok dikkatliydi.. kuru igneyi daha simdiye dek kimse solemedi bana anca ilac yazip yolluyorlardi.. ic hapi yat assagi :KK70:

Geçmiş olsun inşallah.. Aynı şeyler bende de var.. Sırtım, omuzlarım tamamen ağrıyor.. Kışın artıyor daha çok... Ben de yıllar önce bir fiizk teda doktoruna gitmiştim.. Bana fibromiyalji dedi.. Tedavisi antidepresan, ağrı kesici, kas gevçetici ve sıcak duş demişti... Bana ilaç vermedi.. O zamanlar az idi ağrılarım... Üzerinden 5 sene geçti... Ağrılarım artık bütün moralimi bozuyor... Boynum, omuzlarım, sırtım hep ağrıyor... Doktor doktor gezdim.. Tahliller, ekgler,eforlar...Hiçbişe yok... Mr ve tomografi istemedi hiçbie doktor.. Hep kas ağrısı dedi yolladı.. Bıktım artık... Siz nerde yaşıyorsunuz? Ya da hangi bölüme gittiniz...? Konuya giriş mesajınızda belirttiyseniz de aklımdan gitti.. :) Rica etsem söyler misiniz? İstanbulda yaşıyorum.. Doğru branş, doğru teşhis istiyorum artık ben de... Yoksa bu ağrılar beni süründürüyor... :KK43:

Geçmiş olsun inşallah.. Aynı şeyler bende de var.. Sırtım, omuzlarım tamamen ağrıyor.. Kışın artıyor daha çok... Ben de yıllar önce bir fiizk teda doktoruna gitmiştim.. Bana fibromiyalji dedi.. Tedavisi antidepresan, ağrı kesici, kas gevçetici ve sıcak duş demişti... Bana ilaç vermedi.. O zamanlar az idi ağrılarım... Üzerinden 5 sene geçti... Ağrılarım artık bütün moralimi bozuyor... Boynum, omuzlarım, sırtım hep ağrıyor... Doktor doktor gezdim.. Tahliller, ekgler,eforlar...Hiçbişe yok... Mr ve tomografi istemedi hiçbie doktor.. Hep kas ağrısı dedi yolladı.. Bıktım artık... Siz nerde yaşıyorsunuz? Ya da hangi bölüme gittiniz...? Konuya giriş mesajınızda belirttiyseniz de aklımdan gitti.. :) Rica etsem söyler misiniz? İstanbulda yaşıyorum.. Doğru branş, doğru teşhis istiyorum artık ben de... Yoksa bu ağrılar beni süründürüyor... :KK43:
Emar çekmeden olmaz bu iş öncelikle emar çekmesi lazım,herhangi bir yırtık,daralma,fitik var mi yok mu diye
Gitmeniz gereken doktor aslına bakarsaniz beyin sinir cerrahisi.
Omurga rahatsızlıklarına,pek cok seye o bakiyor
Sizden MR da ister
Tanınız fibromiyalji ise buna da fizik tedavi uzmani bakiyor
Aslinda şöyle toparlayim siz direk iyi bir fizik tedavi uzmanı bulun.
O sizden gerekli tum.testleri isteyecek fibromiyalji tanınız nasil kondu?
Bu romatizma testlerinde ortaya cikmaz
Aslinda bir romatizma da değil doktor eliyle vücudunuzdaki belirli noktalara bastırıyor ve taniyi koyuyor
Iyi ki ilac icmemissiniz,zaten çözmüyor malesef sorunu

Aklimiza gelebilcek tum ilaclari kullandim. Yazin iyiyim bende ama kışın yerlerde sürünüyorum desem yeridir. Bir de bahar aylarinda mevsim dönerken.. klimadan uzak durmaniz lazim yazin
Kabizlik sikayetiniz varmi? Malesef bu illet bunu da yapiyor bende yok ama..
Adet donemleriniz ağrılı geçiyor mu?
Uyku sorununuz varmi
Uyku sorununuz varsa isler daha da sarpa sariyor
Gece defalarca yataktan kalkiyorum,sigara ic,su ic,arkasindan tuvalete git,tekrardan yat,tekrardan kalk haydeee saat olmus sabahin 6si...
Beslenme de onemli
Stresten uzak durmaniz.lazim kesinlikle ama bu pek mumkun degil günümüzde.
Sicak önemli
Havluyu ütüleyip sırtınıza koyup 10 dakika bekletebilirsiniz
Gece dinlenmeye cekilincemi başlıyor agrilar?
Cok zor yaa .. size de gecmis.olsun
Dedigim gibi iyi bir fizik tedavi uzmanina mutlaka görünün D vitamininize baktirin,onun eksikligi se yaygin kemik ağrısı yapar doktor söyledi
Demirinize baktirin
Tiroidlerinize baktirin
Bunlari bir gitmenize halledersiniz zaten
Hareketsizlikde iyi degil
Bu bilgisayar basi masa başı isler de cok fena ediyor insani.
Ben cok cektim. Kac kere acillere gittim igneler bilmemneler kremler surup yatmalar
En son kuru igneyi yaptırdım

Emar çekmeden olmaz bu iş öncelikle emar çekmesi lazım,herhangi bir yırtık,daralma,fitik var mi yok mu diye
Gitmeniz gereken doktor aslına bakarsaniz beyin sinir cerrahisi.
Omurga rahatsızlıklarına,pek cok seye o bakiyor
Sizden MR da ister
Tanınız fibromiyalji ise buna da fizik tedavi uzmani bakiyor
Aslinda şöyle toparlayim siz direk iyi bir fizik tedavi uzmanı bulun.
O sizden gerekli tum.testleri isteyecek fibromiyalji tanınız nasil kondu?
Bu romatizma testlerinde ortaya cikmaz
Aslinda bir romatizma da değil doktor eliyle vücudunuzdaki belirli noktalara bastırıyor ve taniyi koyuyor
Iyi ki ilac icmemissiniz,zaten çözmüyor malesef sorunu

Aynen dediğiniz gibi vücudun belli noktalarına bastırdı ve ağrım binbeşyüz kat arttı...Fibromiyaljinin hani şu meşhur noktaları var ya o noktalardan bahsediyorum .. Omuzda sırtta belli noktalar... Ve yine dediğiniz gibi tahlilde çıkmayan bir bela bu... Çok iyi biliyorum bu hastalığı ama bir kaç branşı barındırdığı için doğru doktor hangisi bilemedim.. İyi bir fizik tedavi doktoru bulmak lazım haklısınız... Yaşım 32 ama vücudum ağrın olarak belki 82 yani... Çok modumu düşürdü yaa... Sizi o kadar iyi anlıyorum ki .. Çok teşekkür ederim cevabınız için... İnşallah tedavinizin faydasını görürsünüz... Konunuzu takip edeceğim.. Gelişmeleri merak ediyorum... :)

Aklimiza gelebilcek tum ilaclari kullandim. Yazin iyiyim bende ama kışın yerlerde sürünüyorum desem yeridir. Bir de bahar aylarinda mevsim dönerken.. klimadan uzak durmaniz lazim yazin
Kabizlik sikayetiniz varmi? Malesef bu illet bunu da yapiyor bende yok ama..
Adet donemleriniz ağrılı geçiyor mu?
Uyku sorununuz varmi
Uyku sorununuz varsa isler daha da sarpa sariyor
Gece defalarca yataktan kalkiyorum,sigara ic,su ic,arkasindan tuvalete git,tekrardan yat,tekrardan kalk haydeee saat olmus sabahin 6si...
Beslenme de onemli
Stresten uzak durmaniz.lazim kesinlikle ama bu pek mumkun degil günümüzde.
Sicak önemli
Havluyu ütüleyip sırtınıza koyup 10 dakika bekletebilirsiniz
Gece dinlenmeye cekilincemi başlıyor agrilar?
Cok zor yaa .. size de gecmis.olsun
Dedigim gibi iyi bir fizik tedavi uzmanina mutlaka görünün D vitamininize baktirin,onun eksikligi se yaygin kemik ağrısı yapar doktor söyledi
Demirinize baktirin
Tiroidlerinize baktirin
Bunlari bir gitmenize halledersiniz zaten
Hareketsizlikde iyi degil
Bu bilgisayar basi masa başı isler de cok fena ediyor insani.
Ben cok cektim. Kac kere acillere gittim igneler bilmemneler kremler surup yatmalar
En son kuru igneyi yaptırdım
Bunların hepsine bakıldı... D vitamini kullandım bir ara.. Uyku deseniz aynıyım... Bir ara uykusuzluk çektim.. Bir ara uykudan kafamı kaldıramadım... Sinir de yapıyor... Ağrı eşiğim düşük... Kabızlık yok... Yani fibro ile ilgili ne varsa çoğu bende var... Adet dönemimde ağrılarım artar...Ama karın ağrısı değil.. Kas ağrısı gibi ağrır... Sanki beni merdane ile dövmüşler... Ya da hani spor yapmazsınız yapmazsınız da birden başlarsınız.. Hamlamış olursunuz da tüm kaslar gergin olur ya öyle... :) Yaşamayı öğrenmek lazım:)

Merhaba hanımlar birgün bunu yazacağım aklıma gelir miydi vay beee ben cooook iyiyim:halay:

Salı günü kuru igne yaptırdım,konuyu carsamba açtım fenaydim dün yani cuma günü yataktan ağrısız kalktım :oha:
Sadece ayağımın altında hafif bir ağrı vardı benim ayak altımdaki ağrı T seklinde tabanin ortasi ve parmaklarin kökünün alt tarafi...
Dedim ki saka herhalde olamaz nasil boynum sırtım ağrımaz :halay::halay:

Dedim ayak ağrım cok hafif bu da gecmezse 1 seans daha kuru igne yaptırırım.

Vee bu sabah uyandım hic ağrım yok:halay::halay:
Havalar da buz gibi yani ayni devam :KK49:

Bu kuru igne işe yaradı galiba:halay::halay:

Darısı tum sifa bekleyenlere olsun insallah cok memnun kaldım bilseydim daha once yaptırırdım hala inanamiyorum suanda kahve iciyorum buyrun kızlar :kahve:

Merhaba hanımlar birgün bunu yazacağım aklıma gelir miydi vay beee ben cooook iyiyim:halay:

Salı günü kuru igne yaptırdım,konuyu carsamba açtım fenaydim dün yani cuma günü yataktan ağrısız kalktım :oha:
Sadece ayağımın altında hafif bir ağrı vardı benim ayak altımdaki ağrı T seklinde tabanin ortasi ve parmaklarin kökünün alt tarafi...
Dedim ki saka herhalde olamaz nasil boynum sırtım ağrımaz :halay::halay:

Dedim ayak ağrım cok hafif bu da gecmezse 1 seans daha kuru igne yaptırırım.

Vee bu sabah uyandım hic ağrım yok:halay::halay:
Havalar da buz gibi yani ayni devam :KK49:

Bu kuru igne işe yaradı galiba:halay:

Darısı tum sifa bekleyenlere olsun insallah cok memnun kaldım bilseydim daha once yaptırırdım hala inanamiyorum suanda kahve iciyorum buyrun kızlar :kahve:

Oo senin adına da kendi adıma da sevindim.:halay:

Cymbalta kullandınız mı acaba ben onunla atlattim yaklasik 2 sene su an iyiyim d vitamini cok onemli cok dusuk cikmisti 6 idi biraz yukselince agri gecti su an da hala devam ediyorum acil sifalar dilerim

Cymbalta kullandınız mı acaba ben onunla atlattim yaklasik 2 sene su an iyiyim d vitamini cok onemli cok dusuk cikmisti 6 idi biraz yukselince agri gecti su an da hala devam ediyorum acil sifalar dilerim
Evet kullandim canim kullanmaz olur muyum onuda kullandim. Liyrica lustral prozac remeron laroxyl bunlari da kullandim. Size de gecmis olsun d vitamini eksikliği yaygin kemik ağrısı yapar.

Kizlar merhaba,takip edenler icin güncellemem gerekti
Ayak altındaki agrım geçmemişti ne yazik ki,orasi icin doktor hicbirsey diyemedi ve oraya uygulama yapılmadı

Boynum,sırtım falan hic ağrımıyor bu arada :)
Sadece dün sarma sardım boynum ağrıdı sonra oturdum biraktim ,dusa girdim falan agrida gecti bi yarim saat yokladi bence normal sonuçta fitik var bitane orda

Gelelim ayaga
Ersag diye bir masaj kremi var bunu da çevrenizden bulabilirsiniz satılıyor yani kadinlar satiyorlar
Bitkisel
Dun sabah aaaah ayagiiiim diye uyandım, bağırırken esime sür bakim sundan bi dedim.
Sürdü,uzerine de corap giydirdi..
Sonra gun icinde ev isleri vs
Bu sabah uyandım ağrı yok
Inanılır gibi degil :)
Sanirim ayak isini de çözdüm
Bu arada hava burada güneşli ,belki de ondan ağrısız uyandim.
Bu ersag naneli,yakıcı bir krem biraz sürdükten sonra buz gibi oluyor ayak :) 5 10 dakika bekledim yatakta sonra kalktim yurudum corabi hic çıkarmadım.
Hepinize sağlıklı günler dilerim

Evet kullandim canim kullanmaz olur muyum onuda kullandim. Liyrica lustral prozac remeron laroxyl bunlari da kullandim. Size de gecmis olsun d vitamini eksikliği yaygin kemik ağrısı yapar.
Bioenerji faydali diyorlar bunun icin bir arastirin.Bu sene de egzama ile ugrasiyorum ben de bagisiklik zayifladimi bunlar oluyor bence bagisikligi kuvvetlendirmek lazim acil tez elden sifa bulasin insallah canim benim

X