gidiyorum artık anne evine...

Önceki konunda da söylemiştim aynı şeyleri yaşadım. Ama senin eşinin kurtulabilir tarafı yok. Pes etme sakın. İnan daha mutlu olursun.

aynen katılıyorum. ben mutlu olmak için anne ve babasının ölmesini mi beklicem diyordum. ama ölselerde benim eşim de çok huysuzlaştı değişti. diken üzerinde duruyorum her yerde. her gittigimiz yerde. kimseyi istemiyor. eve gelen insanlara surat yapıyor benim çevremdense o insanlar. Allah hepsine uzun ömür versin 3ü birlikte mutlu olsunlar.

Ay bu ne deli mi oldun ne cekcen elin göbeğinde kil dönmesi olacak kadar şişman, kıllı, sümsük oglunu. Midem bulandi senin o kari kilikli kayinpederinden ve seni zerre koruyamayan eşinden.

çok doğru konuştunuz. benimde midem bulanıyor babasından. gormeden daha baslıyorum bunalımlara. mide bulantılarım artıyor. tamda demek istediğimi demişsiniz karı kılıklı. herkesin arkasindan dedikodu yapan. ben odadan cıktığım an fısır fısır beni çekiştiren. sürekli esimi arayıp telefonda beni sikayet eden
gittiği evde herkesten çok yiyip cıkınca hiç beğenmedim diyen karı kılıklı bi adam

çok doğru konuştunuz. benimde midem bulanıyor babasından. gormeden daha baslıyorum bunalımlara. mide bulantılarım artıyor. tamda demek istediğimi demişsiniz karı kılıklı. herkesin arkasindan dedikodu yapan. ben odadan cıktığım an fısır fısır beni çekiştiren. sürekli esimi arayıp telefonda beni sikayet eden
gittiği evde herkesten çok yiyip cıkınca hiç beğenmedim diyen karı kılıklı bi adam

Bosver guzelim okumus etmis iyi meslegi olan toleransli fedakar iyi bi insansin belli ki. Asla arama iyice mahvolur o babasindan kurtarirsa seni dönersin. Yoksa ne cekicen ki? Adama bak ya kimseyi begenmio bi de kendine bakmadan kocaman herif utanmio da. Ahlaksiz.

aynen katılıyorum. ben mutlu olmak için anne ve babasının ölmesini mi beklicem diyordum. ama ölselerde benim eşim de çok huysuzlaştı değişti. diken üzerinde duruyorum her yerde. her gittigimiz yerde. kimseyi istemiyor. eve gelen insanlara surat yapıyor benim çevremdense o insanlar. Allah hepsine uzun ömür versin 3ü birlikte mutlu olsunlar.
Senin çevrene saygısızlık etmeye kesinlikle hakkı yok eşinin . Kendileri ne halleri varsa görsünler boşver

geri dönmek için değil. bu olaylara adamın kendisinin sebep olduğunu anlasın diye yazdım. yoksa eşim arıyor acmıyorum.cevap vermiyorum mesajlarına. ben kararlıyım. ailemin yanında artık daha iyi kararlar alcam.

Tam su noktada kopruleri yikmaya basla. Oglunuz beni arıyor sizin yüzünuzden bu haldeyiz de agzina geleni say. Mesaj atma ama eşin seni aradikca sen de adami ara sinirini boz adamin nefretini kus. Hem rahatlarsin hem de adam esine senle ilgili bisey der muhakkak eşin bi tarafi secmek zorunda kalir. O noktaya getir. Su an elinde iyi bi koz var: Esin uzgun ve seni geri kazanmak istiosa onlari tamamen bırakacağı raddeye getir onu.

Bosver guzelim okumus etmis iyi meslegi olan toleransli fedakar iyi bi insansin belli ki. Asla arama iyice mahvolur o babasindan kurtarirsa seni dönersin. Yoksa ne cekicen ki? Adama bak ya kimseyi begenmio bi de kendine bakmadan kocaman herif utanmio da. Ahlaksiz.

zaten ahlaksız ve edepsiz olduğu için sadece karisı ve oğlu var yaninda annesi dahi istemiyor evinde bu adami. benim babannem öldü darısı benim annemin basına diyormus edepsiz

Tam su noktada kopruleri yikmaya basla. Oglunuz beni arıyor sizin yüzünuzden bu haldeyiz de agzina geleni say. Mesaj atma ama eşin seni aradikca sen de adami ara sinirini boz adamin nefretini kus. Hem rahatlarsin hem de adam esine senle ilgili bisey der muhakkak eşin bi tarafi secmek zorunda kalir. O noktaya getir. Su an elinde iyi bi koz var: Esin uzgun ve seni geri kazanmak istiosa onlari tamamen bırakacağı raddeye getir onu.

teşekkür ederim

ben cimri degilim ama tutumluyum. yani bunlar evde bayat ekmek varsa küflerini temizleyip yer.
ben ekmek 1 2 gün durduysa onu tost yaparım. küflü ekmeği temizleyip yemem sokak hayranlarına veririm.
bunlar yırtık kıyafetle gezmeye utanmaz. sokaktan bulduğu kıyafeti giyer gezer. ama ben eskidi mi yenisini alırım. bunlara gelemiyor babası. istedi ki para olaylarına ses etmiyim. evime gelirken cürumüs meyve kurtlu armut elma getirsin ben ses etmiyim. tutumlu değil cimri olayım istedi. oğlu bana bağırınca güldü. beni kendi karısı gibi olayım istedi. ben olmayınca arayı bozdu oğlumu doldurdu
Oha

okurken çok üzüldüm. Gerçekten yazık gençliğinize iki aylık evlilikte söylenecek , yaşanacak şeyler mi bunlar. Allah ıslah etsin. Eşiniz yozgat lımı

babam da annemde anjio oldu ikisinin de kalbi sikintılı çalısıyorlar. eniştem dedem gelebilir ama bekarken kahkasız 1 saat geçirmeyen ben yoruldum. şuan tüm esyami toplicak enerjim yok sadece. esimede dedim gidiyorum doktorada gidicem. ama sana kesin donücem demiyorum gelmemem büyük olasılık. dedim. zaten sen sevgiliyken bile beni 2 hafta gormesen aglayan insansin 1 ay içinde gelmezsen ben geri gelmiceni anlarım dedi. hungür aglıyor bu aşamaya kendi getirdi. sen dönmiceksin gelip tüm esyanı alcaksın toparlaninca diye bagıra bağira ağlıyor evde. ben seviyorum bosanmam boşansak bile ömrüm boyu seni sevcem diye ağlıyor
Yaww he he deyin gecin.
Öncelikle siz boşanacak gibi degilsiniz, babamın evine gideyim adam olsun geri dobecegim diye dusunuyorsunuz.
Gidecek insan dönerim de dönmem de donmesem bitti mi eşyaları toplamayarak da bunu ispatlıyorsunuz. Arada gel git ile ömrünüzü harcamayin.
Orta yolu bulun diyenlerdenim eski konularda ama ağlayan eş nedir ya, ben eşimi bir tek bebeğimin kalbi durup aldıklarında gordum. Ağlar evet erkeklerde ağlar ama böyle sudan sebeplerle değil, birde eşiniz buyumemiş hala küçük çocuk.
Kendinize doğacak çocuklarınıza yazık etmeyin böyle bir insana baba, dede dedirtmeyin, bebek olsa mama bez vs den de kesecekler belli ki bebeklerde oldukça masraflı maalesef. Neden varlık içinde yok yoksul büyüteceksiniz çocuklarınızı:KK12:

Karı kılıklı? Burası kadınlar kulübü. Kadınlar hakkında çirkin deyimler kullanmasak?

Eşin şimdi aglar..aglarda..sen dönünce yine anneci babacı olur..inanma..burnundan getir bütün yasadıklarını..

günaydın herkese
buraya 2 konu acmistım bilenler bilir ama kısaca anlatayim.

sorun esimin babası. 6 yil sevgili olduk 9 ay nisanlı kaldık 21 ekimde tam 6 ay olcaktı evliliğim.
babası benimle ilgili herseyle dalga geçti,laf soktu, herşeye karıştı içtiğim sudan yediğim ekmeğe kadar.
eşimde bana aldığı 1 bluzun hesabinı verdi ona.
eski konularımda hersey var zaten kafanızı doldurmıyım. en son olaylarım eşim dedi ki ben babamla ciddi anlamda konuştum takılma şu kıza dalga gecme ciddi anlamda aramızı bozuyosun dedim yuvamız yıkılcak dedim artık laf etmez sana dedi. ama adam rahat durmuyor. ve sürekli varlığını hissediyorum evde. eşim daha önceden de hep uyarıyormuş baba laf katma eşime dalga gecme bidaha bana küsüyo dediğinde küssün bişey olmaz diyormuş. esim annesini arayıp biz gelcez evleri temizle havlu nevresim yay yeni. ilaclayın örümcekleri diyormuş ama yapılan yok ortada dinlemiyorlar. ama hep orda kalalım istiyorlar . benim ailemde aynı şehirde niye hep onların hic müsait olmayan tek odalı evlerinde kalalım hemde sobalı ve kış geldi yazın gittik kaldik kac kez ses cıkarmadım.
eşime rest çektim artık kış geldi annemlerin evi müsait artik bi annemlerde bi sizde kalınacak dedim. eşim tamam diyor ama babasına her gidişte bi bahane bularak gidicek. yok hastalık yok sınav yok duğun. eşim sözünü geçiren biri kendiyle ilgili konularda 30 yaşında 5 üniversite bitirdi bu insan ve kendi evi için yuvası için yalanla yürütüyor babasıyla arasını.
ben unutamıyorum adamın yaptiklarını hergün mutfaktan çıkma. baklavalarını yap. hiç temizlik yapılmayan evlerinde temizlik yap. ama 1 kez bulaşik yıkama laf söylesin. çayın boş olduğunu görme laf söylesin.
eşim de geçenler 5 dikislik bi kıl dönmesi aldırdı afedersiniz popo değil göbek altında kilolu oldugundan orda olusmuş. ayak üstü aldi doktor sabah aksam pansuman verdi. 1 hafta rapor. ben hemsireyim ve eşimi gerçekten çok seviyorum. o kadar iyi ilgilendim ki. sabah akşam pansumanı yaptım ne zamn acıksa istediğini hazirladım . hergün iç çamasirı krem oluyor diye değistrdim yıkamam demedim. her yere kendim gittim evden cıkarmadım dikislerine kadar kendim aldim.
bu anne baba kişisi eşim 5 yıl bu sehirde memurluk yaptı bekârken 5 yılda 4 kez gelmediler hiç bir hastalığında yoklardı ve 2 kez büyük hastalık geçirdi. 5 dikiş için günde 6 kez arayip ikisi 5 dakika arayla ariyolar ve aynı evdeler haberleri yok birbirlerinden. sürekli gelelim mi gelelim mi bizde gelelim. esim kızdı artık. pembe26 hemşire ve çok iyi bakıyor geçtiğimz yıl zor düzeldim tek basima yoktunuz şimdi yalnız degilim dedi. gene gelelim mi diyorlar. iki şehrin arasıda 1 saat. sonra babası daha 3 ay önceden arayıp 11 ekim bizim 30. yılimız sizde kutlucaz dedi. ve eski konuları okursanız eşimi sömürüyor paramız gercekten çok az kalıyor. kizdım dedim 3 ay onceden rezeevasyon yaptırıyor gene de geldiler. hem geçmiş olsunmuş hem 30 yilmıs. inanırmısınz ne bir pasta almış ne bir içecek. tavuk alıp gelmiş bende 5 çeşit yemek yapmıstım kaynanamı sıkıstrıyomus soyle ona tavuklarıda bugün pişirsin diye onun kutlamasi tavukmuş. 5 yılda 4 kere gelmeyen insanlar 6 ay olmadan 2 kez yatilı 2 kez 1 günlüğüne geldiler evime evlenince kıymete bindi oğulları.

bu olaylarda geçti eşimin dogum günü 29 ekimdi izinli oluyor o gün. 30 ağustosta esimi arıyor 3 gün tatil olcak doğum gününde burda olun diyor oda eşim belki plan yapmıstr biseyler düşünmüstr demeden tamam diyor. daha yeni evliyiz ben evimde başbaşa kutlamak istiyordum dedim sende 1 hafta önceden kutlayıver diye eşim bana bağırdı birbirimize girdik. ve gectiğimiz yıl eşim kendi pastasını aldı içecek aldı ekmek aldı meyve aldı kaynanam bi borek yapmıştı. usuleten 1 çorap bile almadılar eşime kutlama diye çagirıp 5 kuruş harcamıyorlar.
arkadaslar buraya geldiklerinde bana burası benim evim demişti ben misafir değilim demişti bu seferde izledigim program vardı eşim yoktu evde geldi kumandayı aldı bi güzel yatti bi elinde kumandayı tutuyor bi elinde internete bağlandı telefondan video izliyor yatıyor. benim dedem gelininin evinde 1 kez yapmamiştr boyle. benim evim diye tastik ediyor yani.
bu adam herkes için dedikodu yapıyor silürekli konusuyor sürekli herkesle dalga geciyor. sucuklu omlet yapmıstim esime sen kesiver dedim saçımı toplamaya gittim. servis seti verdim oda kesti herkesin tabağina servis ediyor. sende mi sosyetik oldun diye dalga geciyor esimle ben sosyetikmisim herşeyi ortadan yemiyormusum diye

zaten her ay para alıyor bide 10 bin daha para istiyomuş esimden o da vercem yapcak bişey yok diyor. evlilik kredimiz var 1900 tl 500 tl mobilya taksitimiz var 500 tl de babası alıyor her ay eşimden 5. evini odüyor daha para istiyomus.

sonra eşim diyor ki 3 yıl sonra borç bitsin eve asgari ücret bırakcam sana ben geri kalan maaşımi babama vercem babam biriktirsin yatirım yapsın diyor tek çocuğum bana kalcak diyor. ben kabul etmiyorum dedim. çocuğun olursa çocuğa ya mama ya bez mi al diceksin para yetmeyince dedim. baban 5 bin lira acil ihtiyaç olsa senin verdigin paradan 5 kuruş vermez sana dedim.
ve herkes diyor ki eşin paradan başka hic birşey konuşmuyor. inanın birine gidiyoruz bu evi kaça aldınız kaça oturuyonuz. şunu kaça yaptırdinız. bu arabaya kaç para verdiniz. sunu alıp ileriye yatirım yapın. kimseyle baska şey konuşmaz.
6 yıl dır bu zamna kadar benim doğum günlerimi kimse böyle kutlamadı. ben bugüne kadar kimseyi evime davet edemedim annem hep böyleydi temiz degildi diyordu evlendim 5 aile ağırladim arkadaslarını heves ediyor diye. burası benim evim değil artık ikimizin evi var tertemiz derli toplu diyen. eşim gitti.
annem pis biliyorum sen alış.
babam huysuz cimri dalga geciyor biliyorum herseye karısıyor ama sen alış.
senin icin laf soylemem diyor.
birikimime karışamazsin sen çalışmiyorsun daha ne zarar verceksin bana.
sen sadece dikişlerime iyi baktın. diye konusan biri geldi karşıma. 6 yıl hiç olmadiğı bi insana donüstü evliliğin 2. ayından itibaren.

şuan içim yangın yeri seviyorum diyor çoğu şeyde hissettiyor ama bunlar sevgiyle esleşen hareketler değil. kalbim sikışıyor sürekli. hep gidicem yeter diyordum artık gidiyorum direk pskiyatriye gidicem eskişehirde. bir bavulla gidicem ya gidip bir bavulla geri gelicem ya tekrar gelip tüm esyami alıp tamamen bitiricem.
ailem artik hasta oldu uzulmekten. benim ailem 1. sirada 2.plana atamam gezip tozmam eskisehirde yanlarında otururum diyor. benim aileme bile giderken izim istiyor bayramda bile. adam da sürekli annemlere gitmeyelim diye ısrar ediyor laf soyluyor. halbuki ailem oglum oglum diye dört donüyor etrafında. ama ben hep huzursuzum hep diken üzerindeyim kızcakmı. bisey dicek mi eşim. gitme der mi. şunu ister mi. bunu yapar mı. ailem bile ona göre hareket ediyor.
ben hiç saygısizlık yapmadım bugüne kadar tüm yediğim laflara. ben gidiyorum eşim hala aileme söylemem kendimi toplamam lazım 1 hafta. hemde üzülmesinler derdinde. bende babasına mesaj aticam ben gidiyorum oglunuzla ilgilenin lütfen diye.
eşim diyor beni seviyorsun en fazla 1 ay sonra donersin. dönmezsende elimden geleni yaparım ben seni seviyorum. ama hasta oldun babamın yaptiklarından. git kafani dağıt teyzenler ninenler annenlerle diyor. (kendisi de rahatsiz oluyor kalabalıktan alısmış hep 3 kisi olmaya kimse gelmez gitmez evlerine)

önceliğim tedavi olmak. çok mücadele ettim 4 aydır ama 10 kez konusuyor ailesiyle telefonda hergün.
rahatsız oluyorum diyorum ister 11 kez konusurum sanane diyor. ben kızken 1 kez konusuyorum annemle. ve öbür konumda da var daha çok ağır lafları eşimin. çok uzattım kusura bakmayın diğer konularım da da var herşey ama anlattım genede.
tedavi olup ne yapıcagıma karar vericem. bu hayallerle evlenmedik biz esimde böyle değildi. benim için yıkım oldu. babam diyor gelip konuscaklar sozler verip seni benden alabilirlerse ben uygun görürsem alcaklar geri diyor.
ama benden bu kadar şikayetçi insanlar da gelip konuşmazlar. eşim yollamaz zaten babasını kimse üzemezmiş.
Seni hatırladım konularını biliyorum.diyecehim tek şey şu:Ya bu deveyi gudersin ya bu diyardan gidersin.Cunku karşında laftan anlayan insan yok değişir diye bekleme

Sizin temelli anne evine dondugunuzu sanmıyorum.
Bir sure annenizde kalip geri doneceksiniz ve her sey aynen devam edecek. Kayinbabaniz bu kadar saygisiz bir insan yinede giderken oglunuzla ilgilenin diye mesaj atmayi dusunuyorsunuz. Lutfen biraz dik durun.
Esiniz de, ailesi de bence boyle dusunuyor. "Gitsin hava alsim, geri doner."
Hakkinizda hayirlisi olsun insallah.

evet tek çocuk büyüdüğü için çok bencil ve ailem diyor başka şey demiyor evlendiğimzin 2. ayindan beri.
Bırak o zaman kalsın ailesiyle,sen yokken gelip gidicekler mi bakayım,senden sonra başkasıyla evlense bunların hiç birini yapmaz biliyor musun,Allah ıslah etsin böyle adamlari

X