Gizli saklı

Ben de aynı senin gibiyim. Ailesi 5 kuruş masraf etmedi düğüne kredi çekti hala oduyoruz. Eşyaları da altınları bozdurup aldık. Maaş kartını ve kredi kartını aldım hatta ailesine gittiğimde de söylüyorum eşime para vermiyorum çok gereksiz harcama yapıyor diyorum. Umutlarını kessinler. Ben de atanamadim ama benim eşim çok uysal bana benim param karisamazsin diyemez. İpleri eline almaya bak.
Benimki de demiyo benim param karışamazsın.Hatta artk maaştan ne çektiyse getirip veriyor bna ben ayırıyorm borç ihtiyaç vs.
Ama bu son bi aydr eksik verdiğini hissediyorum ve %90 eminim.Ayrıca dün de borç verdiğini düşünüyorum.az önce sordum inkar etti ve üstüne bna trip yaptı küstü şuan.konuşmuyor :-(

Ya adama siz boyle yaparsaniz tabi soylemez. Hala diyosunuz ki boyle boyle mi desem ayy sistim valla nasi insansiniz sinsi sinsi hareketler adam tank soylemez ya birazcik tatli dil gosterin soyler yani boyle devamli suclayici davranirsaniz gizler herseyi sonra da guven olmuyo iliskide diyosunuz evlilikte guven olmali diyosunuz

Bırakmıyor ben de dursun canım iki kart tek var zaten biri onun maaş kartı onu almk istemiyorum. Ptt ise şuan onda.az önce biraz atıştık küstü bna galiba.yok vermedim diyor.Gitti odaya girdi.yalan söylediğini hissediyorum nedense

İnternet bankacılığı kullanmıyor musunuz? İkiniz de indirin telefonlarınıza, gelen giden hesap hareketleri ortada olsun. Ptt için ise birşey diyemeyeceğm.

büyük ihtimalle ailesine Verdi.
bi insan esinin kizcagini bile bile niye saklar... dürüst ol huzur olsun degil mi.

aynı aynı benim eşimde aynı buna çözüm bulursan banada söyle neolur kafamda sürekli ailesinemi verdi diyıp para hesabı takibi yapmaktan yoruldum yaaaa

büyük ihtimalle ailesine Verdi.
bi insan esinin kizcagini bile bile niye saklar... dürüst ol huzur olsun degil mi.
Ona göre huzursuzluk çıkaran benim maalesef. O böyle bi şey yapıyorsa bi bildiği varmış.Dün sordum verdin mi diye hayır vermedim.senin aklından geçen hep para para dedi ve ben de baya kızdım böyle dediği için.ama nedense içimden bi ses verdiğini söylüyor

aynı aynı benim eşimde aynı buna çözüm bulursan banada söyle neolur kafamda sürekli ailesinemi verdi diyıp para hesabı takibi yapmaktan yoruldum yaaaa
Çözüm bulamadım henüz :-(
Kızdım olmadı bak hakkımı helal etmem dedm olmadı.en son bari yapıyorsun bna da söyle haberim olsun ddm tmm ddi ama bu son 1 aydır verdiğini ve bana söylemeyip gizlediğini hissediyorum nedense

Çözüm bulamadım henüz :-(
Kızdım olmadı bak hakkımı helal etmem dedm olmadı.en son bari yapıyorsun bna da söyle haberim olsun ddm tmm ddi ama bu son 1 aydır verdiğini ve bana söylemeyip gizlediğini hissediyorum nedense
cnm boşver düşünmeyelim verirlersede Allah bi şekild eçıkartır ben hiç helal etmıyorum şahsen. ve abisine karşıda bu yüzden kin tutmuş durumdayım biz aynı apartmandayız bide düşün herkes bol bol harcasın ben hamile halimle çalışayım biz iki kişi çalışıyoz dye abisine kıyamayıp aklınca yaradım ediyor ama bi pantolon zor alıyorum ayağıma haberi yok

cnm boşver düşünmeyelim verirlersede Allah bi şekild eçıkartır ben hiç helal etmıyorum şahsen. ve abisine karşıda bu yüzden kin tutmuş durumdayım biz aynı apartmandayız bide düşün herkes bol bol harcasın ben hamile halimle çalışayım biz iki kişi çalışıyoz dye abisine kıyamayıp aklınca yaradım ediyor ama bi pantolon zor alıyorum ayağıma haberi yok
Ahh canım ya yakınlık çok kötü:-( ya bari ihtiyaçları olsa eyvallah ama her ay her ay ihtiyaç olur mu.onlarda 2 erkekler kira yok hayvan var araba var Her dara düştüklerinde kocama koşuyorlar.ki dar dediğime bakma.olur olmaz şeylere istiyorlar.bizde ise eşim tek çalişio kira krediler vs ödüyor ama hep kendini varlıklı görüyor.bense kıyıp bi elbise almiyorm üzerime ama evliliğim devam ederse bu huyumu terk etcem karar verdim.harcicam hiç düşünmicem.para kalmasın cebinde gitsin bizim için borçlansın tek çare bu :KK12:
Hatta yazın uygun bi toki bulursam ona aldırtacağım onu ödesin.o normalde yılbaşında araba almayı düşünüyor borçla falan.eminim alsa gece gündüz onlara hizmet edecek

Ahh canım ya yakınlık çok kötü:-( ya bari ihtiyaçları olsa eyvallah ama her ay her ay ihtiyaç olur mu.onlarda 2 erkekler kira yok hayvan var araba var Her dara düştüklerinde kocama koşuyorlar.ki dar dediğime bakma.olur olmaz şeylere istiyorlar.bizde ise eşim tek çalişio kira krediler vs ödüyor ama hep kendini varlıklı görüyor.bense kıyıp bi elbise almiyorm üzerime ama evliliğim devam ederse bu huyumu terk etcem karar verdim.harcicam hiç düşünmicem.para kalmasın cebinde gitsin bizim için borçlansın tek çare bu :KK12:
Hatta yazın uygun bi toki bulursam ona aldırtacağım onu ödesin.o normalde yılbaşında araba almayı düşünüyor borçla falan.eminim alsa gece gündüz onlara hizmet edecek
aman aynı yaa aynı bende araba alsak var ya asla rahat yok onların özel şöförü olur bide oyuzden kvg aederiz dye düşünüyorum. aynen kız ihtyacları olsa hadı neyse bende öyle hiç harcamıyorum kıyamıyorum benim kocamda kendini zengin sanıyo hemen abisine yardım edıyo ooof oof neolucak bu böyle Allahım dua edyorum artık kocam gerçekleri görsün diye

valla bende artık son kuruşa kadar harcıcam herşeyin pahalısını alıcam hatta alışverişe kendim gdicem harcamasam bıle bırıkım yapıcam onlar böyle yapıyosa bizde böyle yapalım

aman aynı yaa aynı bende araba alsak var ya asla rahat yok onların özel şöförü olur bide oyuzden kvg aederiz dye düşünüyorum. aynen kız ihtyacları olsa hadı neyse bende öyle hiç harcamıyorum kıyamıyorum benim kocamda kendini zengin sanıyo hemen abisine yardım edıyo ooof oof neolucak bu böyle Allahım dua edyorum artık kocam gerçekleri görsün diye
Bence bundan böyle kendimize harcayalım arada da biriktir at köşeye. Ben çoğu şeyden kendimi mahrum bırakıyorum. Bulaşık makinem yok alacaktım.sıkışmasın diye vazgeçtim.Ama onun bu hareketlerinden dolayı o kadar sinirliyim ki.onun hiç umrunda değil.yarın çıkarıp borç aldırtacağım ona ailesine vereceğine borçlarını kapatmaya çalışsın.
Sen de harca bırakma içinde bi şey biriktir bi taraftan da. Bir kızar iki kızar sonra alışır

Bence bundan böyle kendimize harcayalım arada da biriktir at köşeye. Ben çoğu şeyden kendimi mahrum bırakıyorum. Bulaşık makinem yok alacaktım.sıkışmasın diye vazgeçtim.Ama onun bu hareketlerinden dolayı o kadar sinirliyim ki.onun hiç umrunda değil.yarın çıkarıp borç aldırtacağım ona ailesine vereceğine borçlarını kapatmaya çalışsın.
Sen de harca bırakma içinde bi şey biriktir bi taraftan da. Bir kızar iki kızar sonra alışır
aynen cnm aynen öyle yapıcam diğer huyları çok iyidir eşim çok iyi sevecan saf kalpli kötülük aramaz bu yüzden ailesi tarafından sömürülüyor zaten

nereden aklıma geldiyse köydeler ya, size yiyecek vs gönderiyorlar mi? yumurta süt vs...

Daha önceki konumda anlatmıştım eşimin ailesinin hiç desteği olmadı düğünde.Köydeler abisi var 3 çocuklu alt katlarında otryr.kendi evleri arabaları var hayvan besliyor ve çiftçilik yapıyorlar kp emekli maaşı var ve çiftçi olduğu için maaş ta alıyor.öyle böyle iki erkek kazanıyor o evde.kardeşleri var bi üni 2kişi lise 2 kişi de ortaokul okuyan.Evde de bi kızkardeşi açıköğretim lisesi okyr.kalabalıklar.
Eşim öğretmen ve bunlar sürekli borç istiyorlr.daha düğünün ertesi günü arayıp para istemişliği var abisiyle babasının.bu 2 yıldır çok tartştk bu konuda.kiradayz 2 kredimiz bedelli askerlik benim kpss kitap dershane vs masraflarım cebimizde bişey kalmıyr
eşim çoğu zaman yok dedi ama çoğu zaman da verdi
onlarn ise 50 liradan fazla parası girmemiştir evimize.sıkıştığımızda bize hiç el uzatılmadı.eşim vermeyeceklerini bildiğindn hiç kapılarını çalmadı.Ama onlar ailecek her ay bi şey içn para borç vs istediler eşimse çoğunu benim kızmalarımdan dolayı yapmadı.ben her söylediğimde onların muhakkak ii tarafını çıkardı çıkarmasa da onları hiç haksız bulmadı onlar onun için madden kılını dahi kıpırdatmazken benimki onlar kapımızı çaldığında hiç geri çevirmiyor elinde yoksa da bile bulup buluşturuyor.üstelik kendi borcu harcı olmasına rağmen.Ben her defasında dedim bak paramız olsa kendi elimle vereceğim
Hatta artık kendim kardeşlerine harçlık verdim.bak yeterki saklama yaptığını benim tek istediğim arada onlara yok demeyi bil bizim durum belli dedim tmm demişti.
Bi ay önce eşim bi arkdşndan 10 bin borç aldı bi kredimiz var erken ödenince faiz biraz düşüyor.Eşim de 2 yıl faizli ödeyeceğimize arkdşma şuan parası lazım deilmş alıp o krediyi kapatalım.arkdşmn parasını da yaza kadar ayda 1 milyar toplayıp biriktirelm dedi.tmm dedim.aldık kapadık krediyi.şubat15te maaşından 1milyar aldk Ptt hesabina yatrdk burda biriktirelm dedk.daha önce birikmiş 2bin vardı onu da bugün götürp yatıracak.
Benim eşimin bi huyu var.mesela bizim para varsa bi köşede bi borç için biriktirdiğimiz.biri isteyince,hele özellikle babası ve abisi isterse borç olarak veriyor.versin.Ama sıkıntı şu ki alıp eksik veriyorlr eşim de buna bi ses çıkarmıyor,bunu bile bile borç vermeye devam ediyor.Bi şey olmaz ayın 15 i tammlarm diyor
Bu konularda onunla o kadar çok tartıştm ki.en azından Benden habersiz borç verme demiştm o da tamm demişti.
iki üç gündür eşime bak o paradan kimseye bahsetme biriktirip verelim bian önce çocuğa.Ayrıca o parayı çok mecbur kalmadıkça harcama hatta Ptt kartı ver bende dursn sende dursa harcarsın dedm.Tartıştı benimle.yok ben bi şey de kesin kararlı olursam yapmam
Harcamayacağım harcasam da sna söylicem.Böyle beni çocuk yerine koyuyorsun bna güvenmelisin dedi bnde neyse tmm sende dursun dedm.
2 gün önce harçlığını evde unutmş
Pttden 20lira çekmiş.Eve gelince bna söyledi
dün okuldan geldi.Bi kağıt vardı cebime koy dedi koydm.kartları sürekli cüzdanındadr.baktım Pttkart cebinde duruyordu belliki kartla bişey yapmş.canım hayrdr bu nie burda ddm
Hemen geldi aldı işte bilmiyorum öylesine koymşm diyip Aldı cüzdana koydu mutfağa geçti.cnm bak o paraya artk dokunmadın 20 çektn başka çekmedin dimi bana doğruyu söylüyorsn die sordm.bu kızdı.evet başka çekmedim.Ama Bi şey söylim bu güvensizliğin bni üzüyor ddi. Bnde güldm yok ondan deil harcama die
Çünkü senn huyunu biliyrm falan diyip salona geçtim.öyle telini aldm bakındm.
Babası sabah 10da aramış.Sonra 12gibi erkek kardeşini yarım saat arayla 2kez aramış.Bi beş on dk sonra da abisiyle konuşmş.
Ve hemen aklıma şu geldi Ptt kartı cebindeydi yoksa bu yine para mı verdi onlara.teli bıraktm hemn.geldi Yanıma güldü sohbet etti şakalaştı.Hiç naptn bugün dedim arkdşyla görüşcekti.bahsetti ama hiç tel görüşmelerindn bahsetmedi.bnm yüzüm istemsizce düştü akşama kadar.Yine neye kırıldn dedi yok bişey dedm.ii diyip sustu.suratım asık öyle kalktk uyuduk.
Eşim ayın 15inde erkek kardeşini maaş çektiği saatte aramıştı.bn ona para verdiğini ve benden sakladığını hissettiğimi söylemiştm çünkü maaşı bna eksik gelmişti sorduğumda da herkese bu ay az geldi demişti.önceki konumda var
Şimdi yine öyle bi kuşku girdi içime.Dün bu babası gile para mı verdi die.onlar sadece bişeylr sormak yada yaptrmk için ararlar ha bide en sık da para istemek için.Şimdi kalkıp bi msj ataym hayırdır sizinkiler hepsi seni dün aramış yoksa yine borç verdin de söylemiyon mu diyeyim mi acaba.kesin çok kızacak güvenmiyon bilmem ne.Ama ben böyle içime atsam ben üzülüyrm.Ve eşim onlarla olan görüşmelerini artık benimle paylaşmıyor.Çünkü onlar hep para için arıyorlar ben her defasında kızdım engel oldum.artk o da bna söylememe kararı almış olabilir.yapıyor belki ama bna söylemiyor kızacağım die.Ne yapsam bilmiyorm kızlar.Bi tarafım boşver görmezlikten gel söylemesin.mutlusunuz onlara takılma.habersiz yapıyor kendi çalişip doldurur yine nasılsa diyr.Bi tarafımda ailesi bizi resmen sömürüyr eşin bu duruma müdahale etmiyr ve üstelik bu son 1 2 aydır sanki veriyr benden saklıyor eşler arasında gizlilik asla olmamalı eğer yalan söylüyorsa nasıl güvenip inanacaksn diyr.Çünkü bu son aylar bna maddi konularda yalan söylediğini hissediyorm ama ne yapacağım bilmiyorm
Şuan atanmış olsaydm belki de boşanırdm.saçmalıyr muyum sizce.sadece böyle bi durumdan dolayı boşanalım mı
Ailesinin bu davranışları ömür boyu sürecek.belki de eşim ömür boyu benden hep bişeyler saklicak. Saklamasa da ben her aradııklarında böyle hislere gireceğm.ömür böyle nasıl geçecek bilmiyrm.Alıp karşıma bunları söylesem müthiş kızıp kırılacak bna güvenmiyorsun dicek yine Ailesini muhtaçlarmş gibi bi konuma getirecek ve aramız bozulacak.hem herdefasında aynı şeyleri konuşmaktan o da sıkıldı ben de
Nasıl sürecek bi ömür böyle hep paranoya :-(
Mesaj atıp sorayım mı sizce yoksa artık bu konuları hep görmezden gelip sadece söylediği zaman mı tepki vereyim
Bu durumda benden gizli saklı şeylr yapmasını sindiremem gayet ii biliyorm.Ve bu maddi konularda böyle Davranmakta okadar çok haklıyımki buraya yazsam roman olur.
Off
Kpss öabt çalişiyom ve odaklanamıyorum:-(

para da para para da para yorulmadın mı...
ben okurken yoruldum eşine yazık cepleri karıştırıyorsun telefonu karıştırıyorsun, maaşını kuruşu kuruşuna hesaplıyosun. cehennem neresi deseler, böyle biriyle evlenmektir derim.

X