Göçmenler (Yugoslav,Bulgar,Arnavut...) ?

Benim annem selanik pomaklarından babam ise bulgaristan eskicuma trakya'ya gelmisizzz..Bizimde konusmalarımız macır ve trakya sivesi karısımı anamlar apayrı zatenn :))

Bayramları anaannem de un corbası ve kapama yapılır..Dızmana akıtma vs.vs hepsini yaparız :))

bende makedonyalıyım doğma büyüme istanbulluyum ama babam 2 yaşındayken göçetmişler annemde babamda makedonyalı

bnm babamLar Yugoslavya Üsküpden izmire geLmıs mariLer :KK70: annemlerde Bulgaristan KırcaaLi den Bursaya geLmısler :-)

Baba tarafı bulgaristandan trakya'ya annem ise selanikten gelmiss. :lepi:

Son düzenleme:
Annemler pomaktır. Anaanne kucagında büyüdügümden daha cok selanik kültürü tasıyorum mesela yemekler bulgaristan göcmenleriyle aynı ama isimleri degisiktir. Anaannem pomakca türkceye göre daha cok konusur mesela.

Sonra bayramlarda nohutlu ekmek yapılır onun mayası özeldir ve mahalleden bir kisi yapar herkes gider ondan alır. :lepi:eek:puyorumnanaktan

Merhaba bende Bulgaristan göçmeniyim. İki dedem de mübadele Türküdür 1933 de Atatürk döneminde mübadele ile gelmişler, Babamlar Şumlu'dan Silivri'ye, annemler KırcaAli'den Sakarya'ya yerleştirilmiş. Ben hiç gidip göremedim ama çok merak ediyorum..

slm kızlar

bende arnavut kızıyım.prizren memleket akrabalar bir kısmı orada varmı aranızda prizrenli.yerimseniben

benimde annem ve babam bulgaristan göçmeni

benimde anne tarafımda baba tarafımda bulgaristandan göçmüşler 1933 deki mübadeleyle gelmişler.anneannemin annesi hala yasıyor 96 yasında maşşallh ne hafıza hatırlıyor mübadele zamanlarını.:)))

Ben bir çerkezkızıyım:)kafkasya göçmeniyiz yani.Ama arnavutlara gelin oldum 1,5 sene önce:KK34:
Ve bir arnavut beyefendisiyle evli olduğum içinde çok mutluyum:KK64:

Nasıl ya Yozgat muhabbeti vardır bilirsiniz :KK1: Nasıl ya Yozgat göçmediniz mi bi yerden der Sarıkaya :KK60:
Ben de konunuza girince öyle kaldım anamı babamı arayıp soracam dedelerimiz hiç mi göçmediler nasıl ya nasıl :KK60:

Son düzenleme:
a2ede1883018c47ac59bcf10b9a991d029cee8a0

bu muhabbeti burada daha önce yapan varsa iğrençsin diyebilirsiniz hazırım
zira bütün sayfalara bakmak imkansız
bir Umut Sarıkaya klasiği :KK60::KK60::KK60:

bre mariler, bre kısçeler ne güzel konu varmış burda yeni gördüm. biz de konyalı karamanoğullarından olup vakti zamanında Bulgaristana yollanan Türk evladı Türklerdeniz..

Ben de baba tarafindan Bulgaristan, anne tarafindan Selanik göcmeniyim. Ama annemin ananesi Giritliymis sanirim. Dedesi de Yörük. Karmakarisik biseyim yani. :KK53: Soranlara kisaca Izmirliyim diyorum.
Göcmen adetlerini pek bilmem. Sivelerini de bilmem. Babannem 12 yasindayken buraya gelmisler. Türkiye'de büyümüs yani. Yalniz sunu biliyorum cok caliskanlar. Babannem 75 yasinda olmasina ragmet oturdugu yerde oturmaz. Keske bu özelliginden azicik alsaymisim. :KK37:

a2ede1883018c47ac59bcf10b9a991d029cee8a0

bu muhabbeti burada daha önce yapan varsa iğrençsin diyebilirsiniz hazırım
zira bütün sayfalara bakmak imkansız
bir Umut Sarıkaya klasiği :KK60::KK60::KK60:

Maip koparttin beni ya!! :KK60: Gercekten müthis :KK60::KK53:

X