Görümcem Tek Maaş İle Bunu Nasıl Başarabiliyor Aklım Almıyor .

Evdeki berekete cok inanirim. Benim ablam ev aldi enistemin aldigi maas 1700 vede ablma calismiyor sadece evde boncuk tarzı isler yapar oda pazar masrafi ancak nasil aldığına gelelim
ablam 14 yillik evli takilari duruyodu enistem isten cikip 30bin gibi tazminat aldi vede hep onlarin günleri olurdu bu sekil cok birikimi oldu topraktan ist. 100bine ev aldi iki sene once
sosyal hayatlari yoktur enistem gezmeyi hic sevmez evleride kira olmadiklari vede çocukları olmadigi için yapabildiler
bana sorsan hata yaptilar ben olsam yer icer gezerdim kime birakicam malimi

Ya 2009'dan beri bu forumu takip ediyorum. Yemin ederim hayatımda gördüğüm en kibirli üye sizsiniz. O kadar bıkkınlık geldi ki yorumlarınızı okumaktan.

Çok güzelim, boyum şu kadar, kilom şu kadar, şunu yerim, bunu içerim, şu kadar maaş alıyoruz ama yine de yetmiyor :KK43: Çok erken yaşta evlendim ama kariyerimin zirvesindeyim, ev işi yapmam, hizmetçim var, çok elitim, evim şöyle, kocam şöyle bla bla bla.

Şu forumda eğitim seviyesi üst düzeyde, çok iyi kariyerlere sahip, çok harika hayatlar yaşayan bir sürü insan var. Hiçbiri ama hiçbiri bu kadar kendini beğenmiş değil. Yazdığınız her şeyin satır aralarında kibir var, azıcık dışarıdan bakabilseniz kendinize cidden siz de rahatsız olurdunuz.

Konu sahibi de en son oğlunu dövüp kocasından dayak yemişti, şimdi kız çocuğu sahibi olmuş. Hayırlısı artık.

Sevgili @Mune sırf bunu yazmak için üye oldum. Aylardır üyeliğim kapalı, dışarıdan takip ediyorum, ban yerine direkt iptal yapabilirsiniz. Teşekkür ederim.

Okumayabilirsiniz, goz ardi da edebilirsiniz

Beni bu forumda taniyan tanir. Ne zorluklar ne yokluklar yasadigimi, kendimi nasil elestirdigimi, is bulamayip garsonluktan ise basladigimi falan baya da iyi bilir bir cok kisi.

Kiskanclik ve fesatlik zor
Allah yardimciniz olsun.

Bu nasil hazimsizliktir ikinci uyelik acip nefret kusmak falan...

yani kadin 3-4 cuval hazirlayip goturuyormus helal olsun cok bir geliri olsa bite ugrassin demek ihtiyaci oluyor

Yine şoklardayım

Bizde haftada en 20 makina camasir yikanir.

Havlular her gun degisir.
Bornozlar haftada 1.
Sirf 3 makina bu zaten...

Carsaf takimlari haftada 2 kere.

Ayni pijama 2 gun maximum 3 gun giyilir.

Sokakta giydigim kiyafetle evdeki koltuga oturmam. Evde oturdugum kiyafetle yataga girmem. Gunde en az 3 giyim kiyafet oluyor.

Kiyafet her gun degisir. Hele ki ic camasiri...
Oglumun kiyafetleri hergun yikanir cunku makinayi dolduracak kadar doker sacar ustune

Ic camasiri da bizde herkesin ayri yikaniyor.

Coraplar sadece corap olarak yikaniyor.

Temizlik hastasiymisim simdi farkettim. Halbuki pasakli sanirdim kendimi.
Sizinki çok normal bence.
Evdeki hersey makineye atılıyor buna sofra bezleri dahil nasıl 20 makine çıkmasın , bunu aykırı bulanlar hergün çamaşır degistirmeyengillerden heralde.

Aldığım kadarıyla kadın görüncenin hesabını tutmuyor umrunda da değil. Aynı maaşla bizden iyi durumda neden biz yapamiyoruz biz nerde yanlış yapıyoruz diyor. Her konu açan insana neden tepki ile yaklaşılıyor burda?

yahu eskiden renkli beyaz ayrı deterjan mı vardı. demin bir konuda da gördüm dikkatimi çekti:olamaz:
herkes renkliye ayrı beyaza ayrı mı kullanıyor? ( bu soru tüm okuyanlara)
ben ikisinede aynı koyuyorum:))
Eger ariel kullaniyorsaniz , renkliler için ayrı deterjan kullanmanızı öneririm çünkü ; ariel renkli çamaşırları solduruyor.
Diğerlerini bilmiyorum ama ariel için durum bu.

Aldığım kadarıyla kadın görüncenin hesabını tutmuyor umrunda da değil. Aynı maaşla bizden iyi durumda neden biz yapamiyoruz biz nerde yanlış yapıyoruz diyor. Her konu açan insana neden tepki ile yaklaşılıyor burda?
Konuya biz neden geçinemiyoruz demek ayrı, görümceyle kıyas yapıp neden geçinemıyoruz demek ayrı . O yüzden insanlar tepki vermiş olabilir mi?

o değilde konu sahibesinin etrafındaki insanları acil korunaklı bir yere tahliye etmek gerek zira kendisi kıskançlıktan infilak etmek üzere :KK66:

Bence eşinin sürekli ablasini örnek gösterme sebebi tutarsa parayı kadin tutar, birikimi kadin yapar sende öyle ol demek istiyor. Kadinin canının sikilmasi doğal eşi surkeli boyle diyorsa kendinde eksiklik ariyor.

bu konu sahibi ve takıntıları bana başka bir üyeyi hatırlattı

sanırım yeni üyelik almış

bu konu sahibi için cidden çok üzülüyorum bu kıskançlık fesatlik ve takıntıları hayatını zehir etmiş

sürekli ya ikinci uyelikler alarak ya nick değiştirerek veya yeni uyelikker açarak aynı konuları anlatıp duruyor

Haklısınız, hoş bir davranış değil ama sonuçta burada kendimi övmek için yazmadım ki, az parayla nasıl idare ettigimi yazdım. Sonuçta herkesin anonim olduğu bir platform,buraya konu açan çoğu insanın amacı etrafındaki çok mukemmel- herşeyi doğru yapan insanlardan arınıp gerçek insanlardan birşeyler duymak :) iddia oynayarak paramı arttirsaydim onu da yazardım .
Ve evim metrobüs güzergahinda. Her çıktığımda zaten 3,5 gidiş 3,5dönüş 7 lira odemiyorum da sadece 2,5 ödüyorum. Doğru mu? Çok yanlış :) ama şehri yönetenlerin de bu kadar fahiş fiyat koymaları doğru değil. Ulaşım bu kadar pahalli olmamalı...

İşte sorun da burda ya:) Yanlış olduğunu bile bile yapmanız sizin tercihiniz ama yazmanıza şaşırıyorum, sonuçta doğru bir davranış değil. Ve günlük 3,5 yerine 2,5 tl ödemenin konu sahibinin bütçesinde harikalar yaratacak bir tarafı yok. Ayrıca ben de İstanbulda yaşadım ve kartları kontrol ediyorlardı öğrenci kartlarının üstünde resimler var, siz nasıl yakalanmadınız bu zamana kadar ona da ayrı şaşırdım zaten.

Ben İstanbul'da yaşıyorum ben yapamıyorum ama biz karı-koca ikimizde çalışıyoruz bir sürü kredi ödüyoruz ama ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz aylık giderim 10.000 i buluyor .Ama benim ablamda 2000 tl maaşla çalışan biri 20 yıllık evli herşeyi evinde doludur.Kredi kartı kullanmaz,borcu yok,evi dolabı doludur.Sanırım bu kredi ,faiz ödemeleri bizim evimizin bereketini hakikaten alıyor gibime geliyor.Benim eşime göre ise para çeyrekle birikmez diyor.

demekki ama benim kafama takılan gelirlerimiz aynı biz neden başaramıyoruz ve onlara göre cok daha uygun bir şehirde yaşıyoruz adanada da mesela kıyafet cok ucuzdur.. birde eşim hep onları örnek gösteriyor acıkcası cok sinir oluyorm..
Sinir olmana gerek yok kıyafetleri aldığını nereden biliyorsun belki kardeşlerinden alıp giyiniyordur.Ben çoğu zaman kardeşimden giyinirim mesela o çeşit çeşit alır ben de takılırım biraz :)

Ben konu sahibinde bor kıskançlık sezmedim. Neden herkes kıskançlık üzerinden konuşmuş anlamıyorum.konu sahibi eşi sürekli onları örnek gösterdiği için sinirlenmiş ki kim olsa sinirlenir hatta ciddi kavgalar çıkarır.
Geçinme konusuna gelecek olursak bazılarının parası gerçekten çok bereketli neler neler yapar...mesela annen tek maaşla araba aldı 3 çocuk okuttu evimizin içini yaptırdı ayrıca giydirdi yedirdi ıcirdi...masallah ...meseka biz eşim de memur bende :) anca bir araba alabildik bir sürü borç ödüyoruz Üzerin e...
Bence siz her harcamanizi ama hepsini bir ay bir kağıda yazın bakın nerelerde hata yapiyorsunuz

çeşit çeşit giyiniyor diye takılmışsınız da tüm çeşidi odur işte tatile gelirken getirmiştir

halam ve eniştem ikisi de yıllarca çalışmış iki evleri bir yazlıkları arabaları vs vs var

iki de çocukları okuttular vs vs

şimdi buradan bakınca bir çok kişiye göre zenginler

neyse bunlar kızlarının sevgilisinin ailesi ile tanışmaya gidecekler

işte kızlarına gidecekler orada da sevgilinin ailesi ile tanışılacak vs vs

evde de yaşlı babaannem var

annemler de ona bakmaya gittiler halamların evine

neyse işte orada da tekstil ucuzdur vs vs

bir kaç kat yeni bri şeyler almışlar bir iki de eskilerden ayarlamışlar vs vs

hatta birinin bir kenarı sökükmüş anneme sen dikiver demiş sen daha iyi dikiyorsun diye bildiğiniz elde iğne iplik dikiş

işte bir kıyafetin altı eski imiş onun sütünü bri başkasının altı ile kombin yapmışlar

birine ek bir süs eklemişler vs vs

sonra kız aramış demiş ki yazlığa da gideriz dediler mayonuzu da alın gelin

halam tepiniyormuş

ben şimdi oralarda ne giyeceğim bir tane mayo da yetmez bir kaç gerekir elin evi karşıda dünür ona göre daha makul giyinmek lazım vs vs

sonra bir eski kumaş mı elbise mi ne bir şey bulmuş ondan da plaj kıyafeti dikmişler

kuyruğu dik tutup uçak ile gittiler tanıştılar döndüler

şimdi onlar hakkında da demişlerdir belki iki memur maaşı ile iki ev yazlık araba okutulan iki çocuk ve şık şıkırdım bir görüntü diye

içi farklı dışı farklıdır

bu arada bakın bu benim halam yani annemin görümcesi biz içini dışını maaşlarını maaşlarına ek olan gelirlerini vs vs biliyoruz

siz görümcenin eşinin maaşına ilişkin hiçbir fikriniz yok bence eşinize bunu söyleyin elde daha fazla alıyor olması zaten büyük ihtimal de siz boş verin onları kendi paranızı idareli harcamanın yollarına bakın

X