Görümcemin eşimi aptal yerine koyması :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wannheda

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
182
123
Elimden geldiğince akıcı ve kısa yazmaya çalışacağım.. Haddim olmayan meselelere karıştım 1 yıllık evliyim ve benden 3 yaş büyük görümcem var, aramız çok iyidir birbirimizi daima kollarız ve yardımlaşırız. O çalışıyor ben öğrenciyim bu yüzden bana bazen ev hediyeleri alır.. yani aramız iyi. Özel meselelrimizi de sıkça paylaşırız.
Konu şu ki görüştüğü biri var ve evlilik teklifi aldı ama kayınvalidemlerin gözü çocuğu pek tutmadı, içlerine sinmedi , zamanla analaşamayıp ayrılırlar diye saldırlar bunları ve memlekete gittiler. ama eşim kız kardeşine destek çıktı, sevgisine saygı duydu, çocukta eşime şöyle bir konuşma yaptı ' ben de bir abiyim , kendi kız kardeşime yapılmasını istemediğim şeyi bir başkasının kardeşine yapmam' bu cümle eşimde tabii güven oluşturdu ve bu yüzden görüşmelerine pek takılmıyor , nerde olduğunu bile arayıp sormuyor kız kardeşine. anne baba memlekete gidince bunlar daha da çok görüşmeye başladılar ve ben görümcemi sevdiğim için bunları idare ettim, zaten memlekette anne babasının telefonu çekmediği için arayıp kontrol etmiyorlar, eşim de kardeşine çok çok güvenir o da arayıp sormuyor, gece geç vakitlere kadar takılıyorlar . hatta tatile gittiler , tabiki kız arkadaşlarıyla gittiğini sanıyor eşim ve ailesi bu durumla asla sorunum yok , kimseye de söylemedim yalnız son 2 haftadır duyduğum 2 cümle yüzünden ben çok dolmaya başladım görümceme ve görüştüğü çocuğa karşı.

1. toplu oynadığımız bir oyunumuz var ve oyunda birbirimizi duyabiliyoruz. görümcem ve çocuk konuşurken aralarında yine tatil planı yaptılar ve nasıl ederiz vs derken çocuk şey dedi ' amaan abinin ruhu bile duymaz dert etme..' ben bunu duyunca çok üzüldüm, çünkü eşim onlara güvenerek pek sıkboğaz etmiyor ama onlar eşimin bu durumunu 'saflığa' yorumlıyorlar..

2. çocuğun işi sigorta ve parasal sistemlerden iyi anlayan biri, insanların online cüzdanlarından para sızdırdığını söyledi görümcem , tabi bunu masumane şekilde söyledi ' bonuslarını alıyormuşş!' bonus da insanların parası değil mi sonuçta? Görümcem bu insanı bize dürüst ,ahlaklı diye tanıttı ve biz bu yüzden ona destek olduk. kayınvalidemlerin istememe sebebi çocuğun pek varlıklı veya prestijli olmaması, eşim ise yeterki ahlak olsun dedi ve sahip çıktı, çokta güzel yaptı ama hem çocuğun bu davranışı hem eşim hakkındaki düşüncesi aşırı kin duyama sebep oldu.

gelelim olayın patlamasına.. bugün yine dışardalardı , görümcem geç gelicem bugün dedi kapattı, eşim hiç sormadı tabiki abicim neredesin vs diye. Bende dedim ki , en azından bi ara neredesin abicim de tatlı bir dille, kendini hatırlat ki , kardeşini düşünen bir abisi olduğunu hatırlasın. ( şuana kadar hiçbir şeyden haberi yok çünkü eşimin, ben içimde bayağı biriktirdim) eşim de ne demeye çalışıyorsun , ben yetersiz bir abi miyim? dedi. bende para meselesinden bahsettim sadece, çocuğa güvenim kırıldı dedim, o da bu kız kardeşimi ilgilendirir kendi tercihi böyle biriyle evlenmek istemesi dedi. karışma bu işlere dedi bende dayanamadım , çocuk senin pasif bir kişiliğin olduğunu düşünüyor dedim.. bunu dememle aşırı sinirlendi , bana değil tabiki ama yarın görümcemle konuşursa çok mahcup olacağım. aşırı pişmanım , biliyorum haddim değil ne yapmam lazım hiç bir fikrim yok.. ayrıca görümcem ailesi varken namaz kılan biri çünkü kayınvalidem evlenmesi için namazı şart koştu, onlar gittiğinden beri kılmıyor ki bu asssla beni ilgilendiren bir mesele değil, ama bu davranışı yüzünden eşim 'kız kardeşim namaz kılan bi kız el ele bile tutuşmuyorlardır ' diye düşünüyor ama onlar başbaşa tatildeler. bana da diyor ki kivili kendine gel benim kız kardeşim namazında niyazında kız, Allah onu kötülüklerden korur.. tabi orası öyle ama beni üzen eşimin bu güvenine rağmen aptal yerine konulması.. ayrıca çocuğun kurnaz ve hırsız tutumu.
hem ben sadece kardeşini arayıp kendini hatırlat dedim , asla ifşa etmedim veya eve giriş çıkışına dikkat et demedim ki demem de yani, ben mutluluğunu isterim kötülüğünü değil.

Sana mı düştü gerçekten de. Kadın insan yerine koymuş özelini paylaşmiş ilk fırsatta abisine fitlemişsin.
Ayrıca abisi de sahibi mi, kadının namusu abisinden mi soruluyor abisi çocuk gibi arayıp dursun otuz yaşında kadını. Ne sacma, ne ataerkil kafanız var. bir de kadın olacaksınız, okurken ben utandım gerçekten gencecik kadının hala bu kafada olmasına, aile - erkek kardeş tarafından koyun gibi güdülmesini savunmaniza.
İnşallah yarın abiniz bu bilgileri kimden aldığını söyler de gorumceniz koynundaki yılanı tanımış olur,daha dikkat eder

*Sevgilisinin şerefsiz olup olmamasi mesele değil, mesele sizin yapmış olduğunuz olay. Kendinizden utanıyormuşsunuz,utanın.

biliyorum haddim değil

ki bu asssla beni ilgilendiren bir mesele değil,
E bunları diyip diyip ortalığın karışmasına bile isteye zemin hazırlamışsınız.

Görümcenizin sevgilisinin yaptığı hırsızlık; siz bu konuda onu uyarıp zarar görmesinden korkarak eşinize söylemiş olsaydınız iyi niyetli bir hareket diye yorumlayabilirdim.

Ama "Aman abinin ruhu bile duymaz." lafına bilenerek ne var ne yok dökülüp adamı doldurmuşsunuz. Hiç hoş olmamış...

zaten yaptığım hatanın farkındayım ve eşim de kardeşini güden bir kafada değil, zaten tatil meselesini falan asla söylemedim. dediğim tek şey ben geç dönücem diyen kardeşine en azından bi abicim kiminlesin dememesii... ki bu önceden beni rahatsız etmiyordu ama aptal yerine konuyor, kendini ahlaklı diye tanıtan güven kazanan çocuk hırsız ve amaaaan ruhu bile duymaz onun diyor. dediğim gibi farkındayım ama üslubunuz aşırı kaba

eklemeyi unutmuşum, görümcemi uyardım bu bonus meseleleri ile ilgili ama durumu masum göstermeye çalıştı tarıtşmak istemedim , ayrıca eşim yine görümceme sinirlenmedi. sadece çocuğun meselesini biliyor ve yazdığım gibi kendi bilir dedi, kendi tercihi. insanlar güvendikleri ve kibar oldukları için aptal yerine konmamalı diye düşünüyorum

Birinin illegal bir is yaptigini ogrenmeniz ustelik bu kisinin sizlerin ailesine gelecek insan olmasi uzucu ve rahwtsiz edici ama esiniz bu kadar rahat davraniyorsa bu hususta yani dibine dek kardesine guveniyorsa birakin olaya karismayin zaten ne deseniz " ne demek istiyorsun?" ile baslyan cumle ile karsilasmissiniz. Şahsen hic girmezdim olaya kim ne yapiyorsa yapsin.

alsında amacım görümcemi korumaktı , zarar vermek istesem tatilinden vs bahsederdim. çocuğa sinir oldum ve oluyorum. öfkeme yenik düştüm maalesef ve insanlar üzerinden haksız kazanç elde etmesi enn çok derinden etkiledi. meseleye karıştığım için fazlaca pişmanım.

Bence siz hiçbir şey demeyin artık. Kocaman insanlar. Ne yapacaklarına kendileri karar versinler. Eşinize ara demenizi de hiç masumane bulmadım. Çocuk biraz patavatsızmış ama eşinizi saf yerine koyan bir tavır göremedim. Öyle olsa bile eşinizin başına bunu kalkmanız çok çirkin. Umarım görümceniz duyar ve size gerekli mesafeyi koyar.

farkındaysanız görümcem ile ilgili hep onu desteklediğimden bahsettim, bizi güvendirdikten sonra , ailesinin namaz vs saçma sapan meselelerine rağmen destek çıkıp arkasında duran insanları salak yerine koymak ne kadar etik? evet benimki hatalı ama o ne kadar doğru ? tek destekçileri ben ve abisi, daha fazla bu insalara değer vermesi gerekmez mi? daha da bir şey dememem konusunda haklısınız ona okeyim.

Benim kardeşim iki ay sonra evlenecek gerek olumlu gerek olumsuz davranışlar sezdim eniste beyde. Tek kelime etmedim. Benim gözüm varsa onun da var. Çocuğun tavrı hatalı bunu gorumcenizle paylaşabilirdiniz ya da o an çocuğa imalı sözler söyleyebilirdiniz haddini bilirdi. Hemen abisine yetistirmenize gerek yoktu.
Bana pek güvenilir gelmediniz açıkçası.

haklısınız tabiki , görümcemle tartıştık para mevzunda 1 ay önce, bunun hata olmadığını savundu ve bende toplumsal konularda hassasım, yaklaşık 500 küsür kişinin parasından bahsetti. çocuk ay sonlarında bunu yapıyor ve 8 gün önce yine yaptı bu işlemi, yine tartıştık. bu parayla bize hediye getirdi kabul etmedim, tartışma bu yüzden patlamıştı.
güven kırıklığı yaşattım çünkü bu durumun sağlıklı olduğunu düşünmüyorum en azından eşim konuşursa daha çok ikna olur diye düşündüm para konusunun hata olduğu ile ilgili. eşimi tanıyarak söyledim bunu, mantıklı biridir öyle öfkeyle kalkmaz yerinden, kendisi bilir evleneceği kişiyi ben abi olarak uyarıcam çocuğu dedi yine de dilime sıçayım diyorum

haklısınız teşekkür ederim, tınlamamaları daha iyi diye yorumluyorum kendimce yoksa işler daha da karmaşık bir hal alırdı..

yine tatil planı yaptılar ve nasıl ederiz vs derken çocuk şey dedi ' amaan abinin ruhu bile duymaz dert etme..'

Tatil konusundan öncesinde haberiniz var mıydı ?

Bu konuda en başından bilerek sustuysanız , suç ortaklığı yaptıysanız ; adam şimdi abi'ye saf da der , daha ağırını da söyler ve gün olur bu kabak sizin başınıza patlar.

Çocuğun hangi kurumda çalıştığını biliyor musunuz ? İlgili kurumu arayıp durumu ihbar ettiniz mi ?

Adamın sanal hırsızlık yaptığını ve insanların kart bilgilerine erişim yaptığını bilerek susmanız yanlış.

Kocaman kadin ister sevgilisiyle gezer ister tatile gidip seks yapar onun derdi ne size yada abinize dusmez. Evlenmek icin namaz sart kosmalar fln ne sacma bir aile. Kadin da yalan soyleyerek isini goturuyor butun bu baskidan. Hirsizlik olayina gelirsek kurumsal bir yerde calisiyorsa bunu yapamaz artistlik icin yalan atiyor olabilir. Cunku teftis gibi bi durumda direkt patlar. Cok rahatsizsaniz kurumunu arayip gizliden sikayet edebilirsiniz. Milleti birbirine dusurene kadar gercek bir aksiyon almis olursunuz.

Hırsızı ihbar etmeyi düşünmüyor musunuz ? Bu hata filan değil , hırsızlık.

Adamın sanal cüzdan bakiyelerinden bonus çaldığını öğreneli ne kadar oldu ? Neden çalıştığı kuruma şikayet etmediniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…