Gorumcenin oğlunun sünnetine takı ne verdiniz?

Vermedin insallah?
Yedik onları biz dedim. 😁 Kem kum etti eee ben onları almaya gelmiştim dedi ben zaten anladım hayatta bana gelmezdi asla normal zamanda. Bende keşke bana guvenmeseydin ben vereceğim demedim ki istediğin zamanda kendin sar valla ben oturup gece sardım onları demiştim. Snra sanki benim dolmalar onu kurtaracak gibi e bende küçük kına yapıp gelenlere verecektim yapmam bende dedi bende kendin bilirsin dedim 14 yasnda kizida anne saçmalama bir sürü kurabiye börek yapıp buzluğa artık onlari çıkarırız dedik ya evde dedi sen karışma dedi cocugada. Bende hiç oraları olmadım 🤭

Allah başka dert sıkıntı vermesin
Ayağını yorganına göre uzat..
Sorarsada böyle dersin kimsenin hesap sormaya hakkı yok konuşsun otursun umursamayın bi zahmet

Yedik onları biz dedim. 😁 Kem kum etti eee ben onları almaya gelmiştim dedi ben zaten anladım hayatta bana gelmezdi asla normal zamanda. Bende keşke bana guvenmeseydin ben vereceğim demedim ki istediğin zamanda kendin sar valla ben oturup gece sardım onları demiştim. Snra sanki benim dolmalar onu kurtaracak gibi e bende küçük kına yapıp gelenlere verecektim yapmam bende dedi bende kendin bilirsin dedim 14 yasnda kizida anne saçmalama bir sürü kurabiye börek yapıp buzluğa artık onlari çıkarırız dedik ya evde dedi sen karışma dedi cocugada. Bende hiç oraları olmadım 🤭
Hayatimda iyiki boyle bi insan yok 🤦‍♀️Ne yuzsuzmus ya bacim sen artik bu yolda devam et olani da yok de alismis o herkesi kullanmayi😤

İlgililere duyurulur.. 😅
Gorumcekim bu akşam bana geldi bilin bakalım neden? Benim bir tane süslü bir sepetim vardı onu istemeye gelmiş veee dolmaları almaya😁😁
Sepeti anlarım da bu sarma takıntısına pes dedim. Biz de sandık sepet gibi şeyleri vetiriz lazım olana ama sarma işi resmen kabak tadı verdi. Çok güzel haklamışsınız tebrikler.

Bacim bu dügün ne zmn valla gerim gerim gerildim senin gorumce yuzunden bi atlataydik sarmasiz ve gramla su dügünü😂
Benimde hep aklımda biliyomusun.
Düğün ne zaman gelse de yeni vukuatlar anlatsa diye 😂😂😂

her hafta yeni bolumunu bekledigimiz dizi gibi adeta 😅
Ama yeni bölüm hangi gün belli olmaması can sıkıyor 😂😂😂😂😂

Hakikaten çok sardı bu konu, öyle hadsiz insanların ağzının payını aldığını okumak büyük keyif veriyor.

Final ( dügün) pazar gunu bacim😂😂 sarma işı tamam sirada grammi ceyrekmi tam altinmi o var 🙈

Evet kızlar yeni bir mevzu ile karşı karşıyayim😬
Belki gorumcemi hatirlayaniniz vardır. Maddi konulara aşırı önem veren anne babasının benim evime alarak getirdikleri yiyecekleri alıp evine taşıyan gorumcem.

Şimdi oğlunun sünnet cemiyeti var. Takıya gelmeden önce yine bir yiyecek mevzusu yaşadık. Kvdem salamura yaprak almış beni aradı ben kendime ayırdım kızım sararsan sanada yollayacağım buzluguna atarsın dedi. Bende olur dedim yollamış sağolsun. İki çocuğum var onlar uyanıkken sarmam mümkün değil geceleri yaparım zaten dolma işi olsun vitrin silme işi vs. Bı gece oturdum eşim saplarını kopardı bende sardım güzelce. Gorumcem geçen beni aradı bişey dicem ama çekiniyorum kardeşime söyleme sakın sonra bana kızıyor annem sana yaprak vermiş sarmissin. onları sakın yeme bana ver sünnette salondan gelen insanlara ikram edeceğim birazda annem verecek dedi. Bende abla ben onları uykumdan feda edip sariyorum bı zahmet sende kendin uyuma sar dedim. snra konu değişti. Kvdeme gittim orda yine açtı konuyu ısrarla takmış kafayı istiyor. Bende dönüp kvdeme anne bidaha bana bişey yollama dönüp dolaşıp kızına gidiyor direk kızına ver dedim. Kvdemde utandı ama amacım ona laf söylemek değil yani. Snra yaprak satan bulamadım başkada yaprağım yok ki oturup saramiyorum dedi kvdem. Bu konu öyle duruyor sünnet yaklaşti muhtemelen yine isteyecek bı kısmını pişirdim zaten 😁 neyse şimdi gelelim takıya...

Gorumcem oğluna sünnet yapacak diye bebeği olana düğünü olana ucana kaçana çeyrek götürdü. Çeyrekte aldı başını gitti şuan sanmıyorum çoğu kişi çeyrek takamaz yani gorumcem bunu borç olarak gördüğü için böyle söylüyorum. Ben dedim aynısı yüzüne beni ilgilendirmez getirsinler dedi kp de bogazinami yapışacaksin insanların dedi güldü bende yanii diyip güldüm.

Şimdi şöyle bişey var bu konu gorumceni ilgilendiriyor sanane diyebilirsiniz ama ben yinede yazayım. Gorumcemin eltisi var. Bebeği oldu falan pandemi zamanı daha bir yıl olmadi kızda Mevlüt falan yapmadı haliyle. ben hediyemi veremedim geçenlerde zarfa para koydum bebeği için hediye niyetine pandemide gorusulmuyor yani ben veremeyecegime gore gorumceme dedim sen gorusuyorsun ilet diye boşver verme ben götürmem dedi niye dedim daha ben vermedim bebek görmeye cagirmadi beni dedi. Dedim abla saçmalama kaç kez kvdende denk geldiniz kız bebeğini sizin eve getirdi verseydin dedim yok vermedim dedi. Gorumcemin cemiyeti geçen yıl olacaktı ama pandemiden erteledi 1gun kala hemde tarih belliydi davetiye dağıtmisti. Eltiside tam sünnet tarihi memleketine annesine gitti sünnete gelmemek için. Büyük ihtimal gorumcem takı takmayinca çocuğuna oda misilleme yaptı karşısında bende onun oğluna takmam gibisinden.

Benimde geçen yıl kardeşim evlendi ben nişaninda bir çeyrek kardeşime bide geline çeyrek parası değerinde saat hediye ettim daha sonra düğününde durumum yoktu gram taktım bir tane.

Şuanda öyle aynıyım maddi açıdan. eşimin en yakın arkadaşının düğünü ile sünnet aynı aya denk geldi. Eşime arkadaşı çeyrek taktı eşimde bende ona çeyrek takarım onun bana iyiliği çok dokundu dedi. Ee sünnette ne yapacağız dedim eşimde bilmiyorum dedi.

Normalde böyle şeyleri kafaya takan biri değilim durumum el versin yeterki elimden geleni yaparım. Gorumcem iki çocuğuma küpe takmıştı. Hoş 200 lirayada küpe var 500lirayada. Götürüp kupeyi ne kadar diye soracak halim yok. Ama böyle üçün besin hesabini yapan yegenlerine kendi kızının yırtık delinmiş külotlu coraplarini getirip bunları giyerler diyen cüzdanını karıştırırken 10tl yere düşürüp benim kızım halacim bana ver parayı diyen kızıma (4yas) aa halam veremem para lazım bana diyen insanda da sanmıyorum pahalı küpe alip taksın.

Bende eşime durumumuz yok arkadaşına çeyrek takacaksan sunnetede gram alırız dedim eşimde ben dayisiyim dayım bana sunnetimde yanıma gidip gelip para verdi hala aklimdadir çokta sevinmistim dedi bende tamam ben gram altın takayim sende 200u 50lik bozdur 4 sefer gidip 50lira ver gönlünü yap yeğeninin dedim tamam dedi ama o gün gelince ne der bilmiyorum. Benimde içimden bundan fazlasını yapmak gelmiyor. Çocuğuna öğretmiş gorumcem cumhuriyet takın bana diyor dedesine ve dayısına yani eşime. 🤦🏻‍♀️

Bir de şu var. Ben gram takacağım sunnetten sonra gorumcem afallar gelip bana soracak ay siz ne takmıştıniz diye. Zaten takarken bakar görür orda bişey diyemecegi için sonradan bana soracak. Bende durumum ona yetti diyeceğim. Siz neler taktınız. Sunnetten snrada zaten gelişmeleri gelip yazarım kesin. Birde Kayinpederim çeyrek takacak almış bize gosterdi. Kvdem süslü biraz kendine 600tl kiyefet 250tl eşarp almış gorumcem onada bozulur durumunmu yok sanki diye 😏 öyle yani 😅

Kızlar vakti olan okumak isteyen 14.sayfaya baksın. Sünnetle alakalı değil ama yine gorumcem ile ilgili🙄😬 daha sonra sünnet gününude guncelleyecegim bekleyen arkadaşlar var gelişmeleri 😅

Sayfa16.. gorumcekim bana dolmaları almaya geldiii😏
Gorumcem yok diye okumadim

X