Gözü dışarıda ve or...u.

Ben şunu anlamiyorum, birisiyle gorusuyorsunuz ve size orospu diyor? Bu ilk hakarette tepki vermiyor musunuz? Nasil olagan hale geliyor bu hakaret durumlari cok merak ediyorum. Kim oldugu farketmez bana şu adamin cumlelerinden biri dense kiyameti koparirim. Bu adama katlanarak kendi degerini dusuruyorsun. Herkes kendi degerini kendi belirler. Boyle insanlara bile isteye katlaniyorsaniz size mustehak diyorum her zaman. Bas engeli şuna hayatina bak ya istegini giy istedigin gibi gez foto cekil paylas kendine bak ya. Bu adamda 5kurus bile etmez ezik herif.

Çok uzun zamandır yazmayı istiyordum. Ama anonim bir şekilde adamla ilgili olumsuz tek bir şey söyletmek beni o kadar korkutuyor ki. Çünkü duyarsa ne olur, ne kadar küser, bana hayatı ne kadar dar eder?? Hayatımın en büyük hatası 1.5 sene önce girdi hayatıma. Ağır depresyondaydım, hala da tam kendime gelebilmiş değilim bu adam beni sürekli geri çekiyor.
Aynı iş yerinde tanıştık, başta beni göklere çıkaran adam tamam ilaca falan gerek yok ben iyileşebilirim diyen adamın içinden adeta bir şeytan çıktı. Paranoya derecesinde kıskançlık, kendi kendine senaryolar kurma ve uzun sessizliklerle beni cezalandıran bir şeye dönüştü. O kadar etkisine girmişim ki ekstra aldığım terapiyi bıraktım, o mu seni daha iyi tanıyacak ben mi diye.
Markete gitsem sorun oluyor, markette biriyle aynı reyonda olsam göz attın, iş yerinde biriyle mi oturdum seni o...u, kuyruk sallıyorsun, yolda kırmızı ışıkta duruyoruz karşıdan karşıya geçen adamları izliyormuşum, bir yerde fotoğraf çekilsem senin derdin gezmek değil kendini pazarlamak için reklam için fotoğraf çekilmek. Benimle bir yere gitmek sana yetmiyor sen kendini satacağın mekan istersin diyor ki 1.5 senede devamlı evde görüştük.
Bunlar daha şu an aklıma gelenler. Kıyafetime, saçıma, topuklu ayakkabıya bakışıma, konuşmama laf eden sürekli kısıtlayan aşağılayan bir adam. Ve artık karaktersiz bir ben.
Geçen ay yine böyle bir şeyle itham edip beni her yerden engellediğinde ağlaya ağlaya doktoruma koştum, ilaçlar arttırıldı terapiye devam ama inanın zerre kendime güvenim kalmamış.
Gasthling diye bir film önermişti bir psikolog onu izledim dün. Yaşadıklarımın en basit halini gördüm. Kendimi inanılmaz silik görüyorum artık. O kadar zavallı gibi davranmışım ki inanın iğreniyorum kendimden.
Kimseye hala anlatamıyorum, kötüleyemiyorum adamı, bana böyle dedi diyemiyorum. İçten içe acaba yanlış mı davrandım düşüncesi gitmiyor.

Doktora başladığım zaman pişman olmuş gibiydi tam 1,5 aydır rüyada gibiydim, iş değişikliği yaptım ve hep yanındayım sen benim canımsın diyen günde 3 kere arayan adam. Dün iş yerine gidip son bir evrak alacaktım eksik kalan. O varken gitmem için ısrar etti, ben de beni görecek sandım tamam dedim. Ama hem işin yarına kalma ihtimali varmış hem de babaannem rahatsızlandı bizde kalıyor bırakıp çıkmaya içim el vermedi. Kıyamet koptu adam zerre değişmemiş. Ben o yokken iş yerine gitme planı yapıyormuşum, iyi bilirmişim ben işimi Allah bilir aklımdan ne geçiyormuş, benim neyime güvenilirmiş. Or...u değişir mi diyor.
Ağlamadım bu defa peki dedim bıraktım.
Dünden beri boşluğa bakıyorum.
Nasıl böyle bir hata yapar ki insan. İnsanlığımdan çıktım, sosyal medya hesaplarım kapandı, arkadaşlarımla görüşmüyorum çünkü o sorun ederdi kıyafetlerim değişti. Konuşmam yürümem. Yolda aşağı bakarak yürüyorum. Ve hiçbirini direkt söylemedi, o küstü ben yapmadım o kavga çıkardı ben tatsızlık olmasın dedim.
Terapiye de inancım azalıyor ilaca da kendime zaten kalmadı. Rezil hissediyorum kendimi.
Farkinda olmaniz guzel. Peki sonuç ne, kurtaracak mısınız kendinizi?

Kıskançlık yada içinden çıkan başka biri onları geçte
Size dediği o...pu lafını nasıl sineye çekip onunla birliktesin halâ
Bu duyduğum en basit laf. O yüzden diyorum ya zavallılık diye. İnsanda biraz gurur olur diyorum ben kendime bunu layık görürsem elin oğlu ne yapmasın

Ayrılmak zor değil, defalarca ayrıldım da. Ama sonra bir şekilde gönlümü aldı. O birkaç aylık süre zarfında tamam diyorum artık pişman ve anladı düzeldi. Ama asla düzelmiyor. Böyle bir döngü 1.5 senedir. Son olur inşallah
Huylu huyundan vazgeçmez güzel kardeşim. Eski güzel günlerine dön.. inan seni çok mutlu edecek birisi çıkacaktır karşına. Yeter ki şu adama vur tekmeyi. Kendi kıymetini bil

Çok uzun zamandır yazmayı istiyordum. Ama anonim bir şekilde adamla ilgili olumsuz tek bir şey söyletmek beni o kadar korkutuyor ki. Çünkü duyarsa ne olur, ne kadar küser, bana hayatı ne kadar dar eder?? Hayatımın en büyük hatası 1.5 sene önce girdi hayatıma. Ağır depresyondaydım, hala da tam kendime gelebilmiş değilim bu adam beni sürekli geri çekiyor.
Aynı iş yerinde tanıştık, başta beni göklere çıkaran adam tamam ilaca falan gerek yok ben iyileşebilirim diyen adamın içinden adeta bir şeytan çıktı. Paranoya derecesinde kıskançlık, kendi kendine senaryolar kurma ve uzun sessizliklerle beni cezalandıran bir şeye dönüştü. O kadar etkisine girmişim ki ekstra aldığım terapiyi bıraktım, o mu seni daha iyi tanıyacak ben mi diye.
Markete gitsem sorun oluyor, markette biriyle aynı reyonda olsam göz attın, iş yerinde biriyle mi oturdum seni o...u, kuyruk sallıyorsun, yolda kırmızı ışıkta duruyoruz karşıdan karşıya geçen adamları izliyormuşum, bir yerde fotoğraf çekilsem senin derdin gezmek değil kendini pazarlamak için reklam için fotoğraf çekilmek. Benimle bir yere gitmek sana yetmiyor sen kendini satacağın mekan istersin diyor ki 1.5 senede devamlı evde görüştük.
Bunlar daha şu an aklıma gelenler. Kıyafetime, saçıma, topuklu ayakkabıya bakışıma, konuşmama laf eden sürekli kısıtlayan aşağılayan bir adam. Ve artık karaktersiz bir ben.
Geçen ay yine böyle bir şeyle itham edip beni her yerden engellediğinde ağlaya ağlaya doktoruma koştum, ilaçlar arttırıldı terapiye devam ama inanın zerre kendime güvenim kalmamış.
Gasthling diye bir film önermişti bir psikolog onu izledim dün. Yaşadıklarımın en basit halini gördüm. Kendimi inanılmaz silik görüyorum artık. O kadar zavallı gibi davranmışım ki inanın iğreniyorum kendimden.
Kimseye hala anlatamıyorum, kötüleyemiyorum adamı, bana böyle dedi diyemiyorum. İçten içe acaba yanlış mı davrandım düşüncesi gitmiyor.

Doktora başladığım zaman pişman olmuş gibiydi tam 1,5 aydır rüyada gibiydim, iş değişikliği yaptım ve hep yanındayım sen benim canımsın diyen günde 3 kere arayan adam. Dün iş yerine gidip son bir evrak alacaktım eksik kalan. O varken gitmem için ısrar etti, ben de beni görecek sandım tamam dedim. Ama hem işin yarına kalma ihtimali varmış hem de babaannem rahatsızlandı bizde kalıyor bırakıp çıkmaya içim el vermedi. Kıyamet koptu adam zerre değişmemiş. Ben o yokken iş yerine gitme planı yapıyormuşum, iyi bilirmişim ben işimi Allah bilir aklımdan ne geçiyormuş, benim neyime güvenilirmiş. Or...u değişir mi diyor.
Nasıl böyle bir hata yapar ki insan. İnsanlığımdan çıktım, sosyal medya hesaplarım kapandı, arkadaşlarımla görüşmüyorum çünkü o sorun ederdi kıyafetlerim değişti. Konuşmam yürümem. Yolda aşağı bakarak yürüyorum. Ve hiçbirini direkt söylemedi, o küstü ben yapmadım o kavga çıkardı ben tatsızlık olmasın dedim.
Terapiye de inancım azalıyor ilaca da kendime zaten kalmadı. Rezil hissediyorum kendimi.
Bdv de narsist konusunu okuyun.Sekıllenecek kafanızda adam.Boyle makalelerde varmıs ,ben o konudan sonra okudum ama ruh saglıgım ıcın devam etmedim.
Ordakı hıkayelerde anlatıyorlar,adam sana zarar verse dahı haklı cıkarıyormussun ıcınde.Ben de hata dıyormussun.

Burada bile adama bir şey denir de duyar diye korkuyorsunuz he?
La kim bu adam? Cia ajanı mı, peri padişahının oğlu mu? Kim? Gözünüzde ne kadar büyütmüşsünüz.
Bir daha hiçbir yoldan görüşmeyin, gerek sanal gerek yüz yüze. Bu adam sizin sonunuz olur. Öldürür sizi. Bakın yazdım açık açık.
İnanın hiçbir vasfı olmayan sadece ağzı iyi laf yapan biri. Ne maddi ne manevi benden iyi üstün değil.
Ama öylr bir aklımdan zorum var ki. Kız arkadaşımla dedikodu yapıyorum ya duyar da yanlış anlar diye gidip kendim söylüyorum. Resmen köpek eğitir gibi adam, ödül ceza sistemiyle yaşıyorum aylardır. Birine anlatmaya utanıyorum da

Bu adamdan kurtulmadikca gittiğiniz tedavi de bir işe yaramayacak.

Bdv de narsist konusunu okuyun.Sekıllenecek kafanızda adam.Boyle makalelerde varmıs ,ben o konudan sonra okudum ama ruh saglıgım ıcın devam etmedim.
Ordakı hıkayelerde anlatıyorlar,adam sana zarar verse dahı haklı cıkarıyormussun ıcınde.Ben de hata dıyormussun.
Her şeyi okudum sayfalarca, günlerce. Hepsinin de farkındayım. Bana iyi gelmiyot en önemlisi, sevmiyor saymıyor.
Çok sağlıklı bir insan olsa dahi bir dk durmamam gerekiyordu böyle hissederken. Ama evet her şey için her zaman beni suçladı, ben de kendimi

Bu duyduğum en basit laf. O yüzden diyorum ya zavallılık diye. İnsanda biraz gurur olur diyorum ben kendime bunu layık görürsem elin oğlu ne yapmasın
Iyide bunun farkındaysan ki öylesin izin verme
O nasıl sana bu kadar ağır laf etme hakkını buluyorsa
Sende tavrını koy bu kadar da ezdirme
Hem psikoloji şiddet var hem sözlük şiddet
Ayrıl niye bu adamla birliktesin
Halen kocam diyorsun
Yanı evini düzenini bozmamak için mi yoksa koca vazgeçilmez bir varlık mi senin için
Nereye kadar böyle gidicek

Iyide bunun farkındaysan ki öylesin izin verme
O nasıl sana bu kadar ağır laf etme hakkını buluyorsa
Sende tavrını koy bu kadar da ezdirme
Hem psikoloji şiddet var hem sözlük şiddet
Ayrıl niye bu adamla birliktesin
Halen kocam diyorsun
Yanı evini düzenini bozmamak için mi yoksa koca vazgeçilmez bir varlık mi senin için
Nereye kadar böyle gidicek
Evli değilim ki. Çok şükür o aptallığı yapmadım. Babaannem toparlansın her şeyi açıkça aileme anlatmayı düşünüyorum. Yapamadığım çekindiğim ne varsa yapmam gerekiyor en azından manevi olarak yanımda olsunlar, onlar da aylardır anlamıyor ne olduğunu

insanin kendine yaptigi kotulugu kimse yapamaz. O adam hadi oyle siz niye boylesiniz? Salin ipini gitsin cozumu bu kadar basit
İnanın bilmiyorum niye böyle olduğumu, çok kötü bir zamanda girdi hayatıma iyi de geldi başta şimdi ne olsa o zamanları arıyorum ama bulamıyorum

Doktorum da kesinlikle öyle diyor. Cesaret edip ona da yeniden görüştüğümü söyleyemedim. Pazartesi randevum var. Açıkça konuşmam gerekiyor ama ben bu kafayla devam ettiğim sürece adam ne yapacak bilmiyorum
Hayat böyle bir insana kendini ezdirecek kadar kısa. Yazık onunla geçen her saniye size yazık.

Önce ondan ayrılın bakın hayatınız nasıl da düzene giriyor. Sizi aşağıya çekmekten başka bir katkısı olmayan adamları hayatınıza almayın.

X