günlerce uyuyup, ağlamak istiyorum..

Pandemi araya girince kapatmislardir.işleri olmamıştır. Herseyde bı hayır var .eşimin babası bunlar olunca kapatti

Senin de söylediğin gibi bunlar sana işaret zorlama.

Hayatın bu adamı toparlamsa mi geçecek?
Çocuk olsa bile hangisiyle uğraşacaksın? Çocuğun bu adamı düzeleceğini mi sanıyorsun? Adam iyice köylerin çocuktan sonra. Cunku sen çocukla uğraşacaksın, yorulacaklardır, adam da nasılsa çocuktan başını alamıyor diye kumara içkiye aynen devam edecek. Esin sorunlu bir tip.

Evet belki öyledir, ama bende suan sağlıklı düşünemiyorum mantığımla duygularımı yönetemiyorum zaten ama bu yaşadığım şey koca bağımlılığı değil onu biliyorum kocam bağımlısı olan biri tüm bu yaşanan şeyleri göğüsleyip düzeltmeye yönlendirmeye mi çalışırdı? Yoksa onu bu haliyle kabullenip oturur muydu?

Biraz ağır olmuş ama haklı gibi üye. Benim dayım bu nisan ayında 76 yaşında ardında bir yığın kumar borcu ile vefat etti. Gençliğinden beri oynuyor. Bu öyle aaa tamam artık oynamıyorum bıraktım denince bırakılabilen bir bağımlılık değil bu illet. Ciddi bir tedavi süreci gerekiyor. Eğer eşiniz dde ciddi bir tedavi olmadı ise bıraktı sayılmaz ki kendiniz dediniz bırakamadığını. Ayrıca Bu evliliğe Çocuk niye!!!!

Senin duyguların yüzünden göremediğin şeyi buradaki insanlar görüyor. Koca bağımlısı dediğimiz insan düzelmeyeceği belli olduğu halde at gözlüğü takmış gibi düzeleceğini sanan insandır.
M.Ali Erbil ne zaman evlense yanındaki kadına acımışımdır. Halbuki o zamanlar sağlıklıydı, parası vardı. Onun yanındaki kadınlara akılsız gözüyle bakardım ki öyleydiler. Olmayacak bir adamla vakit ve enerji kaybettiler. Kusura bakmayın sizinki böyle bir adamı düzeltmeye çalışmak. Hala da savunuyorsunuz üstelik. İnşallah bir an önce gözleriniz gerçeğe açılır.

Savunduğum şey kocam değil farkettiyseniz, bana söylenen söz. Kocamın savunulcak bi tarafı yok zaten bende bu halden memnun olsam, koca bağımlısı olsam boşanmak aklımdan gecmez heralde. Bende bu durumun üstesinden gelemiyorum zaten annesinin evladına yapmadığı şeyleri ben yaptım analık ediyorum resmen.
Ama herşey ekrandan görüldüğü gibi değil bende burda sayfalarca 4 senede yaşadığım şeyleri yazamayacağım için benim için önemli olayları yazarak derdimi anlatmaya çalıştım.

O arkadaş da tam olarak bu yüzden size o sözü söylemiş ve her mesajınızda o üyeyi bir kere daha haklı çıkarıyorsunuz farkında değilsiniz.

Hayat sizin güzel kardeşim, koca sizin. Biz birazdan başka bir sayfada başka yorumlar yapar bu konuyu unutur gideriz. Bu yüzden birazdan unutacağım konu için gerçekten tartışmak istemiyorum. Yoksa çatır çatır yazılacak çok şey var.

Güle güle

Kaç yaşındasın mesleğin nedir ? Boşanan ailen arkanda mi ? Kocanın alkol ve kumarını ailene söyle öncelikle. Kendin söyledin bırakamıyor ki ömrünü tüketme bu asalak basiretsiz herifle. Yeniden evlenir normal bir hayat yaşarsın. Seviyorum seviliyorum diyorsun bu sence sevgi mi alışkanlık mı? Bi kere kocan tabi seni bırakmak istemez sever yani bu illetleri çekecek kadın bulmak kolay mı başkası olsa çoktan koymuştu kapının önüne sevdiği için değil sen onu çektiğin için sana bağlı bunu bi düşün bence.

Boşanmak tabiki üzer çok çok üzer ama bu nasıl bisey farkında mısın birisi seni silahla ateş edip öldürse bir kere ölürsün bir kere canın yanar ama böyle kronik sorunlu evlilikler öldürmüyor ama sürekli yıllarca kan kaybı sürekli acı ızdırap. Aşk kırıntısı ile doymak. Halbuki sen dini bütün biri olarak daha iyisini hak etmiyor musun ? Adam degil namaz kılmak alkolik ya.... bosanmayacaksan da Allah aklına mukayyet olsun... empati yaptım her gün ölüm zulüm bisey bu...

Bosanmak güzel bir çözüm..İşinizi bırakmayın işe yaramaz eşinizi birakin .Çocuk için Allah size acımış .. hayırlisi buymus

Eve gelmeyen , yalancı, kumar bagimlisi bir adami neden baba yapmaya calisiyorsunuz ?
cocuk olsa bikac sene sonra buraya gelip kocam kumar bagimlisi herseyimizi kaybettik cocugumla ne yapacagim simdi diye konu acacaksiniz .siz cocuk yaoinca adam duzelmeyecek. ailesinin kumar bagimlisi oldugunu yeni ogrendiginide hic sanmiyorum.

Merhaba içkinin sonu aldatılmak oluyor demişsiniz bunu açabilir misiniz rica etsem

Ne çocuğu Allah aşkına dünyaya mutlu ortamı olmayan bir çocuk getirmek için neden bu çaba? Sizin sürekli peşinde kosturmaniz gereken bir çocuğunuz var zaten ikinciye gerek var mı

Merhaba içkinin sonu aldatılmak oluyor demişsiniz bunu açabilir misiniz rica etsem

Merhaba, bağımlilik boyutunda içki kullanan evli erkeklerde gozlemledigim bu durum oldu. Alkolün yoğun olarak tercih edildigi ortamlarda (bar , klup) çokça zaman geçiren alkol bagimlilarinin o ortamlarda takılan ve kendileri gibi alkol bağımlısı kişileri/ karşı cinsleri bulmalari zor olmuyor. Hele ki evde alkolu sevmeyen ve kendisine eslik etmeyen bir eş varsa (bu durumda bahaneleri oluyor maalesef bağımlilarin)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…