Gürültü yapan üst komşu

Merhaba arkadaşlar yeni taşındım önce hep en üst katta oturdum şimdi ara kata taşındık daha dün ilk günümüzdü gece 3te koltuk çekersiniz de öyle sesler gelir ya kendi konuşma sesleri de geliyor sinirden yyuyamadık eşim gitti söyledi gündüz bu kadar değil ama akşam olunca kuduruyorlar o kadar kira ödemesem içim acımayacak hadi çocuk ses yapar anlarım ki gece 3 te çocuğun uyuması lazım dua ettim inşallah misafirleri falan vardır da onlardır diye ama şimdiden başladılar yine eğer böyle devam ederlerse nasıl bir yol izlemeliyiz
Bi üst komşumuz var resmen bizle yaşıyor gibi sesleri geliyor.Ama nasıl bagris hergun istisnasiz hergun böyle. Birde surekli camdan bir şeyler silkeler ben çözüm bulamadım kadin o kadar dengesiz ki

Yeni binalarda malesef ses yatımı yok. Kardeşimin üst katındaki tuvalete gitse, biz salondan seslerini duyuyoruz. Bir de eskiden herkes dokuma, taban halı kullanırdı. onlar sesi bayağı kesiyordu. test etmiştim:KK48: o da artık yok gibi bir şey. insanlar makineye atması, temizliği kolay olduğu için ince halı ya da kilim tarzı şeyleri tercih ediyor. Gürültü yapan komşu çoook zor Allah yardımcınız olsun.

Merhaba arkadaşlar yeni taşındım önce hep en üst katta oturdum şimdi ara kata taşındık daha dün ilk günümüzdü gece 3te koltuk çekersiniz de öyle sesler gelir ya kendi konuşma sesleri de geliyor sinirden yyuyamadık eşim gitti söyledi gündüz bu kadar değil ama akşam olunca kuduruyorlar o kadar kira ödemesem içim acımayacak hadi çocuk ses yapar anlarım ki gece 3 te çocuğun uyuması lazım dua ettim inşallah misafirleri falan vardır da onlardır diye ama şimdiden başladılar yine eğer böyle devam ederlerse nasıl bir yol izlemeliyiz
Tatlı dille uyarın anlamazlarsa şikayet edersiniz.

Şuan oturduğum evim öyle güzel ki bu konuda komşularım çok sessiz çoluk çocuk ta yok öyle kalabalık ailelerde yok oldukça mutlu sakin bir yaşam gerçekten. Ben olsam mutlaka giderdim kapısına uyarırdım nasıl başlarsa öyle devam eder bunu unutmayın,uyarın. Sinir bozucu bunlar dağda yaşamalılar yada köy evlerinde

koltuk çekme gibi duyduklarınız masa sandalye çekme sesleridir
belki sadece 1 kerelik yada ara sıra olan bişidir yani umarım öyledir
geçen gece annem rahatsızlandı midesine kramplar girdi
ben uykumdan uyandım sesine , yanına gittim falan
gecenin üçünde dördünde ister istemez bizimde sesimiz alta ve üste gitmiştir
çünkü annem gerçekten kötü oldu az kalsın ambulans çağıracaktım
ayda alemde bir ekstrem durumlar olabilir bizdeki gibi ama her zaman oluyorsa problem tabi

Şuan oturduğum evim öyle güzel ki bu konuda komşularım çok sessiz çoluk çocuk ta yok öyle kalabalık ailelerde yok oldukça mutlu sakin bir yaşam gerçekten. Ben olsam mutlaka giderdim kapısına uyarırdım nasıl başlarsa öyle devam eder bunu unutmayın,uyarın. Sinir bozucu bunlar dağda yaşamalılar yada köy evlerinde
Küçük çocuğu var sanırım bugünde aynı hala sesler devam ediyor çocuğa da ne denir ki

koltuk çekme gibi duyduklarınız masa sandalye çekme sesleridir
belki sadece 1 kerelik yada ara sıra olan bişidir yani umarım öyledir
geçen gece annem rahatsızlandı midesine kramplar girdi
ben uykumdan uyandım sesine , yanına gittim falan
gecenin üçünde dördünde ister istemez bizimde sesimiz alta ve üste gitmiştir
çünkü annem gerçekten kötü oldu az kalsın ambulans çağıracaktım
ayda alemde bir ekstrem durumlar olabilir bizdeki gibi ama her zaman oluyorsa problem tabi
Çocuk sesi geliyor yerde birşeyler oynuyor sanırım

Biz de beş ay oldu tasindik şimdi oturduğumuz eve.Üst komşudan biz de çok şikayetçiyiz.Ev sahiplerimiz ortak.Nasil ses cikarttiklarinin farkında bile değiller.Kac kere usulünce söyledik,ev sahibimize söyledik o da uyardı ama nafile.Gecenin yarıları takir tukur sürekli yerlere bir şeyler düşürüyorlar ,mobilyaları hunharca çekiyorlar. Dersiniz ki yeni birileri taşınıyor herhalde şu an.Bir aile neden habire mobilya çeker saatlerce ,her gün biz bir türlü bilemiyoruz bunu .Yazın görüntülü tel ile hoparlör açıkken saatlerce balkonda konuşuyorlar, bütün özellerini olduğu gibi dinlemek zorunda kalıyorsunuz.Adam balkona sigara icmeye cikiyor ,yere sokaga tükürüyor balkondan.Bazi insanlar baskalarinin da bu dünyada yaşadığını önemsemiyorlar. Aile terbiye ve kültürleri maalesef yok.Komşu şans işi. Biz çok yorulduk söylemekten,.Çocukları tam tepemizde topaç çeviriyor aşağıya sanki ucak düşecek kadar ses geliyor abartmıyorum.Bir insan nasıl düşünemez ya bunu? Aşağıya ses gidiyor mudur diye? Komşu hakkı diye bir şey var ve göya cogunlugu Müslüman ülkede yaşıyoruz.Ben kulak tikaci takıyorum gece uykuya yatarken başka çözüm bulamadım.. Eşim çok rahatsız oluyor ama yapacak hiç bi şey yok. Zaten medeni olanı, adab_i muaşeret derler eskiler ,onu bileni uyarmaya gerek bile yok.

Küçük çocuğu var sanırım bugünde aynı hala sesler devam ediyor çocuğa da ne denir ki
Siz ailesini uyarın onlarda çocuklarını uyarsın
Herkesin çocuğu var
Bazı ebeveynler maalesef şımartıyor çocukları
Ve şimdiki anneler dur çocuğum yapma kızım da demiyorlar o çocuklar da malum çok bilmiş şımarık ve bencil birisi olup çıkıyorlar
Ben çok büyük bir ailede büyüdüm
Dedemden kalan büyük 2 katlıydı evimiz ve buna rağmen annemiz babamız bizi çok ses çıkarırsak uyarırdı , çevreyi rahatsız etmeyelim diye
böyle gördük çok şükür..
Bunlar rahat canım benim sen uyar onları çocuklar diye sesini çıkarmayacak mısın kusura bakmasınlar heryerde çocuk var

Aynı şeyi ben de yaşadım, defalarca konuştum kibarca. Hiçbir faydası olmadı. Apartman yönetimine şikayet ettim, yönetici de konuştu. Yine bir faydası olmadı. Polise şikayet edecek bir konu değil çünkü polis daha çok çevreye yayılan müzik tarzı gürültülerle ilgileniyor. Allah ıslah etsin ne diyeyim böylelerini.

Berbat binalarda oturuyoruz çoğumuz. Bizim apartmanda da karşı dairenin, yan dairenin sesi birer odamda.Yalıtım hiçbirinde doğru düzgün yok.

Keşke imkan olsa da bütün çok daireli daireli evleri yok etseler de müstakil evlere sahip olsak.

Uygun dille konuşun madem sıkıntılı. Benim de 2,5 yaş çocuğum var normalde sakin bir çocuk ama sinirlenince elinde ne oyuncak varsa atıyor. Sürekli uyarıyorum ama anlasa da o an dikkat ediyor sonra kaldığı yerden devam ediyor. Sandalyelere o ayaklanınca hemen keçe yapıştırdım ki çekiştirirken aşağı ses gitmesin diye. Zamanında benim de üst katımda çocuklu bir aile vardı Küçüklerin yaptığı sesleri tolere ederdim asla rahatsız olmazdım da kadının üstümden atmaları dökmeleri bir şeyleri silkelemesinden çok rahatsız olmuştum.

Berbat binalarda oturuyoruz çoğumuz. Bizim apartmanda da karşı dairenin, yan dairenin sesi birer odamda.Yalıtım hiçbirinde doğru düzgün yok.

Keşke imkan olsa da bütün çok daireli daireli evleri yok etseler de müstakil evlere sahip olsak.
bizim binada üst çaprazın sesleri geliyor ya
üst çapraz yani ... ki daireler de geniş öyle 50 metrekare 1+1 değil
üst çapraz daire o gece kalabalık ise konuşma sesleri odama kadar geliyor
tabi ne dedikleri anlaşılacak seviyede değil ama duyuluyor yani
ısı yalıtımı falan oluyor binalarda ama ses yalıtımı asla yok
oturan kişi kendi dairesine özel olarak yaptırırsa anca .

Ben bekarken üst komşumuz çok ses yapardı geceleri , koltuk çekmeler, bağırmalar kavgalar. Sabahın köründe okula gidicem uyuyamazdık. Annemlere derdik git konuş diye. Bizim de site kimse kimseyi tanımaz tabi. Ruh gibi bina ama işte sesler var herkes evinde. Neyse en son dayanmadık ev sahibini aradık söyledik ve meğer o ev 1 yıldır boşmuş. Aslında kimse yokmuş evde. Hatta gelip bakmıştı kadın biz öyle diyince. Aşırı ürkmüştük. Ondan sonra da sesler kesilmişti zaten.
Aklıma bu anım geldi birden :)
Sesler bi üstten geliyormuş muhtemelen altta boş olduğu yankılanıyormuş

Benim üst kat komşumun çocuğu sabah 8 den gece 12 ye kadar durmadan evin içinde koşturıyor aşağı sürekli çok yüksek bir şekilde güm güm güm ses geliyor o koşturdukça site yönetimine şikayet ettim en sonunda aradılar yine değişmemişti sopayla vurdum sürekli tavana değişmiyordu sonra apartman yöneticisine söyledim üst yönetimle kapılarına gidip konuştular şimdi hala arada ses geliyor ama hiç değilse çocuğa artık yeter artık diye kızıyolar
Allah aşkına cocuk bu dur demeyle nasıl duracak çocuk bu laf dinlermi

Sesler bi üstten geliyormuş muhtemelen altta boş olduğu yankılanıyormuş
Apartmanlar nasil yapılıyorsa bizim burda üstte adam bisey düşürse sanki bizim evde düşermiş gibi oluyor sandalye çekiyor sesi bizim evde nasıl yapıyorlarsa artık 🤔

X