Gürültü yapan üst komşu

Yani hep gürültü yapmayın kimse gurultunuzu çekmek zorunda değil gibi yorumlar yapılıyor da işte kime göre gürültü bebegin elindeki oyuncağı yere atmasıyla elinden almamız bir oluyor zaten artık oyuncak vermiyorum eline ebeveyn banyosunu çok kullanıyorsunuz sanırım çok su sesi geliyor diyen insanlar bide karı koca utanmadan söylüyorlar ki ebeveyn banyosunu yıkıp yukluk yaptık hiç kullanmadık klozet bozuldu usta çağırdık matkap kullandı adam hemen arıyor matkap sesi sizden mi geliyor diye yani takıntılı sorunlu insana sorsan yürüme sesi bile gürültü
yani işte takıntı başka bişi
bazı sorular var hakikaten sorulmaması gereken saçmalıkta
banyoyu çok mu kullanıyorsunuz su sesi geliyor ne demek ?
bazı sınırları ciddi anlamda koymak lazım
kimse bana akşam saat 21-22'de tv sesi hakkında uyarıda bulunamaz mesela
yada gündüz vakti misafirim gelmiştir ev kalabalıktır kalabalık insan gürültüsü olabilir
benim sınırım gece 12'dir sabahları da 8den önce ses yapmamak için hassasiyet gösteririm
eskiden takıntılı bi alt komşum vardı en ufak bişide şikayete gelirdi
bi gün bana dedi ki siz geç mi yatıyorsunuz
cevaplamadım çünkü onu ilgilendirmiyor
gece 12den sonra ses çıkarmayan insanım ben bana kimse siz geç mi yatıyonuz diyemez
aynı şekilde kimsede size banyo kullanımınızla ilgili bişi diyemez
ben yazın gece 2de duşa giren insanım su sesi tabi ki gelir napalım ?
bazı şeyler var insanın özeline girmek oluyor onu demeye çalışıyorum aslında

Gürültü yapan komşuyu çekmek cidden zor. Hayır bebek olur ağlar ne bileyim çocuklar belli saate kadar gürültü yapar ona tahammül edersin de kocaman insanlar düşüncesiz olunca insan tahammül edemiyor. İnsanın bir avuç toprağı olmalı cidden üstüste evlerde sıkış tepiş oturuyoruz. Özel hayat kavramı kalmadı. Benim sitem de full sağlıkçı herkes. Bir tek biz başka meslekteyiz. Küçük bebeğim var bazen cidden komşularıma üzülüyorum. Çok anlayışlı insanlar sağolsunlar ancak ben de çok samimiyeti sevmiyorum. Herkes sitenin bahçesinde hele yazları muhabbet sohbet gülüşmeler. Biz de bu duruma tahammül ediyoruz artık napalım. Karşılıklı anlayış saygı önemli.

yani işte takıntı başka bişi
bazı sorular var hakikaten sorulmaması gereken saçmalıkta
banyoyu çok mu kullanıyorsunuz su sesi geliyor ne demek ?
bazı sınırları ciddi anlamda koymak lazım
kimse bana akşam saat 21-22'de tv sesi hakkında uyarıda bulunamaz mesela
yada gündüz vakti misafirim gelmiştir ev kalabalıktır kalabalık insan gürültüsü olabilir
benim sınırım gece 12'dir sabahları da 8den önce ses yapmamak için hassasiyet gösteririm
eskiden takıntılı bi alt komşum vardı en ufak bişide şikayete gelirdi
bi gün bana dedi ki siz geç mi yatıyorsunuz
cevaplamadım çünkü onu ilgilendirmiyor
gece 12den sonra ses çıkarmayan insanım ben bana kimse siz geç mi yatıyonuz diyemez
aynı şekilde kimsede size banyo kullanımınızla ilgili bişi diyemez
ben yazın gece 2de duşa giren insanım su sesi tabi ki gelir napalım ?
bazı şeyler var insanın özeline girmek oluyor onu demeye çalışıyorum aslında
Tabi ki özele girmek dediğiniz gibi mahrem konular ne demek çok mu kullanıyorsunuz yani bundan zeka ahlak seviyesini anlayın bu insanlara nasıl anlatacaksın gürültü yapmadığını bununla ilgili konu dahi açmıştım bide benim anlamadığım sıkışınca çok biliyorsanız müstakil eve taşının denmesi ya apartman zaten toplu yaşanan bir yer böyle bir yerde altli üstlü yaşamayı sectiysen insanı ihtiyaç olan su sesine tuvalet sesine birsey diyemezsin hatta belli seviye de çocuk sesine de diyemezsin bu seslere tahammül edemiyorsan asıl senin müstakil eve gitmen lazım

Tabi ki özele girmek dediğiniz gibi mahrem konular ne demek çok mu kullanıyorsunuz yani bundan zeka ahlak seviyesini anlayın bu insanlara nasıl anlatacaksın gürültü yapmadığını bununla ilgili konu dahi açmıştım bide benim anlamadığım sıkışınca çok biliyorsanız müstakil eve taşının denmesi ya apartman zaten toplu yaşanan bir yer böyle bir yerde altli üstlü yaşamayı sectiysen insanı ihtiyaç olan su sesine tuvalet sesine birsey diyemezsin hatta belli seviye de çocuk sesine de diyemezsin bu seslere tahammül edemiyorsan asıl senin müstakil eve gitmen lazım
hepimiz bişilere tahammül etmek zorundayız müstakil ev dediğin şuan
büyük oranda villalar müstakil yani eskisi gibi müstakil evler kalmadı
hepsini yıkıp yerine apartman diktiler
daha fazla daire sığdırmak için metrekareleri küçülttüler
malzemeden çalıp dayanıklılığı düşüren adamlar o binaya ses yalıtımı yapacak değiller
artık apartmanda yaşamak seçim değil zorunluluk çoğumuz için
idare edilecek ses var edilmicek ses var
bebek ağlamasına yada hastası olana atıyorum engelli olduğu için gece wc'ye kalktığında
gürültü yapmak zorunda kalan insana denecek bişi yok
ama gece vakti keyfi yere gürültü yapılmasına tahammülüm yok haklı olarak

Bu soruma çözüm yok sanırım, bu gece sabaha kadar çocuk koşma sesi sayesinde uyuyamadım, en son yan dairenin cocugu sabah 5 20 de apartman koridorunda koştu yetmez gibi bi de zile bastı. O sinirle kalktım kapıyı açtım, kadın hiç bi sey demeden çocuğu içeri çekip kapıyı şak diye kapattı. Evi satışa cikaracagim üst ve yan komşum sayesinde. Uykular haram oldu artık.

Bu soruma çözüm yok sanırım, bu gece sabaha kadar çocuk koşma sesi sayesinde uyuyamadım, en son yan dairenin cocugu sabah 5 20 de apartman koridorunda koştu yetmez gibi bi de zile bastı. O sinirle kalktım kapıyı açtım, kadın hiç bi sey demeden çocuğu içeri çekip kapıyı şak diye kapattı. Evi satışa cikaracagim üst ve yan komşum sayesinde. Uykular haram oldu artık.
Bi özür diler hiç değilse insan olan ya ... Allah komşunun kalitelisi ile karşılaştırsın 🤲biz de çok çektik ,sizi anlıyorum.

X