Hafif Hasar Raporu Verilen Ev ve Konteyner Meselesi

Niye gittin demeyi bende dogru bulmuyorum en azindan birkac ay barinma ihtiyacini karşılayabilirler aile olarak. Konu sahibi ise tek basina bir aileyi gecindiremez zaten. Ancak su durumda neredeyse sıfırdan baslayacaklar. Evden esyalarini alabilecekler mi, kirada yeni eve ciksalar nasil karsilayacaklar(kirayı dede ödüyor ama depremden sonra durumlari kotu olmus). Evleri hafif hasarli ciktigi icin baska sehirlerdeki ev desteginden faydalanamayabilirler. Oyle bir konu ki direkt şunu yap diyemiyorum. Sanirkm ben olsam annem ise girene kadar 3 5 destek olurdum.
Bu forumdaki tavsiyelere kiymet veriyorum. Kadinlarimiz cok akilli. Bu konuda ikilemde kaldim ama

İş
İşte şehirde ev kalmış olsa derim ki burada kalın elimden geldiğince yardımcı olurum. Şehirde ev kalmadı.
Yok hani o şehirde olmasa da,başka bir şehirde mi yapsanız acaba dedim. Alışık olduğunuz başka bir şehir,akraba veya tanıdıkların olduğu bir şehir olabilir mi? Sonra ayrılırsınız. Elbette siz de onlarla hayat boyu kalmak zorunda değilsiniz sonuçta,sizin de bir düzeniniz var

Tüm herkes buradaydı. Dayım falan Elazığ 'dan ev tuttu depremin ilk günü ancak o erken davrandı şimdi katlarca arttırdılar kirayı. Atıyorum X şehire gidin diye bir fikir attım diyelim. Herkes gülüp geçer. Ne alaka diyecekler.

Sen kendı aıleni almadan kaçmaayı düşünürken niye milletin evinde kalıyorsun.. utanmadan sende mılletın evınde neden yasıyorsun cok ayıp ya ne yasarsan yaşa kım sahıp cıkacakmıs aılene

eski konularınızı biliyorum ama ailenizin size yaptığı vicdansızlığı siz de kardeşlerinize mi yapacaksınız? yaşları küçük siz onları şeytan gibi anlatsanız da.

Peki anneniz tek başına kirayı ödeyebilecek mi? Çok alakasız bir şehir de olsa bu kadın bir yerlerden ev tutmak zorunda nasıl olsa. Siz yanında olun veya olmayın,kuzende kalamazlar yani.

gerçekten çok zor bi karar, acele etmeyin önümüzdeki günler ne getirirse ona göre yol çizin. söylenenleri duymazdan gelin. köprüyü geçme meselesi yani.

umarım devlet bu ev meselelerine bi çözüm bulacaktır, belki de içiniz rahat bi şekilde atandığınız yere gideceksiniz. hiç şimdiden karar vermeye çalışmayın.

Ben anneyi göremiyorum bir türlü. Anneliğini de. Depremi bir tek bu kızcağız düşünmemeli bence. Anne olarak organizasyonu yapmalı,kızım sen şöyle oğlum sen böyle yap,babam kiramı öder(kaldı ki mecbur değil,anne öyle alışmış ki kocadan evlattan babadan geçinmeye) kızım sen kendini kurtar,atanır çalışırsan kazandığın zaten sana bile yetmeyecek dese konu sahibi ömrü hayatında görmediği bu ilgiden kalp krizi geçirip anne deme öyle yaa der yeni ailesine arkasını dönmezdi bence

Rapora itiraz edin. Bildigim kadariyla yeni betonarme konutlar yapildiginda ev sahiplerine verilecek kiracilada degil. Konteyner icin gecerli degil o durum. Konteyner sayisi arttikca durum netleşecektir. Ama daha birkac gun olmusken siz gidince basina kalirlar dusuncesiyle kardeslerinizi sizinle yollama derdine düşen kuzenin yanindan bir an once ayrilmaniz sizin icin daha iyi olacaktir. Basvurmaniz gerkeen yerleri arastirip mutlaka konteyner ayarlamaya calisin bence

Kardeşleriniz ve annenize kuzeninizden ziyade siz bakmak zorundasınız. Herkes şu an kendi derdine düşmüş durumda bir de sizin ailevi problemlerinizden kimsenin ekstra yükünü kabul etmek zorunda değiller.

Kardeşleriniz ve annenize kuzeninizden ziyade siz bakmak zorundasınız. Herkes şu an kendi derdine düşmüş durumda bir de sizin ailevi problemlerinizden kimsenin ekstra yükünü kabul etmek zorunda değiller.
Çok haklısınız hanımefendi ama atladığınız bir şey var.Konu sahibi şu an kendine bile bakamayacak durumda 20li yaşlarda genç daha atanamayan işsiz güçsüz biri.Bu durumdaki birinden beklentiler çok fazla değil mi?Afedersiniz ama tek başına bile olsa başının çaresine bakabilecek durumda değil kaldı ki bir anne,iki de ergen okul masrafları olan kocaman çocukların sorumluluğu alsın.
Hani Ankara’da evi barkı düzeni olan bir doktor olur ailesine kapısını açmasa dediklerinizi yadırgamazdım

Yorumlarinizi okuyunca hayatım boyunca birilerinin sorumlulugunu ustumde hissettigim için mi konu sahibinede destek ol diyorum yoksa deprem yuzunden ortaya cikan caresizlik yuzunden mi tereddutte kaldim. Aslinda cok haklisiniz, annenin organize etmesi gerekir.
Hayati boyunca sorumluluk almamis insanlarin durumu bu maalesef. Velayet once babada sonra kocada sonra cocuklarda. Hep destekle yasiyorlar.

valla konu sahibi nasıl hallolur bilmiyorum ama umarım artık bunları düşünmene gerek kalmaz. anladıgım kadarıyla aileniz size maddi manevi sadece yük. annenizle bile aranızda manevi bağ oluşmamış demek ki size sevgi, şefkat bile göstermemiş. olmadı ben önden halledicem diye gider ilişkinizi kesersiniz ya da o zaman duruma göre bakarsınız. şimdiden bunları düşünüp strese girmenin bi anlamı yok. gördüğünüz gibi hayatta planlar işlemiyor, hayatın bizim için apayrı bi planı olabiliyor. akışa bırakın o yüzden. gerisini zamanı gelince düşünürsünüz. bu arada cok gecmis olsun

o evdeki insanlar anneni kardeşini alırsın diye baskı yapıyor cünkü onların basına kalcaklar bu sefer diye korkuyorlar.
haklı değiller mi ama, neden konu sahibinin annesi ve ailesi kuzeninin başına kalsın? evlatlar varken neden kuzen yani?

haklı değiller mi ama, neden konu sahibinin annesi ve ailesi kuzeninin başına kalsın? evlatlar varken neden kuzen yani?
e haklılar tabi kim kime senelerce bakmak ister. ben bi ay evimde akrabam kalınca bile basıyor ev beni. konu sahibi de kendince haklı. tek haksız olan annesiyle babası bence. hicbir güvenceleri olmadan 3 tane cocuk yapmışlar. simdi de cocugumuz bize baksın diye bekliyorlar. hadi maddi yönü geçtim manevi olarak bile bi destek olmamıslar cocuklarına.

Kuzenler olarak haklılar,bu dönemde evlerini açmışlar helal olsun,sonsuza kadar orada kalamazlar muhakak ne zaman gidecek diye bekliyorlardır.
Ama bir taraftan da “büyümeyen anne” sendromunda bir anne.evlatlar baksın da ama hangi evlat? daha işi gücü yok bir kız.kendine daha bakamamış ki peşlerinden gitmiş sığınmış. evlatsa o da evlat kaç yaşında olursa olsun anasının babasının kanatlarının altına girmek isteyebilir.
Anne genç sağlıklı kadın anladığım kadarıyla öyle 60 yaşının üstü biri değil.Sorumluluk almamak için kocasından yıllarca boşanmamış,mazallah boşanırsam çocuklarıma annelik yapmak zorunda kalırım diye,bu kızımızı kendi kocasına ezdirmiş savunmamış,şimdi kalkmış ileri yaşta babasının memleketine ona baktırıyor kendini.
Önce koca,sonra baba,ileride evlat. Hepsi ona bakmak zorunda.
Baksın bakmasın demiyorum, kızıdır sonuçta. Ama önce bir sal,emeklesin, ayağa kalksın, yürümeyi öğrensin çocuğun.

Bu mesajınıza da yüz beğeni bırakmak istiyorum. Buna da öyle.

Bunu yazacaktım.
O zaman sizde çıkarcı oluyorsunuz. Şimdi bırakıp gidin ailenizi.
Bir de kızı dururken amca dayı teyze vs neden baksın ailenize. Tabi ki sizin yanınız ilk seçenek eğer atanırsanız. Yani napsın o insanlarda?

B Boniva Ya benim bir erkek arkadaşım falan yok ama farz edelim var. Benim yaşlarımda çoğu kadın evlenebiliyor. Nasıl olacaktı o zaman mesela annem ve çocuklar benle eşimin arasına mı yatacaktı? Henüz kılavuz bile yayımlanmadı ama hemen dört insanın kaderini buna yüklemeyi yalnızca vicdansızlık olarak görüyorum. Dört kişiyi hemen bir genç kızın üzerine yıkmayı vicdansızlık olarak görüyorum. Henüz kendime bile bakamıyorken üstelik. Muhtemelen bu iğneleyici yorumları yapan hanımefendiler el bebek gül bebek büyümüş halden anlamayan kişiler. Sana yemek vermişler yıllarca diyen var. Pes diyorum. Teşekkür ederim anlayışınız için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…