Hafif Hasar Raporu Verilen Ev ve Konteyner Meselesi

Ben ikametgahı almak konusunda biraz vurdumduymaz davrandım. Şehre geç gittim çünkü. İkametim İstanbul 'da görünüyor. Sanırım depremzede sayılmıyorum bu yüzden.

Nasıl çıkarcı oluyor? O da onun evladı?
Burada koca koca kadınlar boy boy çocuklarıyla anne babalarının evine dönmüyorlar mı?Onlar benim ailem bize bakmak zorunda demiyorlar mı?

eski konularınızı biliyorum ama ailenizin size yaptığı vicdansızlığı siz de kardeşlerinize mi yapacaksınız? yaşları küçük siz onları şeytan gibi anlatsanız da.
Yani annesine hitap şekli "kaşar" olan bir çocuğu melek olarak görüyorsanız haklısınız ben şeytan olarak anlatmışım. Üzgünüm ama yaptıklarını sıralamaya kalksam yeni konu açmam gerekir. Bana "hemşire parçası" olarak hitap eden biri hemşire parçasının üç kuruş maaşı ile nasıl yaşayacak?

İnşallah öyle olur. Zaten bu olaylar sebebiyle kılavuz da gelmiyor. Gelene kadar her şey mucizevi bir şekilde hallolsa keşke.

Kardeşleriniz ve annenize kuzeninizden ziyade siz bakmak zorundasınız. Herkes şu an kendi derdine düşmüş durumda bir de sizin ailevi problemlerinizden kimsenin ekstra yükünü kabul etmek zorunda değiller.
Yetişkin bir kadın kendi kendine mi baksa? Bu yaşa gelip ekonomik özgürlüğünü almak için gram çaba harcamamış bir insanın bedeli benim üzerime olmak zorunda mı?

Annenize kimse demiyor mu bir ise gir calis cocuklarini ac acik birakma diye niye hersey 20 yasinda bir kizin ustune yikilmaya calisiliyor? Ben size hak verdim siz calismaya baslayacaginiz zaman kimseye haber vermeyin hangi ilde olcaginizi bile bilmesinler gidin kendi duzeninizi kurun. Kocaman kadin kendi basinin caresine baksin dogurdugu cocuklari da kendi dusunsun size mi sormus dogururken ben burdaki yorumlari da anlamis degilim. Karsimizda daha meslegini eline almamis bir genc kiz var bu kadar yuklenmek hemde anne kardes olamamis insanlara bakmasi icin zorunlu oldugunu soylemek bana sacma geldi katı dusunuyor olabilirim ama bence boyle

o evdeki insanlar anneni kardeşini alırsın diye baskı yapıyor cünkü onların basına kalcaklar bu sefer diye korkuyorlar.
Onları da anlıyorum ama daha doğru olan çözüm yolları öne sürseler, benim kadar genç toy birine değil de yüklenmesi gerekenlere yüklenseler?

Çok teşekkür ederim. Elbette çok haklısınız ancak insan kara kara düşünmeden edemiyor işte. Yanından cüzdanını bakkala giderken bile ayırmayan ben beş kuruşsuz, nüfus cüzdanım bile olmadan kaçtım gittim günlerdir de ulaşamıyorum.

Nasıl çıkarcı oluyor? O da onun evladı?
Burada koca koca kadınlar boy boy çocuklarıyla anne babalarının evine dönmüyorlar mı?Onlar benim ailem bize bakmak zorunda demiyorlar mı?
Diyorum ki beni dünyaya getirdiler. Ben ilkokuldan beri sürekli başarı bursu aldım. İki kuruş ile hem okudum hem diğer kıyafet, kitap gibi tüm ihtiyaçlarımı kendim karşıladım. Ekonomik şiddete maruz kaldığım yetmezmiş gibi psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldım. İstediğim okula ve bölüme bile onlar yüzünden gidemedim. Kendi kendimi büyüttüm. Bana diyorlar ki "İki ay onların yanında kaldın, çıkarcısın." Bu mantık ve vicdan seviyesini ayakta alkışlamak istiyorum.

ay valla kimseye bakmak zorunda değilsin. ha burda kuzenlerin dayın annene bakmak zorunda demek de istemiyorum, onlar da zorunda değil. dünyaya gelmeyi sen seçmedin. bakamayacaklarsa dogurmasalardı. kardeslerini de sen dogurmadın. bence kimseye bakmak zorunda hissetme kendini. ama bu konuda kavga edip didismenin de anlamı yok. kimine göre vicdansızlık kimine göre başka bişey önemli değil. kimsenin annesi babası olmak zorunda değilsin. kasma bu kadar kendini. kuzenin sen bakarsın annene kardesine diyince de bu genel geçer yasa haline gelmiyor. kim ne derse desin aman. bu yorumumu da eleştirenler olacaktır ama ben kimse annesine babasına bakmasın demiyorum. anne var anne var. baba var baba var.

Keşke bu ülkedeki insanlar evlenmenin ve çocuk doğurmanın zorunluluk olmadığını idrak edebilseler . Ben size kızamadım. Keşke anneniz bir çocukla yetinip çalışmayı tercih etseydi. Kendi hayatını planlayamadigi gibi sizinkini de yakmış. Anladığım kadarıyla anneniz pasif kalıp, kenarda sinerek ailesine kol kanaat gerecek birini arıyor. Annenizin tutumu bir süre destek olunması olsa belki sizde olursunuz ama düzen bir kere kuruldu mu anneniz diger kardeşleriniz üniversite mezunu olana kadar sizi bırakmayacak bence

Oncelikle cok gecmis olsun
Benimde akrabalarim o 10 ilden birinde cok korkunc bi ortam var
Sadece size destek vermediler diyemi onlari istemiyosunuz
Bukadar sogumus olmaniz icin gercekten cok buyuk sebepleriniz vardi elbette
Ama bende ailem yuzunden cok seyler yasadim hep ayaklarimin uzerinde kalmak zorunda kaldim ama bu durumda dusmanimda olsa yardimci olmak isterdim sanirim yinede bilemem tabiki boyle diyorum ama o anki ruh halimede bagli
Zor bi karar

Anlıyorum bir taraftan hep atanıp kurtulma fikriyle içinizdeki alevi harladınız.

Ancak şu an bambaşka şeyler yaşanıyor. Ülkede herkes sarsıldı.

Hayat hiç birimiz için planladığımız gibi gitmiyor.

Belki bu noktada biraz sakin kalıp, kimseyle inatlaşmadan olacaklara bi bakın.

Sonrasındaki duruma göre hareket edersiniz.

Bu kadar inatlaşma ile kendinize çekiyorsunuz gibi hissediyorum.

Çünkü içinizde de biliyorsunuz ki sizle gelmeleri doğru ama istemiyorsunuz.

İstememenize saygı duymakla birlikte; olgun ve iyi bir insanın yapacağı şey olması gereken ne ise ona göre sabrederek hareket etmektir.

Konu sahibi olgun degil henuz 20 yasinda annesinin babasinin alacagi sorumlulugu ona yuklemek dogru degil. Annesi yetiskin bir kadin calissin cocuklarina baksin. Bu kizcagizda hayatini kursun kimsenin yukunu omuzlamasin yazik.

Depremden once calisiyormus sonucta. Belki yine calisir. Memurlar da aman aman maas almiyor ki hem kardesine hem annesine baksin ve ev gecindirsin. Gerci bisey yapmak zorunda da değil. Bazen en doğrusu herkesi kendi haline birakmak sanırım

Konu sahibi olgun degil henuz 20 yasinda annesinin babasinin alacagi sorumlulugu ona yuklemek dogru degil. Annesi yetiskin bir kadin calissin cocuklarina baksin. Bu kizcagizda hayatini kursun kimsenin yukunu omuzlamasin yazik.

Kimsenin yükünü omuzlamasın da.
Deprem olmuş ev bark gitmiş... Bazen fedakarlık yapmak gerek. Ömür boyu taşısın demek değil ama en azından bir iki ay. Belki daha atanmadım siz kendi dilediğiniz düzeni kurun atamam olunca ben kendi başımın çaresime bakarım demek daha uygun olacaktır. İnat ettikçe başına kalacaklar.

Su an zaten kendi duzeni de yok ki. Bir duzen kurarsa basina kalacaklarini bildigi icin bu tepkiyi veriyor zaten. Fedakarlikta hak edene yapilmali bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…