Saç Uzatma Yöntemleri Hala inanamıyorum! Dax supergro mucizesi. Fotoğraflı :)

Dax supergro'nun vegan olması da aşık olma sebebi. Ama içeriklerine yazmasalarda petrol barındırıyormuş.Firmayla yazışmalarım sonucu bu bilgiyi almıştım.(isteyenle paylaşabilirm)Bu nedenle belirtilenden fazla saç diplerine uygulanmaması lazim sanırım.

Ürünü saçtan arındırmak için himalaya herbs kepek önleyici şampuan kullanıyorum.Otacı ivy de gayet işlevli. Saç yıkama sonrası morfose keratin serum kullanıyorum desteklemek amaçlı. Saçlarınız çok yıpranmışsa ara ara gün içerisinde saçlara sürebilirsiniz.
bende kullanıyorum 3 kutu bitirdim hiç uzatmadı

bende kullanıyorum 3 kutu bitirdim hiç uzatmadı

saçı arındırmak için çok şampuanlıyor olabilirsiniz.
saça tam yediremiyor olabilirsiniz
saçlariniz çok yıprandığı için uçlarından kopuyor olabilir ve uzamayı farkedemiyor olabilirsiniz.

Tavsiyelerim:

benmari usulu ısıtıp saç diplerine boya fırçası ile boya yapar gibi sürmek,masaj yapmak ve 1 saat kesinlikle bekletmek. Haftada 2 kez uygulamak.
saçı 1 kereden fazla yıkamayın
saç kremini diplere sürmeyin
saçlarınız kırık uçları çok yıpranmış ise mutlaka kestirin.
Ürün bandrolunu kontrol edin,orjinal mi değil mi diye.

Bunların dışında aklıma gelen biotin /çinko eksikliğinizin olabileceği.

Dax supergro'nun vegan olması da aşık olma sebebi. Ama içeriklerine yazmasalarda petrol barındırıyormuş.Firmayla yazışmalarım sonucu bu bilgiyi almıştım.(isteyenle paylaşabilirm)Bu nedenle belirtilenden fazla saç diplerine uygulanmaması lazim sanırım.

Ürünü saçtan arındırmak için himalaya herbs kepek önleyici şampuan kullanıyorum.Otacı ivy de gayet işlevli. Saç yıkama sonrası morfose keratin serum kullanıyorum desteklemek amaçlı. Saçlarınız çok yıpranmışsa ara ara gün içerisinde saçlara sürebilirsiniz.
Balım o petrol değil vazelin, petroleum jelly/petrolatum diye bakarsan bulursun bende kullanıyorum uzun süredir aralıklarla gayet güzel bir ürün. ayrıca saç diplerine sürmende bir sakınca yok ama iyi durulanması lazım

Kızlar bende de var bu ürün. Dolapta bekliyor öyle.
Bir kez kullandım ama beceremedim sanırım çünkü ertesi sabah işe gittiğimde kafam parlıyordu yağdan. :skandal:
Siz ne kadar sürüyorsunuz saç diplerine?

Balım o petrol değil vazelin, petroleum jelly/petrolatum diye bakarsan bulursun bende kullanıyorum uzun süredir aralıklarla gayet güzel bir ürün. ayrıca saç diplerine sürmende bir sakınca yok ama iyi durulanması lazım
tatlim vazelin dedigimiz sey petrol esaslidir. genelde lanolin(koyun yunu yagi) ve petrolden olusur ama bu urundeki vazelin direk petrol esasli. petraleum petrolun yabanci ismi. sen soyleyince bir umut acaba yanlis mi biliyorum diye tekrar vikipediaya filan da baktim ama maalesef ki petrolmus..(

Kızlar bende de var bu ürün. Dolapta bekliyor öyle.
Bir kez kullandım ama beceremedim sanırım çünkü ertesi sabah işe gittiğimde kafam parlıyordu yağdan. :skandal:
Siz ne kadar sürüyorsunuz saç diplerine?
benmari usulu eritip sac boyama fircasi ile sac diplerine yedirmen yeterli. heryere surmene gerek yok aslina ama ben de parlama olmuyor.belki iyi arindiramamissindir. kepek onleyici sls icermeyen sampuanla veya dax in kendi arindirici sampuaniyla arindirabilirsin. yukarida bahsetmis zaten,su kullanmadan direk sampuanla masaj yapip daha sonra suyla tekrar kopurtunce ariniyor hemen.ilk denemede biraz az sur bence.

benmari usulu eritip sac boyama fircasi ile sac diplerine yedirmen yeterli. heryere surmene gerek yok aslina ama ben de parlama olmuyor.belki iyi arindiramamissindir. kepek onleyici sls icermeyen sampuanla veya dax in kendi arindirici sampuaniyla arindirabilirsin. yukarida bahsetmis zaten,su kullanmadan direk sampuanla masaj yapip daha sonra suyla tekrar kopurtunce ariniyor hemen.ilk denemede biraz az sur bence.

Yarın deneyeceğim hemen.
Şampuan olarak da Revox kullanıyorum.
Bir de arındırıcı alayım yarın. Çok teşekkür ederim.
:KK200:

Yarın deneyeceğim hemen.
Şampuan olarak da Revox kullanıyorum.
Bir de arındırıcı alayım yarın. Çok teşekkür ederim.
:KK200:

umarim istedigin sonuca ulasirsin <3

bu arada cok sampuanlamamaya dikkat etmeni tavsiye ederim,etkisini azaltiyormus sampuanlar . revox hic kullanmadim iceriginde sls paraben yoksa saclarin saglikli sekilde uzar zaten :)

saçı arındırmak için çok şampuanlıyor olabilirsiniz.
saça tam yediremiyor olabilirsiniz
saçlariniz çok yıprandığı için uçlarından kopuyor olabilir ve uzamayı farkedemiyor olabilirsiniz.

Tavsiyelerim:

benmari usulu ısıtıp saç diplerine boya fırçası ile boya yapar gibi sürmek,masaj yapmak ve 1 saat kesinlikle bekletmek. Haftada 2 kez uygulamak.
saçı 1 kereden fazla yıkamayın
saç kremini diplere sürmeyin
saçlarınız kırık uçları çok yıpranmış ise mutlaka kestirin.
Ürün bandrolunu kontrol edin,orjinal mi değil mi diye.

Bunların dışında aklıma gelen biotin /çinko eksikliğinizin olabileceği.
ürünüm orjinal, biotin hapı kullanıuorım solgar 5000, saç kremi değil her yıkamamda maske uyguluyorum diplere uygulanabilen canlandırıcı urbanın üstünde diplere de uygulayınız diye yazıyordu, saçlarımı çok sık yıkıyorum mesela bazen 2 günde bir bazen bakım yapıp her gün ve her yıkamamda 3 kere bol bol şampuanlıyorum şampuanlarım hemen bitiyor ama şanpuanlarımın içinde hint çam terebentin ve badem yağı var restorex ve revox kullanıuorum duşstan sonrada saçlarımı sürekli bakım ürünleriyle seumlarla nemli bırakıyorum çünkü zten yıpranık saçlarım ve onzuma zar zor değiyor ıslakken acaba yağlar yıpranık saçlarımı döküyor ki büyük ihtimal öyle yağ bakımını bıraksam nasıl uzatacağım bıraksam bile zaten uzatmıyor bunyağnbakımları... önerilerinizi beklyiorım...

ürünüm orjinal, biotin hapı kullanıuorım solgar 5000, saç kremi değil her yıkamamda maske uyguluyorum diplere uygulanabilen canlandırıcı urbanın üstünde diplere de uygulayınız diye yazıyordu, saçlarımı çok sık yıkıyorum mesela bazen 2 günde bir bazen bakım yapıp her gün ve her yıkamamda 3 kere bol bol şampuanlıyorum şampuanlarım hemen bitiyor ama şanpuanlarımın içinde hint çam terebentin ve badem yağı var restorex ve revox kullanıuorum duşstan sonrada saçlarımı sürekli bakım ürünleriyle seumlarla nemli bırakıyorum çünkü zten yıpranık saçlarım ve onzuma zar zor değiyor ıslakken acaba yağlar yıpranık saçlarımı döküyor ki büyük ihtimal öyle yağ bakımını bıraksam nasıl uzatacağım bıraksam bile zaten uzatmıyor bunyağnbakımları... önerilerinizi beklyiorım...
Bu kadar boğmayın saçınızı, okurken yoruldum o saçlar yaşarken ne yapsın.

Bir kere Dax'ın içinde bir sürü bitkisel şey var, şampuanın içindekileri iptal edin. Ben ne zamandır maske yapmıyorum çünkü düzenli olarak kullanıyorum Dax'ı, haftada iki kere. Ayda 1 kere yapacak olsam maske yapardım.

3 kere şampuanlamak da çok, 2 yeter.

Dax ve banyo sonrası serum yeter.

siz zaten su an elinizddn gelenk yapiyorsunuz ama zamaninda saclar ve sac derisi cok yorulmus,bunun icinde bir anda duzelmesini bekleyemiyoruz.Ben de sizin kadar olmasa da benzer bir sorun yasadjm ama benim sac boyalarindan ve kuafor hatasindan kaynakli olustu. su an duzelmeye basladi ama kestirmek inanin cok fark ediyor. sampuanlar saci temizlerken cok fazla yipratir,asla sampuanlama islemini 1den fazla yapmayin. hangi kuafore gidin ayni tavsiyede bulunacaktir. sampuanlayarak zaten yipranmasina yardimci oluyorsunuz. sularimiz temiz olsa sirf su ile bile temizlenir saclar zaten. bir de bu sekilde degerlendirip yaglara devam ederek-bakiminiza,sampuani mumkun oldugunca az kullanmayi deneyin.

siz zaten su an elinizddn gelenk yapiyorsunuz ama zamaninda saclar ve sac derisi cok yorulmus,bunun icinde bir anda duzelmesini bekleyemiyoruz.Ben de sizin kadar olmasa da benzer bir sorun yasadjm ama benim sac boyalarindan ve kuafor hatasindan kaynakli olustu. su an duzelmeye basladi ama kestirmek inanin cok fark ediyor. sampuanlar saci temizlerken cok fazla yipratir,asla sampuanlama islemini 1den fazla yapmayin. hangi kuafore gidin ayni tavsiyede bulunacaktir. sampuanlayarak zaten yipranmasina yardimci oluyorsunuz. sularimiz temiz olsa sirf su ile bile temizlenir saclar zaten. bir de bu sekilde degerlendirip yaglara devam ederek-bakiminiza,sampuani mumkun oldugunca az kullanmayi deneyin.
bebimde oryal ve sürekli renk değiştirmekten yandı kestirdim, sanırım hiçbir şey yapmazsam benim için artık daha faydalınolacak...

Bu kadar boğmayın saçınızı, okurken yoruldum o saçlar yaşarken ne yapsın.

Bir kere Dax'ın içinde bir sürü bitkisel şey var, şampuanın içindekileri iptal edin. Ben ne zamandır maske yapmıyorum çünkü düzenli olarak kullanıyorum Dax'ı, haftada iki kere. Ayda 1 kere yapacak olsam maske yapardım.

3 kere şampuanlamak da çok, 2 yeter.

Dax ve banyo sonrası serum yeter.
haklısınız bi süre saçlarımı böyle yormayayım kendi kendine uzasın...

Ben de bugun aldım sayenizde.
Umarım ise yarar.
Uzatmak istiyorum evet ama beslemesini de istiyorum.
Çok aşırı kuru saçlara sahibim.
O yüzden sanırım yağlı görüntü vermesini çok sorun etmeyeceğim.
Gelişmeleri paylaşacağım da
Ne kadar süre bekletmeliyim?
4 saattir kafamda. Watsonsdaki bayan sabaha kadar bekletin daha iyi olur dedi ama siz ne dersiniz?

Sabaha kadar beklettim. Otacı şampuanla kuruyken kopurtmeye çalıştım ama ne kadar başardım bilmiyorum.
Biraz kaldı.
Ama sorun etmiyorum.
Birkaç kullanimdan sonra etkisini daha iyi gösterir sanırım.

Konuyu acan arkadaşım,temmuzdan sonra kullanmaya devam ettin mi?ettiysen lutfen son halini cekip at...12 temmuz sonrasi 2,5 ay olmus.ne kadar uzadigini ve fotonu merakla bekliyorum.sevgiler....

Konuyu acan arkadaşım,temmuzdan sonra kullanmaya devam ettin mi?ettiysen lutfen son halini cekip at...12 temmuz sonrasi 2,5 ay olmus.ne kadar uzadigini ve fotonu merakla bekliyorum.sevgiler....
Canım derslerden dolayı çok uygulayamadım ama fotoğraf en kısa zamanda yüklerim. 2 hafta geçti sanırım son uygulamamdan. Yine az da olsa bir uzama var.

Ben de bugun aldım sayenizde.
Umarım ise yarar.
Uzatmak istiyorum evet ama beslemesini de istiyorum.
Çok aşırı kuru saçlara sahibim.
O yüzden sanırım yağlı görüntü vermesini çok sorun etmeyeceğim.
Gelişmeleri paylaşacağım da
Ne kadar süre bekletmeliyim?
4 saattir kafamda. Watsonsdaki bayan sabaha kadar bekletin daha iyi olur dedi ama siz ne dersiniz?
Merhaba cnm.bende arkadas konu actiktan sonra aldim.3 gun arayla dun 4.kürü yaptim.sacima bolca yedirip strec sardim ve en az 6 saat bekletip yikadim. 10 gunu gecti sadece uzamasi gerektigi gibi bi yarim cm uzama var.dax tan dolayi harici bir uzunluk olmadi.sende durum nasil??

X