Hamile Kalmak İsteyenler İçin

kızlar bışı sorucam bebek için kaynatıp içmek mı daha etkili yoksa kaynattıgınız suyun buharına oturmak mı

özlem özlem ohh bende bayılırım maydonozu limonlamaya mis gibi walla :sm_cool::sm_cool::sm_cool:

ikracım tam olarak nasıl yaptıgı anlatırmısın ayrıca iç camasırının içine de koydun mu .maydanozu kaynatıp damı koydun orada ne kadar kaldı

maydonozu saplarıyla birlikte kaynat,suyunu iç.sıcakken maydonozları al sargı bezine koy,iç çamaşırının arasına yerleştir zaten maydonozlar sudan çıkınca soğuyolar 1 saat kadar dur ben sabah ve akşam yapıodum günde 3-4 bardakta içiyodum umarım faydasını görürsünüz

kafamçokkarıştıTadini Nasil Buluyosunuz Ben şu Anda Adet Dönemimde Içiyorum Inş Bişey Olmaz Kizlarrr

MAYDANOZ

BESİN DEĞERLERİ

100 gr. taze maydanozun içerdiği önemli besin değerleri şunlardır: 34 kalori; 7,7 mgr. demir; 760 mgr. potasyum; 200 mg. kalsiyum. 4.040 mcgr. A vitamini kaynağı betakaroten: 10 mgr. folik asit ve 190 mgr. C vitamini.

SAĞLIĞIMIZA YARARLARI

Yukarıda sayılan bazıları çok önemli besin değerlerinin yanı sıra;

* Maydanoz güçlü bir idrar, balgam ve safra söktürücüdür: Günde yalnızca 25 gramlık maydanoz alımı, bedendeki aşırı sıvı birikimlerini yok eder. (Ama, ödemlerin nedeni konusunda uzman doktorlara başvurulmalıdır.) Bu işleviyle maydanoz gut hastalığı tedavisi ile böbreklerin yavaş çalışmasının hızlandırmaya yardımcı olur. Maydanoz, C vitamini ile A vitamini kaynağı betakaroten gibi antioksidan maddeler yönünden çok zengindir. Bu nedenle maydanozu bolca tüketen kişilerin kanser, kalp hastalıkları ve katarakta yakalanma; felç olma rizikosu azalmaktadır.

* Maydanoz, içerdiği yüksek orandaki demir, folik asit ve C vitamini ile kansızlığı önler, bedeni güçlendirici etkiler yapar.

*Maydanoz çok zengin ve doğal bir kalsiyum kaynağıdır.

*Ayrıca maydanozun, sağlığa yararlı su etkileri de vardır: Kadınların aybaşı ağlarını azaltır, aybaşı dönemini düzene sokar. İştahı açıp sindirimi kolaylaştırır. Mide ve bağırsaklardaki aşırı gazı söktürür. Karın ağrılarını hafifletir. Soluğun kötü kokusunu yok eder. Grip hastalığının atlatılmasına yardımcı olur. Afrodizyak (cinsel gücü artırıcı) etkileri olduğu da ileri sürülmektedir.

Bütün bu çok yararlı etkileri sağlamak üzere körpe maydanozların gündelik diyetimize katılması ve günde 25 gr. alınması yeterli olur.

Dikkat: Maydanoz dölyatağını (rahmi) uyardığından, gebelikte aşırı miktarda alınmamalıdır.

Ikraacim Ne Kadar Yararli Bilgi Ellerine Sağlikk Bende Anne Olmak Istiyorum Fakat önrmli Olan Iltihabimin Sökülmesi şu Anda Sağliğimi Alt üst Etti çünkü

Ikraa Gerçekten De Faydali Ouyor Dimi Iltihap Sökülmesinde Cvp Yazmadinda

kızlar ben idrar yolu enfeksiyonu için geçen yıl maydonoz suyu içtim ama bana çok içersem zarar göreceğimi söylediler bende bıraktım şikayetlerim tekrar başladı şimdi kendime bir karışım yaptım onu yiyorum. dövülmüş çörek otu, ısırgan tohumu,ve balı karıştırıyorum sabah aç karna yiyorum benimde bebeğim olmuyor 8 aydır uğraşıyoruz Allah hepimize sağlıklı bir bebiş nasip etsin

tubiş21 arkadaşım ben faydasını gördüm umarım sende görürsün.evlendiğim ilk yıl hem iltihaptan çektim hemde kistim vardı neler yaşadığımı ben biliyorum. şuan 3 yıllık evliyim ve hiçbir problemim yok ayrıca 11 haftalıkta hamileyim diğer bebeklerimi kaybettim rabbim bunu kucağıma almayı inşallah nasip eder...

Ikraa Arkadaşim Allah Yardimcin Olsun Inş Bebeğini Istediğin Gibi Kucağina Alirsin Sağlikli Sihhatli Peki Bu Maydanoz Suyunu Ne Kadar Zaman Kullandin çok Içmek Tehlikelimi Ya Ben Iltihab Sancisinda şu An Bile Duramiyorum

ikraa tşk ederim bende deneyecem bakalım 1 buçuk yıldır korunmasız ilişkiye girmemize rağmen olmuyor maydonuzu deneyelim bakalım inşallah bi faydası olur allah hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın inşallah

maydonoz suyu icmek yerine maydonoz yesek olur mu?? maydonoz suyunu icemedim ben. Cok midem bulandi. Ama maydonozu seviyorum.

biliyorum maydonoz suyunu içmek biraz zor ama mecbur kalınca insan neyi olsa içiyor.bence içmeyi dene yada ayranla karıştır...bilmemki

kızlar bende denemeyi düşünüyorun.hem suyunu içicem.hem buhara oturacam.
yalnız kullanacağım miktarı bilmiyorum.sabah akşam içicem 2 bardak.inşallah faydası olur

kerimecik ne yapacağını bilmiyorum ama sakın koca karı ilaçlarını deneme.benim görümcemde zamanında denemiş.hiç faydası yok.en güzeli ve iyisi dr kontrolu altında olmak.ama yinede sen bilirsin canım.bende 2,5 yıllık evliyim.1,5 yıldırda bebek istiyoruz ama daha bişey yok.herşey nasip kısmet.Rabbim ne zmn isterse o zmn olur.

Kızlar yeseniz daha iyi olmazmı vitaminleri ölmez hem.Buharına oturmak faydalıdır ama neden derseniz sıcak bize hem iyi geliyor hemde kanalları rahatlatıyor.Benim arkadaşım su buharına ilişkiden hemen önce oturup hamile kaldı.Bu ay bende yaptım ama durun bakalım haftaya daha yaptırcam kan tahlilini.
Aekadaşımın anneside napmış biliyomusunuz soğanı yağda kavurmuş ılıkken yine maydonozu sardığınız gibi sarmış yatmış.Ben bu kadar çocuğu nasıl doğurdum sanıyosun kızımmmmm dedi bana :)
Demekki asıl amaç o bölgenin sıcak olması maydanoz su soğan bakın pek çok şey var ama ortak nokta hepsinin sıcak tutması.
Maydanoz zaten çok yararlı bir bitki fırsat buldukça yenebilir.Ama hamileler fazla yemesin diyede iyiki yazmışsınız allah korusun bişe olur du yoksa gebelere.

Herkese bol çalışmalar diliyorum.İltihap için bol su içmekte faydalı, papatya çayı da iyi gelir arkadaşlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…