Hamilelik, boşanma fikri, bıkmışlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nomunomuchua

Susaysan sus, susmaysan afkur!
Pro Üye
3 Eylül 2012
20.900
52.907
Kesinlikle öyle, denk gelmeyen kıyafetlerimizi değiş tokuş ederiz yakın arkadaşlarımla mesela. Çocuğuma da kullanırım elbet ama yani beğendiğim bir şey varsa onu almak isterim.
Evet masraf yaptık, tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım ve bunun hiç bahsini bile açmamıştı o dönem. Anlayamıyorum sanırım annesiyle konuşmadığım için aklınca intikam alıyor

Öyle bir dünya yok yalnız.
Iyi geçinmek zorla olmuyor.
Karşılıklı olur o.
Anacigindan rica etsin madem eşim hamile bak. Biz ne zorlu surecle kavuştuk bu bebeklere. Saglikla doğumu olsun. Tatlı tatlı geçinin diye rica etsin. Ya da sussun küslügunuzu görmezden gelsin.

Yarin her şey düzelse de bu kriz döneminde size yaşattıklarını unutmaniz cok zor olur.
Yazık değil mi?
Alın karşınıza konuşun.
Hatta anlaşmalı boşanmayı teklif edin koyun imzalı dilekçeyi önüne.
Bir gün bitecek madem şimdiden bitsin hadi diye.
Korkuya ihtiyaci var anlaşılan.

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.960
Öyle bir dünya yok yalnız.
Iyi geçinmek zorla olmuyor.
Karşılıklı olur o.
Anacigindan rica etsin madem eşim hamile bak. Biz ne zorlu surecle kavuştuk bu bebeklere. Saglikla doğumu olsun. Tatlı tatlı geçinin diye rica etsin. Ya da sussun küslügunuzu görmezden gelsin.

Yarin her şey düzelse de bu kriz döneminde size yaşattıklarını unutmaniz cok zor olur.
Yazık değil mi?
Alın karşınıza konuşun.
Hatta anlaşmalı boşanmayı teklif edin koyun imzalı dilekçeyi önüne.
Bir gün bitecek madem şimdiden bitsin hadi diye.
Korkuya ihtiyaci var anlaşılan.
Asla unutmam. Düğün zamanı bile düğünümü burnumdan getirdi, ben evlenmeden gelin evinde misafir ağırlamak istedi ben izin vermedim diye, keşke o gün bitirseydim bu ilişkiyi en büyük pişmanlığım bu. Aşırı kıskanç bir kadın, beni rakibi olarak görüyor ve bu yüzden anlaşamıyoruz zaten. Hep benimle rekabet içinde.

blöfümü yemeyebilir, yemezse açıkçası gidecek yerim yok. Atanmadığım sürece, takılarımı alıp çıksam bile maaşım yokken geçinemem ki. Bunu o da biliyor..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

janemarple

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2013
2.599
8.972
31
siz niye düğün balayı gibi heveslendiğiniz şeyleri bile yapmayan adamın lafına uyup da işi bıraktınız ki. hadi başınızda kavak yelleri esen zamana geldi diyelim, evlendikten eşinizin annesiyle ilgili kaprislerini filan gördükten sonra, ya ben kendimi sağlama alayım, yarın bir gün arıza çıkartırsa eyvallahım olmasın diye niye işe geri dönmediniz. çalışsanız şu an o bebek arabasını kendiniz alacak imkanınız da olurdu, ben o kadına anne demem keyfin bilir deme lüksünüz de olurdu, bu oda çocuk odası olacak ıvır zıvırlarını koyacak ev kirala diyecek lüksünüz de olurdu. ben mi fazla alınganım bilemedim ama eşim değil üç bir kere boşanma lafını ağzına alsa ikincisini hakim karşısında söyler. üç yıllık evlilikte de bu kadar maddiyat tartışması yüz göz eder insanı. belki de evliliğiniz kurtulur ama ne kadar tat verir bilemedim

Yusufumfatmam

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2020
294
539
42
Bir anlamayan sizsiniz aslında, başka kimse anlamadığını söylememiş. Herkes anlayıp yorum yapmış 🤷‍♀️ Size başka yanıt vermeyeceğim, şuan polemiğe girmek istediğim en son şey inanın.
Polemige gerek yok ya.Allah bebislerini saglikla kucagina almayi nasip etsin gerisi kendiliginden gelir.önemli olan onlarin saglikla dünyaya gelmeleri sende kendine dikat et stres yapma hamileligin keyfini cikar🧿

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.960
siz niye düğün balayı gibi heveslendiğiniz şeyleri bile yapmayan adamın lafına uyup da işi bıraktınız ki. hadi başınızda kavak yelleri esen zamana geldi diyelim, evlendikten eşinizin annesiyle ilgili kaprislerini filan gördükten sonra, ya ben kendimi sağlama alayım, yarın bir gün arıza çıkartırsa eyvallahım olmasın diye niye işe geri dönmediniz. çalışsanız şu an o bebek arabasını kendiniz alacak imkanınız da olurdu, ben o kadına anne demem keyfin bilir deme lüksünüz de olurdu, bu oda çocuk odası olacak ıvır zıvırlarını koyacak ev kirala diyecek lüksünüz de olurdu. ben mi fazla alınganım bilemedim ama eşim değil üç bir kere boşanma lafını ağzına alsa ikincisini hakim karşısında söyler. üç yıllık evlilikte de bu kadar maddiyat tartışması yüz göz eder insanı. belki de evliliğiniz kurtulur ama ne kadar tat verir bilemedim
Bahsettiğiniz gibi çalışsaydım daha farklı olurdu bunun için çok pişmanım ama şuan bunu konuşmak bana çözüm getirmiyor ne yazık ki.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
11.372
43.569
Bence bu son tartışmanızın çıkış yeri sizin için hatalı olmuş
Her fırsatta eskileri öne sermek sizin için de evliliğiniz için de mantıklı değil
Her zaman aklımda olacak şekilde unutamadıysam o evliliği sürdüremem ben mesela
Tedaviyle de hamile kalmak istemezdim
Sonuçta çocuk sahibi olmak çok daha bağlayıcı evli olmaktan

Ayrıca sürekli boşanma konuşulması da hiç güven ortamı sunmuyor insana
Yanlış anlamayın beni ama bu boşanmalı ortama çocuk getirmek çocuklara haksızlık olmuş
Ha artık varlar neler yapabilirsiniz onu düşünmek lazım

Madem boşanamayacaksınız çünkü gidecek yeriniz yokmuş
E çocuk bakacaksınız işe de giremezsiniz şartları oluşturmak adına
Eşinize uymaktan başka çözüm gelmiyor benim aklıma
Olumlu şeyler bulup onlara odaklanın
En azından hamilelik rahat geçer

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-12-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.960
Bence bu son tartışmanızın çıkış yeri sizin için hatalı olmuş
Her fırsatta eskileri öne sermek sizin için de evliliğiniz için de mantıklı değil
Her zaman aklımda olacak şekilde unutamadıysam o evliliği sürdüremem ben mesela
Tedaviyle de hamile kalmak istemezdim
Sonuçta çocuk sahibi olmak çok daha bağlayıcı evli olmaktan

Ayrıca sürekli boşanma konuşulması da hiç güven ortamı sunmuyor insana
Yanlış anlamayın beni ama bu boşanmalı ortama çocuk getirmek çocuklara haksızlık olmuş
Ha artık varlar neler yapabilirsiniz onu düşünmek lazım

Madem boşanamayacaksınız çünkü gidecek yeriniz yokmuş
E çocuk bakacaksınız işe de giremezsiniz şartları oluşturmak adına
Eşinize uymaktan başka çözüm gelmiyor benim aklıma
Olumlu şeyler bulup onlara odaklanın
En azından hamilelik rahat geçer
Boşanma lafı geçtiğinde hamileydim giggles, annesiyle tartışıp kapıyı çekip evime geldim 40 gün kadar önce, bu 40 günlük süreçte oldu ne olduysa, boşanma lafı üç kere bu süreçte geçti. Annesiyle küsene kadar iyiydik yani. Evet öncesinde ufak tefek kavgalarımız oluyordu ama saygıyı aşmıyorduk öyle bağırış çağırış olmuyordu, birimiz alttan alıp sorunu tekrarlamamak üzere çözüyorduk.

Şuan hiçbir şey olmamış gibi dün konuştuğumuz yemeği pişiriyor, benden bir şeyler istiyor muhtemelen yuttu ve pişman oldu ama işte geçmiyor yani. Umarım hayırlı sonuç gelir mülakatımdan da, bebeklerim için daha sağlıklı bir gelecek kurabilirim… Olmazsa da diğer KPSS’ye artık..

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
11.372
43.569
Boşanma lafı geçtiğinde hamileydim giggles, annesiyle tartışıp kapıyı çekip evime geldim 40 gün kadar önce, bu 40 günlük süreçte oldu ne olduysa, boşanma lafı üç kere bu süreçte geçti. Annesiyle küsene kadar iyiydik yani. Evet öncesinde ufak tefek kavgalarımız oluyordu ama saygıyı aşmıyorduk öyle bağırış çağırış olmuyordu, birimiz alttan alıp sorunu tekrarlamamak üzere çözüyorduk.

Şuan hiçbir şey olmamış gibi dün konuştuğumuz yemeği pişiriyor, benden bir şeyler istiyor muhtemelen yuttu ve pişman oldu ama işte geçmiyor yani. Umarım hayırlı sonuç gelir mülakatımdan da, bebeklerim için daha sağlıklı bir gelecek kurabilirim… Olmazsa da diğer KPSS’ye artık..
Çok ilginç
4 kere konusu geçti deyince ben daha önceden beri hayal etmiştim
14 haftada 4 kere geçmesi biraz düşündürücü olmuş
Acaba çocuk sahibi olmak konusunda mı fikri değişti?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-12-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
8.678
32.454
Bu kadar kaos ortaminda bide zor ile hamile kalmak pes, cidden. Sorun bir kere kv'dede degil, eşte. Senin ailene laf atilmasina rağmen, halen annesini savunan o.

Tek maas ile tüp bebek yapiliyor. Altinlarin olmasi biseye yaramiyor. Neticede borç var ve adam sadece 8bin lira kazaniyor. Adam ucuz seyler isteyebilir cünkü özelikle erkekler bu olaylarin pratik tarafini düsünmüyor.

Dügünü halen gündeme getiriyorsun, tabiki adam artik bikar ve kizar. Senin ailenin herseyi almasi ne alaka? Tehditmi bu? Onun ailesi herseyi almak zorundada değildi. Işten çikmasaydin madem, daha az borç ile evlenirdin.

Gercekten burdan bile bana antipatik geldin. Evet eşin ana kuzusu ve birsürü hatasi var ancak açikçasi bence sende az değilsin.

Louder

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.779
1.660
Korku filmi gibi ana kuzusu bir erkek daha. Hayatımdan ana kuzusu ex eşimi çıkardığımdan beri ters giden diğer her şeye rağmen çok mutluyum. Hamile de olsam aynısını yapmak isterdim. Bahsettiğiniz kadarıyla aileniz gayet sahiplenen bir aile. Bence (çoook uzun zaman benim de yaptığım gibi) boşanmamak için bahane arıyorsunuz. Hamileyim ne bahanesi diyeceksiniz ama boşanalım diyen adama ılımlı yaklaşmamalısınız. Bence de bir dilekçe koyun önüne. Ailenizle konuştuktan sonra. Anlattığınız gibi bir aile size gelme demez. Blöf olarak da değil, pişman olur ayağını denk alırsa ne ala. Almazsa da kapının önünde bulsun kendini. Anacı zaten.

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.960
Çok ilginç
4 kere konusu geçti deyince ben daha önceden beri hayal etmiştim
14 haftada 4 kere geçmesi biraz düşündürücü olmuş
Acaba çocuk sahibi olmak konusunda mı fikri değişti?
Yok ya, annesine aşırı düşkün eşim. Annesi de bunu güzel kullanıyor mesela istediği bir şey olmasın hemen ağlıyor, tansiyonum yükseldi numaraları yapıyor. Şimdi annesiyle küsüm diye işkence yapmaya çalışıyor sanırım. Çocuklar için sevinçli aslında ama annesi ağır basıyor demek ki

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.960
Bu kadar kaos ortaminda bide zor ile hamile kalmak pes, cidden. Sorun bir kere kv'dede degil, eşte. Senin ailene laf atilmasina rağmen, halen annesini savunan o.

Tek maas ile tüp bebek yapiliyor. Altinlarin olmasi biseye yaramiyor. Neticede borç var ve adam sadece 8bin lira kazaniyor. Adam ucuz seyler isteyebilir cünkü özelikle erkekler bu olaylarin pratik tarafini düsünmüyor.

Dügünü halen gündeme getiriyorsun, tabiki adam artik bikar ve kizar. Senin ailenin herseyi almasi ne alaka? Tehditmi bu? Onun ailesi herseyi almak zorundada değildi. Işten çikmasaydin madem, daha az borç ile evlenirdin.

Gercekten burdan bile bana antipatik geldin. Evet eşin ana kuzusu ve birsürü hatasi var ancak açikçasi bence sende az değilsin.
Ay siz de öylesiniz biliyor musunuz? Negatif enerjiniz buraya kadar geldi.

Kaos ne zaman başlamış? Hamile kaldıktan sonra dimi? Mutlu günler diliyorum size, tabii bu kadar negatif yükle mümkünse.

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.960

janemarple

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2013
2.599
8.972
31
Bahsettiğiniz gibi çalışsaydım daha farklı olurdu bunun için çok pişmanım ama şuan bunu konuşmak bana çözüm getirmiyor ne yazık ki.
bu sayfaları henüz evlenmemiş ya da evlenme aşamasındaki insanlar da okuyor. o yüzden tabii ki şu an sizin derdinize derman değil ama belki okuyan bir kadın arkadaş, harbiden işi bırakmamak lazım der diye yazılıyor bunlar aslında. bence siz de kpss filan bekleyip kendinizi sadece ona bağlamak yerine, bebeği sağlıkla kucağınıza alıp en erken ne zaman çalışmaya başlayabileceğinizi hesaplayın. yoksa bu eşle zor sizin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.