Hamilelik, boşanma fikri, bıkmışlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.960
Mune Mune Konumu kapatabilir misin lütfen?
Alacağım fikri aldım, yeterli.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.960
yorum yapacaktım ama boşanmış olmadığım için vazgeçtim.
Ee ne oldu şimdi?
Yazdınız, yorum yapmadınız, ne diyeyim?
muhteşem emojisi mi bırakayım yorumunuza? Yoksa “beğenmedim” yapıp polemik mi yaratayım? Amaç ne?

Gerçekten anlayamıyorum, derdim var hamileyim boşanmak üzereyim son raddedeyim. yıllarca şuan için uğraşıp hamileliğimde olmaması gereken şeyler yaşıyor işin içinden çıkamadığım için buraya yazdım. Zordayım.

Belirttim ki, tecrübesi olan birinden akıl alayım. Evliymişsiniz yapın o zaman yorum? Niye içeriği olmayan yorum yapıyorsunuz? Belki göremediğim bir şeyi görür, başka pencereden bakmamı sağlarsınız?

Neyse, yardım istediğim için açtım, cevap vermeyecektim ama dayanamadım. Klavye üzerinden yazdığımızda robot okumuyor mesajlarımızı, inanın atılan bir emoji, yazılan bir kelime karşımızdaki kişinin o an mutlu ya da üzgün olmasını sağlayabiliyor. Gerek yok.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

hayalmimari

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2021
132
92
Kayınvalide sorunluysa işler zorlaşıyor. Çocuğum yok henüz hamilelik sürecini deneyimlemedim ama tiroit sorunum varmış evliliğin ilk aylarında sinir krizi geçirdim, TSH hormonu 12.9muş o dönemlerde 😔 yani hayatımda o kadar öfkelendiğimi hatırlamam, sebebi de kayınvalideye ziyarete gitmek olmuştu 😔 eminim sizde de hormonların etkisi vardır. Ve erkekler maalesef bizim gibi empati kuramıyor benim eşim direkt düz mantık düşünür, bazen kayınvalidemin sözlerine sinir olurum, ya abartıyosun falan der ama onlar bizim gözümüzden bakamıyor olaya. Oysa ben kayınvalidemin her sözünde ne ima etmeye çalıştığını anlıyorum ama o anlamıyor, haliyle ben çok huysuzluk yapıyorum gibi düşünebiliyor. Hakkını yemeyeyim zaman zaman beni haklı bulduğu da oluyor 😂 Lütfen kayınvalidenizin sözlerine çok aldırış etmeyin. Muhtemelen biz de onların duygularını, kayınvalideliğin nasıl bir ruh hali getirdiğini anlayamıyoruz. Belki onlarda da farklı hormonlar devreye giriyordur fitne hormonu gibi 😂 Bu demek değil ki her söylediklerinde, yaptıklarında haklılar ama bizim kayınvalide ve eş arasında dengeyi kurmamız gerekiyor. Ben de önceden kayınvalideyle kötü olmayayım diye susup eve gelince eşimle tartışırdım onun yüzünden. Şimdi bi şey söylediğinde hoşlanmadığım bi şey yaptığında anında müdahale ediyorum. Benim 8. Ayım evlilikte, susarak bu iş gitmiyor. Gerekirse tartışacaksınız. Ama eşinizi seviyorsanız, başka bir sebep yoksa ayrılmayın derim. Hamilelik sürecinde size yardımcı olması gerektiğini söyleyin. Sonuçta bebek ortak bir sorumluluk gerektiriyor. Ben de düğün, dış çekim vs yapmadım. Bebeğim olunca da içime sinen eşyalar olursa 2. El almaktan gocunmam. Bir tane yeğenim var, ablamlar zor zamanlar geçirdiler, yeğenimin çoğu oyuncağını, kıyafetini ben aldım. Kimseye verme ben çocuğum olduğunda alacağım onları dedim 😂 Bilmiyorum ama çok kırık dökük değilse zaten kullanacağınız 1-2 yıl. Huzur olsun da bunlar büyük problemler değil. Siz yine bebeklerinize istediğiniz şeyleri alın. Bebek arabası tartışma konusu oluyorsa eşinizin dediği gibi olsun ne çıkar. Siz moralinizi yüksek tutun, hamileliğinizin tadını çıkarın. Bende de PCO var yeni yeni çocuk istemeye başladık, forumda okuyorum insanlar yıllarca hamile kalmak için uğraşıyor. Lütfen kendinizi yıpratmayın 🌼

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :80 Kg.

TheQueeninthenorth

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
8.558
12.287
Ee ne oldu şimdi?
muhteşem emojisi mi bırakayım yorumunuza? Yoksa “beğenmedim” yapıp polemik mi yaratayım? Amaç ne?

Gerçekten anlayamıyorum, derdim var hamileyim boşanmak üzereyim son raddedeyim. yıllarca şuan için uğraşıp hamileliğimde olmaması gereken şeyler yaşıyor işin içinden çıkamadığım için buraya yazdım. Zordayım.

Belirttim ki, tecrübesi olan birinden akıl alayım. Evliymişsiniz yapın o zaman yorum? Niye içeriği olmayan yorum yapıyorsunuz? Belki göremediğim bir şeyi görür, başka pencereden bakmamı sağlarsınız?

Neyse, yardım istediğim için açtım, cevap vermeyecektim ama dayanamadım. Klavye üzerinden yazdığımızda robot okumuyor mesajlarımızı, inanın atılan bir emoji, yazılan bir kelime karşımızdaki kişinin o an mutlu ya da üzgün olmasını sağlayabiliyor. Gerek yok.
evli, boşanmış olmayan arkadaşlar yorum yapmasın dediğinizde evli olan, boşanmış olmayanlar yorum yapmasın gibi anlaşılıyor. evli ya da boşanmış olmayanlar yorum yapmasın diyebilirdiniz ama bu da sağlıklı bir kısıtlama değil bana göre. kaldı ki bu kadar kişi buna takıldığına göre demek ki polemiğe mahal veren sizsiniz. kısıtlamanızı doğru bulmadığımı belirtmek için yorum yaptım. beğenmedim yapıp geçebilirdim ama bunun yerine fikrimi böyle belirteyim dedim zira şu an biraz boş vaktim var. gene de bunu polemik konusu haline getirmek gibi bir amacım yok. umarım istediğiniz kesimden işinize yarayan cevapları alırsınız\almışsınızdır.

Tureed

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1.146
1.726
Canım cok haklısın bende suanda bebek tedavisi görüyorum ve kv konusmuyprum bazen olmadık seyler e burun sokuyorlar bence esin senin haklı oldugunu bildigi halde yani ailesinin yanlısı küs kalmak istemiyorlar o yuzden Bi baskı ister istemez yapıyorlar suanda bence bebegine odaklan acıkcada konus suan hayalimizi yasıyoruz böle olmasını istemiyorum ilerde ailenle sorunlarımız düzelirse görüşürüz gibi politik davran ben anlamıyorum su koca tarafı neden böle yapıo sen bebişlwrini düşün

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2022

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 220 gün kaldı.

Bebeğinizin burnunu oluşturacak hücreler burun boşluğunda gelişmeye başlar. Yüz dokuları da temel yüz parçalarını oluşturmak üzere birleşmeye başlarlar. Ayak parmaklarının boğumları her bir ayak plağında görülmeye başladı. Ayak plağının üstündeki deri geri çekilerek gelecekte parmakları oluşturacak yapıya dönüşmeye başladı. Anneler yüzünü günde birkaç kez yıkayarak deri döküntülerine engel olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

didem3856

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2021
165
379
Sizi gayet iyi anlıyorum. İlk çocuğunuz heves ediyorsunuz, haklısınız ama bunu eskilerden konu açmadan söylerseniz eşiniz de kırılmaz. Ayrıca ailenizin alacaklarını da babam siz seçin ben alayım dedi hadi gel bebeklerimize araba bakalım deseniz gönlü olur. Sizinle boşanmak isteyen biri çocuk için para harcamaz. Bence biraz siz biraz da o alttan alsa sorun çözülecek. Kaynana kısmına gelince hoşlanmadığınız şeyleri eşinize konuşarak anlatın. Özellikle bu dönemde stresten uzak durmanız gerektiğini anlatın. Umarım sorunlar çözülür.

merllins06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2019
477
1.395
31
Eşinizin tutumu yanlış ama şimdi ikiz bebeğiniz de olacakmış ayrılmak dile getirdiğiniz kadar kolay olmaz bence ayrılmazsınız sadece daha mutsuz daha tahammülsüz olursunuz o yüzden onun bu ezikliğini de anlamaya çalışın, konuşarak halletmeye çalışın eğer siz düzgün anlayışlı konuştuğunuzda da aynı tutum ve kaba tavır devam ediyorsa o zaman sıkıntı

Pinkflambe

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
6.156
27.491
Ee ne oldu şimdi?

Beğenmedim bıraktığınızda polemik çıkmaz aksine konunuza kişi sınırlaması getirdiğinizde çıkar. Sadece memnun olacağınız cevapları yazmak gibi bir mecburiyetimiz yok bu arada. Daha önce ben yazdım cevap vermemişsiniz ama okudunuz sanıyorum, konunuza yorum yazacak kişiyi seçme lüksünüz de yok. Atılan bir emoji dahi sizi üzebiliyorsa, bu kadar hassassanız gerçekten kendi yararınıza olur bu sitede konu açmamanız.

Gozdeyy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
488
1.302
30
Boşanma aşamasindayim ve hamileyim 🙄 neler hissettiğini anlayabiliyorum. Olaylara değil sürece odaklanmak gerek diye düşünüyorum. Öncelikle eşinle evliliğine odaklan. Ve bebekler doğduğunda nasıl bir hayatin olacağına. Nasıl bir baba ve daha önemlisi nasıl bir koca olacağına odaklan. Çünkü boşanma gerçekleştiğinde babalık devam edecek ama sen mutlu olmazsan bebeklerin mutlu olamaz. Olaylar yaşanıyor ve unutulabiliyor. En önemlisi şuan hormonlarında iş üstünde 😊 ailen destek olamıyor anladığım kadarıyla, bende işsizim şuan ama bu konuda senden şanslıyım sanırım. Bir süre ailene gidip kafa dinlemek belkide ihtiyacın olan zamanı verebilirdi 😓

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 48 gün geçti.

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
32.366
117.585
30
Hayatımda her şey yolunda ama yorum yapacağım.

Sanırım ben kocaya bu kadar güvenmeyi doğru bulmuyorum. Ben de calışmıyorum kısa süreli planlarımda yok. Ve tedaviler gördüm ki devam da edecektim -komple koca parasıyla- sürpriz hamile kaldım. Bugün kocamdan boşansam döner baba evimde cillop gibi yaşamaya devam ederim çalışmasam bile. Ki bu da bir yere kadar gidebilir. Allah başımdan eksik etmesin ama acılarını da görebilirim. Memurluk olmayacak hayatımda. Düz fen-edebiyat mezunuyum çünkü. Ama ölmediğim sürece bi şekilde çalışmaya devam ederim doyurmam gereken karnım ve çocuğumun karnı olduğu için. Gidecek bir yeri olmayan kadınlarımızın da çalısmamasını anlayamıyorum ne yazık ki.

Bana boşanma lafı geçtikten sonra evlilikler kurtarılabilir gelmiyor maalesef. Umarım en kısa zamanda çözüm bulursun ayakların üzerinde durabilmek için.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3 gün geçti.

CilliSardunya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2017
910
1.277
Konunuzu okudum yorumları ve verdiğiniz cevapları da okudum. Buram buram negatiflik gözlemledim sizde. Muhtemelen karşınızdaki insanlara da böyle davranıyorsunuz. Suçu birazda kendiniz de aramanizi ve kendinizi düzeltmenizi tavsiye ederim. Çünkü bu ortamda çocuk dünyaya getirmek büyütmek sağlıklı değil. Tüm samimiyetimle söylüyorum yardim alın ve olumlama yapın kendinize.

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.960
Hayatımda her şey yolunda ama yorum yapacağım.

Sanırım ben kocaya bu kadar güvenmeyi doğru bulmuyorum. Ben de calışmıyorum kısa süreli planlarımda yok. Ve tedaviler gördüm ki devam da edecektim -komple koca parasıyla- sürpriz hamile kaldım. Bugün kocamdan boşansam döner baba evimde cillop gibi yaşamaya devam ederim çalışmasam bile. Ki bu da bir yere kadar gidebilir. Allah başımdan eksik etmesin ama acılarını da görebilirim. Memurluk olmayacak hayatımda. Düz fen-edebiyat mezunuyum çünkü. Ama ölmediğim sürece bi şekilde çalışmaya devam ederim doyurmam gereken karnım ve çocuğumun karnı olduğu için. Gidecek bir yeri olmayan kadınlarımızın da çalısmamasını anlayamıyorum ne yazık ki.

Bana boşanma lafı geçtikten sonra evlilikler kurtarılabilir gelmiyor maalesef. Umarım en kısa zamanda çözüm bulursun ayakların üzerinde durabilmek için.
Evlendikten bir ay sonra kimyasal gebelik yaşadım o süreci o kadar zor atlattım ki, üstüne kısır(!) muamelesi gördüm eşimin annesinden.
Hususi arayıp “tedavi olsana sen, komşunun gelini iki ayda hamile kalmış” gibi cümleler duydum. Bu da açıkçası odağımı hamile kalmaya kaydırdı çünkü zaten hayal kırıklığını atlatamamıştım kendimi yetersiz hissettim duyduklarım sonubelirttiğim gibi eşimle uzun süredir birlikteydik, çocuk kararı verince evlendik o yüzden şimdi dönüp bakınca amacım, özlemim hep anne olabilmekmiş.

Çalışmadım ama üniversite okumaya, kpss için çalışmaya devam ettim, ediyorum. Kimse boşanmak için evlenmiyor bu yüzden böyle bir girdaba gireceğimi düşünüp temkinli olamadım.
O büyük şansın, benim annem ve babam ayrı olduğu için ne uzun süre kalabilirim ne de onlardan süresiz maddi destek alabilirim kendi yuvam yıkılırken onlarınkini huzursuz etmek istemem.

Kurtarabileceğimizi artık bende düşünmüyorum. Teşekkür ederim

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
32.366
117.585
30
Evlendikten bir ay sonra kimyasal gebelik yaşadım o süreci o kadar zor atlattım ki, üstüne kısır(!) muamelesi gördüm eşimin annesinden.
Hususi arayıp “tedavi olsana sen, komşunun gelini iki ayda hamile kalmış” gibi cümleler duydum. Bu da açıkçası odağımı hamile kalmaya kaydırdı çünkü zaten hayal kırıklığını atlatamamıştım kendimi yetersiz hissettim duyduklarım sonubelirttiğim gibi eşimle uzun süredir birlikteydik, çocuk kararı verince evlendik o yüzden şimdi dönüp bakınca amacım, özlemim hep anne olabilmekmiş.

Çalışmadım ama üniversite okumaya, kpss için çalışmaya devam ettim, ediyorum. Kimse boşanmak için evlenmiyor bu yüzden böyle bir girdaba gireceğimi düşünüp temkinli olamadım.
O büyük şansın, benim annem ve babam ayrı olduğu için ne uzun süre kalabilirim ne de onlardan süresiz maddi destek alabilirim kendi yuvam yıkılırken onlarınkini huzursuz etmek istemem.

Kurtarabileceğimizi artık bende düşünmüyorum. Teşekkür ederim
Profesyonel destek alıyor musun? Almıyorsan al. Kimyasal gebeliği bile atlatmak bu kadar zorladıysa seni mutlaka alıyor olmalısın. Hayat acımasız maalesef. Ne tür dertlerin bizi beklediğini bilmiyoruz. Gerçekten çaresiz kaldığımız tahmin etmediğimiz acılar da bizi bulabilir. Her şeyden önce kendimiz için sağlam durmalıyız.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3 gün geçti.

nsrnakyl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
525
1.575
Böyle kocaya iki de çocuk. Tutumlu olun bebeğinize minimum seviyede birşeyler alın ve bence bol bol birikim yapın. Bu evliliğin sonu pek görünmüyor. Boşanma lafı sakız olmuş. Birikim yapın kendinizi ve çocuklarınizi azıcık garanti altına alın derim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.