Hamilelik, boşanma fikri, bıkmışlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence bu son tartışmanızın çıkış yeri sizin için hatalı olmuş
Her fırsatta eskileri öne sermek sizin için de evliliğiniz için de mantıklı değil
Her zaman aklımda olacak şekilde unutamadıysam o evliliği sürdüremem ben mesela
Tedaviyle de hamile kalmak istemezdim
Sonuçta çocuk sahibi olmak çok daha bağlayıcı evli olmaktan

Ayrıca sürekli boşanma konuşulması da hiç güven ortamı sunmuyor insana
Yanlış anlamayın beni ama bu boşanmalı ortama çocuk getirmek çocuklara haksızlık olmuş
Ha artık varlar neler yapabilirsiniz onu düşünmek lazım

Madem boşanamayacaksınız çünkü gidecek yeriniz yokmuş
E çocuk bakacaksınız işe de giremezsiniz şartları oluşturmak adına
Eşinize uymaktan başka çözüm gelmiyor benim aklıma
Olumlu şeyler bulup onlara odaklanın
En azından hamilelik rahat geçer

Bence bu son tartışmanızın çıkış yeri sizin için hatalı olmuş
Her fırsatta eskileri öne sermek sizin için de evliliğiniz için de mantıklı değil
Her zaman aklımda olacak şekilde unutamadıysam o evliliği sürdüremem ben mesela
Tedaviyle de hamile kalmak istemezdim
Sonuçta çocuk sahibi olmak çok daha bağlayıcı evli olmaktan

Ayrıca sürekli boşanma konuşulması da hiç güven ortamı sunmuyor insana
Yanlış anlamayın beni ama bu boşanmalı ortama çocuk getirmek çocuklara haksızlık olmuş
Ha artık varlar neler yapabilirsiniz onu düşünmek lazım

Madem boşanamayacaksınız çünkü gidecek yeriniz yokmuş
E çocuk bakacaksınız işe de giremezsiniz şartları oluşturmak adına
Eşinize uymaktan başka çözüm gelmiyor benim aklıma
Olumlu şeyler bulup onlara odaklanın
En azından hamilelik rahat geçer
Boşanma lafı geçtiğinde hamileydim giggles, annesiyle tartışıp kapıyı çekip evime geldim 40 gün kadar önce, bu 40 günlük süreçte oldu ne olduysa, boşanma lafı üç kere bu süreçte geçti. Annesiyle küsene kadar iyiydik yani. Evet öncesinde ufak tefek kavgalarımız oluyordu ama saygıyı aşmıyorduk öyle bağırış çağırış olmuyordu, birimiz alttan alıp sorunu tekrarlamamak üzere çözüyorduk.

Şuan hiçbir şey olmamış gibi dün konuştuğumuz yemeği pişiriyor, benden bir şeyler istiyor muhtemelen yuttu ve pişman oldu ama işte geçmiyor yani. Umarım hayırlı sonuç gelir mülakatımdan da, bebeklerim için daha sağlıklı bir gelecek kurabilirim… Olmazsa da diğer KPSS’ye artık..

Boşanma lafı geçtiğinde hamileydim giggles, annesiyle tartışıp kapıyı çekip evime geldim 40 gün kadar önce, bu 40 günlük süreçte oldu ne olduysa, boşanma lafı üç kere bu süreçte geçti. Annesiyle küsene kadar iyiydik yani. Evet öncesinde ufak tefek kavgalarımız oluyordu ama saygıyı aşmıyorduk öyle bağırış çağırış olmuyordu, birimiz alttan alıp sorunu tekrarlamamak üzere çözüyorduk.

Şuan hiçbir şey olmamış gibi dün konuştuğumuz yemeği pişiriyor, benden bir şeyler istiyor muhtemelen yuttu ve pişman oldu ama işte geçmiyor yani. Umarım hayırlı sonuç gelir mülakatımdan da, bebeklerim için daha sağlıklı bir gelecek kurabilirim… Olmazsa da diğer KPSS’ye artık..
Çok ilginç
4 kere konusu geçti deyince ben daha önceden beri hayal etmiştim
14 haftada 4 kere geçmesi biraz düşündürücü olmuş
Acaba çocuk sahibi olmak konusunda mı fikri değişti?

Bu kadar kaos ortaminda bide zor ile hamile kalmak pes, cidden. Sorun bir kere kv'dede degil, eşte. Senin ailene laf atilmasina rağmen, halen annesini savunan o.

Tek maas ile tüp bebek yapiliyor. Altinlarin olmasi biseye yaramiyor. Neticede borç var ve adam sadece 8bin lira kazaniyor. Adam ucuz seyler isteyebilir cünkü özelikle erkekler bu olaylarin pratik tarafini düsünmüyor.

Dügünü halen gündeme getiriyorsun, tabiki adam artik bikar ve kizar. Senin ailenin herseyi almasi ne alaka? Tehditmi bu? Onun ailesi herseyi almak zorundada değildi. Işten çikmasaydin madem, daha az borç ile evlenirdin.

Gercekten burdan bile bana antipatik geldin. Evet eşin ana kuzusu ve birsürü hatasi var ancak açikçasi bence sende az değilsin.

Korku filmi gibi ana kuzusu bir erkek daha. Hayatımdan ana kuzusu ex eşimi çıkardığımdan beri ters giden diğer her şeye rağmen çok mutluyum. Hamile de olsam aynısını yapmak isterdim. Bahsettiğiniz kadarıyla aileniz gayet sahiplenen bir aile. Bence (çoook uzun zaman benim de yaptığım gibi) boşanmamak için bahane arıyorsunuz. Hamileyim ne bahanesi diyeceksiniz ama boşanalım diyen adama ılımlı yaklaşmamalısınız. Bence de bir dilekçe koyun önüne. Ailenizle konuştuktan sonra. Anlattığınız gibi bir aile size gelme demez. Blöf olarak da değil, pişman olur ayağını denk alırsa ne ala. Almazsa da kapının önünde bulsun kendini. Anacı zaten.

Çok ilginç
4 kere konusu geçti deyince ben daha önceden beri hayal etmiştim
14 haftada 4 kere geçmesi biraz düşündürücü olmuş
Acaba çocuk sahibi olmak konusunda mı fikri değişti?
Yok ya, annesine aşırı düşkün eşim. Annesi de bunu güzel kullanıyor mesela istediği bir şey olmasın hemen ağlıyor, tansiyonum yükseldi numaraları yapıyor. Şimdi annesiyle küsüm diye işkence yapmaya çalışıyor sanırım. Çocuklar için sevinçli aslında ama annesi ağır basıyor demek ki

Bu kadar kaos ortaminda bide zor ile hamile kalmak pes, cidden. Sorun bir kere kv'dede degil, eşte. Senin ailene laf atilmasina rağmen, halen annesini savunan o.

Tek maas ile tüp bebek yapiliyor. Altinlarin olmasi biseye yaramiyor. Neticede borç var ve adam sadece 8bin lira kazaniyor. Adam ucuz seyler isteyebilir cünkü özelikle erkekler bu olaylarin pratik tarafini düsünmüyor.

Dügünü halen gündeme getiriyorsun, tabiki adam artik bikar ve kizar. Senin ailenin herseyi almasi ne alaka? Tehditmi bu? Onun ailesi herseyi almak zorundada değildi. Işten çikmasaydin madem, daha az borç ile evlenirdin.

Gercekten burdan bile bana antipatik geldin. Evet eşin ana kuzusu ve birsürü hatasi var ancak açikçasi bence sende az değilsin.
Ay siz de öylesiniz biliyor musunuz? Negatif enerjiniz buraya kadar geldi.

Kaos ne zaman başlamış? Hamile kaldıktan sonra dimi? Mutlu günler diliyorum size, tabii bu kadar negatif yükle mümkünse.

Bahsettiğiniz gibi çalışsaydım daha farklı olurdu bunun için çok pişmanım ama şuan bunu konuşmak bana çözüm getirmiyor ne yazık ki.
bu sayfaları henüz evlenmemiş ya da evlenme aşamasındaki insanlar da okuyor. o yüzden tabii ki şu an sizin derdinize derman değil ama belki okuyan bir kadın arkadaş, harbiden işi bırakmamak lazım der diye yazılıyor bunlar aslında. bence siz de kpss filan bekleyip kendinizi sadece ona bağlamak yerine, bebeği sağlıkla kucağınıza alıp en erken ne zaman çalışmaya başlayabileceğinizi hesaplayın. yoksa bu eşle zor sizin

yorum yapacaktım ama boşanmış olmadığım için vazgeçtim.
Ee ne oldu şimdi?
Yazdınız, yorum yapmadınız, ne diyeyim?
muhteşem emojisi mi bırakayım yorumunuza? Yoksa “beğenmedim” yapıp polemik mi yaratayım? Amaç ne?

Gerçekten anlayamıyorum, derdim var hamileyim boşanmak üzereyim son raddedeyim. yıllarca şuan için uğraşıp hamileliğimde olmaması gereken şeyler yaşıyor işin içinden çıkamadığım için buraya yazdım. Zordayım.

Belirttim ki, tecrübesi olan birinden akıl alayım. Evliymişsiniz yapın o zaman yorum? Niye içeriği olmayan yorum yapıyorsunuz? Belki göremediğim bir şeyi görür, başka pencereden bakmamı sağlarsınız?

Neyse, yardım istediğim için açtım, cevap vermeyecektim ama dayanamadım. Klavye üzerinden yazdığımızda robot okumuyor mesajlarımızı, inanın atılan bir emoji, yazılan bir kelime karşımızdaki kişinin o an mutlu ya da üzgün olmasını sağlayabiliyor. Gerek yok.

Kayınvalide sorunluysa işler zorlaşıyor. Çocuğum yok henüz hamilelik sürecini deneyimlemedim ama tiroit sorunum varmış evliliğin ilk aylarında sinir krizi geçirdim, TSH hormonu 12.9muş o dönemlerde 😔 yani hayatımda o kadar öfkelendiğimi hatırlamam, sebebi de kayınvalideye ziyarete gitmek olmuştu 😔 eminim sizde de hormonların etkisi vardır. Ve erkekler maalesef bizim gibi empati kuramıyor benim eşim direkt düz mantık düşünür, bazen kayınvalidemin sözlerine sinir olurum, ya abartıyosun falan der ama onlar bizim gözümüzden bakamıyor olaya. Oysa ben kayınvalidemin her sözünde ne ima etmeye çalıştığını anlıyorum ama o anlamıyor, haliyle ben çok huysuzluk yapıyorum gibi düşünebiliyor. Hakkını yemeyeyim zaman zaman beni haklı bulduğu da oluyor 😂 Lütfen kayınvalidenizin sözlerine çok aldırış etmeyin. Muhtemelen biz de onların duygularını, kayınvalideliğin nasıl bir ruh hali getirdiğini anlayamıyoruz. Belki onlarda da farklı hormonlar devreye giriyordur fitne hormonu gibi 😂 Bu demek değil ki her söylediklerinde, yaptıklarında haklılar ama bizim kayınvalide ve eş arasında dengeyi kurmamız gerekiyor. Ben de önceden kayınvalideyle kötü olmayayım diye susup eve gelince eşimle tartışırdım onun yüzünden. Şimdi bi şey söylediğinde hoşlanmadığım bi şey yaptığında anında müdahale ediyorum. Benim 8. Ayım evlilikte, susarak bu iş gitmiyor. Gerekirse tartışacaksınız. Ama eşinizi seviyorsanız, başka bir sebep yoksa ayrılmayın derim. Hamilelik sürecinde size yardımcı olması gerektiğini söyleyin. Sonuçta bebek ortak bir sorumluluk gerektiriyor. Ben de düğün, dış çekim vs yapmadım. Bebeğim olunca da içime sinen eşyalar olursa 2. El almaktan gocunmam. Bir tane yeğenim var, ablamlar zor zamanlar geçirdiler, yeğenimin çoğu oyuncağını, kıyafetini ben aldım. Kimseye verme ben çocuğum olduğunda alacağım onları dedim 😂 Bilmiyorum ama çok kırık dökük değilse zaten kullanacağınız 1-2 yıl. Huzur olsun da bunlar büyük problemler değil. Siz yine bebeklerinize istediğiniz şeyleri alın. Bebek arabası tartışma konusu oluyorsa eşinizin dediği gibi olsun ne çıkar. Siz moralinizi yüksek tutun, hamileliğinizin tadını çıkarın. Bende de PCO var yeni yeni çocuk istemeye başladık, forumda okuyorum insanlar yıllarca hamile kalmak için uğraşıyor. Lütfen kendinizi yıpratmayın 🌼

Ee ne oldu şimdi?
muhteşem emojisi mi bırakayım yorumunuza? Yoksa “beğenmedim” yapıp polemik mi yaratayım? Amaç ne?

Gerçekten anlayamıyorum, derdim var hamileyim boşanmak üzereyim son raddedeyim. yıllarca şuan için uğraşıp hamileliğimde olmaması gereken şeyler yaşıyor işin içinden çıkamadığım için buraya yazdım. Zordayım.

Belirttim ki, tecrübesi olan birinden akıl alayım. Evliymişsiniz yapın o zaman yorum? Niye içeriği olmayan yorum yapıyorsunuz? Belki göremediğim bir şeyi görür, başka pencereden bakmamı sağlarsınız?

Neyse, yardım istediğim için açtım, cevap vermeyecektim ama dayanamadım. Klavye üzerinden yazdığımızda robot okumuyor mesajlarımızı, inanın atılan bir emoji, yazılan bir kelime karşımızdaki kişinin o an mutlu ya da üzgün olmasını sağlayabiliyor. Gerek yok.
evli, boşanmış olmayan arkadaşlar yorum yapmasın dediğinizde evli olan, boşanmış olmayanlar yorum yapmasın gibi anlaşılıyor. evli ya da boşanmış olmayanlar yorum yapmasın diyebilirdiniz ama bu da sağlıklı bir kısıtlama değil bana göre. kaldı ki bu kadar kişi buna takıldığına göre demek ki polemiğe mahal veren sizsiniz. kısıtlamanızı doğru bulmadığımı belirtmek için yorum yaptım. beğenmedim yapıp geçebilirdim ama bunun yerine fikrimi böyle belirteyim dedim zira şu an biraz boş vaktim var. gene de bunu polemik konusu haline getirmek gibi bir amacım yok. umarım istediğiniz kesimden işinize yarayan cevapları alırsınız\almışsınızdır.

Canım cok haklısın bende suanda bebek tedavisi görüyorum ve kv konusmuyprum bazen olmadık seyler e burun sokuyorlar bence esin senin haklı oldugunu bildigi halde yani ailesinin yanlısı küs kalmak istemiyorlar o yuzden Bi baskı ister istemez yapıyorlar suanda bence bebegine odaklan acıkcada konus suan hayalimizi yasıyoruz böle olmasını istemiyorum ilerde ailenle sorunlarımız düzelirse görüşürüz gibi politik davran ben anlamıyorum su koca tarafı neden böle yapıo sen bebişlwrini düşün

Sizi gayet iyi anlıyorum. İlk çocuğunuz heves ediyorsunuz, haklısınız ama bunu eskilerden konu açmadan söylerseniz eşiniz de kırılmaz. Ayrıca ailenizin alacaklarını da babam siz seçin ben alayım dedi hadi gel bebeklerimize araba bakalım deseniz gönlü olur. Sizinle boşanmak isteyen biri çocuk için para harcamaz. Bence biraz siz biraz da o alttan alsa sorun çözülecek. Kaynana kısmına gelince hoşlanmadığınız şeyleri eşinize konuşarak anlatın. Özellikle bu dönemde stresten uzak durmanız gerektiğini anlatın. Umarım sorunlar çözülür.

Eşinizin tutumu yanlış ama şimdi ikiz bebeğiniz de olacakmış ayrılmak dile getirdiğiniz kadar kolay olmaz bence ayrılmazsınız sadece daha mutsuz daha tahammülsüz olursunuz o yüzden onun bu ezikliğini de anlamaya çalışın, konuşarak halletmeye çalışın eğer siz düzgün anlayışlı konuştuğunuzda da aynı tutum ve kaba tavır devam ediyorsa o zaman sıkıntı

Ee ne oldu şimdi?

Beğenmedim bıraktığınızda polemik çıkmaz aksine konunuza kişi sınırlaması getirdiğinizde çıkar. Sadece memnun olacağınız cevapları yazmak gibi bir mecburiyetimiz yok bu arada. Daha önce ben yazdım cevap vermemişsiniz ama okudunuz sanıyorum, konunuza yorum yazacak kişiyi seçme lüksünüz de yok. Atılan bir emoji dahi sizi üzebiliyorsa, bu kadar hassassanız gerçekten kendi yararınıza olur bu sitede konu açmamanız.

Boşanma aşamasindayim ve hamileyim 🙄 neler hissettiğini anlayabiliyorum. Olaylara değil sürece odaklanmak gerek diye düşünüyorum. Öncelikle eşinle evliliğine odaklan. Ve bebekler doğduğunda nasıl bir hayatin olacağına. Nasıl bir baba ve daha önemlisi nasıl bir koca olacağına odaklan. Çünkü boşanma gerçekleştiğinde babalık devam edecek ama sen mutlu olmazsan bebeklerin mutlu olamaz. Olaylar yaşanıyor ve unutulabiliyor. En önemlisi şuan hormonlarında iş üstünde 😊 ailen destek olamıyor anladığım kadarıyla, bende işsizim şuan ama bu konuda senden şanslıyım sanırım. Bir süre ailene gidip kafa dinlemek belkide ihtiyacın olan zamanı verebilirdi 😓

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X