Hamilelik, boşanma fikri, bıkmışlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatımda her şey yolunda ama yorum yapacağım.

Sanırım ben kocaya bu kadar güvenmeyi doğru bulmuyorum. Ben de calışmıyorum kısa süreli planlarımda yok. Ve tedaviler gördüm ki devam da edecektim -komple koca parasıyla- sürpriz hamile kaldım. Bugün kocamdan boşansam döner baba evimde cillop gibi yaşamaya devam ederim çalışmasam bile. Ki bu da bir yere kadar gidebilir. Allah başımdan eksik etmesin ama acılarını da görebilirim. Memurluk olmayacak hayatımda. Düz fen-edebiyat mezunuyum çünkü. Ama ölmediğim sürece bi şekilde çalışmaya devam ederim doyurmam gereken karnım ve çocuğumun karnı olduğu için. Gidecek bir yeri olmayan kadınlarımızın da çalısmamasını anlayamıyorum ne yazık ki.

Bana boşanma lafı geçtikten sonra evlilikler kurtarılabilir gelmiyor maalesef. Umarım en kısa zamanda çözüm bulursun ayakların üzerinde durabilmek için.

Konunuzu okudum yorumları ve verdiğiniz cevapları da okudum. Buram buram negatiflik gözlemledim sizde. Muhtemelen karşınızdaki insanlara da böyle davranıyorsunuz. Suçu birazda kendiniz de aramanizi ve kendinizi düzeltmenizi tavsiye ederim. Çünkü bu ortamda çocuk dünyaya getirmek büyütmek sağlıklı değil. Tüm samimiyetimle söylüyorum yardim alın ve olumlama yapın kendinize.

Hayatımda her şey yolunda ama yorum yapacağım.

Sanırım ben kocaya bu kadar güvenmeyi doğru bulmuyorum. Ben de calışmıyorum kısa süreli planlarımda yok. Ve tedaviler gördüm ki devam da edecektim -komple koca parasıyla- sürpriz hamile kaldım. Bugün kocamdan boşansam döner baba evimde cillop gibi yaşamaya devam ederim çalışmasam bile. Ki bu da bir yere kadar gidebilir. Allah başımdan eksik etmesin ama acılarını da görebilirim. Memurluk olmayacak hayatımda. Düz fen-edebiyat mezunuyum çünkü. Ama ölmediğim sürece bi şekilde çalışmaya devam ederim doyurmam gereken karnım ve çocuğumun karnı olduğu için. Gidecek bir yeri olmayan kadınlarımızın da çalısmamasını anlayamıyorum ne yazık ki.

Bana boşanma lafı geçtikten sonra evlilikler kurtarılabilir gelmiyor maalesef. Umarım en kısa zamanda çözüm bulursun ayakların üzerinde durabilmek için.
Evlendikten bir ay sonra kimyasal gebelik yaşadım o süreci o kadar zor atlattım ki, üstüne kısır(!) muamelesi gördüm eşimin annesinden.
Hususi arayıp “tedavi olsana sen, komşunun gelini iki ayda hamile kalmış” gibi cümleler duydum. Bu da açıkçası odağımı hamile kalmaya kaydırdı çünkü zaten hayal kırıklığını atlatamamıştım kendimi yetersiz hissettim duyduklarım sonubelirttiğim gibi eşimle uzun süredir birlikteydik, çocuk kararı verince evlendik o yüzden şimdi dönüp bakınca amacım, özlemim hep anne olabilmekmiş.

Çalışmadım ama üniversite okumaya, kpss için çalışmaya devam ettim, ediyorum. Kimse boşanmak için evlenmiyor bu yüzden böyle bir girdaba gireceğimi düşünüp temkinli olamadım.
O büyük şansın, benim annem ve babam ayrı olduğu için ne uzun süre kalabilirim ne de onlardan süresiz maddi destek alabilirim kendi yuvam yıkılırken onlarınkini huzursuz etmek istemem.

Kurtarabileceğimizi artık bende düşünmüyorum. Teşekkür ederim

Evlendikten bir ay sonra kimyasal gebelik yaşadım o süreci o kadar zor atlattım ki, üstüne kısır(!) muamelesi gördüm eşimin annesinden.
Hususi arayıp “tedavi olsana sen, komşunun gelini iki ayda hamile kalmış” gibi cümleler duydum. Bu da açıkçası odağımı hamile kalmaya kaydırdı çünkü zaten hayal kırıklığını atlatamamıştım kendimi yetersiz hissettim duyduklarım sonubelirttiğim gibi eşimle uzun süredir birlikteydik, çocuk kararı verince evlendik o yüzden şimdi dönüp bakınca amacım, özlemim hep anne olabilmekmiş.

Çalışmadım ama üniversite okumaya, kpss için çalışmaya devam ettim, ediyorum. Kimse boşanmak için evlenmiyor bu yüzden böyle bir girdaba gireceğimi düşünüp temkinli olamadım.
O büyük şansın, benim annem ve babam ayrı olduğu için ne uzun süre kalabilirim ne de onlardan süresiz maddi destek alabilirim kendi yuvam yıkılırken onlarınkini huzursuz etmek istemem.

Profesyonel destek alıyor musun? Almıyorsan al. Kimyasal gebeliği bile atlatmak bu kadar zorladıysa seni mutlaka alıyor olmalısın. Hayat acımasız maalesef. Ne tür dertlerin bizi beklediğini bilmiyoruz. Gerçekten çaresiz kaldığımız tahmin etmediğimiz acılar da bizi bulabilir. Her şeyden önce kendimiz için sağlam durmalıyız.

Böyle kocaya iki de çocuk. Tutumlu olun bebeğinize minimum seviyede birşeyler alın ve bence bol bol birikim yapın. Bu evliliğin sonu pek görünmüyor. Boşanma lafı sakız olmuş. Birikim yapın kendinizi ve çocuklarınizi azıcık garanti altına alın derim

Eşinin bu evlilikte tutumu önemli. Benimki başından beri "2 kişilik aile olmaz." Kafasında olduğu için bu kararı vermek zorunda kaldım. Inan bana çok zor bir psikoloji. Burada bir arkadaş kim hatırlayamadım eşinde şiddet vs olmasına rağmen markete gidince anıları aklına geldiği için ağladığını söylemişti. Ki belkide başka hatırlanmaya değer başka anısı yok. Elbette kötü bir evliliğe mecbur değil hicbir kadın. Ama bu kararı verebilmek için şartlarının olgunlaşması gerekir 😓

Mrblar. Öncelikle bebeklerinin hayırlı olsun. Daha çok erken değil mi alışveriş 3 aylık yazmışsın galiba. Kendini strese sokma şimdiden. Zaten hemen bebek arabasına bitmeyecektir el kadar bebeler. Geçmişi açma eşine. Ne kadar açarsan o kadar çok kavga sebebi. Şuan hamileliğin tadını çıkarmaya bak. Arada git ailene kafanı dağıt. O da seni özler hem. Slmlar

Eşiniz bencil, ille benim dediğim olacak kafasında, sizin düşüncelerinize önem vermeyen biri gibi geldi bana. Beyefendi kendi ailesi olunca toz kondurmuyor ama sizin ailenizide hiçbir şeye karıştırmıyor maşallah. İnsanlar torunlarına hiç hediyede mi almasınlar. Bir pusetten, arabadan ne olmuş. Kimse kimseye yapmak zorunda değil o ayrı ama sizin aileniz alabiliyorlarsa sorun etmiyorlarsa sizde sorun etmiyorsanız neden olmasın ? Ha eşiniz buna gerek yok diyorsa o zaman kem küm etmeden masrafları kendisi yapsın. Kendi ailesinede sizi ezdirmesin. Adil olsun. Ayrıca bebek arabası modeli vs bunların seçimi anneyi daha çok ilgilendirir. Size tepki göstermesinin nedeni bence onun değil, sizin dediğinizin olacak olması. Onun arkadaşının arabası olmuyor da neden sizin aileninizin alacağı araba oluyor aklınca. Not: evliyim boşanmadım ama konunuzu anladığımı düşünürekten yorum yaptım

Forumda açılan konuların çoğu (öyle görünmese bile) kadının para kazanmayınca para harcama hakkının olmamasıyla ilgili. Bu konuma düşmemek için çalışmalısınız. Bunu konu sahibine değil okuyan herkese yazıyorum. Eskisi gibi eşim evi idare etsin iyi kötü ne kazanırsam yeriz diyen erkek tipi yok artık. Benim evim benim param diyen eş, oğlumun evi oğlumun parası diye kaynana var. Bu değişmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X