Hamilelik ile ilgili yapılan saçma sapan akım videoları...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10 sene 5 sene bu mucize için korunmayıp tonlarca ilaç kullanan anne adaylarına yazık değil mi? Bu videoları onlar görünce nasıl üzülüyorlar Allah bilir...
Ben çocuk sahibi olamıyorum. Olacak mıyım Allah bilir. Ama kalkıp da "Aman Tanrım çocuğu olacak insanlar beni düşünmeden paylaşım yapıyor" deyip üzülmem kadar saçma bir şey olabilir mi? Hangi mantıkla bunu yapabilirim? Aklımı mı yitirdim?

Kimse kusura bakmasın ama böyle bir sebepten üzülen insanlar fanusta yaşasınlar bir zahmet. Bende yokken o da paylaşmasın ne demek?

Videolar saçmadır, gülünçtür ona değinmiyorum. O da paylasani ilgilendirir.

Anneler gününü de kutlamayalım o zaman, anne olamayanlar üzülür. Hatta öğretmenler gününü de kutlamayalım, öğretmen olmak isteyip olamayanlar üzülür. Yürümeyelim, nefes almayalıma kadar gider bu. Yaşamak da bir sorun olur, sonuçta mezardakiler de üzülebilir. Ne biçim saçma düşünceler ya.

Lütfen yanlış anlamayın yakın zamanda bebeğimi kaybetmiş biri olarak sizin imza yerine koyduğunuz hamilelik takvimi de beni çok üzdü…
Ama hayat bu..
Tekrar nasip olacağına inanıyorum..

Ben çocuk sahibi olamıyorum. Olacak mıyım Allah bilir. Ama kalkıp da "Aman Tanrım çocuğu olacak insanlar beni düşünmeden paylaşım yapıyor" deyip üzülmem kadar saçma bir şey olabilir mi? Hangi mantıkla bunu yapabilirim? Aklımı mı yitirdim?

Kimse kusura bakmasın ama böyle bir sebepten üzülen insanlar fanusta yaşasınlar bir zahmet. Bende yokken o da paylaşmasın ne demek?

Videolar saçmadır, gülünçtür ona değinmiyorum. O da paylasani ilgilendirir.

Anneler gününü de kutlamayalım o zaman, anne olamayanlar üzülür. Hatta öğretmenler gününü de kutlamayalım, öğretmen olmak isteyip olamayanlar üzülür. Yürümeyelim, nefes almayalıma kadar gider bu. Yaşamak da bir sorun olur, sonuçta mezardakiler de üzülebilir. Ne biçim saçma düşünceler ya.
Allah hepimizin yardımcısı olsun ❤️

Lütfen yanlış anlamayın yakın zamanda bebeğimi kaybetmiş biri olarak sizin imza yerine koyduğunuz hamilelik takvimi de beni çok üzdü…
Ama hayat bu..
Tekrar nasip olacağına inanıyorum..
Çok özür dilerim, bunun sizi üzeceğini düşünmedim.. kaldırıyorum hemen. İnşallah tekrar nasip olur Allah kucağınızı boş bırakmasın ❤️

Evet saçma.
Bence herkes kendi açısından değerlendiriyor.
Bana kalırsa da aile mahremiyetini, sınırlarını aşıyor. Ama bunun için konu açmam. Herkesin kendi bileceği iş. Sonuçta hepimiz aynı sınırlara sahip olmadığımız gibi sizin bahsettiğiniz meseledeki gibi aynı duygulara da sahip olamaz.

Çok basit bir yöntemle bu aptalca videolardan kurtulabilirsiniz.
Tiktok'u silerek...
Ama ben oradan kadın doğum uzmanlarını takip ediyorum.. Keşfet denilen kısımda da çıkıp duruyor. Öneriniz için teşekkür ederim gene de ❤️🙏

Evet saçma.
Bence herkes kendi açısından değerlendiriyor.
Bana kalırsa da aile mahremiyetini, sınırlarını aşıyor. Ama bunun için konu açmam. Herkesin kendi bileceği iş. Sonuçta hepimiz aynı sınırlara sahip olmadığımız gibi sizin bahsettiğiniz meseledeki gibi aynı duygulara da sahip olamaz.
Sanırım herkes konu açmamı saçma bulmuş düşüncemi değil. Ben sadece bir yerlere gelir belki duyarsız çoğu insan belki biraz duyar kazanır diye düşünerek açtım..

Çok özür dilerim, bunun sizi üzeceğini düşünmedim.. kaldırıyorum hemen. İnşallah tekrar nasip olur Allah kucağınızı boş bırakmasın ❤️
Hayır hayır lütfen kaldırmayın , henüz çok yeni 12 gün oldu suan bunu hissetmem çok normal takılmamak lazım..
her şey herkesi üzebilir bunlara alışmalıyız atlatmalıyız o videolar benim de önüme geliyor ve hemen geçiyorum izlemiyorum önceden izlerdim acılar insanı değiştiriyor hassaslaştırıyor elbet ben de bu günlüklere üzülmeyeceğim bir zaman sonra ❤️🙏🏻

Hayır karınlarını saklamaları gerekmez. Benim beğenime göre yaşamalarını da istemiyorum. Konuda vermek istediğim mesaj bu bahsettikleriniz kesinlikle değil 🙏 Korunmayıp bunu "aaa çocuğumuz oldu" durumuna getirmeleri. İnsanların artık kimseyi düşünmemeleri. İnsanlar zaten sadece kendi hayatlarına baktığı için kimseyi umursamaz oldular..

E siz de keşke kendi hayatınıza baksanız. İnanın çok daha mutlu bir insan olurdunuz. Başkalarının hayatı sizi ilgilendirmiyor zira. Ya bir insanın çocuk düşünmezken hamile kalması sonra bunu paylaşması neden hamile kalamayanlara yapılmış bir yanlış olsun? Benim mantığım en başta bunu almıyor. Biri hamile kalınca başkasının çocuk sahibi olmak hakkını mı çalıyor? Ben hiç evlenmeyi düşünmüyordum sorana minimum 3 sene evlilik falan düşünmem diyordum pat diye eşimle tanıştım 6 ay sonra istemeye geldiler. Şimdi bunu paylaştığımda evlenmek isteyip evlenemeyenlere ayıp mı ettim? Yazdığınız buna çıkıyor. Benim kardeşim yok mesela biri kardeşiyle fotoğraf paylaştığın ben alınsam üzülsem haklı mıyım?

Bence dertsiz başınıza dert arıyorsunuz. Bu akımla kötülük ne alaka rahim video sahibinin rahmi keyif de onların. Bebek yapmışlar video çekmişler ne var bunda
Keyifle yapıp bide üstüne aaa çocuğum oldu diye paylaşılmasını saçma bulduğumu ve bana göre yanlış olduğunu söyledim sadece, neden kızdığınızı azarlandığımı hiç anlamıyorum 😓

E siz de keşke kendi hayatınıza baksanız. İnanın çok daha mutlu bir insan olurdunuz. Başkalarının hayatı sizi ilgilendirmiyor zira. Ya bir insanın çocuk düşünmezken hamile kalması sonra bunu paylaşması neden hamile kalamayanlara yapılmış bir yanlış olsun? Benim mantığım en başta bunu almıyor. Biri hamile kalınca başkasının çocuk sahibi olmak hakkını mı çalıyor? Ben hiç evlenmeyi düşünmüyordum sorana minimum 3 sene evlilik falan düşünmem diyordum pat diye eşimle tanıştım 6 ay sonra istemeye geldiler. Şimdi bunu paylaştığımda evlenmek isteyip evlenemeyenlere ayıp mı ettim? Yazdığınız buna çıkıyor. Benim kardeşim yok mesela biri kardeşiyle fotoğraf paylaştığın ben alınsam üzülsem haklı mıyım?
Teşekkür ederim yorumunuz için ❤️

Hayır hayır lütfen kaldırmayın , henüz çok yeni 12 gün oldu suan bunu hissetmem çok normal takılmamak lazım..
her şey herkesi üzebilir bunlara alışmalıyız atlatmalıyız o videolar benim de önüme geliyor ve hemen geçiyorum izlemiyorum önceden izlerdim acılar insanı değiştiriyor hassaslaştırıyor elbet ben de bu günlüklere üzülmeyeceğim bir zaman sonra ❤️🙏🏻
Farkındalığımı arttırmama sebep oldunuz olur mu öyle şey 🙏❤️ ben çok duygusalım ve çoğu meseleyi bu aralar takıp kendimi üzüyorum sanırım. Linç yiyeceğimi de hiç düşünmedim sadece derdimi paylaşıp diğer insanların da kendilerine dönmelerini sağlarım belki diye düşündüm.. inşallah hep mutlu olursunuz ❤️🧿

Arkadaşlar bi rahatsızlığımı dile getirmek istiyorum eminim benimle aynı fikirde olan çok kadın arkadaşım vardır..

"En az iki sene çocuk düşünmüyoruz" ya da "en az 1 sene çocuk düşünmüyoruz" gibi akım videoları var belki çoğunuz denk gelmişsinizdir.

Sonra videoda selamın aleyküüm diye müzik giriyor ve bebiş fotileri pozitif test çubukları görüyoruz.

Evet heyecanını anne adayı paylaşacak ama bu bana o kadar saçma geliyor ki. Şimdi ben sana sorarım madem düşünmüyorsunuz neden korunmadınız ve madem korunmadınız bunu neden mucizeymiş gibi akım videosu haline getiriyorsun 😂 Bi sağlık sorunun yoksa korunmadıysan tabiki de bebeğin olacak böyle bir saçmalık olabilir mi ya 🤢

10 sene 5 sene bu mucize için korunmayıp tonlarca ilaç kullanan anne adaylarına yazık değil mi? Bu videoları onlar görünce nasıl üzülüyorlar Allah bilir...

**Arkadaşlar başka derdin mi yok diyenler var, gereksiz duyar kasma diyenler var.. ben duyar kasmak için bu konuyu açmadım :KK43: sadece bu ve bunun gibi durumlar üzücü ve saçma değil mi diye sordum.. linçlemenize gerek yok 🥲🙏❤️
Olan var olmayan var kısmını bilemem ama,
Bence de cok sacma.
Hamilelik fotografini koyarsin( elin karninda olmasi onemli bi detay(!) ) bilen bilmeyen de tebrik eder, bitti gitti..
Bize ne sizin korunup/korunmadan hamile kaldiginizdan.. burada haklisin,katiliyorum.
Bunların hepsi gösteriş icin,begeni toplamak icin.
Abartıyı cok severiz biz millet olarak.🤷‍♀️
Haaa bu arada benim de cocuklarim var, simdi hamile kalsam yine yapmam orasi ayrı...

Olan var olmayan var kısmını bilemem ama,
Bence de cok sacma.
Hamilelik fotografini koyarsin( elin karninda olmasi onemli bi detay(!) ) bilen bilmeyen de tebrik eder, bitti gitti..
Bize ne sizin korunup/korunmadan hamile kaldiginizdan.. burada haklisin,katiliyorum.
Bunların hepsi gösteriş icin,begeni toplamak icin.
Abartıyı cok severiz biz millet olarak.🤷‍♀️
Haaa bu arada benim de cocuklarim var, simdi hamile kalsam yine yapmam orasi ayrı...
Teşekkür ederim ❤️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X