Hamilelik sebebiyle horlamada artış, eşimin yatağı terketmesi

birde sadece bunlar değil ben uyurken uyandırıp öteki tarafa dön der. Beni yatakta ileri git diye itekler. Bencillikten başka birşey değil.

Kendisi yapıyor yaptığı için de söyleniyor bana trip atıyor. Temizlşk hastası beyefendi. Hem dikkat et ağır iş yapma der hem de laf eder anlayamıyorum

Eşiniz sizden ev işi de mi bekliyor bu döneminizde? E bu adam size şimdi anlayış, şefkat göstermeyecekse ne zaman gösterecek? Bence yatakta kaskatı bekleyeceğinize hayatım git içerde uyu diyin. Bırakın ne hali varsa görsün. Biraz sert çıkın siz de. Kusura bakmasın şu an uykusunu alması gereken de sizsiniz, dinlenmesi gereken de, alttan alınması gereken de..

Kendisi yapıyor yaptığı için de söyleniyor bana trip atıyor. Temizlşk hastası beyefendi. Hem dikkat et ağır iş yapma der hem de laf eder anlayamıyorum
Son 18 gün )) ne kaldı ki )) zaten bebe gelecek bütün düzeninizi bozacak. Eşiniz de stresslidir belki ondan böyle ters davranıyor

Siz eşinize kırılmayın alınmayın. Ben onu çok iyi anlıyorum, çünkü eşim de beni horlamasından sebep sabaha kadar yatırmıyor. Bu arada eşimin uykusu çok hafif doktora git diyorum gitmiyor gibi bişey yazmışsınız, çok güldüm buna Yanında sabaha kadar horlayan biri olunca inanın uyumak çok zor
Biraz anlayış gösterin

İki hamileliğimde de sonlara gelirken bir aslan ininden farksızdı yatak odam :))) insanlık dışı şekilde horluyordum. Takribi 3kg bir canlı içerde tüm organlara baskı yaparken, yatmak ve nefes almak o kadar da kolay olmuyor. Korkmayın, geçer doğumdan sonra.

Eşiniz rahatsızsa yatağını ayırmasında bir sakınca yok ki, gitsin başka yerde uyusun. Takılmayın buna. Zaten 38.haftadasınız, en fazla 3 haftaya doğuracaksınız. 3 hafta ayrı uyumakla hiç bir evlilik zarar görmez.

Normalde ayrı yatin dert etmeyin derdim ama sizin eşiniz çok zormus hatta zor hafif kaldı . Hamile bir kadının bunları tolere etmesi imkansız .Alin karşınıza konuşun .Bencillik yaptığını özellikle temizlikle ilgili sıkıntılarınızı ve yardım beklediğinizi falan söyleyin .Alttan aldıkça üzerinize mi geliyor acaba ?

allah aşkına bi rahat bırakın birbirinizi ya. bırakın istediği yerde uyusun. ben de uykusu hafif ve uzun süre dalamayan biriyim inanın bu da çok zor bir şey. yapı meselesi. ben de doktora gittim, meditasyonlar yaptım, bitki çayları içtim yok yani ortam sessiz bile olsa benim uykum hafif, uykuya geçme sürem çok uzun. ben de kendimi çok düzeltmeye çalıştım ama nafile. beni anlamıyor demişsiniz, sizi anlaması adamın uyku sorununu çözmeyecek ki. horlamak sizin elinizde olmayan bir durum ise adamın uykuya sorunu da adamın elinde olmayan bir durum. tamam hamilesiniz, elbette anlayışlı olmak lazım ve sert tavırlar sergilemekte haksız ama siz de ona karşı anlayışlı olun. gerçekten horlama sesi katlanılacak bir ses değil eğer alışık değilse. daha önce horlamadığınız için de adam bu sese alışık değil öyle düşünün. çalışıyordur, işe uykusuz mu gitsin yani? bu sese bazıları alışır bazıları alışamaz. suçlamayın adamı. ve biraz rahat bırakın evlendiniz diye kimse kimsenin sahibi olmadı. zaman içinde yoluna girecektir. ha eğer evliliğiniz ayrı yattınız diye bozulacaksa emin olun onun altında başka sebepler de vardır o ayrı konu.

hayır doktora gitse ne olacak mesela ben de gittim, uyku hapı verdi, rahatlatıcı şurup verdi 2 gün kullandım 3. gün duyarlılık kazandım işe yaramaz oldu mesela benim de başıma böyle bir şey gelmişti uykuyla alakalı. bırakın adam istediği yerde uyusun siz de yatakta yayıla yayıla uyuyun, sayılı gün çabuk geçecek zaten.

İki hamileliğimin son iki ayında eşimle ayrı yattık çünkü ben rahat edemiyordum. Madem eşiniz rahatsız oluyor gitsin salonda yatsın nesine üzülüyorsunuz ki bunun?

İstemsiz bir durum yaşıyorsunuz şuan hamileliğinize bağlı, uykuya daldım diye beni uyandırıp kendi uyumaya çalışan eşi direkt gönderirdim o yataktan, üzülmek şöyle dursun.

Temizliğe de laf ediyormuş ama şaşırmadım sizin eşiniz bencil ve merhametsiz biri zaten, burada açtığınız konulardan anlaşılıyor rahatlıkla.

Onun kadar sese duyarli olmasi normal sen cocuk icinde zaten hareketin uykun herseyin zor ama anormalsin oyle mi?birak agzindan g.tunden ses ciksa sorun etmemesi lazim

Yuh yani o nasıl bir anlayışsızlık!
Yapmayın hanımefendi neden yapıyorsunuz?
Normalde nazik bir koca eşine hamilelik dışında da poşet taşıtmaz.
Ev işlerini bu kadar dert ediyorsa otursun yapsın ne ayıp ya hamile kadına.
Siz onu alıştırmışsınız hanımefendi.
Evlendim evleneli eşimin bana ağır poşet taşıttığını bilmem. Ancak hafif şeyleri ben ısrar edince verir.
Hamile kaldığım günden beri mide bulantıları vs sebebiyle ne yemek yapabiliyorum ne doğru düzgün iş.
Eşim sabah 8 akşam 5 çalışır gelir yemeği halleder.
Temizliği de birlikte hallederiz.
Siz her şeyi kendiniz yaptığınız için nasıl olsa yapıyor düşüncesi oluşmuş zaten düşüncesizmiş adam.

ayrı yatınca ne oluyor ki
evlilikleri bu kadar kalıba sokmak bilmem ki doğru mu?
biz 1 yıl olacak ara ara ayrı yatıyoruz aynen bu sebepten ötürü, genelde sadece hafta sonları yan yana yatabiliyoruz
valla aşk hayatımızın renginde de hiç değişiklik olmadı
ama genelde çok eleştirilir ve tavsiye edilmiyor nedense.
ben huzursuzluğun ayrı yatmada olduğuna değil, cinsel ilişki sayısında azalma olursa çıkacağına inanıyorum açıkçası.

Öyle bir anlatmışsınız ki sanki kocanizin elinde uyuyamamak.esimle aynı sorunu yıllardır yaşıyoruz ilk evlendigimizde hiç uyuyamazdim ya yatağı terkeder yada ondan önce uyurdum tam alıştım derken şimdi kızım uyumuyor gece uyanıyor arada o zamanlar yastığını alıp gidiyor diğer odaya...horlamanin ne kadar sinir verici bir ses olduğunu bilseydiniz hak verirdiniz eşinize o sizi nasıl idare etmeye çalışıyorsa sizde onu edin uyusun başka o dada hamileliğiniz bittimi normale dönersiniz...

sizin uykudan başka bir sürü probleminiz var bence
eşiniz hamile olduğunuzun ve hayatınızın odağının sadece eşiniz ve ev işleri olamayacağını artık anlamalı
eve yavru köpek alsanız dahi evin ortamı kuralları değişir, insan o canlıya elverişli ortam ve zaman ayırır
değil bir çocuk dünyaya getireceksiniz..
bence detaylıca konuşmanın ve gerçekleri ona anlatmanın vakti gelmiş

Psikolojik uyku desteyi alması lazım eşinizin. Yoksa bebek doğduğunda size hayatı zehir eder. O zaman şimdiki den 2 kat daha hassas olucaksınız. Bebek ağlayınca sizi azarlar. Destek almıyorsa bari araştırsın, sakinleştirici bitkisel çaylar falan içsin.

Gün içerisinde sürekli çay içiyor, yatmadan hemen önce sigara içmeden yatmaz, yatmadan hemen önce dolu mideyle yatar sigara ve çayı çol içtiği için böyle olduğunu söylüyorum ama anlamıyor.
Aynen sebep bu. Doktora gitmesine gerek yok, eşiniz boğazına sahip çıksın. Akşam 6- 7'den sonra bir şey yemesin, çay kahve içmesin. O zaman rahatça uyur.

Bu durum baska sizin probleminiz cok daha derin
Butun olarak ele almalisiniz
Donemsel olarak ayri yatabilirsiniz hayati birbiribinize zorlastirmayin cozum odakli olun uyku problemi olan biri icin gece uyumamak ztn basli basina problem ondan siz istediklerinizi soyleyin ama ona da cozum sunmus olun orta noktada bulusamazsaniz o zmn daha gur sesiniz ciksin
Hem belki Baba olmak onada iyi gelir bu problemini asmaya baslar

Hamilelikte de anlayış göstermeyecekse gitsin devamlı salonda uyusun.
Yorgun olunca bende horlarım, eşimde sırt üstü yatınca horlar ama kimse gidip salonda yatmaz.
Evliliğin normal akışı bu.

Üstelik senin özel durumun var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…