Hamilelikte sağlık sorunları, kaygılar, akrabalar....

Bazen düşüncesiz insanlar kötü insanlardan daha çok zarar veriyor aile ilişkilerinde. Çünkü kötüyle kötü diye görüşmek istemiye biliyorsun ama düşüncesiz insanlar ne rahat bırakıyor nede laftan anlıyorlar.

Zor geçen bir hamileliğiniz varken misafir ağırlamamak için başka sebebe ihtiyacınızı yok, siz söyleyin açık açık, kötüyüm ağırlayacak halim yok diye.

İlla geliyorlarsa da çıkmayın yatak odasından birkaç kez yatın uyuyun.

Kolay ve sağlıklı bir doğumunuz olur inşallah.

Kuzenim hamileyken evine gidip yemek ve temizlik yapıyordum. Acaba benden de rahatsız oldu mu diye düşündüm.

Normalde çok çok yakınız. Sürekli gelir bende kalır. Ben de ona giderim ama belki de gebelikle bana gıcık kapmıştır.

Sizin sorununuz bence net olamamak.

Yani gelmek isteyene "ay bilmem ki pek de iyi hissetmiyorum" derseniz gelirler.

Kesin bir dille konuşun. Bugün çok rahatsızım. Yatıyorum. Midem bulanıyor. Başka zaman görüşelim " derseniz gelmezler.

Ve gelirlerse de odanızdan çıkmayın yatın uzanın.

Kusurunuza da bakmasınlar artık.

Merhaba,

Varis maalesef gebelik hormonlarindan kaynakli oluyor ve dogurmadan gecmiyor. Hatta dogurunca bile gecmeyebilir. Sadece bacaginda mi yoksa x bolgesi dudaginda vs var mi? Eger sadece bacaktaysa varis corabi yeterli olur, eger yukari kadar ciktiysa ozel varis icin kulotlu corap yaptirmalisin kendi olculerinde.
Buarada varis varsa suan 2. Gebelikte daha ileri safhada cikacaktir uyarayim.

Haricinde yat ve ayaklari yukari kaldir gecede yastik koy bacaginin altina.. bunlar iyi gelen seyler. Ayakta cok kalma cunku bu sadece varisi daha beter yapar, bosuna ogretmenlik kuafor hastaligi demiyolar.

Kv gillere mesafe koy.. kapiyi acmayin, bilmem ne kadar uzakta oturuyosunuz ama..valla gelirlersede git yat iceri. Kimse halinden anlamaz. Simdiden boyleyse cocuk olunca inan depresyona girersin bunlar yuzunden.. kocan dersen ayri havalara girer eminim. Hepsini yasadik kuzum benimkiler tecrubeden gelen tavsiyeler. Bos konusmam
Arti varisine iyi gelen birsey daha yazayim.. dusa girip asagdan yukariya dogru soguk su tut dus basligiyla..

X