Hamileyim ve boşanma aşamasındayım :(

Bu kadar kavga ettiğimiz, sorun yaşadığınız adamlarla nasıl sevişip hamile kalıyorsunuz? Yani iş yatağa gelince birden tüm yaptıkları kısa süreliğine siliniyor mu?
Hayır canım düzgün okursan anlarsın kavgalardan sonra ben gidiyordum ailemin yanına sonra bir süre geçtikten sonra şöyle böyle düzeldim ettim diye bende bir şans veriyordum barisiyorduk ama ona üç şans verdim son şansınida kullandı ve bitti. Ve seni yaşamadığın için anlıyorum tabi Allah yaşatmasın da bende senin gibiydim böyle ahkam keserdim ama o işler öyle değilmiş bekara karı boşamak kolay. Bir yuvayı sen kurduğun da emek verdiğin de öyle bir olayda kestirip yıkıp atamıyorsun üç hak tanıyorsun artık sende bittiğin için bitiriyorsun.

Ne sevmesi?
Ne yuvası?
Ne gitmesi?
Olayların farkında değilsiniz herhalde çocuk bizden değil birilerinin yanına gitmekten mi bahsediyorsunuz?
Hayır ilk zaman yeni evliyken ben gitmiştim hep. Ama bu olaydan sonra ben mahkemeye gittim pazartesi dilekçe verecegim inşAllah

Bende yakın zamanda boşandım. Bende yazdıklarının birebir aynısı olmasa da seninkilerden az kalır yanı olmayan şeyler yaşadım. Benim çocuğum yoktu. Ama olsaydı da yine boşanırdım ve arkama dahi bakmazdım. Benimde eşim beni ailesinin önünde dövmüştü. Onların önünde defalarca beni istemediğini söylemişti. En ufak tartışmamızda ailesini yığardı başımıza. Ha ailesi ona destek vermiyordu benim yanımda oluyorlardı. Oğullarının nasıl insan olduğunu biliyorlardı. Boşanmamızıda hiç istemediler. Benim gibi bir aptal bulamamaktan korktular galiba. Bende o kadar çok şeye sustum ki. Boşandım gitti ama hala düşününce sustuklarıma kızıyorum. Nasıl o evi başlarına yıkmadım, nasıl kıyametleri koparmadım diye kendime hayıflanıyorum. O kadar yaşantıya rağmen sessiz sedasız hiçbir şey talep etmeden boşandım. Hayatımda ki en doğru karardı. Tekrar söylüyorum çocuğum yoktu ama olsaydı da boşanırdım. Hatta çocuğum olsaydı böyle sessiz boşanmak yerine şiddeti kumarı aşağılanmayı küfürlü Hakim’e ispat eder çocuğumun velayetini bırak soyadını bile almaya çalışırdım. Yerinde olsam çocuğuma da kendi kızlık soyadımı veriririm. Madem çocuk onlardan değil bir itirazları olmaz.
İlk davayı açtığımız da bende sessiz sedasız hiç birşey talep etmeden anlaşmalı açtım ve 5 gün sonra hamile olduğumu öğrendim dedi işte ayrı ev tutacagim sizi gül gibi yasatamadim yaşatacağım falan filan neyse tamam dedim. Ama olmadı her zaman ki gibi annesi daha çok oğlunun nasıl biri olduğunu bildiği halde benden karı olmazmış onu dediler bende artık yeter diyerek senin oğlun önce koca olsun bana kocalık yapsın da ben ona karılik yaparım dedim. Ve şimdi nafaka isteyeceğim çocuğumun soyadı kızlik soyadım olacak baba adında kendi babamın adı yazacak bunları kabul etmezse ki sanmıyorum edecektir. Kumarıni aldatmalarini şiddet olmadı bende ufak tefekler hariç ama fiziksel yoktu belki ama ruhsal şiddet vardı onları hepsini ispatlayarak şahitli bir şekilde hakkımı alacagim

"çocuk bizden değil" lafına bile ağzını açıp ne diyosunuz siz demeyen adamdan zaten bosanmayacaksaniz kadınlık gururunuzu da insanlık onurunuzu da annenizin evinde bırakıp öyle dönün kocaniza. Bravo küfür isittiginiz insan yerine konmadiginiz evde seviyorum yuvam yıkılmasın diye durarak çok iyi iş basarmissiniz. Sizi kovmasalardi siz daha dururdunuz o evde
Ben o laftan sonra valizimi hazırladım diye beni kovdular ki zaten gerek yoktu durmazdim. Seviyorum yuvam yıkılmasın diye ilk aylarda öyleydim düşüncelerim filan ama soğuduktan sonra asla öyle birşey düşünmedim hep aklımda ilk davayı açtığımızdan sonra boşanma isteği vardı çünkü sogumustum herseyden ve evet devam ettiremedim zaten üstüne de bu olaylar olunca bende çekip geldim ve davayı tekrar açıyorum olay bu. Ve sizin gibiler böyle yazınca diyorum ki kendime evet sende böyleydin bir zamanlar ve gerçekten insan yaşamadan anlamıyormuş bazı şeyleri sizde öyle bu şekilde yazmanız normal tabi inşAllah yaşamayın Rabbim düşmanıma yaşatmasın.

Kocalarinizi birakamayip çocuklarınızı öne suruyorsunuz. Sizce diye sormussunuz. Bizce git çocuk o evde yaşamalı aman git yanında ona pic diyen babasıyla buyut

"Bo ovlologo cocok nodon?!" Kişisel almayın ama bu cümleden yıldım bu platformda. Yahu kim ister böyle bir durumda olmayı. Bende hamileyim bende boşanıyorum. Ben, bebeğim, ailem hatta sülalem yıprandı. Ister miydim böyle olsun? Kaldı ki hamile bu ınsan. Kadın kadına kurt olmayın. Yeterince pişmanlık, yeterince vicdan azabı var zaten bu yolu seçenlerde.

Bunu soylediniz ve "ben olsam yapmam." Dediniz egonuz tatmin oldu değil mi? Siz yapmayın.
Haklı olduğunuz yerler var ama bence o cümleyle eleştirilen şey ve verilmek istenen mesaj “ boşanma aşamasında olduğun adamla hala sevişebilmek, bilemedim “ gibi bir şey bence.

"Bo ovlologo cocok nodon?!" Kişisel almayın ama bu cümleden yıldım bu platformda. Yahu kim ister böyle bir durumda olmayı. Bende hamileyim bende boşanıyorum. Ben, bebeğim, ailem hatta sülalem yıprandı. Ister miydim böyle olsun? Kaldı ki hamile bu ınsan. Kadın kadına kurt olmayın. Yeterince pişmanlık, yeterince vicdan azabı var zaten bu yolu seçenlerde.

Bunu soylediniz ve "ben olsam yapmam." Dediniz egonuz tatmin oldu değil mi? Siz yapmayın.
Kim ne buyuk konusursa basina gelecek yani bunun kacari yok.. evet bosanacak insanlarin cocuklari olmasa daha iyidir ama kokusunu mu alicaz nerden bilicez yani.. ee 30 yildan sonra bosanan esler var torun torba sahibi..hayatin ne getirecegi ne goturecegi bilinmiyor

Adam kapıya atiyo,çocuk benden değil dio,bütün sülaleyle birolup dedikodunuzu yapio siz hala çocuğum için devam mı etsem diyebiliosunuz.İnsan şu cümleyi insanlık onuruna yakistiramaz bı kere.Bu çocuk için devam etme,ailem bosanmami istemio savlari da benim aslında boşanasim yok,konforsuz konforumu birakasim yok demenin bir başka şekli.Ben hiç de bosanacaginizi düşünmüyorum.

Asla aldırmam hayatımda hiç bir şeyi onu istedigim kadar istemedim Allahım ona iyilik sağlık sıhhat hayırlı uzun ömürler nasip etsin yeter ki ben ona bakarım saçımı süpürge ederim gene bakarım asla vazgeçmem Allahım ayırmasın da Rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin inşAllah💕
Duruşun için tebrik ediyorum…inşallah ömrün boyunca mutlu olursunuz. Hiçbir anne evladına kıyamaz zaten ama bu insan müsveddesiyle muhattap olmak zorunda kalacaksın, eşinin yaptıkları çok iğrençti de tekrar onu görme ihtimalin olmasın diye demiştim…hakkınızda hayırlısı olsun 💕

Kocalarinizi birakamayip çocuklarınızı öne suruyorsunuz. Sizce diye sormussunuz. Bizce git çocuk o evde yaşamalı aman git yanında ona pic diyen babasıyla buyut
Acaba neden boş yapıyorsun benim cevaplarımı oku sonrasında yorum yap benim fikrim sabit ama akıl akıldan üstündür diye bir terim var sorup fikir almak normal insanlar içindir ama sen anlayamayacak kapasitesine sahipsin bence sen kimseye yorum yapma bilip bilmeden olur mu.

Acaba neden boş yapıyorsun benim cevaplarımı oku sonrasında yorum yap benim fikrim sabit ama akıl akıldan üstündür diye bir terim var sorup fikir almak normal insanlar içindir ama sen anlayamayacak kapasitesine sahipsin bence sen kimseye yorum yapma bilip bilmeden olur mu.
Soru sormussunuz yanıt verdik. Kendinize o kadar saygı duymuyorsunuz ki sorduğunuz sorunun mantiksizligini farketmemissiniz. Neyse ki sonradan farketmiş siniz. Bu forum bu yüzden var yorumları ciddiye almiycaksaniz başlık açmanın gereği de yok

Adam kapıya atiyo,çocuk benden değil dio,bütün sülaleyle birolup dedikodunuzu yapio siz hala çocuğum için devam mı etsem diyebiliosunuz.İnsan şu cümleyi insanlık onuruna yakistiramaz bı kere.Bu çocuk için devam etme,ailem bosanmami istemio savlari da benim aslında boşanasim yok,konforsuz konforumu birakasim yok demenin bir başka şekli.Ben hiç de bosanacaginizi düşünmüyorum.
Ailem bosanmazsan bizi sil diyor. Ve ben zaten dava açtım benim fikrim kesin değişmeyecek ama insan bazen diyor ki sorup danışmak ta fayda var ve akıl akıldan üstündür.

Soru sormussunuz yanıt verdik. Kendinize o kadar saygı duymuyorsunuz ki sorduğunuz sorunun mantiksizligini farketmemissiniz. Neyse ki sonradan farketmiş siniz. Bu forum bu yüzden var yorumları ciddiye almiycaksaniz başlık açmanın gereği de yok
Yanıt ver tabiki ama kendini mantıksız gördügun için herkesi öyle görme gayet mantıklı bir soru sordum neden belki ben hata yapiyorumdur ve farkında değilimdir ama hata yapmıyormuşum bunu anladım buradaki mantıklı ve saygılı empati yapabilen hanımlar sayesinde sizede teşekkürler iyi günler

Asla aldırmam hayatımda hiç bir şeyi onu istedigim kadar istemedim Allahım ona iyilik sağlık sıhhat hayırlı uzun ömürler nasip etsin yeter ki ben ona bakarım saçımı süpürge ederim gene bakarım asla vazgeçmem Allahım ayırmasın da Rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin inşAllah💕
E o zaman size şimdiden çocuk doğduktan sonra hayırlı kavgalar diyorum. Muhtemelen çocuk bizden değil de deseler, çocuğun peşine düşecekler. Görmek isteyecekler. Siz de iletişim kurmak zorunda kalacaksınız. Çocuk için üzüldüm. Aldırmak daha iyi bi seçim olabilirdi...

Ailem bosanmazsan bizi sil diyor. Ve ben zaten dava açtım benim fikrim kesin değişmeyecek ama insan bazen diyor ki sorup danışmak ta fayda var ve akıl akıldan üstündür.
Güzel bacım hatasız kul olmaz. Hersey biz insanoglu icin. Yaşayan sizsiniz size reva görüleni ilmek ilmek içine atan da...

Ama eşek bile düştüğü yere ikinci kez düşmez. Hatalarinizdan ders alın ve cocugunuzla yepyeni musmutlu bir hayat kurun inşallah

Mağaza müdürü ama o ara pandemi yüzünden heryer kapalıydı ilk virüs çıktığı zamanlardı iş bulamamıştım sonra buldum ama ne fark eder kocam ayrılmadı çünkü amacı farkliy

Kararımı verdim öyle biriyle yol gidilmez.
Hakkında hayırlısı olsun kardeşim.

Hamile kaldığımdan haberim bile yoktu oda bende hamile olduğumu öğrendiğimde şok olduk hiç beklemediğimiz bir şeydi . Keşke bilip bilmeden yorum atmasaniz sorup öğrenseniz
keşke siz de yaşayacak eviniz bile olmadan şöyle bir kocayla beraberken çocuk yapmayayı düşünebilseniz

Aynen öyle
Nasıl da saldırıyor insanlar
Kadın korunurken oldu diyo , kaldı ki evlat istediği için yaptı ,
Neden hemen eleştiri saldırı neden ?
insanı konu açtığına pişman ediyorlar !

Gerçekten işte yaşamadan kimse kimseyi anlamıyormuş evet beni tek bir kişi oda siz anladınız gerçek anlamda. Aile yapım mesela abimi kandırmış abim onu tuttu 😂 gerçi hep öyleydi o da neyse. Yani aile olarak da sıkıntılı zamanlar çocukluk gençlik geçirdim ama tabi gene en zor anımda onlar yanımda oldu onları kimseye degişmem. Hani bir laf vardır yukarı tükürsem sakal aşağı tükürsem bıyık biraz öyle bende ama artık yapacak birşey yok her ne kadar ailem dul kaldım gibi bir tavır sergilesede o insanla yoluma devam edemem bu yaşıma kadar çok kadersiz dim umarım bundan sonraki hayatım bu yaşıma olmadığım kadar mutlu geçer 😊
Rabbim yardımcınız olsun .Şunu unutmayın güçlü olmak zorundasınız .İnsanların saçmalıkları devam edecek hele en yakınım dediklerinizin.Esinizle keşke büyükler aracılığıyla ( akli selim,kesinlikle sakin kalmayı becerecek birileri ,yaşları ileri) bir daha konussaniz .Belki toparlayabilirsiniz .Boşanma sürecine gelmeden bence büyüklerlebirliktw bı konuşun .

X