Hamileyim ve boşanma aşamasındayım :(

Bu güne kadar ki barışmaları bir hata olarak görüp bu sefer Arkanıza bakmadan uzaklaşın ileride çocuğu da göstermeyin hiç gerek yok böyle manyaklara çocuk göstermeye falan . Öyle koca olmaz olsun .
Asla tırnağını bile gostermeyeceğim yeter ki evladım iyi olsun sağlıklı olsun onu kimsenin üzmesine ezmesine izin vermem kendim için belki çok savunmadım ama söz konusu o olursa bu şekilde durmam izin vermem.

Dön tabiki çocuk babasız büyümesin 1 yaşına gelince de kardeş yap. Şakamısınız yazdıklarınızı tekrar bir okuyun bakalım o adama o aileye dönülür mü?
Bende dönmeyi düşünmüyorum zaten ama akıl akıldan üstündür ben hata yapmak istemiyorm hiç bir şekilde bu yüzden herkesten akıl almaya çalışıyorum ama şahsi düşüncem pazartesi adliyeye gidip bu işi bitirmek Allahım in izniyle.

Sen kendi namusuna laf attirmamayi ogren biraz kendine saygin olsun once...
Zira senin kendine saygin olsaydi tekrar o eve donmezdin..
Hamile bile olsan cocuklarin bile olsa bir sınır vardır ama degil mi kimse bana kufredemez kimse benim namusuma laf edemez ben ettirmem..
Hele ki bu cocuk bizden degil diyecekler esinde oyle bakacaklar yuzunu gormesin o zaman serefsiz..
Yok o laftan sonra çektim geldim ailemin yanına ve dava açacağım bu iftiranın üstüne asla dönmeyi düşünmüyorum Rabbim de nasip etmesin

Allah yardımcınız olsun .en başta .Şimdi affınıza sığınarak aile yapınızı konunuzdan size anlatacağım.Sizin ailede sürekli alttan almanızı söyleyen ve suçlayan bir anne bir abla bir baba olması lazım ki bir insanın kendi ile bağının kopması için ciddi travma yaşaması lazım .Sizi sürekli aşağılayan birileri var ki bunlari normal kabul edebilmissiniz yoksa mümkün değil kabul edebilmeniz .Şimdi size sunlari söyleyeceğim ,muhtemelen bosandiginiz da harika bı hayat sizi beklemiyor ki sıkı durmanız lazım kendinize güvenmeniz lazım .Hayır barışmak istiyorum derseniz size hiç kizmam çünkü okumuş etmiş olmama rağmen ben de yaşadım .Normalinin bu olmadığını ve benim aile yapımın problemli olduğu icin normal saydığımi farkettim .35 yaşında .Bosanmazsaniz ne yaparsınız bilmem ama zor bı işler Allah yardımcınız olsun .

Kızlar merhaba. Ben 1 buçuk yıldır evliyim 1 yıldır eşimin ailesiyle yaşıyoruz. Evlenmeden once herşey çok güzeldi ama evlendikten sonra eşim çok değişti ne eskisi kadar ilgili ne sevgisi şefkati hepsi değişti zaten sonra ailesiyle beraber yaşamaya başladık. Hergün olmasa da hafta da 5 gün kavga ediyorduk çünkü ben birlikte istemiyordum bunalmistim laf sokmalardan hareketlerden. Zaten bana gelen geçen herkes laf söyleyebiliyordu evin en küçüğü bile küfür edebiliyordu eşim hiç bir zaman beni savunmadı bir kere bu benim eşim namusum demedi en son 1 ay önce boşanma davası açtığımız zaman be ailemin yanindaydim eşim yanıma geldi diye kaynanam arayıp namusuma bana her kötü kelimeyi kullandi sonrasında hamile olduğumu öğrendik neyse dedim herşeyi yedim yuttum gittim herşey güzeldi tabi eşim gene aynı sorumsuzluklarina devam ediyordu neyse bayram öncesi kurban kesmek için il dışına çıktık eşimin anne tarafına gittik orada da eşimle annesinin bana laf sokmalarindan dolayı kavga ettik ertesi gün ben odamdan çıktım kocam ona attığım mesajları annesi ve akrabalarına okurken arkamdan dedi kodumu yaparken gördüm orada bir tartıştık gene akrabaları bana çocuk bizden dgil zaten diyerek beni evden kovdular eşim de onlara çanak tuttu tabi bunlar yaşadıklarımın Birtane si 1 senede kaç kere kapıya atıldım gene ben gittim yuvam yıkılmasın seviyorum diye ama artık bu sefer dönmeyeceğim siz olsanız çocuğunuz babasız büyümesin gene de diyip bütün bunları yutup gidermisiniz kızlar?

Bu zihniyete sahip insanların arasında büyütmeyin evladınızı. Allah yardımcınız olsun ne diyeyim 🤦‍♀️

Bende yakın zamanda boşandım. Bende yazdıklarının birebir aynısı olmasa da seninkilerden az kalır yanı olmayan şeyler yaşadım. Benim çocuğum yoktu. Ama olsaydı da yine boşanırdım ve arkama dahi bakmazdım. Benimde eşim beni ailesinin önünde dövmüştü. Onların önünde defalarca beni istemediğini söylemişti. En ufak tartışmamızda ailesini yığardı başımıza. Ha ailesi ona destek vermiyordu benim yanımda oluyorlardı. Oğullarının nasıl insan olduğunu biliyorlardı. Boşanmamızıda hiç istemediler. Benim gibi bir aptal bulamamaktan korktular galiba. Bende o kadar çok şeye sustum ki. Boşandım gitti ama hala düşününce sustuklarıma kızıyorum. Nasıl o evi başlarına yıkmadım, nasıl kıyametleri koparmadım diye kendime hayıflanıyorum. O kadar yaşantıya rağmen sessiz sedasız hiçbir şey talep etmeden boşandım. Hayatımda ki en doğru karardı. Tekrar söylüyorum çocuğum yoktu ama olsaydı da boşanırdım. Hatta çocuğum olsaydı böyle sessiz boşanmak yerine şiddeti kumarı aşağılanmayı küfürlü Hakim’e ispat eder çocuğumun velayetini bırak soyadını bile almaya çalışırdım. Yerinde olsam çocuğuma da kendi kızlık soyadımı veriririm. Madem çocuk onlardan değil bir itirazları olmaz.

Canım asla çocuğumun kendisinden olmadığını dile getiren birine geri dönmezdim. Sakın bu hatayı yapma boşanıp güzel bir hayat kur kendine çünkü yaşadığın hayat değil

Şuan bıraktım zaten ailemin yanındayım dava açacağım yeniden kesin ve net tek kararım heryerden engelledim ailesini de dahil sadece hiç beklemediğim bir anda hayatıma dahil olan bebeğim için bunları yapmalıyım mi diye sizlere sormak istedim benim şahsi kararım hayır asla yapmamaliyim.
Bunu sorman bile hata korkunç şeyler ...ne kodu birde orda ne demek istemiş birde kim dedi

Çok şükür Allahıma aileme Allah bin razı olsun bütün ailem yanımda. Rabbim herkesin kaderini bahtını güzel hayırlı eylesin inşAllah😊😙
Aslında ne kadar şanslı olduğunu bilsem çocuğun zaten babaya alismayacak ona hiç zorluk olmayacak birde ailen arkada ...bende hiç biri yoktu

"çocuk bizden değil" lafına bile ağzını açıp ne diyosunuz siz demeyen adamdan zaten bosanmayacaksaniz kadınlık gururunuzu da insanlık onurunuzu da annenizin evinde bırakıp öyle dönün kocaniza. Bravo küfür isittiginiz insan yerine konmadiginiz evde seviyorum yuvam yıkılmasın diye durarak çok iyi iş basarmissiniz. Sizi kovmasalardi siz daha dururdunuz o evde

Ne sevmesi?
Ne yuvası?
Ne gitmesi?
Olayların farkında değilsiniz herhalde çocuk bizden değil birilerinin yanına gitmekten mi bahsediyorsunuz?

Kızlar merhaba. Ben 1 buçuk yıldır evliyim 1 yıldır eşimin ailesiyle yaşıyoruz. Evlenmeden once herşey çok güzeldi ama evlendikten sonra eşim çok değişti ne eskisi kadar ilgili ne sevgisi şefkati hepsi değişti zaten sonra ailesiyle beraber yaşamaya başladık. Hergün olmasa da hafta da 5 gün kavga ediyorduk çünkü ben birlikte istemiyordum bunalmistim laf sokmalardan hareketlerden. Zaten bana gelen geçen herkes laf söyleyebiliyordu evin en küçüğü bile küfür edebiliyordu eşim hiç bir zaman beni savunmadı bir kere bu benim eşim namusum demedi en son 1 ay önce boşanma davası açtığımız zaman be ailemin yanindaydim eşim yanıma geldi diye kaynanam arayıp namusuma bana her kötü kelimeyi kullandi sonrasında hamile olduğumu öğrendik neyse dedim herşeyi yedim yuttum gittim herşey güzeldi tabi eşim gene aynı sorumsuzluklarina devam ediyordu neyse bayram öncesi kurban kesmek için il dışına çıktık eşimin anne tarafına gittik orada da eşimle annesinin bana laf sokmalarindan dolayı kavga ettik ertesi gün ben odamdan çıktım kocam ona attığım mesajları annesi ve akrabalarına okurken arkamdan dedi kodumu yaparken gördüm orada bir tartıştık gene akrabaları bana çocuk bizden dgil zaten diyerek beni evden kovdular eşim de onlara çanak tuttu tabi bunlar yaşadıklarımın Birtane si 1 senede kaç kere kapıya atıldım gene ben gittim yuvam yıkılmasın seviyorum diye ama artık bu sefer dönmeyeceğim siz olsanız çocuğunuz babasız büyümesin gene de diyip bütün bunları yutup gidermisiniz kızlar?
Nasılya bu çocuk bizden değil demek te ne demek. Şerefsizler kendileri namus nedir bilmiyolar bide senin namusuna dil uzatıyorlar. Sen karar vericeksin biz burda ne desek boş.

Ben zaten çalışan bir kadındım müdürüm ben. Ve şuan da o sefil hayatı çok şükür bıraktım Allah kimseye yaşamayı nasip etmesin. Ve şunu eklemek istiyorum kimse asip kesmesin çünkü bende bunları yaşamadan önce hep böyleydim onu yapmam bunu yapmam siz çok safsıniz kendinizi ezdirmeyin diyen bir kadındım ama o iş öyle olmuyormuş bekara kadın boşamak gibi.
Madem müdürsünüz -ne müdürü yazmamışsınız ama- kayınvalidenin evinde yaşamanız büyük hata. Neden sabrettiniz ki hakaretlere, küfürlere? Eşiniz de arkanızda olmamış. Kendinize büyük kötülük yapmışsınız. Hiçbir kadın bunlara maruz kalmamalı

Eşiniz son derece karaktersiz. Çocuğun bile kendinden olmadığını düşünen insanlardan ne bekliyorsunuz. Son derece seviyesiz ilişkiler. ❌

Allah yardımcınız olsun .en başta .Şimdi affınıza sığınarak aile yapınızı konunuzdan size anlatacağım.Sizin ailede sürekli alttan almanızı söyleyen ve suçlayan bir anne bir abla bir baba olması lazım ki bir insanın kendi ile bağının kopması için ciddi travma yaşaması lazım .Sizi sürekli aşağılayan birileri var ki bunlari normal kabul edebilmissiniz yoksa mümkün değil kabul edebilmeniz .Şimdi size sunlari söyleyeceğim ,muhtemelen bosandiginiz da harika bı hayat sizi beklemiyor ki sıkı durmanız lazım kendinize güvenmeniz lazım .Hayır barışmak istiyorum derseniz size hiç kizmam çünkü okumuş etmiş olmama rağmen ben de yaşadım .Normalinin bu olmadığını ve benim aile yapımın problemli olduğu icin normal saydığımi farkettim .35 yaşında .Bosanmazsaniz ne yaparsınız bilmem ama zor bı işler Allah yardımcınız olsun .
Gerçekten işte yaşamadan kimse kimseyi anlamıyormuş evet beni tek bir kişi oda siz anladınız gerçek anlamda. Aile yapım mesela abimi kandırmış abim onu tuttu 😂 gerçi hep öyleydi o da neyse. Yani aile olarak da sıkıntılı zamanlar çocukluk gençlik geçirdim ama tabi gene en zor anımda onlar yanımda oldu onları kimseye degişmem. Hani bir laf vardır yukarı tükürsem sakal aşağı tükürsem bıyık biraz öyle bende ama artık yapacak birşey yok her ne kadar ailem dul kaldım gibi bir tavır sergilesede o insanla yoluma devam edemem bu yaşıma kadar çok kadersiz dim umarım bundan sonraki hayatım bu yaşıma olmadığım kadar mutlu geçer 😊

Madem müdürsünüz -ne müdürü yazmamışsınız ama- kayınvalidenin evinde yaşamanız büyük hata. Neden sabrettiniz ki hakaretlere, küfürlere? Eşiniz de arkanızda olmamış. Kendinize büyük kötülük yapmışsınız. Hiçbir kadın bunlara maruz kalmamalı
Mağaza müdürü ama o ara pandemi yüzünden heryer kapalıydı ilk virüs çıktığı zamanlardı iş bulamamıştım sonra buldum ama ne fark eder kocam ayrılmadı çünkü amacı farklıymış

Mağaza müdürü ama o ara pandemi yüzünden heryer kapalıydı ilk virüs çıktığı zamanlardı iş bulamamıştım sonra buldum ama ne fark eder kocam ayrılmadı çünkü amacı farkliy
Nasılya bu çocuk bizden değil demek te ne demek. Şerefsizler kendileri namus nedir bilmiyolar bide senin namusuna dil uzatıyorlar. Sen karar vericeksin biz burda ne desek boş.
Kararımı verdim öyle biriyle yol gidilmez.

X