Hamileyim.yaşamak bana acı veriyor :(

Ah be kardeşim, senin kocan düzelmez, elini bir defa kaldıran, herzaman kaldırıyor. Keşke iyi korunsaydinda, olacak çocuğuna, aynı senin travmali yaşamını çocuğuna da vermemen için. Şimdi yapılacak tek bir çözüm var, o medeniyetsiz, merhametsiz pisliği bırakmak. Ama işin varmi, maddi durumun nasıl bilmiyorum.
Senin annen gibi ben çok anne gördüm maalesef. Bizim yakınımızda bir aile apartmanı vardı, giriş katta yaşlılar kalıyordu, üst katları da evli 2 kızına vermistiler. Kızının birisinin kocası, kızını hergün işten gelince bir mana bulup dövermiş. Kadın bize gelip anlatırdı. Bütün geceyi merdivenlerin üstünde geçirdim, damat kızımı bu gece gene çok fena dövdü deyip ağlardı. Ve herkes kadına açıyordu. Ay neymiş, annelik ne zormuş ve zavallı kadın uyuyamamış 🤮. Hiç birisi, ya niye yukarı çıkıp da o serseri adamı dövüp atmıyorsunuz demedi.
Benim kızıma bir g*tü bo*lu yobaz bir defa elini kaldırsın, yandı ozaman. Kendim bir şey yapamazsam yaptırırım başkalarına para verip. Maalesef çok pasif anneler ve babalar var.

Kızlar ilk önce sorumu soracam sonra içimi dökecem.
ben 5.5 aylık hamileyim.
Eskiden okb teşhisim vardı ama 1 2 senedir yok gibi hastalık belirtileri.bu ara yine çok kötüyüm.
Ama bu hastalıkla mi ilgili bilmiyorum.
Gebelikte psikiyatrik ilaç kullanan oldu mu hiç acaba ya da kullanabiliyor muyuz sorum bu.
İç dökmeye gelince biraz uzun yazacam dileyen okumayabilir.

Ben çok kötü bi çocukluk geçirdim.annem kendi halinde babam içki içer kumar oynardı
Ailevi sebeplerden dolayı 2 sene önce evden çıktım ama annemle görüşmeye devam ettim
Babbam gitmişti ama saltanatını abim devam ettiriyordu.

Annem abimi hep öncelikli tutardı.
Ona bağırdığı hakaret ettiği hatta şiddet uyguladığı halde.
Hep ayırım yapardı.
Çok kırgın olmama rağmen hasta diye hep bağlantıda oldum.

Eşimle de iş için başka şehirden geldiğimde tanıştım.
Çok sıkıntılar çektim.
Evlilik vaadiyle aylarca bekletti
Sorumsuzdu sözlerinde durmazdı.
Korona mevzusu çıkınca iş olmadı.geri gitmek istedim bırakmadı.

Çok ayrılmaya çalıştım olmadi.anneme anlattım ben yapamıyorum bu adamla mutsuzum diye.hep düzelir dedi.
Hatta bir zaman annem yanıma geldiğinde annemin gözünün önünde bana şiddet uyguladı hakaretler etti.
Annem bunu göre göre beni bu adamın elinde bırakıp gitti

O kadar kırgınım ki ona.konusmak bile içimden gelmiyor ama hasta diye ara sıra konuşuyorum
Başka çarem yoktu evlendim ama o kadar pişmanım ki
Şu an öyle bir sıkıntımız yok ama sanki hislerim gitti.

Hamileyken beni o kadar üzdü ki.
İnanın ot gibi yaşıyorum
Bütün gün evde oturuyorum kimseyle konuşmuyorum.
Oturuken durup dururken bi acı geliyor içime.
Eskiden ailemin yanındaykenki günlerimi özlüyorum.
Mahallemi,komsularımı.
Tek başıma çıkıp bi markete gitmeyi bile.
İçim acıyor eskiye dönmek istiyorum.
Bir de vicdan azabı geliyor.
Düşünüyorum.annem ölecek mesela.
Ben çok vicdan azabı çekecem biliyorum.
Çünkü onunla konuşmuyorum bile 3 4 günde bir o da ararsa.
Çünkü çok kirginim beni bıraktığı için.
Babam ölecek.tamaam ona bişey hissetmiyorum.
Bize ve anneme çok çektirdi.
Ama helallik almadan gidecek çok vicdan yapacam.
Bu düşünceler kafama geliyor eskiyi çok özlüyorum
Hayattan tat almıyorum.
Çok acı çekiyorum ne olacak böyle bilmiyorum.

Anlatacak çok şey var ama hepsini yazmıyorum.
Ailemden ve insanlardan o kadar zarar gördüm ki.
Ama bu vicdan ve eskiye özlem beni mahvediyor.
Çok kötüyüm :KK43: bu depresyon mudur yoksa okb ile ilgili mıdır yani geçmişe mi takmısım bilmiyorum .tek bildiğim çok acı çektiğim....
Farkındaysanız hepimiz öleceğiz... yani bunu düşünüp dram yapmanin anlamı var mi
Hamile olmana üzüldüm, bence depresyonda olabilirsin. En kötüsü de karnındaki bebek her şeyi hissediyor.
Psikolojik destek almani tavsiye ederim (hem terapi hem ilac, belki hamilelik bitene kadar sadece terapi)

Anneniz sizi birakmış değil siz kendiniz kalmışsınız. Anneniz kendisini kendi kocasından koruyabilmiş mi ki sizi çekip alsın... hem ya sonra pişman olup evim vardı yuvam vardı sen beni rahat bırakmadın derseniz... anneniz bile olsa kimse kimsenin hayatına hükmedemez. Herkesin kaderi kendi çabasına bağlıdır. Psikiyatri dışında bir çıkış yolunuz yok gibi.

ben 5.5 aylık hamileyim.
Eskiden okb teşhisim vardı ama 1 2 senedir yok gibi hastalık belirtileri.bu ara yine çok kötüyüm.
Gebelikte psikiyatrik ilaç kullanan oldu mu hiç acaba ya da kullanabiliyor muyuz sorum bu.

Ben çok kötü bi çocukluk geçirdim.annem kendi halinde babam içki içer kumar oynardı
Ailevi sebeplerden dolayı 2 sene önce evden çıktım ama annemle görüşmeye devam ettim

Hep ayırım yapardı.

Çok sıkıntılar çektim.

Çok ayrılmaya çalıştım olmadi.anneme anlattım ben yapamıyorum bu adamla mutsuzum diye.hep düzelir dedi.
Hatta bir zaman annem yanıma geldiğinde annemin gözünün önünde bana şiddet uyguladı hakaretler etti.

O kadar kırgınım ki ona.konusmak bile içimden gelmiyor ama hasta diye ara sıra konuşuyorum

İnanın ot gibi yaşıyorum
Mahallemi,komsularımı.
Hayattan tat almıyorum.

Çok kötüyüm :KK43: bu depresyon mudur yoksa okb ile ilgili mıdır yani geçmişe mi takmısım bilmiyorum .tek bildiğim çok acı çektiğim....
size henüz sevgili iken siddet uygulayan bir adamla neden evlendiniz üstelik kendi aileniz de yaşadığınız gördüğünüz bir şey aileden kaçarken daha kötüsüne dusmusmussunuz bile bile lades demişsiniz kendi hayatınızla ilgili kararları siz almışsınız anneniz değil kötü giden evliliğe birde çocuk yapmak büyük cesaret yürümeyen evliliği çocuk kurtarmaz.. Allah yardımcınız olsun

Onlarda birşey söyleyemem.
Ama nerede kocasıyla arası bozuk kadın var çoğu korunurken hamile kalıyor. korunma yöntemleri de "Allahım nolur hamile kalmiyiiim" yöntemi. 😂
Az önce yine konu açılmış, korunurken hamile kaldım diyor. Ama geri çekilmeyle "korunuyor"muş :işsiz: . Bizler %99 koruması olan yöntemlerle korkuyoruz, ek önlemler alıyoruz. Bazıları da %27 koruması olan yöntemle korunuyoruz diyor, ek önleme gerek duymuyor. Çıldıriciğim...

Az önce yine konu açılmış, korunurken hamile kaldım diyor. Ama geri çekilmeyle "korunuyor"muş :işsiz: . Bizler %99 koruması olan yöntemlerle korkuyoruz, ek önlemler alıyoruz. Bazıları da %27 koruması olan yöntemle korunuyoruz diyor, ek önleme gerek duymuyor. Çıldıriciğim...
Sonra vay efendim aldırayım mı, aldırmayayım mı, nasıl bakacağım muhabbeti. Durumu olmayan, istemeyen çifter çifter korunmalı bana göre.

Yoo bence linçlenecek bir yorum yapmadın
Aksine tam da sorulacak en önemli şeyi sordun

Bırakmadı annem beni almadı tarzı şeylerle başkalarının hayatımıza yön vermesini beklememeliyiz
Kapıları kendimiz kapatabilmeliyiz
Mesela evlensen bile korunabilirdin
Bir konuya daha yazmıştım neden korunmadınız diye eşim izin vermedi demişti üye
E iyide wcye git orda yut d.k hapını mesela
İsteyene yöntem çok istemeyene bahane çok
Eleştirmem bir işe yaramaz farkındayım ama şu an çözüm de bulunamıyor bu konuya ne yazık ki
Hamileliği bile zehir etmiş biri baba olacak en kötüsü de bu işte. Ne desek anlamsız
Doktora danış ama yine de depresif halinden uzaklaşabilmen için bi yöntem bulabilir inş
Aynen izin vermedi ne ya kötü bir örnek olcak ama benim eşimde sigara içmemi istemiyo ama her akşam yemekten sonra tuvalette bi tane içiyorum oda spreyi sıkıyorum tuvaleti yıkayıp çıkıyorum hiç anlamadı daha bi sigara için bu eziyeti çekiyorum bi ilaç nedir ki ya hiç mi su icmiyo insan kocası yanında mi oluyo su içerken anlamadım bi saniyelik bisi at ağzına gitsin demi

ben 5.5 aylık hamileyim.

Hep ayırım yapardı.

Çok sıkıntılar çektim.

İnanın ot gibi yaşıyorum
Mahallemi,komsularımı.
Hayattan tat almıyorum.

Merhaba arkadasim sana tavsiyem kendinden cok kimseyi bu kadar onemseme.bak psikolojin bozuk ve hamilesin.sen annesi bu kadar dusunuyorsun ama annen seni hicte bu kadar dusunmemis.yillar geciyor herkes hayatina devam eder olan sana olur.bebegine yazik ona senin annem gibi mi olacaksin kendini toparla bol bol dua et Allah yaninda kimse olmasada.

Merhaba arkadasim sana tavsiyem kendinden cok kimseyi bu kadar onemseme.bak psikolojin bozuk ve hamilesin.sen annesi bu kadar dusunuyorsun ama annen seni hicte bu kadar dusunmemis.yillar geciyor herkes hayatina devam eder olan sana olur.bebegine yazik ona senin annem gibi mi olacaksin kendini toparla bol bol dua et Allah yaninda kimse olmasada.
Merhaba.yorumlara kırışmıştım.güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum.manevi olarak öyle düştüm ki eskiden böyle değildim.maneviyatımı bi toparlayabilsem Allahın izniyle düzelecek.çok büyük bir boşluktayım.Allah hepimizin yardımcısı olsun

Merhaba.yorumlara kırışmıştım.güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum.manevi olarak öyle düştüm ki eskiden böyle değildim.maneviyatımı bi toparlayabilsem Allahın izniyle düzelecek.çok büyük bir boşluktayım.Allah hepimizin yardımcısı olsun
Insirah oku bol bol canim hamielik hormonlarindan da etkileniyorsun.ins duzelirsin kimseyi takma kendini ve evladini dusun .

Kötü huylarını bile bile yanında kalmış, bile bile evlenmiş bile bile hamile kalmışsınız. Evet eski hayata dönmemek için katlanmışsınız ama o zaman eski hayatı özlemek neden?
Yada eski hayatınıza dönünce mutlu olabilecekmisiniz?
Umarım bebeğiniz size çok iyi gelir.

Kötü huylarını bile bile yanında kalmış, bile bile evlenmiş bile bile hamile kalmışsınız. Evet eski hayata dönmemek için katlanmışsınız ama o zaman eski hayatı özlemek neden?
Yada eski hayatınıza dönünce mutlu olabilecekmisiniz?
Umarım bebeğiniz size çok iyi gelir.
Eski hayata dönmemek içi,değil idi.korona vardı beş kuruş param yoktu.sıgınma evleri sıkıntı almıyorlardı.anneme de de dedim ş olmayabilir ama hiç bulamasam köyde tarlada serada çalışırım geçiniriz diye.başka ne yapabilirdim ki.yasak olmasa umursamazdım dışarda bile kalırdım iş bulana kadar.ki daha önce de kaldım.şimdi tek sorunum bu olanlar yani ya psikolojik hastal>ımdan ya da depresyon hamilelikten

Insirah oku bol bol canim hamielik hormonlarindan da etkileniyorsun.ins duzelirsin kimseyi takma kendini ve evladini dusun .
İnşallah.başlayacam.zaten onu düşünüyorum. Eskilerde oğlum olsun isterdim.ama yaşadıklarımdan sonra hep inşallah kız olur diyordum.insanlar kötü.onu kıracaklar incitecekler ama ben benim yaşadığını yaşamasın diye yanında olacam benim gibi sahipsiz bbırakmamonu.her düştüğünde ben elinden tutup kaldırırım diyordum.ıltrasonda doktor kız deyince sanki bir şeyler oldu tekrar tutundum.ama sonra da bu mevzular çıktı depresyon müdür nedir bilmem.tekçözümü maneviyat dediginiz gibi.cok sağolun 💓

Bir anne. Kızını gözünün önünde döven adamın yanında bırakıp nasıl gider ya

1. Bebeğini bırakıp giden anne tipini
2. Kocasından zulüm gören kızını görmezden gelen anne tipini assla anlayamayacağım
Ben de bu yüzden çok kirginim ona.hep düzelir düzelir deyip durdu.ben de hasta olduğu için pek bişey yapamadım.sadece bi kere de sahip çık bana diyebildim.ne yapayım annemdir yine de konuşuyorum vicdan yapıyorum ama çok kırgınım

Ben de bu yüzden çok kirginim ona.hep düzelir düzelir deyip durdu.ben de hasta olduğu için pek bişey yapamadım.sadece bi kere de sahip çık bana diyebildim.ne yapayım annemdir yine de konuşuyorum vicdan yapıyorum ama çok kırgınım
bence suçlamadan annenizle dertleşin gelecek planları yapın moraliniz düzelir gibime geliyor.

Bir doktora gidin. Buradan kimse size ilaç tavsiyesi veremez ancak hamileyken kullanılabilen ilaçlar var.

Annenizi suçlamaktan vazgeçin. Kendi ayaklarınız üzerinde dururken beş para etmez bir adamla (üstelik gözünüzün önünde babanız ve abiniz gibi iki örnek varken) ilişki kurmak, sürdürmek, evlenmek, bebek yapmak sizin kararınız. Kimse sizi bunlara zorlamadı. Annenizle ilgisi yok durumun.
Annemle ilgisi var çünkü benim hiç param ve gidecek yerim yoktu.korona vardı sığınma evleri karışıktı.yasak olmasa sokakta da kalırdım.başka yolum yoktu ve bana söz vermişti alaçam seni diye.annemden başka ne yolum vardı ki.annem ve onun ailesi hep düzelir dediler.o da bi yandan yalvar yakar.benim derdim zatenyaşadıgım ruh hali.sadece hamileyken ilaç kullanılır mi diye sordum ve durumumu acıkladım

Annemle ilgisi var çünkü benim hiç param ve gidecek yerim yoktu.korona vardı sığınma evleri karışıktı.yasak olmasa sokakta da kalırdım.başka yolum yoktu ve bana söz vermişti alaçam seni diye.annemden başka ne yolum vardı ki.annem ve onun ailesi hep düzelir dediler.o da bi yandan yalvar yakar.benim derdim zatenyaşadıgım ruh hali.sadece hamileyken ilaç kullanılır mi diye sordum ve durumumu acıkladım
O zaman keşke belirtseydiniz sadece ilaç konusunda yorum yapın diye. Hatta diğerlerini hiç anlatmasaydınız bilmez ve yorum yapmazdık haliyle madem derdiniz diğer sorunlarınız değil...

Size tavsiyem, annenizle ilişkinizi kesmemişsiniz ki. Suçluluk duymayın. O arayınca konuşuyormuşsunuz. Siz de insansınız, kırılabilirsiniz bu doğal bir his
Geçmişe özlemi ara ara herkes yaşar. Siz şuan ağır bir depresyonda olabilirsiniz. Lütfen yardım alın
Evet normalde de en ufak şeylere üzülen ve vicdan yapan biriyim.bir doktora danışmalıyım sanırım.çok teşekkür ederim

O zaman keşke belirtseydiniz sadece ilaç konusunda yorum yapın diye. Hatta diğerlerini hiç anlatmasaydınız bilmez ve yorum yapmazdık haliyle madem derdiniz diğer sorunlarınız değil...
Siz eleştiri yapmışsınız ben de cevap verdim doğru olanı söyledim sadece.yazdıkarım gayet açık.ne yapacam diye de sormamısım ki.ki sorsam bile ne yapacağım hakkında fikir vermelisiniz.zaten üzgün bir insanı suçlamak bi fayda vermez ki

X