Hamileyken canınız ne çekti ve neyiniz oldu?kız erkek:))

en çok tatlı çekiyodu canım..özelliklede çikolata:)

döner dondurma çikolata manyağı olmuştum ikiz oğullarım oldu:emir_bebek:

benim canım ilk 2.3 ay sadece ıspanak çekti pazara çıkınca ıspanak pırasa alırdım hemen alana kadar ağzımın suyu akardı resmen:)
kilolarca ıspanak yedim deli gibi.
tatlıdan soğudum dondurma dışında
kızım oluyor allahın izniyle...

bende ilk başta deli gibi erik yedim. canım çiğ köfte çekmişti acı acı yedim. tatlıya bayılan ben ağzıma bile sürmedim. herkes kız diyordu. sonra bütün yaz karpuz yedim, tatlı yeme isteği geldi. ve oğluşum oldu. :emir_bebek:

ben bol bol limon turşu yedim. erik aşerdim çıkıncada maşallah dibine vurdum yemenin:KK9::KK9::KK9: oğlum olcak nasipse 35+2 haftalık oldu prensim:KK69::KK69::KK69:

herkes gibi bende deli gibi erik aşerdim öyleki daha çıkmamıştı erik ama ben gece rüyalarımda bile erik yediğimi görür kahrolurdum 6.aya girdim hala erik delisiyim ekşi ve acı tatlara bayılıyorum tatlıyla pek aram yok herkes kesin erkek olucak derken bebeğimin kız olucağını söyledi doktorum :emir_bebek:

çıldırmıştım erik için artık :) beni en çok hayaliyle yaşatan şey erikti kıştı bide neyseki eşim bulup getirmişti 2 kere yedim kışın şuan doyasıya yiyebilirim zaten ve oğluşum oluyor ama bu işler ekşiye tatlıya bakmıyor :)

çıldırmıştım erik için artık :) beni en çok hayaliyle yaşatan şey erikti kıştı bide neyseki eşim bulup getirmişti 2 kere yedim kışın şuan doyasıya yiyebilirim zaten ve oğluşum oluyor ama bu işler ekşiye tatlıya bakmıyor :)

1 günde 3 kg erik yedigimi hatırlıyorum erik ve çagla üffffffffffff bayılıyodumm

kebabtan tiksinmiştim kokusu bile başımı döndürüyodu ıyyyyyyyy ogluşum oldu

2 oglum varikisindede tatlıdan tiskindim öggg

benim canım hiç bir şey çekmedi. hamile kalmadan önce pastaya bayılıyordum hamilelik ilk aylarında canım tatlı istemedi hiç ama ekşi filanda istemedi:KK70: oğlumuz olcak nasipse

kizimda salatalik tursusunu bala batirip yedim ben , evet biliyorum igrenc :KK9:

oglumda balik yedim sürekli , evde pismis hazir balik hep oldu.gece uyanip yedigimi biliyorum :KK53:

Benim aşermelerim çok garipti arkadaşlar. Hamileliğimin ilk ayından itibaren aşermelerimi anlatayım da gülelim biraz:)
Her sene erik mevsiminde kilolarca erik tüketen, seven ben ;hamile kaldığımda 2 tane erik yemiştim (eşimin aldığı 1 kilo eriği çürütmüştüm)ve hiç canım istememişti. Yeşil-siyah farketmez hiç zeytin yemezdim ve evde bulundurmazdım( eşimde sevmediği için, kahvaltılık zeytin bile yoktu evimde )Bir gün işten eve geldiğimde mis gibi zeytin kokusu duydum (evde hiç bulunmayan zeytinin) ve eşime acilen aldırttım ve o gece akşam yemeği yerine zeytin ezmesinin hepsini ekmeğe süre süre bitirmiştim:)
Bu 2 durumun tuhaflığından ve reglimin gecikmesinden şüphelenip test yaptırmış ve hamile olduğumu öğrenmiştim :) Sonrasında kilolarca zeytin ve zeytin ezmesi tükettim. Şerbetli tatlıları da öyle çok yedim yine kilolarca, hatta doktorum çok kilo aldırdığı için 6. aydan sonra yasaklamıştı .
1 keresinde çok değişik yazın ortasında mandalina kokusu duymuştum, aşermiştim.1 hafta sonra bulabilmiştik. Balık çok severdim yiyemedim kokusu midemi çok bulandırıyordu. Başkada aşerdiğim bir şey olmadı arkadaşlar.
Ve bebeğim 3 aylık şu anda,erik mevsimi ben yine deli gibi erik yiyorum ve zeytini yememeye başladım ve balık yiyorum, tatlılarda normal isteğime döndü.Yani hamilelik öncesi yemek rutinime maalesef döndüm :)))

Bende yesil erik cagla yesil elma tuzlu limon yiyorum , arada cok nadir tatli biseyler yiyorum cikolAta manyagi ben nerdeyse agzima sürmüyorum artik cikolatayi :KK70:
Ama neyim olcak daha bilmiorum :KK70:
Kiz gibi hissediyorum ama bakalim hayirlisi el ayagii yüzü gözü düzgün olsun saglikli olsunda kiz erkek fark etmez :)

Hamileliğim ilk ayında canım böbrek ve yürek istedi..Bol tuzlu tuzlu bir yemek tabağı kadar yedim..
Sonrasında yeşil erik manyak gibi yedim kilolarcasına..yediğimde daha hamdı.Çekirdeğini ısırdığımda acı tadı gelmesine rağmen yedim.

ve kızım olduuuuu :)

X