hasta çocukla boşanmak

fee fi fo

Ya hep ya hiç
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2014
1.941
3.394
hanımlar benim psikolojik rahatsızlığı olan bir çocuğum var. rahatsızlığı da ağır maalesef ki. işitsel ve görsel halüsinasyonlar görüyor. ilaç kullandığı halde az da olsa bu durum devam ediyor. doktor şizofreni değil dedi ama daha tam tanı konmadı. şizofreni de olabilir, başka bir hastalık da. stres hastalığı inanılmaz tetikliyor.

maddi olarak boşanmaya mani bir durumum yok fakat bu çocuğun durumu düşündürüyor beni. ayrıca ben mental olarak eşimden kopmuş vaziyetteyim. eşim de en son konuşmamızda mecburiyetten devam ettiğini söyledi.

beni düşündüren tek mesele ise evladım daha çok strese girer daha kötü olur mu? ya da yıllar sonra beni sorgular mı? ben hastayken annem kendini düşündü, düzenimizi bozdu der mi?
çocuk için evliliğe devam etmek mi yoksa her şeye rağmen bu adamı bırakmak mı? kararsızım.

çok geçmiş olsun ama neden tek başınıza hasta çocuğunuzla uğraşacaksınız ki? babası da sorumluluğunu bilsin rahat rahat yaşamasın. ben boşanmış bir anneyim malesef babalar boşanınca çocuklarını unutuyorlar. neler yaşadığınızı bilmiyorum tabi buradan konuşmak kolay. neden boşanmak istiyorsunuz?

Esinizle sorununuz nedir bilmiyoruz ki.Ayrica esiniz nasil bir baba çocugunaza karsi ilgilimi yoksa ilgisizmi?birde cocugunuz kac yasinda?

çok geçmiş olsun ama neden tek başınıza hasta çocuğunuzla uğraşacaksınız ki? babası da sorumluluğunu bilsin rahat rahat yaşamasın. ben boşanmış bir anneyim malesef babalar boşanınca çocuklarını unutuyorlar. neler yaşadığınızı bilmiyorum tabi buradan konuşmak kolay. neden boşanmak istiyorsunuz?
çocuğuyla ilgilidir. boşanma durumunda ne olur bilemiyorum. adam da kişilik bozukluğu var. her konuda eleştirir, beğenmez, aşırı kontrolcü. her hareketimi kontrol etmek ister. edemeyince de trip atar, küser.

Çok sıkıntılı bir durum açıkçası boşanırsanız ister istemez babayla mesafe olacak velayet sizde olursa tüm yükü alır mısınız üstünüze , aynı evde olduğu gibi de olmaz çünkü baba ilgisi

çocuğuyla ilgilidir. boşanma durumunda ne olur bilemiyorum. adam da kişilik bozukluğu var. her konuda eleştirir, beğenmez, aşırı kontrolcü. her hareketimi kontrol etmek ister. edemeyince de trip atar, küser.
ama boşanınca öyle olmuyor işte. boşanınca çocuğu da boşuyorlar

Çok sıkıntılı bir durum açıkçası boşanırsanız ister istemez babayla mesafe olacak velayet sizde olursa tüm yükü alır mısınız üstünüze , aynı evde olduğu gibi de olmaz çünkü baba ilgisi
velayeti ben isterim tabii. hastalığın atak dönemleri oluyor o dönemlerde çaresizlik yaşar mıyım bilmiyorum.

Bence adamla konuşun, böyle idare edemiyoruz; çocuk için evlilik terapisine gidelim diye. Burada hemen bosan yazılıyor ama birkaç üyeden gördüğüm (biri de buraya yorum yapmış hatta) boşanınca çocuk anneye ciddi yük oluyor. Bir de sizin çocuğunuz hastalığa sahipmiş. En basitinden biriniz bir yere gitse diğeri ilgileniyordur.

Bosansaniz bile cok cok yakin oturmaniz gerekiyorki bir durum oldugunda yaninizda olabilsin ne kadar olmasa cocuklar babayi daha cok dinliyorlar durumunuz cok zor siddet aldatma gibi olaylar yoksa iliskinizi bir daha gozden gecirebilirsiniz.Cünkü cok zorlanirsiniz gibi duruyor

Çocuk kocaman bir delikanlı olmuş,ben ufak zannetmiştim.Sevgisiz bir ortamda yaşaması daha huzursuz etmez mi?
evet delikanlı oldu. bir defa, benim yanımda gerilim yapmayın durumumu biliyorsunuz, bile dedi.
kavga, gürültü bir ortamımız yok ama sessiz savaş halindeyiz.
hastalığı öğrendiğimde yıkıldım. günlerce ağladım. bu durumda bile adam hala beni kontrol etmeye, canımı sıkmaya devam etti. annesidir, yıkıldı, acı çekiyor demedi. merhamet, şafkatten yoksun.
çocuklara da baskı yapar ama en azından sorumsuzluk yapmaz

Son düzenleme:
Bence adamla konuşun, böyle idare edemiyoruz; çocuk için evlilik terapisine gidelim diye. Burada hemen bosan yazılıyor ama birkaç üyeden gördüğüm (biri de buraya yorum yapmış hatta) boşanınca çocuk anneye ciddi yük oluyor. Bir de sizin çocuğunuz hastalığa sahipmiş. En basitinden biriniz bir yere gitse diğeri ilgileniyordur.
evet öyle. bilsem gideceğini, değişeceğini. o kadar umutsuzum ki. çok inatçıdır. çocuk hasta olmadan önce babasıyla konuşmuyordu, araları baya kötüydü. hastalık çıkınca babası alttan almaya başladı. araları düzeldi.

Çocuğun hastalığı tam olarak belirlenmedi demişsiniz,peki zihinsel geride mi yoksa okul/kurs vs gibi sosyal hayatı var mı? Psikolojik sorun dışında fiziksel olarak iyi durumda mı kendi işini kendi görme,dışarı çıkma,arkadaş çevresi vs?

X