hasta çocukla boşanmak

öyle dışarıda gözü olan, sosyal biri değil. çocuğuna da çok düşkün.
sevgi saygı bitmediyse de yerlerde sürünüyor. ikimiz de sanırım çocuk için oldurmaya çalışıyoruz yıllardır. hep aklımdaydı ayrılmak. ama yavrumun bu durumu beni mahvetti. ona bir darbe de ben vurmuş olur muyum, tek çekincem o.
Sizede enerji lazım ama şefkat lazım sıcaklık lazimki oğlunuzun bu durumuyla ilgilenirken boşalan bataryayı doldurun.Yoksa bu bir süre sonra sizde bıkkınlık endişe kızgınlık yaratır.Aranizdaki durumu toparlayabilirseniz toparlayıp gercekten el ele verin.Yoksa bu anlattiginiz tabloda eşiniz size ekstra yük gibi görünüyor

Çocuğunuz ne zamandır böyle,sorumluluğu tek başınıza almayın.maddi problemini olmasada manevi olarak şu an destek oluyor mu? Bir uzmandan destek alıp karar verin

Şu anki hayatınızla,boşandıktan sonraki hayatınızı karşılaştırın..Bosandiktan sonra sizi olumlu ya da olumsuz neler bekleyeceği konusunda düşünün..ona göre bir yol çizin..

18 yaşında birey artık, çocuk yazınca ben de küçük zannettim. En başa yazmadığınız için herkes de benim gibi zannedip ona göre yorum yapacak. Şaka yollu sormak yerine oturup konuşun. Kendi hayatınızı da düşünmek zorundasınız. Annem babam boşanmasın nolur diyecek yaşta değil. Mutsuz evliliği sürdürmeyin. Bu kararı, 18 yaşına gelmiş üniversiteye gidecek oğlunuza göre vermemelisiniz.

Anne her zaman duruyor ama babalar kaçmayı yeğliyor. Yani istemese ne maddi ne manevi destek olur. Mecburen duruyorum zaten diyormuş. Ne yuvası ne evliliği? Ayrılınca daha iyi anne baba olacaksanız sündürmenin alemi yok.

hanımlar benim psikolojik rahatsızlığı olan bir çocuğum var. rahatsızlığı da ağır maalesef ki. işitsel ve görsel halüsinasyonlar görüyor. ilaç kullandığı halde az da olsa bu durum devam ediyor. doktor şizofreni değil dedi ama daha tam tanı konmadı. şizofreni de olabilir, başka bir hastalık da. stres hastalığı inanılmaz tetikliyor.

maddi olarak boşanmaya mani bir durumum yok fakat bu çocuğun durumu düşündürüyor beni. ayrıca ben mental olarak eşimden kopmuş vaziyetteyim. eşim de en son konuşmamızda mecburiyetten devam ettiğini söyledi.

beni düşündüren tek mesele ise evladım daha çok strese girer daha kötü olur mu? ya da yıllar sonra beni sorgular mı? ben hastayken annem kendini düşündü, düzenimizi bozdu der mi?
çocuk için evliliğe devam etmek mi yoksa her şeye rağmen bu adamı bırakmak mı? kararsızım.
Kac cocugunuz var?

Buyuk olan hasta diye onu dusunuyorsunuz ama anladigim kadariyla bir cocuk daha var, konu icindeki mesajlarda oyle birsey okudum sanki.

Sanirim stresli bir aile ortaminiz var, buyugun hastaliginin sebebi stres ise kucuk cocugunuzu da korumak icin universite sinavi sonrasi okula yerlestirip bosanmaniz en iyisi olabilir. Evet stres bir sure etkileyecektir kendisini ama tedavisini aksatmazsa toparlayacak illaki... gecmis olsun.

S simeyra Size de gecmis olsun.

Belki eşiniz de psikolojik hasta. Genetik geçişli oluyor ya. Misal görümcem bipolardı, kvalide de ilaç kullanıyor. Eşimin de takıntıları var... Eşim görümcem gibi değil ama takıntılı...

Bir yakınıma çok benzettim çocuğunuzun durumunu. O da olmayan şeyler görüyor ve duyuyor. Şizofren kendisi. İlaçlarını iğnelerini olunca normal bir birey. Hiç anlamazsınız bile. İlaçları almayı unutunca ya da ihmal edince tekrar hastalanıyor ama ilaçları aldığı sürece sıkıntı yok. Şizofrenin bir sürü çeşidi var emar falan çekildi mi oğlunuza? Bence başka bir psikiyatrist daha görsün.Çok geçmiş olsun

hanımlar benim psikolojik rahatsızlığı olan bir çocuğum var. rahatsızlığı da ağır maalesef ki. işitsel ve görsel halüsinasyonlar görüyor. ilaç kullandığı halde az da olsa bu durum devam ediyor. doktor şizofreni değil dedi ama daha tam tanı konmadı. şizofreni de olabilir, başka bir hastalık da. stres hastalığı inanılmaz tetikliyor.

maddi olarak boşanmaya mani bir durumum yok fakat bu çocuğun durumu düşündürüyor beni. ayrıca ben mental olarak eşimden kopmuş vaziyetteyim. eşim de en son konuşmamızda mecburiyetten devam ettiğini söyledi.

beni düşündüren tek mesele ise evladım daha çok strese girer daha kötü olur mu? ya da yıllar sonra beni sorgular mı? ben hastayken annem kendini düşündü, düzenimizi bozdu der mi?
çocuk için evliliğe devam etmek mi yoksa her şeye rağmen bu adamı bırakmak mı? kararsızım.
Buradan size tatmin edici cevap gelmez bence, bu kaygılarınızı çocuğunuzun doktoruyla paylaşın, o yönlendirecektir.

18 yaşında birey artık, çocuk yazınca ben de küçük zannettim. En başa yazmadığınız için herkes de benim gibi zannedip ona göre yorum yapacak. Şaka yollu sormak yerine oturup konuşun. Kendi hayatınızı da düşünmek zorundasınız. Annem babam boşanmasın nolur diyecek yaşta değil. Mutsuz evliliği sürdürmeyin. Bu kararı, 18 yaşına gelmiş üniversiteye gidecek oğlunuza göre vermemelisiniz.

Anne her zaman duruyor ama babalar kaçmayı yeğliyor. Yani istemese ne maddi ne manevi destek olur. Mecburen duruyorum zaten diyormuş. Ne yuvası ne evliliği? Ayrılınca daha iyi anne baba olacaksanız sündürmenin alemi yok.
çok haklısınız. dün ilacını bırakmaktan bahsediyordu mesela. ilaç çok uyku ve sersemlik yapıyor. derslerini ve günlük yaşamını etkiliyor diye. mesela ilacı gizlice bıraksa bir krize filan girse, ne yaparım hiç bilmiyorum. babası yine her şekilde yanında olur.
bu seneye kadar fedakarlık yaptım bundan sonra da birkaç yıl daha dayanmaya çalışacağım. dayanabilirsem. sırf oğlum için. tahammül edemeyeceğim noktaya gelirsem de boşanmak kaçınılmaz olacak.
eşim boşanmak istemez, beni kukla gibi kontrol edemediği için çok dertli. o yüzden sürekli psikolojik şiddet uyguluyor. ailesi ve babası masumlar apartmanı gibi, o aileden böyle birinin çıkması o kadar normal ki.

Belki eşiniz de psikolojik hasta. Genetik geçişli oluyor ya. Misal görümcem bipolardı, kvalide de ilaç kullanıyor. Eşimin de takıntıları var... Eşim görümcem gibi değil ama takıntılı...
kesinlikle normal değil. ama farkında da değil

Allah'ım kalıcı şifalar versin , olmadık kisilermi goruyormus nasıl bişeyler anlattı? Maşallah dersleride iyiymis
olmayan sesler, insan sesleri, alarm sesleri. değişik sesler duyuyormuş bazen de cansız nesne (yolda deniz dalgası gibi, yada ev kadar kamera gibi) basen el sallayan tek kol, yürüyen bacaklar, bazen de kocaman bir adam. yanına gelip konuşuyor, ona silah doğrultuyor filan. bunları görüp duymak o kadar zor olmalı ki. yavrumun derdi bana yetmiyormuş gibi bir de bu saçma insanla uğraşmaya gücüm yetmiyor artık.

Bir yakınıma çok benzettim çocuğunuzun durumunu. O da olmayan şeyler görüyor ve duyuyor. Şizofren kendisi. İlaçlarını iğnelerini olunca normal bir birey. Hiç anlamazsınız bile. İlaçları almayı unutunca ya da ihmal edince tekrar hastalanıyor ama ilaçları aldığı sürece sıkıntı yok. Şizofrenin bir sürü çeşidi var emar falan çekildi mi oğlunuza? Bence başka bir psikiyatrist daha görsün.Çok geçmiş olsun
mr çekilmedi ama aldığı ilaç halüsinasyonları tamamen olmasa da baya azalttı. ama sürekli uyku yapıyor. derslerde uyuyor hep. okul birincisi bir çocuktu. hazmedemiyor ilacı bırakmak istiyor.
benim dersleri de okulu da inanın umrumda değil. tek istediğim o gerçek dışı görüntülere maruz kalmasın. ama yaş büyük gibi gözükse de onun için bu yaşta bu kadar şey yaşamak çok zor. kabullenmekte zorlanıyor

mr çekilmedi ama aldığı ilaç halüsinasyonları tamamen olmasa da baya azalttı. ama sürekli uyku yapıyor. derslerde uyuyor hep. okul birincisi bir çocuktu. hazmedemiyor ilacı bırakmak istiyor.
benim dersleri de okulu da inanın umrumda değil. tek istediğim o gerçek dışı görüntülere maruz kalmasın. ama yaş büyük gibi gözükse de onun için bu yaşta bu kadar şey yaşamak çok zor. kabullenmekte zorlanıyor
Mr çekilmesi lazım muhakkak beyninde iyi huylu büyüyen bir kitle varsa ve basıdan böyle oluyorsa? Ben çok şizofren olduğunu düşünmüyorum içgörüsü varmış ve halüsinasyon olduğunun farkındaymış.

Babadan geçen genetik bir hastalık var belli ki çocukta hasta. Adam eğer fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamıyorsa boşanmayın. Aile terapisi alın. Ama kişilik bozukluğu olan birisi zor ikna olur. Evin içinde huzursuzsanız, burda yaşanmıyor diyorsanız karar sizin boşanın. Ama bu çocuk gökten düşmedi tek başınıza tüm sorumluluğu yüklenmeyin size yazık. Kesinlikle adamın terapi alması lazım onu da siz ikna edeceksiniz. Terapistin çalışma alanlarında kişilik bozukluğu olup olmamasına özellikle özen gösterin.

biz hiçbir şey anlamadık. kendisi dayanamayacak noktaya gelince anlattı
Aslında çocuğun entelektüel seviyesi yüksek ki sizden yardım istemiş kıyamam. Çocuğunuzun yanında olun koca ne yaparsa yapsın şu tanı konulma dönemi bitsin tedavi başlasın sonrasını düşünürsünüz.

Mr çekilmesi lazım muhakkak beyninde iyi huylu büyüyen bir kitle varsa ve basıdan böyle oluyorsa? Ben çok şizofren olduğunu düşünmüyorum içgörüsü varmış ve halüsinasyon olduğunun farkındaymış.
mr istenmedi bizden. ilk halüsinasyonu 9 yaşında görmüş o zaman anlayamamış
böbrek üstü bezlerine baktırmak istiyordum bir de mr için gidelim. haklısınız. psikiyatri doktoruna gittik o da hiç böyle bir yönlendirme yapmadı

Önce emar çekilmeliydi belki beyinde bir sıkıntı var bunu bilemeyiz ki. Bence farklı bir doktor daha görsün çocuğu. Yakınıma kaç defa emar çekildi. O da devamlı sesler duyuyordu bazı olayları olmuş gibi anlatıyordu. Ama ilaçlarını içene kadar bunların farkında değildi. İlacı içince ben neler yaşamışım dedi. Farkına vardı yani. Aylık iğne oluyor ve ilaçlar içiyor. Haklısınız o da çok uyuşuk bir halde. Ama yapacak birşey yok

Babadan geçen genetik bir hastalık var belli ki çocukta hasta. Adam eğer fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamıyorsa boşanmayın. Aile terapisi alın. Ama kişilik bozukluğu olan birisi zor ikna olur. Evin içinde huzursuzsanız, burda yaşanmıyor diyorsanız karar sizin boşanın. Ama bu çocuk gökten düşmedi tek başınıza tüm sorumluluğu yüklenmeyin size yazık. Kesinlikle adamın terapi alması lazım onu da siz ikna edeceksiniz. Terapistin çalışma alanlarında kişilik bozukluğu olup olmamasına özellikle özen gösterin.
çok okudum araştırdım. kişilik bozukluğu gözüküyor. terapiye zorlayacağım bakalım. umudum da hiç yok gideceğine

X