Hayatımın en önemli kararı

öncelikle siz yaptığınız şeyde haksızsınız çünkü eski sevgiliyle arkadaş olarak devam edip, görüşmek istediğinde görüşmüşsünüz sanki görüşme güzel gitse onunla devam edeceğinizi hissettim ben.. bilemiyorum tabi. bunun dışında bu konuyu karşı tarafın kapatabileceğini sanmıyorum. şimdi bile karşınıza çıkmışken evlendiğinizde ısıtıp ısıtıp önünüze konma ihtimali çok yüksek

Yaşanılan şey karşı tarafı aldatmışsınız gibi görünmüş, sevgiliniz de çok kızmış, sinirlenmiş, erkenden bu yüzünü görmüşsünüz, sanırım sizi de çok sevip, sahiplenmiş, ilişki türü de biraz hastalıklı geldi bana. Eski sevgiliyi aramak vs, bu olayı sizle halletmeli size inanıyorsa ilişkiye devam etmeli inanmıyorsa bitirmeliydi. Eski erkek arkadaşınız da hadsizin tekiymiş tüm özelinizi bire bin katıp anlatmış. Bence siz sevgili seçimlerinizi bi gözden geçirin, bir yerde hep hatalı kişileri seçiyorsunuz.
Sorunuza gelecek olursak Bu olay yaşandıktan sonra yeniden yüzünüze vurdu mu olanları? Eğer tekrar tekrar ortaya sürülüyorsa ilşikiyi sonlandırın, eğer yaşandı unutuldu ya da bir kez üstünden geçilip konu kapandıysa evlilik kararını erteleyin iyice halini tavrını ölçün size karşı öfke, suçlama kıskançlık ne boyutta ona göre teklifi kabul edin veya etmeyin.

Eski sevgilinle gorusmen yanlış bu konuda hatalisin ama ne olursa olsun sevgilinin sana hakaret etmesini gerektirmez
Ben bu adama asla güvenip yola cikmazdim.
İçince sapitiyorsa icmeyecek
Evlenince her kavgada içip içip gelirse ve ben sarhoşum ayağına seni rahatsız ederse napacaksin
Şimdi şöyle dusunuyorsun birkere yaşandı bitti daha tekrarı olmadı diyorsun ama evlenince o adamla 365 gün birlikte olacaksin bu hakaretleri daha çok duyabilirsin.
Hata var hata var bu azımsanacak kucuklukte bir hata değil sevgilinin yaptığı.

Bence en önemli şey yarın bir gün ilk kavgada bunu başınıza kakıp kakmayacağı çünkü evliyken bunu sindirmek çok zor olur. Bunu açık açık konuşun. Siz 2 sene sonra evlenirsiniz unutuldu üzerinden çok geçti dersiniz ama insanlar bunları içlerine atıyor 10 sene sonra bile patlatıyor.

Antidepresan mısınız siz azaltarak ilişki bitirmek nedir ? Madem öyle bir niyetiniz var ikinci ilişkiye baslamazsiniz eskisiyle iletisimdeyken yenisiyle berabersiniz ... siz başıma kakarmi diyorsunuz ben sizinle nasıl evlenmek istediğine şaşırıyorum başka şehirden buluşmaya gelmiş birde eski sevgili aynı yerde bile değilsiniz mesajlarınızı görmese belkide hala iletişiminiz devam edicekti...

Kesinlikle olmaz. Sürekli sürekli hatırlatacak size bunu. Evlilikte başka kadınlarla konuştuğunu yakalsanız bile ne var sende yaptın diyecek hatta. Sağlıklı bir evlilik olmayacak bu.

Hatanin yuzde 99u sizde ama neden eski sevgiliyle gorusuyorsunuz bunu kimse kabul etmez ki bide uzerine evlenme teklifi etmis. Suclu sizsiniz ama bu olay onunuze yillarca gelebilecek bir olay iyi düşünün. Tabi ben olsam eski sevgilisiyle gorusen biriyle asla devam etmezdim gizli sakli ne alaka yani?

Diğeriyle tam olarak bitirmeden diğeriyle başlamışsın. Ve üstü açılmış yeni eskiyi aramış tlfda birlikte seni kötülemişler. Ve üstüne bu olaydan sonra barışmışsınız 🙄
Size söyleyim bundan sonra her kavganızda itinayla başınıza kakılır. Demedi demeyin.

Sizi temin ederim evlenseniz de evlenmeseniz de bu konu, mutlaka tartismalar esnasinda acilir. Gereken cevabi veririm, mucadelemi ederim diyorsaniz ok. Yillar icinde baska hadiseler yasadikca yavas yavas konunun ehemmiyeti kaybolur, tepki azalir. Ama bence hata sizde imis. Kendisine de uzun kullanimlik koz vermissiniz.

Bana üç yıl sonra evlenseniz de yarın da evlenseniz de bu konu unutulmaz geldi

Burada kadınlar kocamın eski bir kitabında eski sevgilisinin fotosu çıktı vs diye tartışma çıkarıyor

Bence unutmayı beklemek yerine hatanızı konuşup kabul edip buna göre yolunuzu çizin

Bence ilişki tamamen bitmeli. Birdaha size guvenecegini sanmıyorum. En ufak şeyde yüzünüze vuracaktır. Sizde o sözleri unutabilecek misiniz ? Her iki taraf da hatalı. Sizinle ilişkiye devam etmemesi gerekirdi.

Eski erkek arkadaşınızla konuşması çirkin olmuş ama siz kendinizi onun yerine koyun o eski kız arkadaşıyla sizden gizli görüşseydi siz sinirlenmez miydiniz? Yani güveniniz kırılırdı en azından.

Yaptığınız şey karşı taraf için çok güven kırıcı.. Kaldı ki siz vicdan yapıp eskisiyle görüşmeye devam ederken adam sizin hakkınızda neler söylemiş erkek arkadaşınıza. İşte merhametten maraz doğar böyle. Bilemiyorum ne desem.. Belki biraz daha zamana bırakmakta yarar vardır, gidişatı görmek adına.

aslında ben bu bütün olanlardan bağımsız olarak birşeyler söylemek istiyorum.
iyi anlaşıyoruz, evlenince iyi anlaşacağımızı gördük gibi cümleleriniz var, lütfen emin olmayın. daha çok yeni sayılır ilişkiniz. insanlar zaman içinde değişiyor ve evlilikte ister istemez daha farklı yönde değişimler oluyor. bunu göz ardı etmeyin. evlilikle sevgililik asla aynı olmuyor.

ilk söylediğimi göz önünde bulundurarak söylüyorum ki bu konu bir daha açılmasa bile hoşuna gitmeyen bir meselede aynı tavrı sergileyebilir.
evlilik için biraz erken olduğunu düşünüyorum. daha fazla zamana yaymalısınız.
bahsettiğiniz meselede ise ortada bir hayal kırıklığı var sakin kalması beklenilemez ve herkesin stres anında verdiği tepki aynı olmuyor malesef.
siz hayat boyu stres anında bu şekilde tepki verilmesine katlanabilecek misiniz?

aslında ben bu bütün olanlardan bağımsız olarak birşeyler söylemek istiyorum.
iyi anlaşıyoruz, evlenince iyi anlaşacağımızı gördük gibi cümleleriniz var, lütfen emin olmayın. daha çok yeni sayılır ilişkiniz. insanlar zaman içinde değişiyor ve evlilikte ister istemez daha farklı yönde değişimler oluyor. bunu göz ardı etmeyin. evlilikle sevgililik asla aynı olmuyor.

ilk söylediğimi göz önünde bulundurarak söylüyorum ki bu konu bir daha açılmasa bile hoşuna gitmeyen bir meselede aynı tavrı sergileyebilir.
evlilik için biraz erken olduğunu düşünüyorum. daha fazla zamana yaymalısınız.
bahsettiğiniz meselede ise ortada bir hayal kırıklığı var sakin kalması beklenilemez ve herkesin stres anında verdiği tepki aynı olmuyor malesef.
siz hayat boyu stres anında bu şekilde tepki verilmesine katlanabilecek misiniz?
Stresli olduğu zamanlarda o kadar ağır bir tepki hiç vermedi. Sadece bu olaya özgü oldu tepkisi. Zaten bir daha asla böyle bir tepki vermesine izin vermem. Ama bir kere olmuş bile olması, hata bende bile olsa, beni düşündürüyor. Onu bile yapmaması lazımdı.

Stresli olduğu zamanlarda o kadar ağır bir tepki hiç vermedi. Sadece bu olaya özgü oldu tepkisi. Zaten bir daha asla böyle bir tepki vermesine izin vermem. Ama bir kere olmuş bile olması, hata bende bile olsa, beni düşündürüyor. Onu bile yapmaması lazımdı.
bütün bunları görmek için beklemekte fayda var

İlişkilerde saygı çok önemli, birisinin bana ettiği hakareti ben kolay kolay unutamam, ancak şu da var saklı bir şekilde eski sevgilinizle görüşmeye devam etmeniz bence pek etik olmamış. Ha karşılığında hakaret mi olmalıydı bilemiyorum. Evlilik kararını netleştirmeden bence öfke sorunu olup olmadığından emin olun, bir de tabii gelecekte her tartışmada bu olayın ısınıp ısınıp önünüze geleceğini bilin.

Ben eski sevgilinizle görüşmenizi hatalı buldum fakat şuanki sevgiliniz bu durumu kabul ederek devam etmişse şimdi de yüzünüze vurmayacak. Bence karşı tarafla bunu açıkça konuşun sürekli laf sokacaksan bu durumu aşamadıysak evlilik olayını biraz erteleyelim vs gibisinden tabi dille söylersin eğer sürekli yüzünüze vuracaksa affetmesinin ne anlamı kaldı ki?

X