Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

çalışan anne olmak bu kadar zor olabilir mi?
sinavlarr ev işlerr yemeklerrr çocuk koca bide iş...
herşeyin yükünü kalkıyorum. sirtımda agirlik var.
neden ben?
bilemiyorum çok donanimli bir kadin olduğumu düşünmeye başlıyorum.
çok şükür 10 parmagimda 10 marifetim var.
bide konfeksiyon okudum dikiş konusunda iyiym.:)
kıza nevresim diktim. dahada dikecegim.
kendimize çarşaf nevresim dikecegim.
bide camlari silecegim kaç aydir üşendim bi aksilik çikiyor.
başımda çocuk var. babaaneye gönderiyorum onu bazen işimi yapmak için:KK70:
altlı üstlü olmak benim için büyük avantaj da var.
köşede oturup telefonda youtubeyi izlemek istiyorum. ( dikiş videolara)
biz mükemmel ötesi varliklarız
bir andan 3 5 işi bir adada yapabiliryorken
erkekler tembihlediğin tek bir işi eline gözüne bulaştırır:KK11:

dünkü yaptığım işleri sana bir yazsam aklın hayalin durur
çünkü bir gün tatil günüm var,
yetmiyor
sanırım iş bakmaya başlayacagım
2 gün izni olan
cidden çok yoruldum,,

çocuklara vakit bile ayıramıyorum

dünkü yaptığım işleri sana bir yazsam aklın hayalin durur
çünkü bir gün tatil günüm var,
yetmiyor
sanırım iş bakmaya başlayacagım
2 gün izni olan
cidden çok yoruldum,,

çocuklara vakit bile ayıramıyorum
zengin olsa kocalar çalışsın biz evde otursak.
bide cafeye gidip kahve içsek.
çocuklara bakiciya birakip gitsek
nolurdu valla buse varola özendim kocasi zengin şarkici.:)
5 bin liralik filistinli bakici tutmuşlar.
kuaföre gidiyo bakim yapıyor kahvede içiyor oh.;
nasıl da özendim ya.

Zeyno dra gittin mi gecikme stres ve mevsimsel de olabilir annen haan kaç yaşında menepoza girmiş
girusmeyeli nasılsın güzel kızın nasıl
selam canım gittim rahimden parça alalım dediler.
annem 50 yi devirmişti.canım menopza girdiğinde.
banada giritor olabilirsin dedi fsh 114 çıkdı ama yumurtlama çok iyiymiş.
bilmiyorum canım hiçte önemli değil çünki kızım hasta şimdi hast geliyoruz sol böbrek toplama sisteminde sıkıntı var

Bizde de var yarım gün çalışma hakkı. Ben kullandım onu şimdi kaldırmış mi bilmiyorum 2017 de kullandım ardından 6 ay ücretsiz izine ayrildim

Canım devlet memurunun ilk çocukta iki ay ikincide 4 ay üçüncü çocukta 6 ay yarım gün çalışma hakkımız var

Sen ne kadar kullandin

ya bişey sölecegim doğum sonrasi analik izini bitiminden sonra rapor almak için ne yapmaliyim. yarim gün izini sonraya aktarmak istiyorum
Benim bitti iznim kendi kadın doğum uzmanım rapor verdi 10ar günlük iki kere oda bitsin yıllık izin sonrası ücretsiz izin kullanacagim yarım gün izni iki yıl içinde kullanmak zorundayiz

C) Yarım Gün İzin

29/1/2016 tarihli ve 6663 sayılı Kanunla 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesine eklenen (F) fıkrasında, “Doğum sonrası analık izni süresi sonunda kadın memur, isteği hâlinde çocuğun hayatta olması kaydıyla analık izni bitiminde başlamak üzere ayrıca süt izni verilmeksizin birinci doğumda iki ay, ikinci doğumda dört ay, sonraki doğumlarda ise altı ay süreyle günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışabilir. Çoğul doğumlarda bu sürelere birer ay ilave edilir. Çocuğun engelli doğması veya doğumdan sonraki on iki ay içinde çocuğun engellilik durumunun tespiti hâllerinde bu süreler on iki ay olarak uygulanır… Memurun çalışacağı süreler ilgili kurum tarafından belirlenir.” hükmü yer almaktadır.

657 sayılı Kanunun değişik 104 üncü maddesinin (F) fıkrasında düzenlenen doğum sonrası analık izni süresinin bitiminden itibaren kullanılabilecek yarım gün iznin uygulanmasına ilişkin açıklamalara aşağıda yer verilmiştir:

1) Yarım gün izin talebi

a) Doğum sonrası analık izni süresi bitiminden itibaren yarım gün iznin kullanımı memurun dilekçe vererek talepte bulunmasına bağlıdır. Söz konusu talep, çocuğun hayatta olması kaydıyla kurumca yerine getirilir.

2) Yarım gün izin süresi

a) Memurun yarım gün izin süresi, doğum sonrası analık izninin bitiminden itibaren birinci doğumda iki ay, ikinci doğumda dört ay, sonraki doğumlarda ise altı aydır.

b) Yarım gün izin süresinin tespitinde memurun doğum yapması esas alınacak olup, bu süre memurun yaşayan çocuğunun sayısına göre belirlenmeyecektir.

selam canım gittim rahimden parça alalım dediler.
annem 50 yi devirmişti.canım menopza girdiğinde.
banada giritor olabilirsin dedi fsh 114 çıkdı ama yumurtlama çok iyiymiş.
bilmiyorum canım hiçte önemli değil çünki kızım hasta şimdi hast geliyoruz sol böbrek toplama sisteminde sıkıntı var
Çok geçmiş olsun canım durumdan haber et

X